Buxheti i shtetit edhe nën presionin e 108 milion eurove për vendimet e arbitrazhit
insajderi.com
Lufta brenda llojit, sa u dëmtuan kandidatët e PSD-së nga ata të AKK-së (Dokument)
insajderi.com
Zgjedhjet e vitit 2019 më të këqija se ato të vitit 2010, cilat janë faktet që i sjell ish-deputeti i PAN-it?
portalb.mk
Takimi me Pendarovskin, liderët arritën konsensus për rrugëtimin drejt BE-së dhe për zgjedhje më 12 prill të 2020-s (VIDEO)
gazetablic.com
Milaim Zeka e fyen rëndë Shpejtim Bulliqin: A durohet kjo hipokrizi – shumëftyrësi
exit.al
Maqedoni e Veriut, palët bien dakord për qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme
gazetamapo.al
Zgjedhjet e parakohshme në M. e Veriut/ Sela: Na priftë e mbara
zeriamerikes.com
Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut mbahen më 12 prill
shqiptarja.com
Tetori rozë/ Koncert në sheshin 'Skëndërbej', Manastirliu: Në 3 javë, 3000 gra kanë bërë mamografisë
Nga Myzejen MYFTARI*: Të jetosh si praktikante myslimane në Perëndim, e vërteta dhe sfidat
Aksidentohet eskorta e Albin Kurtit
"Të fitojë më i miri!" Reagimet e krerëve të partive pas caktimit të datës së zgjedhjeve
rtsh.al
Nuk u hapën bisedimet e asocijimit me BE, Maqedonia më 12 prill në zgjedhje të parakohshme
lexo.com.al
Moikom Zeqo: Makron, një mburravec…si shqiptarët
lexo.com.al
Kush e spiunoi Ismail Bej Vlorën tek Misioni Ndërkombëtar?
infoglobi.com
Fondacioni amerikan Grenellit: Syhapur me Serbinë
syri.net
Aksidentohet në Tiranë Albin Kurti Vendoset data/ Ja kur shkon Maqedonia e Veriut në zgjedhje Komentet
shqiptarja.com
Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbaraIkën Zaev pas 'JO' së negociatave! Qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme më 12 prill
ina-online.net
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 12 prill 2020
Kurti tregon si po shkojnë negociatat me LDK-në për formimin e qeverisë: Ndryshimit do ti prijë VV
gazetamapo.al
Ikën Zoran Zaev: Zgjedhje me qeveri teknike më 12 prill 2020
lajmifundit.al
Partia e Merkelit: Vazhdoni reformat, Franca nuk i pengon dot negociatat per here te dyte
periskopi.com
Kiameti financiar: Lord Kingu paralajmëron krizë shkatërrimtare financiare
gazetamapo.al
S’është Macroni, budalla!
Fiknete Bejta falenderon popullin për mbështetjen në zgjedhje
Balla: Sa më shumë afron ngritja e SPAK, aq më keq bëhet Saliu, Luli, Iliri dhe Monika
“Besimi te politika, vetëm nga anëtarësia e vet”, Grida Duma përballë Musatafa Nanos: Pse është vonuar rruga që PD të ishte në pushtet -VIDEO
zeriamerikes.com
Maqedoni e Veriut, Presidenti mbledh drejtuesit politikë
rtsh.al
Albin Kurti në Tiranë : "Padrejtësi që nuk u hapën negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut"
gazetamapo.al
A ka ndonjë zyrë në shtet që funksionon?
boldnews.al
Negociatat/ Analisti italian: Shkupi dhe Tirana shuplakë nga Brukseli, Zaev i zhytur në korrupsion
exit.al
Kastrati dhe Edil-al fitojnë pa transparencë koncesionin për portin e jahteve në Sarandë

Bashkitë Devoll dhe Pogradec revokojnë vendimin për caktimin e Qendrave të Votimit

Top Albania Radio 24.06. 19:12

Bashkitë Devoll dhe Pogradec revokojnë vendimin për caktimin e Qendrave të Votimit

Bashkia e Devollit dhe Pogradecit i janë drejtuar me një letër KQZ-së, ku njoftojnë revokimin e vendimit për caktimin e Qendrave të Votimit. Qendrat e Votimit do të ruhen nga punonjës të bashkive dhe në to nuk do të lejohet futja e materialeve zgjedhore. Vendimi i bashkive thuhet se vjen në zbatim »»»

Shekulli 24.06. 18:55

Bashkitë e djathta letra KQZ-së: Nuk do lejojmë zgjedhjet

Bashkitë e djathta letra KQZ-së: Nuk do lejojmë zgjedhjet Publikuar më 24.06.2019 nga Diamila Leka Pas Kamzës, edhe bashkitë e tjera të vendit, të cilat drejtohen nga përfaqësuesit e opozitës, kanë dërguar letra në adresë të KQZ-së, dhe për dijeni Ministrisë së Brendshme, Kryeministrit me të cilat »»»

shekulli.com.al
Albeu 24.06. 18:05

Pas Kamzës, nisin seri bashkitë e djathta, letra KQZ-së: Nuk do të lejojmë zgjedhje

Pas Kamzës edhe bashkitë e tjera të vendit të cilat drejtohen nga përfaqësuesit e opozitës kanë dërguar letra në adresë të KQZ-së, dhe për dijeni Ministrisë së Brendshme, Kryeministrit, me të cilat shprehet qëndrimi i tyre se nuk do të lejojnë futjen e materialeve zgjedhore brenda ambienteve në pro»»»

Syri 24.06. 17:36

Arrestohet kandidati i PS për Pogradecin‘Do vendosim policët tanë në hyrje të KZAZ-ve/ Bashkia Pogradec-KQZ-së: ‘Harrojini zgjedhjet në ambientet tona’ Komentet

Pas Bashkisë Devoll dhe asaj Kukës, edhe Bashkia Pogradec i ka dërguar një letër KQZ-së, ku e ka vënë në dijeni se nuk do të lejojë zgjedhje më datë 30 qershor. Sipas komunikimit të Bashkisë Pogradec me KQZ-në, qendrat e votimit do të ruhen nga punonjës të Bashkisë dhe jo Policia e Shtetit, dhe në »»»

syri.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano