netpress.com.mk
„Газпром“ ќе ја обжали казната на полскиот антимонополски регулатор за Северен тек 2
sitel.com.mk
Мицкоски: Државата ја втурнаа во црвената зона на презадолженост
kanal5.com.mk
Србија доби нов парламентарен состав, пратениците дочекани со јајца (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Бројот на заболени од корона надмина 18 милиони , починале 690.000 луѓе во светот
kanal5.com.mk
Продолжуваат антивладините протести во Бугарија, блокиран и автопатот кон Грција
netpress.com.mk
Мустафа: Конечен договор меѓу Косово и Србија не може да има без САД
kanal5.com.mk
Пеколно жешко во САД и Европа , се очекуваат и над 50 степени
Ова е “Специјалниот суд за злосторставата на УЧК“ каде што треба да се појави Али Ахмети
kanal5.com.mk
Илјадници Руси на протести против апсењето на гувернерот на Москва (ВИДЕО)
НЕМА МИРЕН РАСПЛЕТ ЗА КОСОВО: Америка ја вооружува Приштина, Србија купува 20 БОМБАРДЕРИ
mia.mk
Мерката 14.500 денари ги задржа работниците, но дел не добија плати, парите завршија кај работодавачите, ќе следат санкции
Пендаровки бара ПРЕМИЕРОТ И МИНИСТРИТЕ ДА НЕ БИЛЕ ВО ВРСКА СО КРИМИНАЛНИ АФЕРИ
mia.mk
МИА Најави – Свет
netpress.com.mk
Помпео на средината од август во Прага, Виена, Љубљана поради 5G мрежата
sitel.com.mk
Најдоцна до утре Грција ќе одлучи дали ќе ги отвори границите за македонските државјани во текот на август
mia.mk
ЕК одобри француски „Алстом“ да го купи канадски „Бомбардие транспорт“
kanal5.com.mk
Одбележувањето на двата Илиндена без масовни собири и под здравствени протоколи
mia.mk
БДП во еврозоната со пад од 14,4 отсто
netpress.com.mk
Русите први во свет регистрираа вакцина против Ковид-19 – од 15 август е бесплатна за Русите
press24.mk
Димитриевски во српски медиум за своето искуство со коронавирусот: Имаше многу политика и дворски игри
mia.mk
Лани девет, годинава седум смртни случаи на мигранти и бегалци на територијата на државава, покажуваат податоците на УНХЦР
kurir.mk
Пресврт во злосторството кое го шокираше светот- трагата води до Балканот
mia.mk
Живееме во катаклизмично време што може да заврши со светска војна
mia.mk
Договор на лидерите од Западен Балкан за економско опоравување на регионот
makfax.com.mk
(Видео) Руските специјалци уапсија терористи на ИД, кои планирале убиства на војници
mia.mk
Еспер: САД повлекуваат 11,900 војници од Германија, ги преместуваат крај Црно Море, Полска и Прибалтикот
mia.mk
Американски претставници: Русија шири дезинформации за вирусот
Драган Милосављевиќ: Кој го бива, а кој зависи од дипломатите
mia.mk
Анализа: Германија – нова цел за мешањето на Русија и Кина
mia.mk
Платформа за промоција на традиционалните занаети и култура од Меѓуграничните региони на Македонија и Албанија
press24.mk
Сакале да прокриумчарат отровна храна во Македонија: Запленети се небезбедни месо, локум, супа
mia.mk
Аџилакот во Мека почна со ограничен број верници
alsat-m.tv
Видео самит на балканските лидери
netpress.com.mk
Атланскиот совет организира видео-самит на балканските лидери во Вашингтон
mia.mk
Каталонија и одговори на Германија: Ние се грижиме за здравјето на туристите
zurnal.mk
Каде треба да биде најсилна владината програма
СДСМ НЕМА МОТИВИРАНА ЕКИПА
БИТКАТА ЗА ХОНГ КОНГ: НОВА ЕПИЗОДА ВО ЛАДНАТА ВОЈНА (1)
ДРУГИТЕ ЗА НАС: ИЗБОРИТЕ ЗАВРШИЈА, ТРКАТА ПРОДОЛЖУВА
kurir.mk
Леон Стефановски: Што ако можеше да проговори нашето знаме?
netpress.com.mk
Германија продолжува со проектот Северен тек 2 како економски

Правда и внатрешни работи теми на Министерски форум – ЕУ Западен Балкан утре и задутре во Скопје

MMS 17.11.2019. 10:27

Правда и внатрешни работи теми на Министерски форум – ЕУ Западен Балкан утре и задутре во Скопје

Министерски форум – ЕУ Западен Балкан за правда и внатрешни работи ќе се одржи утре и задутре во Скопје во рамки на финското претседателство со Советот на Унијата. Првиот ден од конференцијата ќе биде посветен на секторот правда, вториот на секторот внатрешни работи, а на настанот како што соопшти »»»

mms.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.