portalb.mk
Haradinaj: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro, ndërsa Thaçi, Vuçiç dhe Rama bashkëpuntorë
Ministri i Drejtësisë në Kosovë thirret nga Gjykata Speciale
Erdogan pret zv/presidentin e SHBA. Para takimit letra e pazakontë e Trump për presidentin turk
tetovasot.com
Stanishev: Makroni drejton politikë të inatit, vendi i Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë është në BE
tetovasot.com
Makron para fillimit të Këshillit të Evropës në Bruksel nuk ka thënë asgjë lidhur me zgjerimin
Shtyhet gjyqi i “Babales”, Albert Veliu pritet që të ekstradohet nga Belgjika
Vuçiq e pyet sërish ambasadorin britanik: A do të fotografoheshit edhe me Dodikun si me Kurtin?
Ambasadorja turke në Malin e Zi komenton operacionin “Burimi i Paqes“
kosova.info
Muhaxhiri: Pa u ashpërsuar dënimet për fajtorët, s’ndalet manipulimi në numërimin e votave
syri.net
Nuk ndalen banorët e 'Unazës se Re', vazhdojne protestën për mbrojtjen e banesave të tyreTransparency International: Kompanitë ‘fantazmë’, baza e korr
epokaere.com
Zyberaj: AKR-ja do të jetë pjesë e Kuvendit
boldnews.al
Haradinaj flet pa doreza: Rama vuri Cakajn për të ndarë Kosovën…
Gjykata e Apelit për Krime të Rënda shuan shpresën e Klemend Balilit
rtsh.al
Kryeministri i Bullgarisë, Borisov: Të vendosësh për mos-hapjen e negociatave, do të ishte një gabim historik
gazeta-shqip.com
Premtime, tendera dhe gjyqe, por Lana s’ka ende shpresë
lexo.com.al
Von der Leyen: Ndjej keqardhje të thellë… Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bënë sakrifica!
Federata e Futbollit e Çekisë: Ndeshja kundër Kosovës me rrezik të lartë
kohajone.com
Kënga e humbur shkodrane për Ali Pashë Tepelenën
Panariti: JO-ja e negociatave një dëshpërim për rininë shqiptare
kallxo.com
Shkarkime të reja në Telekom, Bedri Istrefi largon edhe disa menaxherë
Ramush Haradinaj rrëfehet për Artur Zhejin: Ndalova grabitjen e 10 miliardë eurove nga Vuçiç-Rama-Thaçi, Kosovën e shpëtova unë, Meta e Berisha
BRUKSEL – Der Leyen: Tirana dhe Shkupi kanë bërë përpjekje kolosale
SHBA – FMN: Shpresojmë të ruhet vullneti i marrëveshjes për Brexit
rtsh.al
Presidenti i PE apel të fortë për hapjen e negociatave, Presidentja Komisionit Evropian: "Nuk shoh shpresë në horizont"
Indira A.Hoxha: Normat dhe rregullat e Bjeshkës
boldnews.al
Rama po i gëzohet “JO” nga BE/ Ja çfarë ka bërë nga dita që Bundestagu paraqiti 9 kushtet
telegrafi.com
Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati ftohet nga Gjykata Speciale
balkanweb.com
“Koha për politikë”, Grida Duma: Shqiptarët të lodhur nga zhurma e politikanëve. Si mund të pasurohen
Kadri Kastrati ftohet nga Gjykata Speciale
lajmi.net
Përkundër mospajtimeve publike, nesër do të takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së për koalicionin e mundshëm
shqiptarja.com
Dosja Xhisiela/ Gjykata pushon padinë e Ballës ndaj Bashës, oficerit që kërkoi azil dhe gazetarit
shqiptarja.com
Tezga
epokaere.com
TË FLIJOJMË KAUZAT PARTIAKE PËR INTERESA MADHORE SHTETËRORE E KOMBËTARE
REPORTAZH/ Nga Meksika në Kosovë: Ndajmë të gjitha të njëjtën dhimbje
rtsh.al
Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Bregu: Integrimi në BE është për qytetarët, jo për politikanët

Data e re e zgjedhjeve, Basha nuk 'i bindet' Metës: Opozita e bashkuar nuk merr pjesë në zgjedhje pa u plotësuar ky kusht

Newsbomb 27.06. 20:17

Data e re e zgjedhjeve, Basha nuk 'i bindet' Metës: Opozita e bashkuar nuk merr pjesë në zgjedhje pa u plotësuar ky kusht

Kryedemokrati Lulzim Basha nuk tërhiqet nga vendimi për të mos u futur në zgjedhje, pavarësisht dekretit të presidentit Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve, më 13 tetor. Në një konferencë nga Selia Blu, Basha u shpreh se PD dhe opozita e bashkuar nuk merr pjesë në asnjë proces zgjedhor ap»»»

newsbomb.al
Gazeta Dita 26.06. 22:42

Basha: Në Dibër, para dhe kërcënime për 30 qershorin

Në një deklaratë për shtyp mbrëmjen e kësaj së mërkure, kryetari PD-së, Lulzim Basha akuzoi ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të bindë qytetarët të votojnë në zgjedhjet e 30 qershorit, çfarë ishte thënë më parë edhe nga ish-deputeti i Dib»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano