shqiptarja.com
Murrizi: Do vendosim në provë Metën për ndryshimin e sistemit me referendum! Gjikondi: Ja pse deri në 31 mars reforma s'mund të miratohet
shekulli.com.al
Kush janë prokurorët që do të mbrojnë Donald Trump në Senat
tetovasot.com
Kasami takon Shpëtim Idrizin e partisë së Çamëve
kallxo.com
VIDEO: Kuponët fiskalë nuk jepen as në prani të inspektorëve në Gjilan
Iljazaj: Marrëveshja për reformën zgjedhore produkt ndërkombëtar, opozita e re e detyruar ta votojë
vizionplus.tv
Shameti në Kapital: Reforma zgjedhore do të kalojë përmes parlamentit
syri.net
Kundër copëtimit të Kosovës/ Haradinaj: Mirënjohje Berishës, Metës, Bashës e Kryemadhit
kallxo.com
VIDEO: Aksioni i inspektorëve të ATK-së te dentisti
epokaere.com
Nëse LV-LDK dështojnë, qeveria teknike është alternativë
periskopi.com
5 ‘perlat’ e Agim Bahtirit në një debat, që vështirë se u kuptuan nga dikush
shqiptarja.com
Albin Kurti: Jemi afër marrëveshjes me LDK-në, do ta bëjë qeverinë e re të paparë
epokaere.com
PORTRETI I SKËNDERBEUT NË LETËRSINË BOTËRORE
gazeta-shqip.com
Ekskluzive/ Spiunë të regjimit? 38 të ndaluarit në Novoselë janë iranianë
shekulli.com.al
Kokëdhima: Minishengeni, “thikë pas shpine” për popullin dhe qeverinë e Kosovës
syri.net
Haradinaj: Rama flirton me Vuçiçin, pasi i ka sytë nga Rusia dhe Kina
almakos.com
Gazetari Bekim Laçi parashikon koalicionet: BESA me BDI, ndërsa Aleanca për Shqiptarët me Alternativën
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Pse Basha po e shet rikthimin në sistem, si humbje të PS!
Lotët e Taulantit që kërkon Drejtësi
epokaere.com
DOSJA KRIMINALE SERBE DHE PADIA E EDI RAMËS
Rasti në Fiks Fare/ Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Bulqizë
exit.al
Denoncimet e PD, prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun e Matit Agron Malaj
shqiptarja.com
'Gjahtari' i fosileve që zbulon peshq e guaska në Dajt, Pezë, Krujë dhe zona të tjera: Duhet muzeu i natyrës
Rusi, Putin konfirmon pjesëmarrjen në Konferencën e Berlinit për Libinë
vizionplus.tv
Shabani: Ndryshimi i sistemit zgjedhor i domosdoshëm, shqiptarët duhet të kenë mundësi zgjedhje
balkanweb.com
Kush fitoi, Rama apo Basha? Analistët komentojnë paktin politik për Reformën Zgjedhore, çfarë mendojnë për zgjedhjet e parakohshme
shqiptarja.com
19 vite nga zhdukja e 35-vjeçarit, SHPRESË për familjarët që e dinin të vdekur pasi iu bashku UÇK-së
Lirohen të ndaluarit e “Toyota Yaris”/ Gjykata ndryshon masën e sigurisë, dy prej tyre janë në kërkim
lexo.com.al
Historia e një doktori, që shpëtoi mijëra bebe me supën e tij të karotës!
shekulli.com.al
Kokëdhima: Ka marrëveshje për rrotacion mes Ramës e Bashës, zgjidhja nuk vjen nga ndërkombëtarët, por nga brenda (VIDEO)
STRATEGJIA/ Ekipi i NATO-s, në Mal të Zi për kërcënimin e sulmeve hibride ruse
gazetablic.com
Haziri mesazh LDK-së: Mos ta shndërrojmë Kuvendin në Kuvend hajgaresh por ta ruajmë institucionin

Makron dhe Micotakis sot do të takohen në Paris

MIA 22.08.2019. 08:06

Makron dhe Micotakis sot do të takohen në Paris

Tërheqja e investimeve, ulje e suficitit për vitin 2021, stabilitet dhe siguri në rajon dhe mbështetje për agjendën e gjelbër të Makronit janë synimet me të cilët kryeministri grek Kirjakos Micotakis largohet për në Paris ku sot do të realizojë takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Artiku»»»

mia.mk
Telegrafi 26.11.2019. 17:55

Mitsotakis: Macron të shqyrtojë vendimin për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis thotë se Francës do t’i bëhet presion që të shqyrtojë vendimin e saj për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Mitsotakis në intervistë për gazetën italiane “Coriere Della Sera” thotë se vendimi i presidentit francez Macron ishte i gabu»»»

telegrafi.com
Bota Sot 26.11.2019. 17:56

Mitsotakis: Macron të shqyrtojë vendimin për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Maqedonia Kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis thotë se Francës do t’i bëhet presion që të shqyrtojë vendimin e saj për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Mitsotakis në intervistë për gazetën italiane “Coriere Della Sera” thotë se vendimi i presidentit francez Macron is»»»

botasot.info
Abcnews 04.12.2019. 12:50

Kryeministri grek Mitsotakis: Macron ta shohë zgjerimin e BE në kontekstin gjeopolitik

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Micotakis tha në një intervistë për Financial Times se shpreson që gabimi i Macron të korrigjohet. Micotakis »»»

Koha 03.12.2019. 12:34

Micotakisi përsëri u angazhua për negociata të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Londër, 3 dhjetor – Kryeministri grek Kirjakos Micotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke e akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Në intervistën për Fajneshëll Tajms, të publikuar sot, Micotakisi e kritikoi vendimin e »»»

koha.mk
Lajmpress 03.12.2019. 12:47

Micotakisi përsëri u angazhua për negociata të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministri grek Kirjakos Micotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke e akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Në intervistën për Fajneshëll Tajms, të publikuar sot, Micotakisi e kritikoi vendimin e presidentit francez »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano