koha.mk
Deri më 2050, ndryshime dramatike klimatike
Opozita pranon ka përdorur Prokurorinë për dosjet e përgjimeve
kohajone.com
Përfundon takimin me drejtuesit e qarqeve, cila ishte porosia e prerë e Ramës
gazetainfokus.com
Stomatologu nga Ferizaj fiton çmimim prestigjioz në Londër
kallxo.com
Avokati: Xhavit Haliti ka imunitet gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare
shqiptarja.com
Bienalja e Prizrenit, kuratori rrëfen njohjen me ‘veprën’ e Ramës: Në Shqipëri ka art, mungesat janë politike
gazetaexpress.com
Kështu do të duken udhëheqësit e Shqipërisë pas 30 viteshTe fundit
epokaere.com
Delegacioni i BQK-së pjesë e konferencës së FMN-së dhe Bankës së Kroacisë
evropaelire.org
Në Kongres, Veseli flet për rëndësinë e njohjes së Kosovës
mia.mk
Panel diskutim: Maqedonia e Veriut e gatshme për negociata me BE-në, luftë më e përforcuar kundër korrupsionit
koha.mk
Të gjithë për një model të ri zgjedhor
epokaere.com
Veseli u bënë thirrje për njohje vendeve që ende s’e kanë njohur Kosovën
Mësohen emrat e biznesmenëve që u shantazhuan nga grupi i prokurorëve special dhe pronarëve të mediave
tvklan.al
Tregtarët: Asnjë inspektor i AKU-së në tregje
aa.com.tr
Mbledhja e jashtëzakonshme e OBI-t do të mbahet në Xheda
Çuçi në Sarandë: AKU në terren për sigurinë ushqimore, asnjë tolerim për lokalet me muzikë të lartë
kosovalive360.com
Muaji shtator – mundësi e re për ripërtëritjen e dialogut!?
Luan Rama: “Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!”
boldnews.al
Peleshi nën varësinë e Ballës, si po hakmerret Rama ndaj ish-ministrave “rebelë”…
koha.mk
LAJMI I FUNDIT: Këta janë biznesmenët që u zhvatën nga Boki 13 dhe Katica Janeva
Kulluri “shuplakë” Lulzim Bashës: Mblidh mendjen kryetar, s’ka komplot kundër teje. S’ke as mbështetje në rrugën aventureske që ke nisur
Denaj: Rritje e numrit të investitorëve të gatshëm për të hyrë në tregun shqiptar
1986/Humbjet e mëdha të industrisë komuniste, kombinatet mbaheshin për propagandë
Vota kundër e Zgurit, vazhdon të bllokojë shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiak në KQZ
Rrjeti i amortizuar, OSHEE: Në zonat rurale problem 6/10 kilovoltshi
alsat-m.tv
Financat, pr/ligj për furnizimet publike
monitor.al
Drejtuesit do të mbeten të pazëvendësueshëm në epokën e IA
indeksonline.net
Komike, kështu pritet të duken të plakur politikanët kosovarë
kohajone.com
“Kur partia yte të shkarkon…”
kohajone.com
Lirikë mbi Alpe
Zgjedhja e presidentes së KE-së, debate në Parlamentin Evropian
cna.al
Lorenc Trashi thuajse i larguar nga Partizani
kohajone.com
Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj
telegrafi.com
Ekskluzive: Këto ishin deklaratat e Macron në Beograd që nuk u transmetuan nga mediat serbe
koha.mk
Serbia po legjitimohet në emër të bashkimit të shqiptarëve
Skandali i zhvatjeve në Shkup, arrestohen dy persona
rtsh.al
RTSH dhe RTK rrisin bashkëpunimin në projekte të përbashkëta programore
Ministria e Financave: Do zbatojmë vendimin e gjykatës mbi konçesionin e pompave
gazetaexpress.com
Presidenti publikon videon dhe shpjegon me detaje sesi Rama ka bllokuar krijimin e Gjykatës KushtetueseTe fundit
kallxo.com
Dështon të mbahet seanca ndaj të akuzuarit për vjedhje të veturës në Greqi
alsat-m.tv
PSP-ja, nga simbol i luftës kundër krimit në zhgënjim
Marrëveshja e re NAFTA, pse Kongresi nuk duhet ta pranojë atë çka ka nënshkruar Trump?
Organizimi në Veri, Rama takim me drejtuesit e katër qarqeve në selinë e PS
sot.com.al
Rama merr në dorë drejtimin e PS në veri, kryeministri mbledhje urgjente në selinë e PS me drejtuesit e katër qarqeve
boldnews.al
Rama mbledh drejtuesit politikë të qarqeve/ Çfarë po ndodh në PS
lajmi.net
Opsioni i korrigjimit të kufijve mund të rikthehet në tavolinë
Abcnews 21.04. 20:19

Zgjedhjet në Maqedoni, liderët shqiptarë: Procesi i drejtë

Teksa hodhën votën për zgjedhjet presidenciale, liderët shqiptarë të Maqedonisë, Ali Ahmeti, Zijadin Sela dhe Menduh Thaçi bënë thirrje për një proces të drejtë dhe demokratik, që si i tillë duhet të afrojë vendin me Bashkimin Europian. /abcnews.al ... »»»

Almakos 19.04. 20:54

VIDEO/ Menduh Thaçi: Sulejman Rexhepi s’ka lidhje me muslimanizmin, por me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ekskluzivisht për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti, pak çaste para fillimit të heshtjes parazgjedhore presidenciale për herë të parë flet hapur se si erdhi deri te përçarja e PDSH-së me Ziadin Selën, si i ka realisht ai raportet me Ali Ahmetin, pse u acarua fjalo»»»

almakos.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano