ina-online.net
Basha: Do të jetë fundi i atyre që duan të rikthejnë tiraninë
Ikona e së Majtës: Socialistët janë dele, e kanë dëshmuar që s’kanë integritet
portalb.mk
Edhe vija hekurudhore edhe autostrada drejt Shqipërisë shkaqe për “shqetësim të madh” të UNESKO-s për Ohrin
koha.net
Rrahmanaj: Në Hagë u mora në pyetje edhe për një dëshmi të LDK-së për zyrat në Malishevë
portalb.mk
Pendarovski u takua me me Selën dhe Gashin: Qasje të përgjegjshme për plotësimin e agjendës reformuese
Mirela Kumbaro: Protestat e opozitës po dëmtojnë turizmin
​Ngjarjet e datës 22 maj - RTV21
Pyjet në Kosovë po shkatërrohen – mbi 1250 hektarë janë dëmtuar nga zjarret gjatë çerekvitit
sot.com.al
Parashikimi i motit për nesër, ja zonat ku do të ketë shi
Krimi dhe droga përcaktojnë kandidaturën e Durrësit dhe Shijakut!
epokaere.com
Qëllimi dhe mënyra e kryerjes së krimit: gjenocidi dhe masakra
balkanweb.com
Turizmi, Klosi: I vetmi biznes që ofron rritjen e përfitimeve
balkanweb.com
Flet Geri Ballo, shqiptarja e vetme në zgjedhjet evropiane në Itali
balkanweb.com
Turizmi, Klosi: Çfarë na tha një shkencëtar për çmimet
klankosova.tv
Shpend Ahmeti thotë se dialogu Kosovë-Serbi është bllokuar për shkak të mosmarrëveshjes në rrafshin ndërkombëtar
kallxo.com
Hashim Thaçi dhe Isni Kilaj këmbëkryq në odë me të dyshuarin për fajde
gazetamapo.al
Cili është misioni, kur nuk ruan dot as kufijtë?
Ministri Katoigalos: Greqia mbështet të drejtat e komunitetit grek në Shqipëri
Vendimi i qeverisë para Provimeve të Maturës lë mijëra maturantë jashtë dyerve të universitetit
Nataliya Apostolova: Të respektojmë vendimin për manastirin e Deçanit - Arbresh.info
shqiptarja.com
Lëvizja Vetëvendosja feston krijimin e saj në Tiranë
Ilir Meta e mori certifikatën e sigurisë si Kryetar Kuvendi në më pak se 24 orë
javanews.al
Portali i njohur belg fton qytetarët të vizitojnë Shqipërinë: Nuk duhen humbur qytetet plot jetë, plazhet dhe parqet kombëtare
boldnews.al
Ruçin e quan kryetar, Ballën koleg, ndërsa opozitën të dhunshme/ Hajdari çudit holandezët
gazetainfokus.com
Profesori nga Parisi i ofron ndihmë falas kryeministrit Haradinaj
Fatmir Bajraj: Flora Brovina do të avansohet e jo t’shkarkohet
Kuvendi i Kosovës përkujton masakrën e Dubravës
Z:Kryeministër pse fajtorët për mosmarrjen eventuale të dates nga BE për anëtarsim të mos kërkohen këtu te ne?
koha.mk
Grupi Balfin me investim 300 milionë euro!
gazetablic.com
Petrit Zogaj ironizon: Kur të rritem, dua të bëhem Kadri
koha.net
Limaj takohet me Metën – Deri në fund të qershorit nis zbatimi i marrëveshjeve mes dy qeverive
gazetainfokus.com
E çuditshme, Kadri Veseli akuzon VV-në për haraç
KQZ miratoi listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 2 partive
META E BËN SËRISH/ Nga 200 mijë EURO tek 700 milionët. Skandalet e PRESIDENTIT me paratë – AlpeNews
syri.net
Geri Ballo, një zë i komunitetit shqiptar në Itali, kandidate në Parlamentin Europian Komentet
kallxo.com
I dyshuari Ismet Osmani “Curri” krah për krah me Kadri Veselin e Sami Lushtakun
cna.al
Skandali i Bar-Lulishtes, heshtje nga demokratët dhe Prokuroria
Deputetët holandezë: Rikthimi i vizave i parealizueshëm, të mos demonizohen padrejtësisht shqiptarët

Asnjë indikacion për heqjen e vizave për Kosovën

Ina-online 18.04. 15:51

Asnjë indikacion për heqjen e vizave për Kosovën

18/04/2019 0 Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të mos kenë të drejtë të udhëtojnë pa viza në zonën Shchengen. Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë përmendur muajin qershor të këtij viti si optimal për heqjen e vizave nga Bashkimi Evropian, por aktualisht nuk ka kurrfarë ind»»»

ina-online.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining