kanal5.com.mk
На состанокот на Енергетската заедница во Молдавија истакнат напредокот на земјава во енергетскиот сектор
netpress.com.mk
Ѓилас за МИА: Опозицијата бара Пржински договор како во Македонија, приспособен на српски начин
press24.mk
Османи објави дека ќе има 10 амбасадори Албанци
kanal5.com.mk
Путин сака конструктивен дијалог со Борис Џонсон
alsat-m.tv
“Итно да се усвои законот за Јавни обвинители”
press24.mk
ФОТО: Наталија во теретана првпат отишла кога имала - денес многумина се згрозени од нејзините мускули
press24.mk
Димитров му врати на Богдановиќ за навредата дека е идиот: Прочитав за кампањата за миење раце
zurnal.mk
Јеремиќ по средбата со преставници на ЕП: За СзС заврши илузијата за можно учество на изборите
kurir.mk
Ѓорчев се обрати во Сенатот на САД во Вашингтон на Форумот за безбедност
kanal5.com.mk
Ангелов: Официјалниот став на Бугарија е во парламентарната декларација
kanal5.com.mk
Изградени 70 проценти од магистралниот гасовод Скопје – Тетово – Гостивар
kanal5.com.mk
„Само Интервју” вечерва со Сашо Тасевски
press24.mk
Китев: Со противењето на Законот за одбрана ВМРО-ДПМНЕ повторно покажува дека е против НАТО
press24.mk
Милошоски: Димитров во судир на интереси - и даде стипендија на ќерка му па го прати за амбасадор
zurnal.mk
The Secret to Your Company’s Financial Health is Very Important
zurnal.mk
The Make-up Conference in New York this Winter Unveils Hot Innovations
zurnal.mk
Scream is Now the Second Biggest Name in Drone Filming Equipment
sitel.com.mk
Утврдени 19 амбасадори за испразнетите места, со новиот закон 80 % од амбасадорите треба да бидат дипломати од кариера
kurir.mk
Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Закон за легализација = закон за прикривање на дивоградбите на власта
netpress.com.mk
Германија предлага Европа да одговори со контрасанкции кон САД за мерките против „Северен поток 2“
kurir.mk
Албанската полиција откри 27 мигранти од Ирак
makfax.com.mk
Германија реагира: Санкциите за „Северен тек 2“ се навреда за европскиот суверенитет
netpress.com.mk
Франција „во наредните месеци“ ќе преземe 400 баратели на азил од Грција
netpress.com.mk
Кантримен: Владата на САД ги следи активностите на Слободан Тешиќ, српскиот трговец со оружје
netpress.com.mk
Зошто Шекеринска и Заев кријат дека со Борисов заедно биле на американскиот носач на авиони?!
makfax.com.mk
„Форбс“ повторно ја избра Меркел за најмоќна жена во 2019
zurnal.mk
Нобеловецот Хандке Persona Non Grata во Сараево и Приштина
Втор кредит на ЕБОР од два милиони евра за зелени инвестиции
mms.mk
Во Струга почнува годишната конференција на СЕП „Заедно кон ѕвездите”
mms.mk
Стерјовски од градоначалникот на Кукс побара подобри услови за живот за Македоците во Гора
mms.mk
Ништо ново од „браќата“ на исток: БАН – не постои македонски јазик
netpress.com.mk
Италија, Франција и Кипар на заеднички воени вежби
kanal5.com.mk
Италија , Франција и Кипар утре на заедничка воена вежба во источниот Медитеран - Турција негодува
kanal5.com.mk
Нови снимки за „Рекет” на „Јутјуб”: Има ГПС уред во рачката на торбата
netpress.com.mk
Либија се закани дека ќе го потопиме секој турски брод ако ја наруши морската граница
netpress.com.mk
Лавров: САД веќе не можат да ги запрат „Турски поток“ и „Северен поток 2“
makfax.com.mk
Турција може да добие руска алтернатива за „Ф-35“ ако САД не ѝ дадат авиони
kurir.mk
Израел и СДСМ ѝ предизвикаа депресија и анксиозност, а сега стана гласноговорник на Заев
makfax.com.mk
Објавени аудиоснимки поврзани со „Рекет“: „Не знам, куферот со пари не е кај Заев“
alsat-m.tv
Се отвораат уште 3 нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ со Исмет Рамадани и Ристо Никовски
Makedonsko Sonce 12.07. 13:00

Заев: Ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Клан Македонија, уште еднаш изрази жалење за телефонските разговори со руските „пранкери“, истакнувајќи дека отсега ќе се зајакне протоколот за телефонските разговори со премиерот на државата. – Јас сум човек кој комуницира со сите. Вчера пуштив по»»»

Press24 02.12. 12:49

Заев со владина делегација на состанокот на лидерите на НАТО во Лондон

Премиерот Зоран Заев ќе ја предводи делегацијата на нашата земја во чиј состав се и заменичката на претседателот во Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заменик претседателот во Владата за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на Состанок»»»

press24.mk
Kanal5 04.12. 13:04

Средба Заев-Џонсон: Обединетото Кралство со целосна поддршка за Македонија

Заев на средбата нагласи дека Македонија нема алтернатива за овие процеси. Прегледи:104 декември 2019, 13:02СподелиСподелиОбединетото Кралство целосно ја поддржува Република Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ целосно го заслужува своето ме»»»

kanal5.com.mk
Net Press 04.12. 14:38

Заев се сретна со Џонсон кој изрзи целосна поддршка на Обединетото Кралство за Македонија

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ целосно го заслужува своето место во евроатлантските демократски сојузи, било истакнато на средбата меѓу премиерите на двете држави Борис Џонсон»»»

netpress.com.mk
Kurir 04.12. 11:07

Премиерот Заев на прием во Даунинг Стрит 10

Премиерот Зоран Заев синоќа заедно со останатите лидери на земјите членки на НАТО беше гостин на првиот човек на британската Влада, Борис Џонсон во неговата резиденција во Даунинг Стрит 10 во Лондон. –„Даунинг 10“ синоќа беше ширум отворена за сите лидери од земјите членки на НАТО. Премиерот Борис »»»

kurir.mk
Zurnal 05.12. 12:42

Заев на состанокот на лидерите на НАТО: Спремни сме да ги преземеме обврските како полноправна членка

Премиерот Зоран Заев во своето обраќање на состанокот на НАТО во Лондон како 30. говорник и лидер на Северна Македонија истакна дека настанот ја потврдува заедничката посветеност на сојузниците за обезбедување мир, стабилност и просперитет во целата евро-атлантска област. Заев на средбата со која п»»»

zurnal.mk
Makfax 04.12. 16:18

Заев на состанокот на лидерите на НАТО: Спремни сме да ги преземеме обврските како полноправна членка

Премиерот Зоран Заев во своето обраќање на состанокот на НАТО во Лондон како 30. говорник и лидер на Северна Македонија истакна дека настанот ја потврдува заедничката посветеност на сојузниците за обезбедување мир, стабилност и просперитет во целата евро-атлантска област. Заев на средбата со која п»»»

makfax.com.mk
Telma 04.12. 09:55

Премиерот Заев на прием во Даунинг Стрит 10

Премиерот Зоран Заев синоќа заедно со останатите лидери на земјите членки на НАТО беше гостин на првиот човек на британската Влада, Борис Џонсон во неговата резиденција во Даунинг Стрит 10 во Лондон. – „Даунинг 10“ синоќа беше ширум отворена за сите лидери од земјите членки на НАТО. Премиерот Борис»»»

MMS 04.12. 14:19

Средба Заев-Џонсон: Обединетото Кралство со целосна поддршка за Северна Македонија

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ целосно го заслужува своето место во евроатлантските демократски сојузи, било истакнато на средбата меѓу премиерите на двете држави Борис Џонсон»»»

mms.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano