Dosja kundër Lulzim Bashës/ Balla: Gjykata të bëjë drejtësi
gazeta-shqip.com
Italia përfshihet nga stuhi të forta, në Milano nis bora!
shqiptarja.com
Ruçi takon të dërguarin e OKB për sigurinë rrugore: S’ka qytete inteligjente, pa rrugë të sigurta
"Të ra telebingo mor qen", opozita reagon pas emërimit të Arben Ahmetaj (FOTO LAJM)
vizionplus.tv
Të pastrehët e tërmetit në Qafzezë refuzojnë shtëpitë me qera në Kolonjë
Buzhala e Koci kapen e fyhen për burgun e Likocit: Berati e quan lopë, ai ia kthen…
KINË – Pekini: SHBA po dëmton besimin e ndërsjellë mes dy vendeve
indeksonline.net
Situata pas tërmetit, Shqipërisë i shtohet një ministri e re
rtsh.al
Presidenti Meta emëron këshilltar për emergjencat kritikun e Ramës
lajmifundit.al
Arben Ahmetaj serish minister, reagon PD: Rama kerkon te vjedhe edhe ne fatkeqesi
Albin Kurti rikthen British Airways me fluturime direkte për në aeroportin e Prishtinës
syri.net
PD e Korçës: Bashkia mban peng dëmshpërblimin e familjeve të prekura nga tërmeti i qershorit Komentet
lexo.com.al
Meta e merr sërish pran vetes Shemsi Prençin, e emëron Këshilltar të Posaçëm për Emergjencat Civile
hashtag.al
Ndryshime dhe në Presidencë pas tërmetit, Meta emëron një Këshilltar të Posaçëm
rtsh.al
Këshilli Kombëtar i Medias: Qeveria të tërheqi draftin e ligjit "antishpifje"!
sot.com.al
“Thuajuni stop sokëllimave të përçartura të Etildës, bëhuni ndonjëherë burra”, publikohet letra e plotë e ish-drejtoreshës së Drejtësisë që tronditi d
lexo.com.al
Shi e borë në Greqi, Roma e Milano pezullojnë mësimin
koha.net
Kopaç: Në Serbi e dinin se Kosova po dilte nga blloku rregullues energjetik i saj, është fundi i vjedhjes nga veriu
alpenews.al
"ATË QË SE BËN OPOZITA DUHET TA BËJNË GAZETARËT"/ Rastet kur Berisha, Meta, Basha dhe Kryemadhi kanë sulmuar mediat
balkanweb.com
“Na gjeti hataja”, përfshihet nga flakët stalla e bagëtive në Fier, pronarët: Kërkojmë ndihmë nga shteti
Reduktohen afatet dhe procedurat për lidhjen në rrjetin e energjisë elektrike
rtsh.al
Këshilli Kombëtar i Medias: Qeveria të tërheqë draftin e ligjit "Antishpifje"
rtsh.al
Arben Ahmetaj, Ministër i Shtetit për Rindërtim
Pritet formimi i qeverisë së re, parulla kundër Vetëvendosjes
boldnews.al
Apeli i gazetares: Hapini rrugën këtyre njerëzve! Sa më shpejt…
British Airways me fluturime direkte për në aeroportin e Prishtinës nga vera 2020
newsbomb.al
Rama propozoi Ahmetajn në krye të MINISTRISË së RE, vjen në kohë REKORD reagimi i PRESIDENCËS
syri.net
Shqipëria, vendi që do të ofrojë dhe kërkojë ndihmë demokratike-njëkohësisht Komentet
rtsh.al
Mbajtja e Konferencës së Donatorëve në Tiranë, Rama: Lajm shumëdëshiruar, më mbush me energji e me optimizëm!
noa.al
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në BE, Presidenti Pendarvoski tregon çfarë do ndodhë nëse votohet sërish kundër
syri.net
FOTO/ Rama emëron Arben Ahmetaj ministër të ...Ngritja e SPAK/ Ora dhe vendi ku do betohen 8 prokurorët e parë Komentet
shqiptarja.com
DËMET/ Nis shembja e konvikteve në Institutin Bujqësor
lexo.com.al
Gati SPAK, në 19 dhjetor betohen 8 prokurorë
shqiptarja.com
25 pallate të paqëndrueshëm në Shijak, kryetari i Bashkisë: Sot inxhinierët e huaj do të vendosin për fatin e tyre
gazetaexpress.com
Bie akuza e grupit të strukturuar kriminal, dosja e ‘Toyota Yaris’ largohet nga SPAKTe fundit
FOKUS – Pendarovski: Shtyrja e negociatave me pasoja të paparashikueshme dhe të pariparueshme
kallxo.com
Konservativët fitojnë zgjedhjet në Britani të Madhe
Çfarë "fshihet" pas fitores së Boris Johnson?
Lobimi rus, kush është gjyqtari që ka në "dorë" Bashën
newsbomb.al
Do gjykojë Lulzim Bashën, kush është Lazer Sallaku gjyqtari i “CEZ”, Izet Haxhisë dhe vjedhjes së Bankës së Shqipërisë

Zyret e PDK-së në Prizren i vërshon uji, ata fajësojnë Haskukën

Kallxo 11.07. 21:35

Zyret e PDK-së në Prizren i vërshon uji, ata fajësojnë Haskukën

Selia e Degës së Partisë Demokratike në Prizren ka pësuar dëme pasi u vërshua nga uji. Kryetari i kësaj dege, Shaqir Totaj është ankuar se dëmi ka ndodhur pasi Komuna e Prizrenit ia ka anuluar lejen e renovimit 24 orë pasi që iu ishte aprovuar. Në komunikatën e PDK-së thuhet se këto pasoja i kishte»»»

kallxo.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano