kanal5.com.mk
Германија ја прогласи Шпанија за ризична земја
kanal5.com.mk
Путин побара итен состанок на Советот за безбедност на ООН поради иранското прашање
netpress.com.mk
Путин предлага самит „5+1“ со Иран
press24.mk
Ердоган: Не сакаме ескалација, но Грција може скапо да плати
zurnal.mk
Преговори за формирање влада, нејасно дали ќе се оди на училиште
mia.mk
Курти: Гренел се однесува како каубоец, евентуалниот договор во Вашингтон е сосема безвреден
Според ДУИ албанската опозицијата ги поткопува позициите оти не се појавиле на средбата со Ахмети
kanal5.com.mk
Аналитичарите поделени за одлуката на ВМРО-ДПМНЕ за замрзнување на односите со Пендаровски
mia.mk
Организаторите на блокадите во Бугарија оценуваат дека Борисов само купува време
kanal5.com.mk
Ердоган: Секој напад врз нас ќе резултира со висока цена
mia.mk
САД запленија милиони долари од налози што ги користеле екстремистите
makfax.com.mk
Израел и Обединетите Арапски Емирати постигнаа историски договор со посредство на Трамп
kanal5.com.mk
И покрај критиките , за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина
mia.mk
ОН го поздрави договорот меѓу Израел и ОАЕ, Иран го оквалификува како срамен
mia.mk
Помпео пристигна во Виена
press24.mk
Српски епидемиолог предупредува: Лечење дома е опасна пракса и може да има страшни последици
alsat-m.tv
Брнс му честиташе на Заев за мандатот
mia.mk
Дачиќ за апсењето азербејџанскиот амбасадор во Србија: Белград нема да се меша, тој не е уапсен овде
alsat-m.tv
На 19 годишнината од Охридскиот договор, партиите се со поделени ставови за реализирањето на овој документ
kanal5.com.mk
Путин триумфално ја промовира руската вакцина, светот се сомнева во нејзиниот квалитет
zurnal.mk
Зошто МВР ја тргна банкарската гаранција од милионските тендери за нафта?
makfax.com.mk
„Тајмс“: Франција запира само 20 отсто од илегалните мигранти со чамци
mia.mk
Ахмети: Разговорите за формирање влада продолжуваат, ДУИ е фактор на стабилност за државата
ХАРАДИНАЈ можен претседател на Косово
mia.mk
Персоналот се уште ги избегнува лондонските финансиски области
makfax.com.mk
Унгарија купува ракети од САД за милијарда долари
mia.mk
Украинското дуо Ткаченко – Лопатински, Гала концерт и балетот Болеро на Националната опера и балет на „Охридско лето“
kanal5.com.mk
Малолетната ќерка на Моника Белучи стана заштитен лик на Долче и Габана
netpress.com.mk
Помпео ги предупредува европските сојузници да не соработуваат со Русија и со Кина
puls24.mk
ВО УЧК ВРИЕ: Се закануваат со повторување на 1998 и 1999 година!
kanal5.com.mk
Макрон против секакво надворешно мешање во Либан
mia.mk
Помпео: Русија се обидува да го растури сојузништвото на САД со Европа
makfax.com.mk
(Видео) Тројца убиени и 110 уапсени во немирите во Индија
makfax.com.mk
Руската вакцина веќе ја бараат 20 земји
netpress.com.mk
Трета ноќ протести и судири во Белорусија, уапсени координаторите
mia.mk
Американските политичари ги осудија „безумните“ насилствата извршени од власта во Белорусија
mia.mk
Азар за руската вакцина против Ковид-19: Важна е ефективноста а не да се биде прв
makfax.com.mk
(Видео) Разорна експлозија погоди американски конвој, шиитите ја презедоа одговорноста за нападот
И СКРЖАВЦИТЕ ЗАДОВОЛНИ И ЧЛЕНКИТЕ НА БРОЈ
БИТКАТА ЗА ХОНГ КОНГ: НОВА ЕПИЗОДА ВО ЛАДНАТА ВОЈНА (2)
ЗА РУШАЧКИТЕ РАБОТИ
КОИ СЕ СУДИКИТЕ МИХАЈЛОВА И ПЕТРОВСКА НА КОИ ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ИМ ДАВАЛ ПРЕДМЕТИ НА РАКА
ДРЖАВНИ ПАРИ ЗА ИЗБОРНИ ИНФОРМАЦИСКИ ВОЈНИ (2)
НИКИЦА КОРУБИН: НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА ЗНААТ ДА ЗНААТ ДЕКА ИМ СЛУЖАТ НА ГРАЃАНИТЕ
ЛУКАШЕНКО ИЗЈАВИ ДЕИКА СВОЈАТА ВЛАСТ ЌЕ ЈА БРАНИ СО СИТЕ СРЕДСТВА И ТОА ВЕТУВАЊЕ ГО ИСПОЛНИ
ЕДНОУМИЕ И БЕЗУМИЕ
Трамп бара КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕ ЗА КОСОВО кое нема да ја понижи Србија
netpress.com.mk
Белоруската опозиција не ја признава победата на Лукашенко, тој обвини три европски земји за организирање на протестите

Киев и Москва не можат да се договорат за транзитот на руски гас низ Украина

Net Press 05.12.2019. 18:15

Киев и Москва не можат да се договорат за транзитот на руски гас низ Украина

Не се оддржаа преговорите за потпишување на нов договор за транзит на гас меѓу Русија и Украина, што беа планирани за денеска, јавија руските медиуми. Украинскиот министер за енергетика Алексеј Оржел предложи проблемот денеска да биде разгледан. Руската страна го прифати предлогот но под услов дото»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.