Dnevnik 2m

Тзв. косовска полиција ПРИВЕЛА СРБИНА НА БРЊАКУ, одређен му притвор

ЗУБИН ПОТОК: Тзв. косовска полиција данас је на административном пункту Брњак привела Д. В. из Зубиног Потока и њему је, након саслушања, по налогу тужиоца одређен притвор до 48 сати, изјавио је његов адвокат Милош Делевић. Делевић је навео да је Д. В. ухапшен под сумњом за кривично дело "давање л»»»

dnevnik.rs
Politika 5m

Америка поздравља напредак, али без иранских одобрења и било каквих наплата

ДОХА – Катарски емир шеик Тамим Бин Хамад Ал Тани и амерички председник Доналд Трамп разговарали су данас о ситуацији на Блиском истоку, укључујући напоре за „деексалацију тензија” између Сједињених Америчких Држава и Ирана, као и начинима да се „премости јаз” у њиховим ставовима, саопштено је из А»»»

politika.rs
Politika 5m

Огромне ватрене олује можда су захватиле Земљу након удара џиновског астероида у полуострво Јукатан у Мексику

Огромне ватрене олује можда су захватиле Земљу већ у првим сатима након удара џиновског астероида у полуострво Јукатан у Мексику, пре више од 66 милиона година, уништавајући диносаурусе и огроман број живих организама пре него што је наступила глобална зима, указује се у најновијој студији. Од седа»»»

politika.rs
Politika 5m

Нетанјаху: Не повлачимо се из Газе док се Хамас не разоружа

ТЕЛ АВИВ – Израелске трупе неће се повући са тренутних положаја у Појасу Газе све док Хамас не буде потпуно разоружан, поручио је данас израелски премијер Бенјамин Нетанјаху. Он је истакао да амерички председник Доналд Трамп и његов тим сматрају да Хамас може да буде у потпуности разоружан, а да По»»»

politika.rs
Politika 11m

Кнежевић: Однарођена Црна Гора стала уз шаховницу, Срби не могу да се помире са велеиздајама

Председник Демократске народне партије Црне Горе Милан Кнежевић изјавио је вечерас да је званична и „однарођена” Црна Гора одлучила да своју заставу и барјак стави поред хрватске шаховнице и још једном „забоде нож” у братско срце и леђа српском народу, Србији и Републици Српској. Кнежевић је, на це»»»

politika.rs
Sputnik 20m

Кроз уста Залужног чује се глас Лондона: приче о уласку Украјине у НАТО су бајке

Валериј Залужни није обичан амбасадор, он је својеврстан пројекат и то британски пројекат. Зато, када нешто изјави, он не изјављује у своје име, нити говори сопствено мишљење. Он је британски мегафон и кроз његова уста чују се ставови најмоћнијих британских кругова. Овако политиколог Александар Пав»»»

rs.sputniknews.com
RTV 26m

Завршен комеморативни скуп у Мркоњић Граду поводом сећања на страдале у Олуји

БАЊАЛУКА - У Мркоњић Граду вечерас је завршен централни комеморативни скуп поводом Дана сећања на све страдале у хрватској војној акцији "Олуја", а који су заједно обележили Србија и Република Српска. Обележавање хрватско-муслиманског погрома над Србима Републике Српске Крајине и Републике Српске 1»»»

rtv.rs
Politika 41m

Америка поздравља напредак али без иранских одобрења и било кавих наплата

ДОХА – Катарски емир шеик Тамим Бин Хамад Ал Тани и амерички председник Доналд Трамп разговарали су данас о ситуацији на блиском истоку, укључујући напоре за „деексалацију тензија” између Сједињених Америчких Држава и Ирана, као и начинима да се „премости јаз” у њиховим ставовима, саопштено је из А»»»

politika.rs
Politika 41m

Француска царина запленила више од 51.000 опасних играчака из Кине

У француској луци Марсеј припадници царинске службе су од почетка овога лета запленили су више од 51.000 плишаних и других играчака опасних по здравље деце пореклом из Кине намењених француском тржишту, пренели су данас француски медији наводећи да заплењене играчке не испуњавају европске стандарде»»»

politika.rs
Politika 41m

Принцеза Јевгенија добила треће дете, родила девојчицу

Британска принцеза Јевгенија, нећака британског краља Чарлса VI, објавила је данас да је родила своје треће дете са мужем Џеком Бруксбанком. Јевгенија, млађа ћерка краљевог брата Ендруа Маунтбатн-Виндзора и његове бивше супруге Саре Фергусон, већ има два сина, Августа, који је рођен у фебруару 2021»»»

politika.rs
Politika 47m

Добрићева: Тражићу правду за дете док будем жива и борићу су да се „Олујаˮ не заборави

Невенка Добрић, чији је син Синиша (12) убијен у избегличкој колони током агресије Хрватске на Републику Српску Крајину 1995. године, изјавила је вечерас на централном комеморативном скупу у Мркоњић Граду поводом Дана сећања на страдале у хрватској војној акцији „Олујаˮ, да ће докле год буде жива т»»»

politika.rs
Politika 47m

Патријарх Порфирије: Памтимо жртве, али не дозволимо да нас обузме мржња

Патријарх српски Порфирије поручио је вечерас на централном комеморативном скупу у Мркоњић Граду поводом Дана сећања на страдале у хрватској војној акцији „Олујаˮ, да истина увек остаје истина, а обавеза свих да памте мученике и страдалнике из српског рода, као и да сећања на страдања Србе треба да»»»

politika.rs
RTS 47m

Сећање на жртве "Олује" у Мркоњић Граду – Вучић: Покушали су да нас убеде да смо криви и многи од нас су учествовали у погрому над истином

У Мркоњић Граду Србија и Република Српска обележавају Дан сећања на убијене и прогнане Србе у Хрватској војно-полицијској операцији "Олуја". У Републици Српској данас је Дан жалости. Пренос централног комеморативног скупа на Првом програму РТС-а. Вучић: Није све почело "Олујом" – други су растакали»»»

rts.rs
Dnevnik 56m

"ОЛУЈА ЈЕ НАЈВЕЋЕ ЕТНИЧКО ЧИШЋЕЊЕ И ПОРАЗ МЕЂУНАРОДНОГ ПРАВА" Далибор Марковић Палма о злочиначкој акцији којом су протерани Срби пре 31. годину

Потпредседник Јединствене Србије Далибор Марковић Палма говорио је о околностима које су довеле до злочиначке акције "Олуја" као и недостатку адекватне реакције међународне заједнице чијим је изостанком огољен потпуни крах међународног права, због чега, према речима Марковића, не трба да нас изнена»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 56m

„Када дође август, сваки Србин сети се колона“ ЂУРЂЕВИЋ СТАМЕНКОВСКИ ПОРУЧИЛА ИЗ БАЊАЛУКЕ: Србија подиже спомен-комплекс српским жртавама с простора данашње Хрватске!

Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и председница Владиног Одбора за неговање традиције ослободилачких ратова Милица Ђурђевић Стаменковски изјавила је у Бањалуци, након церемоније полагања венаца на Споменик погинулим борцима у Одбрамбено-отаџбинском рату Републике Српске, да»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 56m

„50 година након Јасеновца и јама НАШ НАРОД ЈЕ ПОНОВО МАСОВНО БЕЖАО ОД НОВИХ ПОКОЉА И СТРАДАЊА Митрополит Василије на парастосу жртвама Олује

Парастос страдалима у злочиначкој акцији Олуја служен је у цркви Благе Марије на Банстолу. Претходила му је света архијерејска литургија поводом храмовне славе, коју је као и парастос служио митрополит сремски Василије са свештенством Епархије сремске.   Митрополит је говорећи о страдању»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 56m

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ИЗ МРКОЊИЋ ГРАДА Народ мора да разуме такве преваре и замке и да их избегне у будућности

Председник Србије Александар Вучић у посети Републици Српској дао је изјаву ТВ Пинк из Мркоњић града. Председник Александар Вучић изјавио истакао је да налазимо у тешким временима и да је народ у Републици Српској задржао блискост са Србијом. "Надам се да су људи видели нашу посвећеност и жељу да п»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 56m

УЖИВО (ВИДЕО) ЦЕНТРАЛНИ КОМЕМОРАТИВНИ СКУП У МРКОЊИЋ ГРАДУ Србија и Република Српска чувају сећање на жртве "Олује"

У Мркоњић Граду Србија и Република Српска обележавају Дан сећања на убијене и прогнане Србе у Хрватској војно-полицијској операцији "Олуја". У току је молитвени помен свештеника Српске православне цркве коју предводи патријарх српски Порфирије. Обраћање председника Србије Александра Вучића "Невенка»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 57m

СВЕ СМО ЗАДУЖЕНИЈИ Банкарски дуг порастао готово 20 одсто за годину дана, ГРАЂАНИ, ПРИВРЕДА И ПРЕДУЗЕТНИЦИ ДУЈУГУ ХИЉАДЕ МИЛИЈАРДИ ДИНАРА

Дуг привреде, грађана и предузетника према банкама наставио је да расте и на крају јула достигао је скоро 4.701 милијарду динара, што је 15,6 одсто више него у истом месецу прошле године, показује најновији Кредитни извештај Удружења банака Србије (УБС). Највећи део задужења односио се на привреду,»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 57m

БАВАРЦИ ПЛАЋАЈУ 1.000 ЕВРА МЕСЕЧНО СРПСКИМ СТУДЕНТИМА Отворен конкурс за истраживаче из Србије

Баварска је отворила програм стипендија за академску 2027/28. годину, а изабрани кандидати могу да добијају готово 1.000 евра месечно за студирање или истраживање на тамошњим универзитетима. Студенти и млади истраживачи из Србије који планирају наставак академског усавршавања у Немачкој имају прили»»»

dnevnik.rs
Dnevnik 57m

Најпродаваније оне од 70 до 120 метара квадратних! НОВИ САД РЕКОРДЕР У СРБИЈИ ПО ПРОСЕЧНОЈ ЦЕНИ КУЋА Кров над главом у Српској Атини увелико пребацио 100.000 евра!

Продаја кућа у Србији наставила је раст. Према подацима Републичког геодетског завода (РГЗ) за целу 2025, просечна цена кућа достигла је 38.530 евра, што је 19,62 одсто више него годину дана раније. Најскупље куће на продају и даље су у Новом Саду и Београду, док је највећи међугодишњи раст цена за»»»

dnevnik.rs
Politika 1h

После готово 36 сати Куба поново има електричну енергију

На Куби је данас око 11.35 по локалном времену поново успостављено снабдевање електричном енергијом, скоро 36 сати након што је у целој земљи нестала струја, саопштено је данас из кубанског министарства енергетике. Куба, у којој живи 9,4 милиона људи, у недељу увече је поново остала без струје, чет»»»

politika.rs
Politika 1h

Испливао снимак са пленума, циљ блокадера уништење опозиције

На друштвеној мрежи Икс појавио се снимак за који се наводи да је настао на једном од студентских пленума, а на којем један од говорника износи став да је „стратешки интерес студентског покрета“ да потисне постојећу опозицију и привуче њене локалне функционере. На снимку се, између осталог, чује: „»»»

politika.rs
Politika 1h

Радници помогли жени да у смећу пронађе бачени тикет вредан милион евра

РИМ – Радници градске чистоће помогли су једној жени у Италији да у смећу извуче добитни тикет лутрије вредан милион евра, саопштила је локална компанија за управљање отпадом у Пуљи. „Тикет је чудом остао читав након што су радници претражили гомиле смећа у свом камиону”, изјавио је руководилац ком»»»

politika.rs
Sputnik 1h

Заблуда Кијева: Ударима неће натерати Русију да прихвати украјинске захтеве

Владимир Зеленски је у заблуди ако рачуна да ће ударима у дубини руске територије натерати Москву да прихвати услове Кијева, сматра пензионисани потпуковник америчке војске Данијел Дејвис. „Зеленски је изгубио способност за рационално вођење рата. Претпостављати да после четири и по године рата мож»»»

rs.sputniknews.com
Politika 1h

Патријарх Порфирије: Обавеза свих нас да памтимо страдале у „Олујиˮ

Патријарх српски Порфирије поручио је вечерас на централном комеморативном скупу у Мркоњић Граду поводом Дана сећања на страдале у хрватској војној акцији „Олујаˮ, да истина увек остаје истина, а обавеза свих да памте мученике и страдалнике из српског рода, као и да сећања на страдања Србе треба да»»»

politika.rs
Politika 1h

Радници помогли жени да из смећа пронађе бачени тикет вредан милион евра

РИМ – Радници градске чистоће помогли су једној жени у Италији да из смећа извуче добитни тикет лутрије вредан милион евра, саопштила је локална компанија за управљање отпадом у Пуљи. „Тикет је чудом остао читав након што су радници претражили гомиле смећа у свом камиону”, изјавио је руководилац ко»»»

politika.rs
Politika 1h

Иран и Оман напредовали у преговорима о поновном отварању Ормуског мореуза

Иран и Оман направили су напредак у преговорима о поновном отварању Ормуског мореуза, што може довести до смањења интензитета рата на Блиском истоку. Према најновијој верзији споразума, бродови ће у Персијски залив улазити рутом коју би контролисао Иран, а излазили из мореуза рутом коју би контроли»»»

politika.rs
Sputnik 1h

Може ли нам ниски Дунав испоставити високе рачуне за струју или рестрикције | Енергија Спутњика

Ниски водостај Дунава који је од уласка у Мађарску испод нуле, због чега је готово заустављена нуклеарка Пакш, прети и Србији. За разлику од Мађарске где су већ уведене ванредне мере штедње како би била избегнута несташица струје, у Србији то није случај. Засад се само апелује на штедњу струје и во»»»

rs.sputniknews.com
RTV 1h

У Мркоњић Граду централно обележавање Дана сећања на страдале у Олуји

БАЊАЛУКА - У Мркоњић Граду вечерас је почела централна церемонија обележавања Дана сећања на све страдале и прогнане у хрватској војној акцији "Олуја", којој присутвују председник Србије Александар Вучић и председник СНСД Милорад Додик, као и највиши званичници Србије и Републике Српске. Обележавањ»»»

rtv.rs
Politika 1h

Гашић са замеником министра одбране БиХ Гогановићем o јачању сарадње

Министар одбране Братислав Гашић састао се данас у Мркоњић Граду са замеником министра одбране Босне и Херцеговине Александром Гогановићем, са којим је разговарао о могућностима за даље унапређење сарадње у области одбране, као и о актуелној безбедносној ситуацији у региону. Како се наводи у саопшт»»»

politika.rs
RTV 2h

У Мркоњић Граду почело централно обележавање Дана сећања на страдале у Олуји

БАЊАЛУКА - У Мркоњић Граду вечерас је почела централна церемонија обележавања Дана сећања на све страдале и прогнане у хрватској војној акцији "Олуја", којој присутвују председник Србије Александар Вучић и председник СНСД Милорад Додик, као и највиши званичници Србије и Републике Српске. Обележавањ»»»

rtv.rs
Politika 2h

„Игра с ватром” украјинског председника

Владимир Зеленски умањује губитке украјинске војске да би прикрио катастрофалну ситуацију на фронту, наводи кинески портал „Соху”. „Зеленски је у интервјуу за Фокс њуз рекао да су украјинске снаге после четири и по године рата изгубиле само 50.000 људи. Узимајући у обзир интензитет сукоба и ситуаци»»»

politika.rs
Politika 2h

Правосудни инжињеринг као наставак "Олује" другим средствима

Сва­ке го­ди­не по­чет­ком ав­гу­ста, док Ср­би па­ле све­ће за стра­да­ле и про­те­ра­не у ак­ци­ји „Олу­ја”, зва­нич­ни За­греб се при­пре­ма за про­сла­ву свог дво­стру­ког др­жав­ног пра­зни­ка – Да­на по­бе­де и до­мо­вин­ске за­хвал­но­сти и Да­на хр­ват­ских бра­ни­те­ља. Ове го­ди­не, као п»»»

politika.rs
RTS 2h

Подгорица брани одлуку о присуству у Книну, оштре реакције из Београда и дела црногорских партија

Како је потврђено, представник Црне Горе присуствоваће сутрашњој прослави државе Хрватске у Книну, али не и обележавању годишњице у Мркоњић Граду. На ту одлуку стигле су оштре реакције Београда и дела партија у Црној Гори. После вести да ће званичник Црне Горе бити на званичној прослави у Книну реа»»»

rts.rs
RTV 2h

Гашић се састао са замеником министра одбране БиХ Гогановићем у Мркоњић Граду

МРКОЊИЋ ГРАД - Министар одбране Братислав Гашић састао се данас у Мркоњић Граду са замеником министра одбране Босне и Херцеговине Александром Гогановићем, са којим је разговарао о могућностима за даље унапређење сарадње у области одбране, као и о актуелној безбедносној ситуацији у региону. Како се »»»

rtv.rs
RTS 2h

Централни комеморативни скуп у Мркоњић Граду – Србија и Република Српска чувају сећање на жртве "Олује"

У Мркоњић Граду Србија и Република Српска обележавају Дан сећања на убијене и прогнане Србе у Хрватској војно-полицијској операцији "Олуја". У Републици Српској данас је Дан жалости. Пренос централног комеморативног скупа на Првом програму РТС-а. Парастос жртвама служи патријарх српски Порфирије По»»»

rts.rs
RTS 2h

Хитан састанак министара ЕУ о мигрантској кризи – подршка Шпанији, Мароко тврди да је улазак у Сеуту био организован

Министри унутрашњих послова ЕУ одржали су хитну видео-конференцију о мигрантској кризи. Претходно је председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен позвала на заједничку акцију и јачу безбедност граница након уласка хиљада миграната из Марока у Сеуту прошле седмице. Стотине миграната, које су о»»»

rts.rs
Politika 2h

Река По на историјски ниском водостају, угрожено наводњавање

На реци По у Италији бележи се рекордно низак водостај, а у Кремони је чак премашена суша забележена 2022. године, преносе данас локални медији. Управа за речни слив прогласила је да су водостаји река у целом округу озбиљно угрожени, а у делти Поа проток је сада испод прага потребног за сузбијање п»»»

politika.rs
Politika 2h

УНИЦЕФ: деца не смеју да буду мете

Фонд Уједињених нација за децу (УНИЦЕФ) поновио је позив Русији и Украјини да поштују своје обавезе према међународном хуманитарном праву, уз посебан нагласак на заштиту деце и цивилне инфраструктуре. Организација је навела да деца имају право да буду безбедна тамо где живе, уче и играју се, без об»»»

politika.rs
RTS 2h

Централни комеморативни скуп у Мркоњић Граду – Србија и Република Српска чувају сећање на жртве "Олује" (РТС 1)

У Мркоњић Граду Србија и Република Српска обележавају Дан сећања на убијене и прогнане Србе у Хрватској војно-полицијској операцији "Олуја". У Републици Српској данас је Дан жалости. Пренос централног комеморативног скупа на Првом програму РТС-а. Извештај Тихане Бајић из Книна Извештај Славице Џино»»»

rts.rs
RTV 2h

Петковић и Српска листа осудили Рашића због сусрета са Куртијем: Смеје се док Србима руше куће на Газиводама

БЕОГРАД - Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је данас да је само Ненаду Рашићу до смеха због терора Аљбина Куртија и страдања Срба јер, како је рекао нема ни образа ни стида. Петковић је тако на друштвеној мрежи Икс реаговао на фотографију на којој се види Рашић у друш»»»

rtv.rs
RTV 3h

У Храму Благе Марије на Банстолу обележена храмовна слава и одржан молитвени помен за жртве "Олује"

БАНС - У Храму Благе Марије на Банстолу обележена је храмовна слава, а одржан је и молитвени помен за жртве хрватске војне акције "Олуја", која се догодила пре више од три деценије. Прослава храмовне славе била је прилика и за окупљање оних који су преживели "Олују", младих који данас чувају култур»»»

rtv.rs
RTS 3h

Централни комеморативни скуп у Мркоњић Граду – Србија и Република Српска чувају сећање на жртве "Олује" (РТС 1, 20.00)

У Мркоњић Граду Србија и Република Српска обележавају Дан сећања на убијене и прогнане Србе у Хрватској војно-полицијској операцији "Олуја". У Републици Српској данас је Дан жалости. Пренос централног комеморативног скупа на Првом програму РТС-а. Током "Олује", операције хрватске војске и полиције,»»»

rts.rs
Politika 3h

Катарске власти се надају да ће Иран и САД убрзо постићи споразум о пролазу кроз Ормуз

Портпарол катарског Министарства спољних послова Маџед Ал Ансари изразио је данас наду да ће споразум између Сједињених Америчких Држава и Ирана бити постигнут у наредним сатима, додајући да Катар посебно подржава оманско посредовање у преговорима. Ал Ансари је потврдио да се не воде директни прего»»»

politika.rs
RTV 3h

У Банстолу ће бити спомен-комплекс свим Србима страдалим на простору Хрватске

БАЊАЛУКА - Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и председница Владиног Одбора за неговање традиције ослободилачких ратова Милица Ђурђевић Стаменковски изјавила је да су на дан када се Србија сећа страдалих у злочиначкој операцији Олуја започети радови на изградњи спомен-компле»»»

rtv.rs
Politika 3h

Вучић: Надам се да су људи видели нашу посвећеност и жељу да помогнемо

Председник Србије Александар Вучић, у ексклузивном интервјуу за телевизију Пинк, из Мркоњић Града изнео је ставове о најважнијим темама из земље и света, Он је поручио да се нада са су људи видели посвећеност током обиласка места у Републици Српској. „Живимо у нелаким временима јер су се интереси в»»»

politika.rs
Sputnik 3h

Игра с ватром: Зеленски лажира податке о губицима на фронту

Владимир Зеленски умањује губитке украјинске војске да би прикрио катастрофалну ситуацију на фронту, наводи кинески портал Соху. „Зеленски је у интервјуу за Фокс њуз рекао да су украјинске снаге после четири и по године рата изгубиле само 50.000 људи. Узимајући у обзир интензитет сукоба и ситуацију»»»

rs.sputniknews.com
Politika 3h

Кина планира јачање превенције природних катастрофа, клизишта и поплава

Кина планира да ојача своје капацитете за превенцију и ублажавање последица клизишта и поплава како би боље одговорила на климатске промене, пренели су данас кинески државни медији. Позивајући се на кинеског државног емитера Си-Си-Тв, Ројтерс је пренео да је Министарство природних ресурса Кине наја»»»

politika.rs
Politika 3h

Становници Напуља блокирали луку Поцуоли незадовољни рестрикцијама воде

Житељи области Кампи Флегреи на ободу Напуља блокирали су данас луку Поцуоли незадовољни рестрикцијама воде и начином на који се управља ванредном ситуацијом изазваном благим померањем тла које изазивају магма и гасови, честим у овом делу Италије са бројним вулканима. Око хиљаду демонстраната заузе»»»

politika.rs