ina-online.net
#NëRrugëTëDrejt!” të “MUKI-t” dhe LSDM-së, doli rrugë e shtrembët për Makronin!
Butrinti me “PPP”
botasot.info
Shqipëria nuk ka vend në BE
Nënkryetari i PE, Papadimoulis: Bllokimi i negociatave hap negativ, Macron veproi pas konsumit të brendshëm
Kush pretendon se na njeh prej “azilantëve”, gjykon qenie humane si problem për çështje te politikës së brendshme
Kurti e Thaçi e kanë të domosdoshëm bashkëpunimin për dialogun, thotë RashitiTë ngjashme
lajmi.net
Reagime pas refuzimit për hapjen e bisedimeve me Tiranën dhe Shkupin
indeksonline.net
Kërcënonte gazetarët – Arrestohet Visar Geci!
Çfarë ndodhi që Melihate Tërmkolli nga top-dhjetëshja të mos bëhet fare deputete?
periskopi.com
Mattis godet Trumpin: Medaljet e mia i fitova në betejë, ti me letër të mjekut (Video)
Vili Minarolli: Më vjen keq për vendin tim, Sinqerisht!
insajderi.com
Sokol Balla: Letër nga një europian i frustruar
insajderi.com
“Sot nga ETC mu vodhën 120 euro, mu vodh djersa e mundi im”
lajmi.net
“S’erdhi dita” për Agim Bahtirin, a po e injoron edhe VV-ja për Urën dhe bashkimin e Mitrovicës
A do të bëhet Isa Mustafa president? Flet Lutfi Haziri
almakos.com
Albin, mos lejo që BE të tallet edhe me Kosovën siç u tall me Shqipërinë dhe Maqedoninë!
vizionplus.tv
Basha: Negociatat dështim i Ramës, kritika zyrtarëve të Brukselit
klankosova.tv
Cakaj: Mes agjendave rajonale dhe çështjes së Kosovës, Shqipëria qëndron me Kosovën
shqiptarja.com
Fëmija shqiptar në Siri, i ati flet për Report Tv: Humba gjurmët 10 ditë pasi e takova, ja çfarë më premtoi Rama
A do të bëhet Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit? Përgjigjet Lutfi Haziri
noa.al
Pasi BE i mbylli derën shqiptarëve, Rama
cna.al
Pasuroni bibliotekën tuaj me oferta deri në -60% me lirë
Basha: Mosbesim ndaj raporteve të KE-së, në Europë nuk shkohet me propagandë
monitor.al
Problemet e Boeing-ut i kushtuan rëndë industrisë së aeronautikës
monitor.al
Mal i Zi, hapet programi i dhënies së shtetësisë në këmbim të investimeve
gazetamapo.al
Pse vëmendja po kthehet tani nga opozita shqiptare
gazetamapo.al
Një drejtor sapo u bë i famshëm me fjalorin prej rrugaçi
boldnews.al
“Sinjali nga BE u dha jo vetëm për Ramën”- Grida Duma: Gjashtë arsye pse ndikon negativisht vendimi
shqiptarja.com
Ish-ministri socialist: S'po kapet asnjë peshkaqen, po presim SPAK-unVendimi i BE-së për negociatat në 'Pa Protokoll'/ Oketa: Deklaratat e Macron poli
shqiptarja.com
Ish-kreu i Legalitetit: Rama sot duhet të jetë i lumtur! Franca e mbështetiVendimi i BE-së për negociatat në 'Pa Protokoll'/ Oketa: Deklaratat e Macro
syri.net
Gati të nisin evakuimet nga kampet e ISIS në Siri
shqiptarja.com
Vendimi i BE-së për negociatat në 'Pa Protokoll'/ Oketa: Deklaratat e Macron politike! Fajin e ka Rama
kohajone.com
Kujtimet e shkrimtarit francez në Tiranën e vitit 1932: Nga e folura dhe paraqitja, në fillim e mora për franceze
cna.al
“Negociatat, dështim i Edi Ramës”/ Imami: Situata është një rrumpallë e vërtet
exit.al
Basha: Moshapja e negociatave, dështim personal i Edi Ramës
sport.cna.al
Kush i paguan sulmet ndaj Skënderbeut në mediat europiane?
shqiptarja.com
Fshati me 600 banorë pa ujë në Pogradec: Edhe burimi i vetëm që kemi ka dalë me ndotje bakteriale
kosova-sot.info
Avioni me 42 persona në bord përfundon “jashtë rruge” gjatë uljes
boldnews.al
Si një vend i sigurt shndërrohet në zonë lufte në më pak se një javë
“Boll ore, mbylle! Mbylle, kaq. Pis!” Braçe me fjalor “rrugësh”, përplaset me Ralf Gjonin për pronat në Kuvend!

Portalet e Metës godasin Bashën pas lajmit mbi dokumentin e PD: Të kujtohet kur shaje Soros?

Lexo 09.08. 14:24

Portalet e Metës godasin Bashën pas lajmit mbi dokumentin e PD: Të kujtohet kur shaje Soros?

Portalet e kreut të shtetit, Ilir Meta kanë goditur fort kreun e opozitës, Lulzim Basha, për “tradhtinë” që po i bën Metës, duke mos e përkrahur për akuzat ndaj Soros. Pas publikimit ekskluziv të lajmit në Realstory mbi një dokument të brendshëm të Partisë Demokratike, të shpërndarë anëtarëve të Kr»»»

lexo.com.al
Syri 27.06. 09:16

VIDEO/ Takimi me kreun e shtetit, Lulzim Basha mbërrin në Presidencë Komentet

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka mbërritur në orën 9:00 në Presidencë për t’u takuar me kreun e shtetit lidhur me krizën politike dhe në përgjigje të ftesës që iu bë dje. Dje, Presidenti Ilir Meta i ftoi zyrtarisht në takim kryetarin e PS-së dhe kryetarin e PD-së për të biseduar për situatën pol»»»

syri.net
Mapo 27.06. 08:35

Ilir Meta takim zyrtar me kreun e PD-së, Lulzim Basha

Mëngjesin e sotëm në orën 09:00, Presidenti i vendit Ilir Meta do të presë në një takim zyrtar kreun e PD-së, Lulzim Basha, i cili e ka pranuar ftesën. Lajmi është bërë i ditur mbrëmjen e djeshme, nga vetë zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi. Kujtojmëse e njëjta kerkesë per takim i është dërguar e»»»

gazetamapo.al
CNA 27.06. 08:01

Rama refuzoi takimin/ Meta e pret në zyrë prej orës 05:00

Ndërkohë që vetëm tre ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 30 qershorit, një ditë më parë, Presidenca njoftoi se kreu i shtetit ka thirrur në një takim palët politike, për të dialoguar, për të gjetur një zgjidhje në lidhje me krizën që po kalon vendi. Por i vetmi që iu ka përgjigjur pozitivisht ftesës së»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano