ekonomiaonline.com
Vazhdon Java Kundër Korrupsionit, diskutohet roli i sinjalizuesve në prokurim
Mbyllet numërimi i votave, Redjan Krali i PS fiton Kavajën
Ja emrat e ambasadorëve shqiptarë në Maqedoni
gazetaexpress.com
Nesër në Bruksel takohen liderët e BE’sëTe fundit
kosova.info
Vetëvendosje dhe LDK deri të premten nënshkruajnë marrëveshjen për koalicionin
Edvin Kulluri, ish anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së/ Pas çdo vendimi politik të Bashës, Rama ka marrë më shumë pushtet
newsbomb.al
Duka: Gati të bashkëpunoj me Ramën për Shijakun, nuk e pyes fare opozitën se kam lind e jam rrit atje dhe i njoh ato familje
Rama pret ambasadorët: Faturën e tërmetit mund ta përballojmë vetëm me ndihmën tuaj
ekonomiaonline.com
Kryeministri slloven viziton Manastirin e Deçanit: Detyra jonë të mbrojmë pakicat
Ambasadori i Kosovës: T’i dalim zot njëri-tjetrit
Pasojat nga tërmeti/ Ambasadorit turk: Detyrë e natyrshme të ndihmonim shtetin tonë mik
insajderi.com
Numri i shqiptarëve të prekur nga tërmeti që gjetën strehim në Kosovë
cna.al
Nga Bislim Ahmetaj/ Urime për Ditëlindjen bija jonë e dërrmuar, e kërrusur, e grabitur, e keqtrajtuar !
sot.com.al
Agron Duka del kundër Lulzim Bashës: Jam gati të bashkëpunoj me Ramën për Shijakun
syri.net
Aksident pranë një club-i në Elbasan/ Disa vajza të plagosura dërgohen me urgjencë në spitalRritet ndikimi kinez në Shqipëri/ Reklamoi keqtrajtimin e
shqiptarja.com
Shpronësohet toka për ndërtimin e varrezave greke në Këlcyrë
koha.net
Turqia do të hakmerret ndaj çdo sanksioni amerikan, thotë Cavusoglu
shqiptarja.com
Këshilltari i Bashkisë: 3 arsyet se përse opozita ka dështuar politikisht në situatën pas tërmetit Si po menaxhohet situata pas tërmetit...sonte në 'R
kryeministria.al
Në Pallatin e brigadave me Miqtë e Shqipërisë
telegrafi.com
Nuk ndalet Gjuriqi, akuzon rëndë zyrtarë në Kosovë dhe paralajmëron trazira e konflikte
lapsi.al
FOTO/ Ditën që u emërua zv.ministër i arsimit i nxjerrin plagjiaturën
shqiptarja.com
Ironia e Kullurit: Rama rri 7 orë në TV, ku e gjeti kohën për të bërë masterplane?Si po menaxhohet situata pas tërmetit...sonte në 'Repolitix' (VIDEO-
Shpallja e Dakos dhe Llallës ‘non-grata’, Bushati: Personave të tillë t’u kufizohet pjesëmarrja në jetën publike
boldnews.al
I dashur demokrat, Mos prit! Ti mund të shpëtosh edhe Partinë Demokratike
rtsh.al
Ndizen dritat e pemës së Krishtlindjes në Parkun e Liqenit, Veliaj: “Momentet e vështira t’i lëmë pas”
koha.net
Studentët e “Kadri Zekës” kërkojnë të mos ulen kriteret për bursa
Gjoni: Zero ndihma tek njerëzit e prekur nga tërmeti, njerëzit në baltë
I publikon artikullin plagjiaturë, zv/ministri i ri i Arsimit debat me Taulant Mukën: Nuk shërbeu për asgjë
shqiptarja.com
Si po menaxhohet situata pas tërmetit...sonte në 'Repolitix' (VIDEO-LIVE)
javanews.al
Rama u dorëzon ambasadorëve medaljen e forcave të shpëtimit, por nuk harron batutat: Sot u ndjeva më i vogël se Erion Braçe – JavaNews.al
lajmi.net
Për planprograme u pajtuan, për poste jo: A ka shpresë për koalicionin e shpresës?
kosova.info
PDK-ja duhet ta hapë debatin për të ardhmen e vendit
shqiptarja.com
Sherr në Kukës, dy persona dhunojnë 34-vjeçarin, shpallen në kërkim
Kryeministri Rama shpërndan dekoratat e rralla për “heronjtë e heshtur”, thirrje shteteve: “Na duhet ndihma juaj”
aa.com.tr
Kalın: Po punojmë që kthimi i refugjatëve sirianë të jetë i sigurt dhe vullnetar
shqiptarja.com
Rruga që lidh 12 fshatra në Fier e amortizuar, banorët: E bënë për faqe të zezë... u telendisëm
koha.mk
Pompeo: SHBA-ja dëshiron të punojë me Rusinë që t’i jepet fund konfliktit në Libi
Pas kritikave të ambasadës amerikane, qeveria shqiptare tërhiqet nga 5G-ja. Çfarë vendimi u mor sot
indeksonline.net
“MPB s’duhet t’i takojë VV-së, ata kanë ngarkesa psikologjike në raport me policinë, dy partitë po e pengojnë vetveten”
tvklan.al
Di Maio: Italia, avokate për të ndihmuar Shqipërinë
insajderi.com
U shkarkua nga Napoli, vjen reagimi prekës i Ancelottit
“Emigrantët po na kolonizojnë”, Samaras alarmon Greqinë
Sarajeva shpall “persona non grata” laureatin e Çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke

Në Qeveri takim me ekipet për shpëtim që ndihmuan në Shqipëri

Tetova Sot 02.12. 18:44

Në Qeveri takim me ekipet për shpëtim që ndihmuan në Shqipëri

Zëvendëskryeministrat Oliver Spasovski dhe Bujar osmani, si dhe drejtori i Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim (DMSH), Adnan Xhaferoski, në prani të ambasadorit shqiptar në vend, Fatos Reka, sot në Qeveri iu falënderuan forcave republikane për mbrojtje dhe shpëtim, të cilët me vendim qeveritar ishi»»»

tetovasot.com
Telegrafi 02.12. 18:26

Në Qeverinë e Maqedonisë takim me ekipet për shpëtim që ndihmuan në Shqipëri

Zëvendëskryeministrat Oliver Spasovski dhe Bujar osmani, si dhe drejtori i Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim (DMSH), Adnan Xhaferoski, në prani të ambasadorit shqiptar në vend, Fatos Reka, sot në Qeveri iu falënderuan forcave republikane për mbrojtje dhe shpëtim, të cilët me vendim qeveritar ishi»»»

telegrafi.com
Bota Sot 02.12. 18:24

Në Qeverinë e Maqedonisë takim me ekipet për shpëtim që ndihmuan në Shqipëri

Maqedonia Zëvendëskryeministrat Oliver Spasovski dhe Bujar osmani, si dhe drejtori i Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim (DMSH), Adnan Xhaferoski, në prani të ambasadorit shqiptar në vend, Fatos Reka, sot në Qeveri iu falënderuan forcave republikane për mbrojtje dhe shpëtim, të cilët me vendim qeve»»»

botasot.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano