kanal5.com.mk
Вучиќ и Хоти на видео самит за Косово со Макрон и Меркел
mia.mk
Во Париз видео самит за односите меѓу Србија и Косово
Заев од Боговиње: Со Касами во владата, ОФИЦИЈАЛИЗАЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНА
sitel.com.mk
Избори 2020: Заев ветува забрзан процес на преговори со ЕУ
kanal5.com.mk
Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд
kanal5.com.mk
Предизборната битка финишира со интензивирање на т.н бомбашки напади
kurir.mk
Скандали одамна се врзуваат за името на Петре Шилегов: Сомнеж дека одамна овозможил бизнис на фирма од кланот Заеви
mia.mk
Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец
makfax.com.mk
(Видео) Вучиќ од авион: Летам за Париз за да се борам за нашата Србија
mia.mk
Тачи в понеделник заминува за Хаг на интервју во Специјалното обвинителство за Косово
mia.mk
Спасовски: Нема напредок без систем во кој правдата ќе функционира неселективно и транспарентно
netpress.com.mk
Протести во Белград и Нови Сад, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата
kanal5.com.mk
Аеродром воведе опција за лажно патување со авион , веднаш се пријавиле над 7000 ,,патници” (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Србија: Почна ли падот на „Диктаторот“ Вучиќ, како што го нарекува српската опозиција и демонстрантите? (видео)
sitel.com.mk
ПЦР тестови за граѓани на Србија, Црна Гора, БИХ и Косово, 8 починати, 163 новозаразени
kurir.mk
Полициски возила во колони пристигнуваат во Белград, се очекуваат нови протести (ВИДЕО)
Што видовме, а што не, во ТВ дуелите на Мицкоски и Заев
kanal5.com.mk
Болсонаро: Короната е како дожд, сите на крајот ќе бидат мокри
kurir.mk
Рекордни 60.000 заразени за 24 часа во САД
netpress.com.mk
Црна Гора прогласи епидемија во пет општини поради коронавирусот
mia.mk
Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен
Вучиќ: Полициски час од петок до понеделник, забрана на јавни собири
makfax.com.mk
Мосад осуетила ирански заговор за напади на израелските амбасади во целиот свет
mia.mk
Царовска: Мицкоски и голем број кандидати на ВМРО-ДПМНЕ се рециклирани кадри на Груевски
Како да не видела ништо: Шекеринска си тера кампања, но два дена молчи за „бомбата“!
mia.mk
Египет, Јордан, Франција и Германија: Анексијата ќе им наштети на нашите односи со Израел
netpress.com.mk
Македонските „екстремисти“ и „терористи“ згрозени, загрижени и горди, бараат расчитување на случајот „Атлантик“

Шефот на германската дипломатија со поддршка за протестите во САД

Kanal5 02.06. 18:46

Шефот на германската дипломатија со поддршка за протестите во САД

Министерот за надворешни работи на Германија, Хаико Маас, ги поддржа протестите низ САД поради убиството на Афроамериканецот за време на бруталното полициско апсење и за поширокиот проблем на системскиот расизам.Прегледи:3202 јуни 2020, 18:32СподелиСподели„Протестите против расизмот се разбирливи и»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.