Ustavni sud poništio rešenja predsednika VST, pa se izbori tužilaca ponavljaju na četiri mesta
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
CommentYour comment has been sent successfuly! Thank you.
Ustavni sud poništio rešenja predsednika VST, pa se izbori tužilaca ponavljaju na četiri mesta
Ustavni sud je usvojio svih šest žalbi podnetih na rešenja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića zbog čega će se izbori tužilaca poništiti na četiri mesta prvo i ponoviti u roku od osam dana.Stamenković ja ranije rešenjima odbacio prigovore na izbore za članove VST, a rezu»»»
VST: Ustavni sud pri donošenju odluke nije primenio zakonske odredbe i zakazao javnu raspravu o žalbama
Visoki savet tužilaštva saopštio je da Ustavni sud pri donošenju odluke, kojom se usvajaju žalbe šest javnih tužilaca zbog navodne povrede izbornih prava tokom izbora za članove VST-a, nije primenio odredbe Zakona o Ustavnom sudu i zakazao javnu raspravu povodom uloženih žalbi, i omogućio VST da ne»»»
Ustavni sud poništio rešenja predsednika VST, izbori tužilaca ponavljaju se na četiri mesta
Ustavni sud je usvojio svih šest žalbi podnetih na rešenja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića zbog čega će se izbori tužilaca poništiti na četiri mesta i ponoviti u roku od osam dana. Stamenković ja ranije odbacio prigovore na izbore za članove VST, a rezultati tih izbo»»»
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
Comment