Kryediplomati kinez Wang Yi takohet me homologun iranian
Kryediplomati kinez zhvillon bisedë telefonike me homologun amerikan
almakos.com
Një Imam I urtë në kujtimet e mia Hafiz Taxhuddin Shehabi
ina-online.net
U rrezikohej jeta në det të hapur, policia shpëton dy turistët në Dhërmi
ina-online.net
PERSONAZH/ I riu me aftësi të kufizuara që agjëron, punon dhe ndjek shkollën
ina-online.net
Rezultatet preliminare: Lista Serbe fitoi në katër komunat veriore
ina-online.net
Përleshje mes zyrtarëve të LDK-së (video)
ina-online.net
LDK i përgjigjet Dardan Molliqajt pas kërkesës për një koalicion të përbashkët
Funksionari i AAK-së: Taksa duhet të bëhet 1000 për qind, sllavët nuk kuptojnë gjuhë tjetër! (Video)
klankosova.tv
KQZ publikon rezultatet preliminare, Lista Serbe udhëheq bindshëm
kallxo.com
KQZ shpall rezultatet preliminare për kryetarë të katër komunave në Veri
Francezët interes për të investuar në sektorin energjetik në Kosovë
ina-online.net
Shqipëria – kriza politike dhe fatkeqësia mendore
Ngjarjet e datës 20 maj - RTV21
gazetainfokus.com
Kush do ta besonte: Stavileci i PDK’së që punon 25 orë në ditë i gëzohet vendit të dytë në zgjedhjet e veriut
Admira dhe Bosko, dy studentë…kur dashuria vritet me plumba
Reagon Gjuriq pas zgjedhjeve: Fitorja është dështim i Prishtinës që përmes shqiptarëve ta marrin veriun
insajderi.com
PDK krenohet me “fitore” në zgjedhjet në Mitrovicën Veriore
klankosova.tv
Gjuriq: Fitore e madhe e serbëve në Kosovë, ne do të vazhdojmë të luftojmë
Në Gjenevë u shënua 20 vjetori i rënies së Heroit të Koshares, Agim Ramadanit - Arbresh.info
koha.mk
Një plan i gabuar i përfunduar keq
monitor.al
Bloomberg: Besnikëria partiake në Kinë ndihmon partitë në marrjen e kredive më të lira
insajderi.com
Më shtrenjtë me e sjellë Mashen në Kosovë se Unikatilin – Episodi i ri “Schengen Visa”
kallxo.com
Haradinaj: Qytetarët në Veri dëshmuan pjekuri
tetovasot.com
​Lista Serbe shpall fitoren në veri, merr urime nga presidenti Vuçiq
Veseli: Zgjedhjet në veri konfirmuan sovranitetin e Kosovës
zeripopullit.al
Votimi i Metës president, Rama mbledh deputetët e partisë së tij
insajderi.com
Gecaj për zgjedhjet në Veri: Asnjë shtet demokratik nuk do ta lejonte këtë tirani
Balla komenton protestat nga Gjermania: Këtu paqësore, në Shqipëri më qëllim prishjen e imazhit të vendit
kallxo.com
Veseli: Me zgjedhjet e sotme u konfirmua sovraniteti i Kosovës
shqiptarja.com
Balla për protestat në Gjermani: Këtu paqësore, në Shqipëri për të shkatërruar imazhin e vendit
gazetamapo.al
Gjurmët e video-skandalit të çojnë në Gjermani
kosova.info
Pas përfundimit të zgjedhjeve në veri, deklarohet Haradinaj - Kosova Info
Kosovë/ Zgjedhjet, pa incidente. Fituesit e mundshëm thonë se do të japin dorëheqjen
“Këtij veshgjati i kam thënë që do përfundojë në burg”, Spaho “kërcënon” Gjiknurin: S’na nevojitet ndjesa jote
lajmi.net
PDK e para nga partitë shqiptare në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë veriore
kallxo.com
Kandidati i PDK-së nuk merr asnjë votë në një vendvotim në Zubin Potok
ina-online.net
Plagoset me armë zjarri një person në veri të Mitrovicës
koha.mk
Server: Është e mundur zgjidhje për emrin dhe pranim në NATO vitin e ardhshëm
lajmi.net
PDK e para parti shqiptare edhe në Mitrovicën veriore

Kur ke lindur? Ja si të ndikojnë 5 elementët në jetën tënde

Lexo 18.04. 16:12

Kur ke lindur? Ja si të ndikojnë 5 elementët në jetën tënde

Astrologët janë të mendimit se këto elemente ushtrojnë një ndikim të fuqishëm jo vetëm në natyrën njerëzore, por dhe në karakterin e saj. 5 elementet përcaktojnë organizimin mendor, mënyrën e të jetuarit dhe perferencat e secilit prej nesh, shkruan Radio e Jashtme e Kinës, CRI. Cili është viti yt i»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano