shqiptarja.com
Drejtoresha e ISSH Fier: Duhet të ndiqni 10 rregullat e higjenës! Mos u dyndni në spitalin e UrgjencësMasat ndaj koronavirusit në kufi/ Një kinez në S
aktuale.mk
LSDM: VMRO-DPMNE ka borxh prej 8 milion eurove, ndërsa askush nuk bartë përgjegjësi
gazetainfokus.com
Sabit Geci e Veton Surroi dyshohen për ndërtime hotelesh në kundërshtim me ligjin
portalb.mk
AAK dhe Aleanca Kosovare e Bizneseve nuk dëshirojnë heqjen e taksës
mia.mk
Dimitrov: Marsi është test për ambiciet gjeopolitike të Komisionit të ri dhe të vetë BE-së për ndikim kredibil global
epokaere.com
Berisha: Aleksandër Vuçiqi, kërcënim serioz për paqen në rajon
tetovasot.com
Me Kurtin dhe Qeverinë LVV-LDK filloi ndryshimi i madh
ekonomiaonline.com
Në UBT u mbajt konferenca për performancën dhe efiçiencën e energjisë
evropaelire.org
Samiti i BERZH-it: Kryeministri kroat kërkon investime në Ballkan
24-ore.com
Samiti i BERZH-it/ Rama: Ka vetëm një autostradë që na duhet të ndërtojmë së bashku, ajo mes Ballkanit Perëndimor dhe BE-së
telegraf.al
Beslidhja Qytetare: Në 2 Mars mbi 200 mijë shqiptarë do jenë në mbrojtje të Republikës
indeksonline.net
Monografia për identitetin kosovar, një studim i rëndësishëm i profesoreshës Nura
telegrafi.com
Pacientja e dyshuar se u infektua me coronavirus në Kosovë, rezultati del negativ
kallxo.com
Zotimi i ministrit Blerim Reka: Do ta mbajë vetëm pozitën e ministrit
koha.net
Legjenda për “ujin zemzem” dhe epidemia e variola verës në Kosovë më 1972 - sipas shtypit gjerman
evropaelire.org
Partia e Merkelit pëson humbje të madhe në Hamburg
insajderi.com
Brukseli përgatitë sanksione për Dodikun
Në Samitin e BERZH-it për investimet 2020
IZRAEL – Netanyahu kryeson ndaj Gantz në prag të zgjedhjeve
rd.al
Reagimi i fortë i ish-deputetes ndaj Ramës
mia.mk
CDU do të zgjedh kryetar në fund të prillit ose fillim të majit
kallxo.com
Karakteristikat e sistemit të mbrojtjes ajrore që Serbia mori nga Rusia
ina-online.net
Edi Rama po i përgatitë “kurthin” Albin Kurtit?
LSDM-ja dhe “BESA” në koalicion parazgjedhor!
AAK: Taksa ka nxitur rritjen e punësimit dhe shitjen e produkteve vendore
klankosova.tv
Të akuzuarit mohojnë se u thirrën në emër të Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit
cna.al
Ben Blushi, ky “Robin Hood” i medias shqiptare
Komisioni i Ligjeve miraton Aktin normativ nr. 1, datë 31.01.2020, si dhe ndryshimet në ligjin “Për administrimin e pasurive të sekuestruara e të konf
mia.mk
Rama i përgënjeshtron lajmet për paraqitjen e koronavirusit në Shqipëri
periskopi.com
Kurti me Brnabiqin, Konjufca në konferencë me Daçiqin
gazeta-shqip.com
Rrënjët e kartelit kolumbian të kokainës, ja dy shqiptarët me pasuri marramendëse (EMRAT)
shqiptarja.com
GALERIA/ Masat për koronavirusin në aeroportin e Rinasit...Procedura në FOTOT për udhëtarët që shkelin në ShqipëriMasat ndaj koronavirusit/ 1 qytetar
lapsi.al
800 kg drogë kapen pas kurifit shqiptar/ Misteri që fshihet pas transportimit të kanabisit
Samiti i BERZH: Kurti krah kryeministres Bërnabiç, kërkon njohjen e Kosovës nga Serbia
cna.al
Shënim/ Pse të protestojmë në datën 2 mars
lexo.com.al
Babëzia politike/ Lulzim Basha mbledh kryesinë e PD dhe “e shet” për takim ekspertësh për Coronavirusin
Albin Kurti, ngjitaz me Brnabiç në Londër: mes milionave të BERZH-it kërkon reprocitet dhe njohje
gazeta-shqip.com
Grushti i shtetit, si një skemë e Metës për tu kthyer në “aktor” kryesor
Greva në Itali, Alitalia anulon të martën 4 fluturime Romë-Tiranë-Romë
shqiptarja.com
Nënprefekti i Kukësit: Pronarët nga Kina të kompanisë së kromit u larguan para vitit të ri kinez dhe s'u kthyen më! S'ka asnjë të prekurMasat ndaj kor
Brnabiq flet për tregti, Kurti i kërkon njohje
AAK vendos pankarta në rrethojat e Qeverisë kundër heqjes së taksës
vizionplus.tv
Video-reportazhi/ Bankers Petroleum, rasti kur të pasurit “shkelin” djersën e nafëtarëve
portalb.mk
E vërteta në gjysmë rrugë mes drejtësisë dhe ekstradës
exit.al
Presidenti Meta sqaron 8 veprimet e qeverisë që çuan në grushtin e shtetit
boldnews.al
Shqipëria si “autoshkollë” për Shahinin, ministreshën e Ramës
“Nga Selaniku në Zagreb”, nis konferenca për inteegrimin e Ballkanit
shqiptarja.com
Udhëtimet drejt Italisë/ A keni frikë nga koronavirusi? Vlonjati: Ça të thotë vllai jot, s'kemi gjë në dorë! Qytetarja: Kemi fëmijët andej, po i gjeti
Humbi jetën një ditë më parë, grevistët nderojnë kolegun në heshtje

Burg me kusht dhe 700 euro gjobë ndaj inkasantit për përvetësimin e 360 eurove

Kallxo 22.01. 15:34

Burg me kusht dhe 700 euro gjobë ndaj inkasantit për përvetësimin e 360 eurove

Gjykata e Pejës e ka shpallur fajtor ish- inkasantin e KEDS-it, Arben Berisha dhe e ka dënuar për përvetësim të 360 eurove. Berisha po akuzohej se kishte përvetësuar paratë e klientëve sa ishte inkasant dhe pasi doli nga puna vazhdoi t’i mashtronte klientët e KEDS-it duke i marrë paratë për pagesën»»»

kallxo.com
Telegrafi 12.09.2018. 08:57

Më 2019 mund të skijoni në Borea?

Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur rreth projektit të qendrës turistike dhe rekreative – “Borea”. Muhaxheri tha se shpreson që më 2019, në një pjesë të këtij projekti qytetarët do të kenë mundësi të skijojnë, mirëpo varet nga pun»»»

telegrafi.com
EO - Ekonomia Online 10.08.2018. 08:58

Punëtorët paralajmëruan grevë të përgjithshme për mosrritje pagash

Dhjetëra punëtorë të distriktit të KEDS-it në Pejë, të enjten para dite, kanë mbajtur një protestë njëorëshe, duke kërkuar të drejtat e tyre që është duke ua mohuar kjo kompani turke, shkruan sot Koha Ditore. Në mesin e protestuesve ishte edhe kryetar i Federatës së Sindikatës së Pavarur të KEDS-it»»»

Koha 10.08.2018. 08:41

Punëtorët paralajmëruan grevë të përgjithshme për mosrritje pagash

Dhjetëra punëtorë të distriktit të KEDS-it në Pejë, të enjten para dite, kanë mbajtur një protestë njëorëshe, duke kërkuar të drejtat e tyre që është duke ua mohuar kjo kompani turke, shkruan sot Koha Ditore. Në mesin e protestuesve ishte edhe kryetar i Federatës së Sindikatës së Pavarur të KEDS-it»»»

koha.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano