Heronjët nuk marrin plagë vetëm në luftë
Ngjarjet e datës 20 korrik - RTV21
Reforma, Xhafaj: Fatmir Xhafaj, Edi Rama, Ilir Meta mund të shohin ëndrra, por ky sistem nuk kapet më
A po destabilizon Ankaraja Ballkanin?
telegrafi.com
Vendimi që i zuri në befasi të gjithë: Dorëheqja e Haradinajt, fjalimi i tij dhe reagimet brenda dhe jashtë vendit
lajmi.net
Dorëheqja e Haradinajt ‘çon’ në këmbë Serbinë, Vuçiq nesër iu drejtohet qytetarëve
koha.net
Protestë qesharake kundër dënimit të prishtinases Aida Gashi
boldnews.al
Vendimi/ KPA lë në fuqi shkarkimin e Arben Brocit
ina-online.net
Reagimi i Albin Kurtit për dorëheqjen e Haradinajt
KLSH dhe sfida për mirëadministrimin e taksave dhe tarifave vendore
balkanweb.com
“Do festoja ditëlindjen, me thanë vdiq babi”, 3 jetimë sytë nga dera
boldnews.al
Analiza financiare e gjyqtarit Artur Malaj: KPK fshehu aktet nga Komisioneri Publik
kosova-sot.info
Ambasadori amerikan: E dërguam njeriun në Hënë, e rregullojmë edhe dialogun Kosovë-Serbi
telegrafi.com
Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje
kallxo.com
Edhe Shpend Ahmeti kërkon zgjedhje
periskopi.com
Si do të duket Haradinaj në fushatë zgjedhore? Pika që përplasi Mirenën dhe Mushkolajn (Video)
monitor.al
Bosnja, “fushëbeteja e re” midis NATO-s dhe Rusisë
monitor.al
Mali i Zi, qendra e energjisë për Ballkanin
Ronaldo mposht Messin në listën e njerëzve më të admiruar të botës (FOTO LAJM)
gazeta-shqip.com
Gramoz Ruçi, streha e fundit e konformistëve në Partinë Socialiste
kallxo.com
Labinot Tahiri: Ramush, Kosova po funksionoka vetëm në bazë të servilizmit
cna.al
Deklarata e fortë e Patozit/ Do shkoj deri në Hagë për të vërtetuar se zgjedhjet u vodhën
lapsi.al
Profil/ Historia e Haradinajt, “Rambo” në luftë dhe në politikë
Akti i dorëheqjes së Haradinajt, Bushati: Kosova ka nevojë për unitet e largpamësi

Sveçla: Grafitin shishë e kanë bërë psikopatë, është kërcënim

Periskopi 12.01. 09:25

Sveçla: Grafitin shishë e kanë bërë psikopatë, është kërcënim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla në Interaktiv të KTV-së ka thënë se grafiti shishe që është bërë në sheshet e Prishtinës është një kërcënim i qartë politik. Ai thotë se vetëm një grup psikopatësh do të mund të bënin një gjë të tillë, duke mos menduar fare për dhimbjen e familjes së »»»

periskopi.com
Klan Kosova 29.01. 18:15

Deputeti Sveçla e quan huqje të Haradinajt ndarjen e 15 mijë eurove për familjen Daci

Qeveria e Kosovës ka ndarë 15 mijë euro për familjen e Arian Dacit, i cili humbi jetën tragjikisht në Brezovicë ditë më parë. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, këtë veprim e ka quajtur huqje të Kryeministrit Ramush Haradinaj, transmeton Klan Kosova. “Me të vërtetë vdekja e Arianit is»»»

ATA- Albanian Telegraphic Agency 27.04. 22:39

Deputetët: Projektligji për Komisionerin e FSK-së të miratohet menjëherë

PRISHTINË, 29 janar/ATSH/- Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka shqyrtuar dhe ka miratuar planin e punës për vitin 2019. Deputetët kanë kërkuar që projektligji për Komisionerin e Forcës së Sigurisë së Kosovës të miratohet sa më shpejt, e pas dis»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano