Noul pachet de masuri fiscale anuntat de premierul Ilie Bolojan - Opinia Timisoarei
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
CommentYour comment has been sent successfuly! Thank you.

Noul pachet de masuri fiscale anuntat de premierul Ilie Bolojan - Opinia Timisoarei
Prim-ministrul Ilie Bolojan a anunțat care sunt principalele direcții în care se vor lua măsuri pentru reducerea deficitului bugetar, în cel de-al doilea pachet. CITESTE SI: Turcii vor sa ne taie si iarba din parcuri, pe 36 de milioane de euro, la Timisoara. Alte doua oferte pentru intretinerea spa»»»


Peste 30.000 de turiști străini au venit în scop medical în România anul trecut - Economica.net
Turiștii străini veniți în scopuri medicale în România au depășit anul trecut pragul de 30.000, potrivit datelor Statisticii. Ei au cheltuit peste 22,5 milioane de euro, o sumă record din ultimii 10 ani, potrivit datelor oficiale, scrie Hotnews. În același timp, interesul pentru turismul de shoppin»»»


DROBETA CULT ACCES – Proiect pentru modernizarea accesului la cultură și promovarea Severinului ca destinație turistică
Municipiul Drobeta-Turnu Severin face un pas important spre modernizare și accesibilitate culturală prin proiectul DROBETA CULT ACCES, finanțat cu 600.000 de euro din fonduri europene, contractul de finanțare fiind semnat deja de autorități. - Reclama - Proiectul are ca obiectiv principal facilitar»»»


Întrevederea președintelui Comisiei pentru politică externă din Senatul României, Titus Corlățean, cu ambasadorul Republicii Bulgaria la București, Radko Vlaykov
Președintele Comisiei pentru politică externă a Senatului României, senatorul Titus Corlățean, a avut marți, 11 februarie 2025, o întrevedere cu ambasadorul Republicii Bulgaria la București, Radko Vlaykov, la solicitarea acestuia. În cadrul întâlnirii au fost discutate modalități privind aprofundar»»»


Lion’s Head, pe piața logistică din România: teren lângă București
Lion’s Head Investments intră pe piața logistică din România, prin achiziționarea unui teren în suprafață de 155.000 mp, lângă București. Compania intenționează să dezvolte un parc logistic cu o suprafață închiriabilă totală (GLA) de 85.000 mp. Construcția ar putea demara în prima jumătate a anului»»»


Un magazin pentru foarte bogați se deschide în București, la parter la Marriot. Easy choice: o geacă de la Bogner costă cât o centrală termică • Știri București
Brandul german de articole sportive Bogner își va deschide primul magazin din țară în București. Data inaugurării anunțată de companie este 1 noiembrie. Bogner, brandul german de lux care vinde articole vestimentare și încălțăminte sport, își va extinde afacerea în România. Primul magazin din țară »»»


Cushman & Wakefield Echinox: Bogner, brand german de lux de articole sportive, intră pe piaţa din România
Brandul german de lux de articole sportive Bogner, prezent în peste 50 de ţări, se extinde în România prin deschiderea primului magazin în cadrul galeriei de retail The Grand Avenue, localizată la parterul JW Marriott Bucharest Grand Hotel, conform unui comunicat de presă remis Redacţiei. Noul maga»»»


Brandul german de lux de articole sportive Bogner intră pe piata din România cu un magazin în galeria de retail din JW Marriott Bucharest Grand Hotel, în urma unei investiţii de aproximativ 500.000 euro
Brandul german de lux de articole sportive Bogner, prezent în peste 50 de ţări, se extinde în România prin deschiderea primului magazin în cadrul galeriei de retail The Grand Avenue, localizată la parterul JW Marriott Bucharest Grand Hotel. Deschiderea magazinului este planificată pentru 1 noiembri»»»


Brandul german de lux de articole sportive Bogner intră pe piata din România cu un magazin în galeria de retail din JW Marriott Bucharest Grand Hotel, în urma unei investiţii de aproximativ 500.000 euro
Brandul german de lux de articole sportive Bogner, prezent în peste 50 de ţări, se extinde în România prin deschiderea primului magazin în cadrul galeriei de retail The Grand Avenue, localizată la parterul JW Marriott Bucharest Grand Hotel. Deschiderea magazinului este planificată pentru 1 noiembri»»»


Bulgaria și România au început proiectul celui de-al treilea pod peste Dunăre
Bulgaria și România au început acțiuni concrete pentru construirea unui al treilea pod peste Dunăre, a anunțat joi Ministerul Transporturilor de la Sofia, citat de Sega. Cele două țări au înaintat Comisiei Europene un proiect comun pentru un studiu preliminar de proiectare al celui de-al doilea pod»»»


Atenționare MAE privind timpii de așteptare de la frontiera cu Bulgaria. Recomandările instituției
Ministerul Afacerilor Externe informează cetățenii români care se află, tranzitează sau intenționează să călătorească în Republica Bulgaria către Republica Grecia și Republica Turcia, precum și retur către România, în perioada 28 aprilie - 1 mai 2023, că se preconizează înregistrarea unor timpi de »»»


Scandalul insolvenței Euroins. Compania a transferat 1,58 miliarde de lei în Bulgaria, sub ochii ASF
Compania de asigurări Euroins a transferat sume importante de bani, obținute de la asigurații români, pentru polițele RCA în Bulgaria. Sumele au fost folosite pentru achiziții la companii deținute de acționarii Euroins. Mai multe documente interne indică faptul că afacerile din Bulgaria, ale grupul»»»


Colliers intermediază închirierea în totalitate pentru faza 3 a proiectului rezidențial Vitan Estates
Compania cu acţionariat american Bucharest Properties REIT a desemnat compania de consultanţă imobiliară Colliers pentru asigurarea serviciilor complete de închiriere corporate pentru Vitan Estates, primul ansamblu rezidențial dedicat exclusiv închirierii din București, bazat pe un concept american»»»


Cutremur cu magnitudinea 4.3, în Vrancea
Duminică s-a produs, la ora 19:08:20, în zona seismică Vrancea, un cutremur cu magnitudinea 4.3, la adâncimea de 140 km, anunţă Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului – INCDFP. Cutremurul s-a produs la 83km E de Brașov, 92km S de Bacău, 103km NE de Ploiești, 112km V de»»»

Xpert Beauty își extinde prezența în Ungaria
București, 14 februarie 2022 – Xpert Beauty, companie de retail care activează în domeniul produselor cosmetice profesionale, fondată în România, anunță extinderea prezenței în Ungaria, atât fizic, prin deschiderea unui concept store la Budapesta, cât și online, prin activarea platformei de e-comme»»»
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
Comment