Симић: СЛ у српским срединама освојила 42.166 гласова, Приштина поново додаје гласове Рашићу
КОСОВСКА МИТРОВИЦА - Члан Председништва Српске листе Игор Симић изјавио је да је, када су у питању гласови из српских средина на данашњим изборима за скупштину у Приштини, Српска листа освојила 42.166, односно више гласова него на претходним парламентарним изборима. Симић је у укључењу за ТВ Пинк р»»»
Обрађени гласови са 91,87 одсто бирачких места на Косову и Метохији
Централна изборна комисија (ЦИК) у Приштини обрадила је гласове са 91,87 одсто бирачких места на данашњим изборима за скупштину привремених приштинских институција, а према тим резултатима Покрет Самоопредељење води са 43,60 одсто гласова, осносно 277.989 гласова. На другом месту је Демократска пар»»»
У 19 ЧАСОВА ЗАТВОРЕНА БИРАЧКА МЕСТА НА КиМ, УХАПШЕНА ДВА СРБИНА У ГОРАЖДЕВЦУ, оптужени да су покушали да утичу на бираче
КОСОВСКА МИТРОВИЦА:- На Косову и Метохији у 19 часова су затворена бирачка места на ванредним изборима за скупштину привремених институција самоуправе. Грађанима који су се у том тренутку затекли на бирачким местима омогућено је да гласају. Ванредни избори су одржани пошто парламент није успео да и»»»
Анкете медија у Приштини: Куртију опада подршка, СРПСКА ЛИСТА МОЖЕ ДА ОСВОЈИ СВИХ 10 МЕСТА: Самоопредељење око 43%, ДПК око 22%, ДСК око 18 %, АБК око 7%
ПРИШТИНА:Према излазним анкетама медија у Приштини, на данашњим ванредним изборима за скупштину привремених приштинских институција Покрет Самоопредељење је освојио око 43 одсто гласова. Према тим анкетама, Демократска партија Косова (ДПК) освојила је око 22 одсто гласова, Демократски савез Косова»»»
ГЛАВНИ ОДБОР СДС ОДЛУЧИО: Блануша остаје кандидат за председника Републике Српске
БАЊАЛУКА: Главни одбор странке Српске демократске странке (СДС) одлучио је на данашњој седници да Бранко Блануша остаје кандидат те странке за председника Републике Српске. Такође је усвојено да СДС иде на изборе са самосталном листом, као и да се упути позив председнику Партије сигурна Српска (ПСС»»»
МУКЕ У ПРИШТИНИ СЕ НАСТАВЉАЈУ: Обрађени гласови са 91,87% бирачких места, Самоопредељењу 43,60% гласова
ПРИШТИНА: Централна изборна комисија (ЦИК) у Приштини обрадила је гласове са 91,87 одсто бирачких места на данашњим изборима за скупштину привремених приштинских институција, а према им резултатима Покрет Самоопредељење води са 43,60 одсто гласова, осносно 277.989 гласова. На другом месту је Демокр»»»
ЦИК у Приштини: Самоопредељењу 43,60 одсто гласова, Српска листа освојила 4,88
ПРИШТИНА - Централна изборна комисија (ЦИК) у Приштини обрадила је гласове са 91,87 одсто бирачких места на данашњим изборима за скупштину привремених приштинских институција, а према им резултатима Покрет Самоопредељење води са 43,60 одсто гласова, односно 277.989 гласова. На другом месту је Демок»»»
Почиње берба малина
За нешто више од недељу дана почиње берба малине. Стручњаци очекују плодове високог квалитета, а укупан род процењују на око 23.000 тона. То је за трећину више него лане, али и даље далеко испод потенцијала српских малињака. Као и увек у ово доба године, поједини произвођачи изашли су са почетном ц»»»
Блануша остаје кандидат за председника Републике Српске
Главни одбор странке Српске демократске странке одлучио је на данашњој седници да Бранко Блануша остаје кандидат те странке за председника Републике Српске. Такође је усвојено да СДС иде на изборе са самосталном листом, као и да се упути позив председнику Партије сигурна Српска (ПСС) Драшку Станиву»»»
Председник ЦИК-а у Приштини: Прелиминарни резултати избора око 22 часа
Председник централне изборне комисије (ЦИК) у Приштини Крешник Радоњићи изјавио је да ће прелиминарни резултати данашњих избора за скупштину привремених институција бити објављени око 22:00 часа. "Прелиминарни резултати биће објављени вечерас око 21:30 или 22:00 часова", рекао је Радоњићи на конфер»»»
Затворена бирачка места на Косову и Метохији - гласало 36,79 одсто уписаних бирача, највећа излазност у српским срединама
ПРИШТИНА - Излазност на изборима за скупштину привремених приштинских институција до затварања бирачких места у 19 часова је 36,81 одсто, на основу обрађених 99,80 бирачких места, а убедљиво највећа излазност је у српским срединама. Највећа излазност је у Ранилугу је гласало чак 55,29 одсто уписани»»»
Затворена бирачка места на Косову и Метохији - највећа излазност у српским срединама
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 19 часова су затворена бирачка места на ванредним изборима за скупштину привремених институција самоуправе. Грађанима који су се у том тренутку затекли на бирачким местима омогућено је да гласају. Ванредни избори су одржани пошто парлам»»»
Косово и Метохија: у 19 часова затворена бирачка места
У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 19 часова су затворена бирачка места на ванредним изборима за скупштину привремених институција самоуправе. Грађанима који су се у том тренутку затекли на бирачким местима омогућено је да гласају. Према излазним анкетама медија у Приштини, на дана»»»
Затворена бирачка места на изборима за скупштину привремених институција у Приштини
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 19 часова су затворена бирачка места на ванредним изборима за скупштину привремених институција самоуправе. Грађанима који су се у том тренутку затекли на бирачким местима омогућено је да гласају. Ванредни избори су одржани пошто парлам»»»
Вучевић у Футогу, Брнабић у Пироту
ФУТОГ - Председник Српске напредне странке Милош Вучевић разговарао је данас са грађанима Футога, поручивши да предстоји политичка борба за Нови Сад и Војводину и позвавши чланове и симпатизере странке да се припремају за наредне изборе. Вучевић је захвалио грађанима на подршци и истакао да је Нови»»»
Вучевић у Футогу: Хрватски медији и српски блокадери на апаратима после самита у Тивту
ФУТОГ – Председник Српске напредне странке Милош Вучевић разговарао је данас са грађанима Футога, поручивши да предстоји политичка борба за Нови Сад и Војводину и позвавши чланове и симпатизере странке да се припремају за наредне изборе. Вучевић изјавио је да су "хрватски медији и блокадери из Срби»»»
НЕ ДАМО НОВИ САД, НИКОМЕ И НИКАДА! Вучевић послао јасну поруку из Футога и ОБЕЋАЊЕ председнику Вучићу: Борићемо се да победимо у целој Војводини
Лидер напредњака и саветник председника републике за регионална питања Милош Вучевић у Футогу је разговарао са грађанима и истакао је да је у овом граду у протеклих 19 месеци било најтеже, да су напади блокадера били најгори, али и послао моћну поруку да неће народ стрпати на тракторске приколице. »»»
Вучевић у Футогу: Пред нама су избори, борићемо се за победу у Новом Саду и Војводини
ФУТОГ – Председник Српске напредне странке Милош Вучевић разговарао је данас са грађанима Футога, поручивши да предстоји политичка борба за Нови Сад и Војводину и позвавши чланове и симпатизере странке да се припремају за наредне изборе. Вучевић је захвалио грађанима на подршци и истакао да је Нови»»»
На Косову и Метохији ванредни избори за скупштину привремених институција: До 17 часова излазност 29,28 одсто, у Зубином Потоку 52,87
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уста»»»
Вучевић у Футогу: Пред нама су избори, борићемо се за победу у Новом Саду и Војводини
ФУТОГ - Председник Српске напредне странке Милош Вучевић разговарао је данас са грађанима Футога, поручивши да предстоји политичка борба за Нови Сад и Војводину и позвавши чланове и симпатизере странке да се припремају за наредне изборе. Вучевић је захвалио грађанима на подршци и истакао да је Нови»»»
Избори на Косову и Метохији: до 17 часова излазност 28,96 одсто
Излазност до 17 часова на изборима за скупштину привремених приштинских институција је 28,96 одсто, а убедљиво највећа излазност је у српским срединама, у Ранилугу је гласало чак 49,92 одсто уписаних бирача, показују подаци централне изборне комисије (ЦИК) у Приштини. Према подацима објављеним на с»»»
На Косову и Метохији ванредни избори за скупштину привремених институција: До 17 часова излазност 28,96 одсто, у Ранилугу 49,92
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уста»»»
Толико о окупацији и насилној анексији! Нико није био против уједињења Црне Горе са Србијом
Не постоји место у историографији које би оспорило уједињење Србије и Црне Горе из 1918. године. Тада су постојале само две опције: бјелаши и зеленаши. Први су били за безусловно уједињење са Србијом, а други за уједињење са Србијом, али на другачијим основама – нико није био против уједињења. Толи»»»
ЕУ је можда „закаснила“ да заустави миграциону „инвазију“ — Хегсет
Амерички секретар за рат Пит Хегсет искористио је церемонију поводом Дана Д у Нормандији да упозори да је Европа суочена са новим обликом „инвазије“, позивајући лидере ЕУ да се суоче са миграцијама пре него што буде прекасно. Говорећи на годишњицу савезничког искрцавања у Француској 6. јуна 1944. г»»»
ЕУ је можда „закаснила“ да заустави миграциону „инвазију“ — Хегсет
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година. Фото: AP / AP Photo/Jeremias Gonzalez Фото: AP / AP Photo/Jeremias Gonzalez Амерички секретар за рат Пит Хегсет искористио је церемонију повод»»»
И дигитализација и поштар са торбом
„Пошта Србије” решена је да направи потпуни заокрет ка иновацијама, дигитализацији и примени вештачке интелигенције, поспешивању и даљем развоју е-комерца. „е-поштар” почиње да ради данас, на Дан „Поште Србије”, и уместо поштара с тешким торбама све више ће бити пакетомата, аутомата. Уводе се робот»»»
На Косову и Метохији ванредни избори за скупштину привремених институција: До 15 сати излазност 22,81 одсто, у Лепосавићу 44,42
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уста»»»
Избори на Косову и Метохији: убедљиво највећа излазност у српским срединама
Излазност до 15 часова на изборима за скупштину привремених приштинских институција је 22,81 одсто, а убедљиво највећа излазност је у српским срединама, у Лепосавићу чак 44,42 одсто, показују подаци централне изборне комисије (ЦИК) у Приштини. Према подацима објављеним на сајту ЦИК-а, у још две опш»»»
Ким Јо Џонг: Северна Кореја се неће одрећи нуклеарног оружја
Сестра и заменица председника Северне Кореје Ким Џонг Уна, Ким Јо Џонг, оценила је данас да је амерички притисак на денуклеаризацију Пјонгјанга „анахрони санˮ, као и да ће он проширивати свој арсенал тог оружја упркос претњама Вашингтона. „Став САД нема правно обавезујућу снагу и нико неће бити оба»»»
Избори на КиM: Излазност до 13 часова 15,10%, одличан одзив у српским срединама
У Аутономној покрајини Kосово и Метохија у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уставни суд у Приштини, »»»
Почиње берба малина – поједини произвођачи изашли са почетном ценом од 550 динара
За нешто више од недељу дана почиње берба малине. Стручњаци очекују плодове високог квалитета, а укупан род процењују на око 23.000 тона. То је за трећину више него лане, али и даље далеко испод потенцијала српских малињака. Као и увек у ово доба године, поједини произвођачи изашли су са почетном ц»»»
Обележен Дан Поште: Креће услуга "еПоштар", до краја 2026. логистички центар у Суботици
БЕОГРАД - Пошта Србије обележила је данас Дан Поште - 186 година од успостављања поштанског саобраћаја у Србији, а овом приликом је представљен и означен почетак пружања нове дигиталне услуге "еПоштар", којом се омогућава да се рачуни примају електронски преко сандучета у систему еУправе и најављен»»»
Дрецун: После сваких избора институционална криза на Косову и Метохији се све више продубљује
БЕОГРАД - Председник скупштинског Одбора за одбрану и унутрашње послове Милован Дрецун оценио је данас, поводом одржавања избора за скупштину привремених приштинских институција, да се после сваких избора институционална криза на КиМ све више продубљује, наводећи да су институционалне кризе једна о»»»
Дрецун: Курти делује кроз институционалне кризе
Председник скупштинског Одбора за одбрану и унутрашње послове Милован Дрецун оценио је данас, поводом одржавања избора за скупштину привремених приштинских институција, да се после сваких избора институционална криза на КиМ све више продубљује, наводећи да су институционалне кризе једна од карактер»»»
Дрецун: После сваких избора институционална криза на КиМ се све више продубљује
БЕОГРАД - Председник скупштинског Одбора за одбрану и унутрашње послове Милован Дрецун оценио је данас, поводом одржавања избора за скупштину привремених приштинских институција, да се после сваких избора институционална криза на КиМ све више продубљује, наводећи да су институционалне кризе једна о»»»
Српска малина остаје високо квалитетна, очекује се за трећину већи род него лане
За нешто више од недељу дана почиње берба малине, а стручњаци очекују род високог квалитета од око 23.000 тона. То је за трећину више него прошле године, али и даље знатно испод производних потенцијала српских малиногорја. Уочи почетка сезоне поједини произвођачи изашли су са почетном откупном цено»»»
Избори на Ким: највећа излазност у српским срединама, гужве у Грачаници
У Аутономној покрајини Kосово и Метохија у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уставни суд у Приштини, »»»
Највећа излазност на почетку гласања на KиМ у српским срединама, гужве у Грачаници
У Аутономној покрајини Kосово и Метохија у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уставни суд у Приштини, »»»
Чланови Српске листе изашли на гласање и позвали грађане да учине исто
Председник Српске листе и носилац изборне листе те странке Златан Елек гласао је јутрос нешто после 8 часова на бирачком месту број 3 у бирачком центру у Основној школи „Свети Сава“ у Kосовској Митровици. Елек је на бирачко место дошао у пратњи чланова Српске листе и симпатизера те странке који су »»»
УЖИВО Избори на Косову и Метохији, гужва на биралиштима у српским срединама
У Аутономној покрајини Косово и Метохија данас се одржавају ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе, након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио Уставни суд у Приштини, односно до 28. априла. Бирачка места отворена су »»»
Симић гласао у Косовској Митровици, позвао грађане да у што већем броју изађу на изборе
КОСОВСКА МИТРОВИЦА - Члан Председништва Српске листе и кандидат за посланика ове странке Игор Симић гласао је данас у Косовском Митровици на ванредним изборима за скупштину привремених приштинских институција, а након гласања позвао је грађане да изађу и гласају како би изабрали своје представнике.»»»
Срби из Косовског Поморавља традиционално иду заједно на гласање са српским тробојкама
Срби из места Горње Кусце, у Косовском Поморављу, јутрос су, традиционално, на гласање кренули заједно, са српским тробојкама. И Срби из места Коретиште у Косовском Поморављу упутили су се заједно на гласање, а и они на челу колоне носе српску заставу. Гужве се од раног јутра стварају и на самом би»»»
Елек позвао грађане да у што већем броју изађу на изборе
Председник Српске листе и носилац изборне листе те странке Златан Елек гласао је јутрос нешто после 8 часова на бирачком месту број 3 у бирачком центру у Основној школи „Свети Сава“ у Kосовској Митровици. Елек је на бирачко место дошао у пратњи чланова Српске листе и симпатизера те странке који су »»»
Елек гласао у Kосовској Митровици, на гласање дошао у пратњи чланова и симпатизера Српске листе
Председник Српске листе и носилац изборне листе те странке Златан Елек гласао је јутрос нешто после 8 часова на бирачком месту број 3 у бирачком центру у Основној школи „Свети Сава“ у Kосовској Митровици. Елек је на бирачко место дошао у пратњи чланова Српске листе и симпатизера те странке који су »»»
ОТВОРЕНА БИРАЛИШТА На КиМ почели ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе ГЛАСА ДВА МИЛИОНА ЉУДИ
У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 7 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уставни суд у Приш»»»
На Косову и Метохији ванредни избори за скупштину привремених институција
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уста»»»
На KиМ почели ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе
У Аутономној покрајини Kосово и Метохија у 7.00 часова почели су ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе. Бирачка места на изборима који се одржавају након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уставни суд у Приштини, »»»
Најбитнији избори за Србе
Косовска Митровица – На Косову и Метохији данас се у 38 општина одржавају ванредни парламентарни избори које организује Централна изборна комисија (ЦИК) у Приштини. Право гласа има 2.092.174 грађана. Избори ће бити одржани у 949 бирачких центара, а укупно 917 кандидата надметаће се за 120 посланичк»»»
Ускоро почиње берба малина – поједини произвођачи изашли са почетном ценом од 550 динара
За нешто више од недељу дана почиње берба малине. Стручњаци очекују плодове високог квалитета а укупан род процењују на око 23 000 тона. За трећину више него лане, али и даље далеко испод потенцијала српских малињака. Као и увек у ово доба године, поједини произвођачи изашли су са почетном ценом - »»»
На Косову и Метохији избори за скупштину привремених институција
ПРИШТИНА - У Аутономној покрајини Косово и Метохија (АП КиМ) данас ће бити одржани ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе, након што парламент није успео да изабере председника привремених институција у року који је одредио уставни суд у Приштини, односно до 28. априла. Бир»»»