Gjylameti: Mungesa opozitës nuk cenon zgjedhjet vendore
Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që s’vjen në punë dhe merr pagën
koha.net
Homazhe te Pllaka Memoriale e ushtarëve të KFOR-it, të rënë gjatë luftës në Kosovë
mia.mk
Trampi kërkon që prodhuesit evropianë të makinave automjetet për tregun amerikan t’i prodhojnë në SHBA
20 vjetori i bombardimeve, zëvendësohet flamuri amerikan te shtatorja e Bill Clintonit
portalb.mk
Taravari i ASH-së për Siljanovskën: S’mund të përkrahim kandidate që s’i do votat e shqiptarëve (VIDEO)
balkanweb.com
Hysi: Opozita e ka problemin me veten, të hapur për dialog
KEDS e mbylli vitin 2018 me 22 milionë euro humbje
Bashkëpunimi Itali-Kinë – Vendet do të nënshkruajnë 10 marrëveshje me vlerë 23 mld USD
koha.net
Drecun: Shtabi i destabilizimit të Serbisë gjendet në Shkup
Çavusoglu falënderoi autoritetet e Zelandës së Re për qëndrimin e mbajtur ndaj sulmit terrorist
Vijon punimet Kongresi i Partisë Socialiste
cna.al
Foto-Berisha zbulon prapaskenat e Kongresit të PS-së
“Do fitojmë 61 bashkitë”, Balla: Të rrimarrim besimin e shumicës për një mandat të tretë. Opozita tregoi…
Java në RTSH: Kriza, Presidenti dhe populizmi – një trekëndësh aspak i lavdishëm në Tiranë
A është Fatos Nano, varka për të shpëtuar Ramën?
boldnews.al
Parada e Rilindjes/ Asnjë përgjegjësi për Unazën, dosjen 339, Teatrin… Elozhe për “liderin”
cna.al
Ndryshim rrjedhe në Kongresin e PS?/ Deputeti: Do flas për Bashkinë që nuk dua
cna.al
"Gjenerali i ushtrisë së vdekur"/ Sandër Lleshaj i rrethuar nga vrasjet mafioze
Balanca e numrave në Kuvend, ligjet që presin votën e opozitës së re
Kongresi i PS (Live), sfida e maxhorancës: Jemi të vetmit që mund të drejtojmë vendin!
Frank Shkreli/ QUO VADIS ALBANIA?
sot.com.al
Kongresi i PS/ Ruçit nuk i qesh buza, ndërsa Majko shkrihet së qeshuri! Po në krah të Ramës kush është ulur? (FOTO)
tvklan.al
Kongresi i PS, Balla: Fitojmë Bashkitë e marra peng nga opozita
Kongresi i PS: Ministri Çuçi: Rritje e qëndrueshme në bujqësi vitet e fundit
syri.net
Detaje/ Përballje deri në 3 të mëngjesit, si u prish kontrata me PanuccinBalla nga Kongresi i PS: Të gatshëm për çfarëdolloj dialogu, veç Rama të mos
almakos.com
Në Zhur digjet autobusi i linjës Dragash-Beograd (Video)
shqiptarja.com
Rama i shoqëruar nga Veliaj, të dy me atlete në Kongresin e PS (FOTOT)
sot.com.al
“Janë refuzuar e në heshtje janë harruar”, Braçe shpërthen në Kongresin e PS
Donald Trump shkon në zyrat e CIA
Rikthehet Superliga, derbi në Prizren
Frank SHKRELI/ Shqipëria dhe armët kimike të Sirisë
Der Spiegel: Po të mos ishte Haradinaj me shokë, ndoshta nuk do të ekzistonte Republika e Kosovës
Nis kongresi i Partisë Socialiste, pritet konfirmimi i 7 kandidatëve për kryebashkiakë
VIDEO/ Nis punimet kongresi elektoral i PS: Moment reflektimi, synojmë mandatin e tretë. Të gatshëm për çdo dialog
Nis punimet Kongresi i PS, Balla: Të nisim ndryshimin në Bashkitë, peng i partive kundërshtare
Gjermania: Pro protestave të opozitës, por hetoni vjedhjen e zgjedhjeve
5 TË VRARË PËR 7 DITË/ Nga ish- i përndjekuri  Baçinozi, menaxheri i VIP-ave, furrxhiu deri te Nardi i Bujtinave dhe avokati (FOTO) – AlpeNews
gazetamapo.al
MAPO WEEKEND/ Pesë arsyet pse Rama duhet të ikë…
gazetamapo.al
Kaput! Ka nisur numërimi mbrapsht për Ramën
Deklarohet fitorja ndaj ISIS-it - Arbresh.info
gazetamapo.al
PROFIL/ Meta, lojtari i krizës në minutat shtesë
gazetamapo.al
Kufijtë e Shqipërisë etnike dhe grabitja e tokave shqiptare

Mali me borxhe i studentëve në SHBA

Koha 11.01. 10:35

Mali me borxhe i studentëve në SHBA

Asnjëherë më parë studentët në SHBA nuk kanë pasur kaq borxhe sa aktualisht. Kreditë e studentëve janë mali i dytë me borxhe të armerikanëve pas atij të hipotekave. Disa madje e konsiderojnë këtë si një dukuri Lehman dy, transmeton DW. Amerikania Toni Vincent para tre vjetësh përfundoi studimet mas»»»

koha.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining