ata.gov.al
SHBA – Pompeo në konferencën e Berlinit për të mbështetur Libinë
abcnews.al
EMRAT/ Plagosja në “Astir”, shpallen në kërkim dy të tjerë, mes tyre edhe një vajzë
abcnews.al
“Banda e Babagjyshëve”, izolohet në BIS-41 Ilir Kupa
koha.mk
Në Kuvendin e Greqisë janë dorëzuar tre marrëveshje me Maqedoninë e Veriut
epokaere.com
Kryeministri pret delegacionin amerikan në orën 18:30
americaneye.al
BE – Ballkan: Nevoja për një strategji përfshirëse
insajderi.com
Gjuriq: Marrëveshja e Uashingtonit po zbatohet me shpejtësi të vetëtimës
ata.gov.al
Kuko: Bashkitë, rol kryesor në parandalimin e dhunës në familje
top-channel.tv
“Formulën s’e kemi shpikur ne”/ Balla pas mbledhjes së PS: Nuk humbim kohë, do dorëzojmë propozimet për Kodin në Kuvend. KP të gjejë gjuhën e përbashk
indeksonline.net
Vendimet që mori sot Qeveria e Kosovës
abcnews.al
“Listat 100% të hapura”, Balla: Koha kur bënim Kod Zgjedhor me shpikje alla-shqiptarçe ka ikur
abcnews.al
“Sa të kesh babin ti mos çaj kokë”, Nora Malaj e përlotur “i dërgon” letër në parajsë të atit të ndjerë
gazetablic.com
Qeveria Hoti “dorëzohet” përballë opozitës – Hamza i PDK-së tregon kushtet për të votuar Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike
rtsh.al
Ministrat e jashtëm të BE mirëpresin lideren e opozitës bjelloruse Svetlana Tikhanovskaya
syri.net
Një mandat të tretë me çdo kusht apo anëtarësim në BE?! Ja çfarë zgjedh Edi Rama
abcnews.al
Gjimnazistja, pozitive me koronavirus, testohet e gjithë klasa
sot.com.al
Krimi në vend, Policia nis aksionin: 86 pika kontrolli në rrugët kombëtare, 22 të arrestuar, njëri prej tyre në kërkim për vrasje (Njoftimi)
syri.net
Gjimnazistja del pozitive me koronavirus, testohet e gjithë klasa
Vushtrria i bënë bashkë Avdullah Hotin e Vjosa Osmanin për heroin Ahmet KrasniqiTë ngjashme
Ish-udhëheqësit botërorë kërkojnë ratifikimin e traktatit të ndalimit të armëve bërthamore, mes tyre edhe Shqipëria. Ja çfarë parashikon marrëveshja
kohajone.com
Maturanti në Gjirokastër infektohet me COVID-19, i bëhet tamponi nxënësve të klasës dhe kontakteve të afërta
shqiptarja.com
Dokumenti/ Nga Meta, Kaç Islami, Luan Rama tek Nikoll Lesi dhe Ceka, emrat që votuan për arrestimin e Sali Berishës pas grushtit të shtetit të 14 shta
kohajone.com
Kush është oficere për koordinimin e diasporës në Athinë? Një meditim pa dorashka nga komuniteti i heshtur edhe për kët
gazeta-shqip.com
"Lazarat" në Spanjë, ja si shqiptarët i kanë "gjelbëruar" malet me kanabis (FOTOT)
cna.al
Jeta e fshehtë e Xho Bajdenit
koha.net
Numër i lartë krimesh të rënda në nëntë muajt e fundit në Shqipëri
shqiptarja.com
Test pa 'xixa' mes Vllaznisë dhe Apolonisë, por ndeshja ndiqet nga shumë tifozë
shqiptarja.com
Pogradec/ Infektohen me koronavirus 3 punonjëse fasonerie, 2 infermiere dhe 1 nxënës
gazetablic.com
Qeveria Hoti rikthen njeriun e LDK-së në krye të Këshillit të Sigurisë
Një Bibliotekë Kombëtare: Ideja lindi në Shkodër
abcnews.al
Tre të infektuar me Covid-19, mbyllet kati i parë dhe i dytë i universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë
abcnews.al
Gjiknuri i përgjigjet Hajdarit: T’i japim kohë opozitës PD-LSI të paraqesin propozimin e tyre
abcnews.al
“Postet e sigurisë”, Dritan Abazoviç përplaset me proserbët
ata.gov.al
Osmani: Do ta mbikëqyrim rreptë ekzekutivin
koha.net
Agron Alibali: Problemet që duhet të zgjidhë Athina përpara se të kërkojë ndarjen e detit me Shqipërinë
tvklan.al
1 vit nga tërmeti i 21 Shtatorit
Lufta e drafteve në Këshillin Politik, Patozi: Ai i mazhorancës është brutal, nuk do të miratohet
shqiptarja.com
Zbardhet dokumenti/ PD e Shkodrës zgjedh kandidatet për deputet më 30 shtator
tesheshi.com
Kimisti që zhvilloi “Novichok”-un, falje Navalny-it: ja kur do shërohesh
SPRTK e konteston emërimin e Ngadhnjim Kastrati, drejtor të RTK-së
DW/ Me borxhe rekord kundër krizës së Coronës
mia.mk
Grenell dhe 13 përfaqësues të Uashingtonit për vizitë në Prishtinë
top-channel.tv
Media ruse në alarm: Tirana vendos tentakulat në Serbinë e Jugut
TELEBINGO SHQIPTARE/ Çdo javë në lojë makina dhe “Rroga 2-vjeçare”. Dje çmimi i madh 1,081,950 lekë ra në Vlorë, u fitua edhe “Rroga Telebingo”
botasot.info
“Hileja e PS me hapjen e listave”, Soko: Deputet të zgjidhet kush merr më shumë vota
aab-edu.net
Ky është qëllimi i vizitës së Grenellit në Kosovë
RTV 21 14.09. 13:39

​Osmani: Viti i ri shkollor me dy sfida

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit, duke thënë se ballafaqimi me pandeminë nuk është sfidë e vetme, pasi sfidë e madhe është sfida e të nxënit të dijes. Ai ka thënë se është e sigurt që nxënësit dhe mësimdhënësit edh»»»

rtv21.tv
Gazeta Blic 14.09. 13:06

​Osmani: Viti i ri shkollor me dy sfida

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit, duke thënë se ballafaqimi me pandeminë nuk është sfidë e vetme, pasi sfidë e madhe është sfida e të nxënit të dijes. Ai ka thënë se është e sigurt që nxënësit dhe mësimdhënësit edh»»»

gazetablic.com
Indeks 14.09. 12:52

​Osmani: Viti i ri shkollor me dy sfida

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit, duke thënë se ballafaqimi me pandeminë nuk është sfidë e vetme, pasi sfidë e madhe është sfida e të nxënit të dijes. Ai ka thënë se është e sigurt që nxënësit dhe mësimdhënësit edh»»»

indeksonline.net
RTK 14.09. 12:48

​Osmani: Viti i ri shkollor me dy sfida

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit, duke thënë se ballafaqimi me pandeminë nuk është sfidë e vetme, pasi sfidë e madhe është sfida e të nxënit të dijes. Ai ka thënë se është e sigurt që nxënësit dhe mësimdhënësit edh»»»

EO - Ekonomia Online 14.09. 12:31

Osmani uron nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar të gjithë nxënësit për fillimit e viti të ri shkollor. Ajo në urimin e saj, ka thënë se mësimi nuk po fillon ashtu siç ishte dashur për shkak të pandemisë, por kjo sipas saj nuk është sfida e vetme e tyre, pasi sipas saj, për nxënësit sfida e »»»

ekonomiaonline.com
Periskopi 01.09. 13:32

1 shtatori: Vjosa Osmani ushtron alfabetin me vajzat e saj - Periskopi

Në ditën kur do të duhej që në Kosovë të fillonte viti i ri shkollor, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj. Pasi që fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për shkak të pandemisë COVID 19, Kryetarja e Kuvendit ka shkruar se alfabetin vajzave të saj po ua us»»»

periskopi.com
Gazeta KNN 01.09. 13:07

Vjosa Osmani shfaq pakënaqësinë për shtyrjen e mësimit, publikon video të vajzave duke i thënë shkronjat

Në ditën kur do të duhej që në Kosovë të fillonte viti i ri shkollor, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj, raporton Gazeta Express. Pasi që fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për shkak të pandemisë COVID 19, Kryetarja e Kuvendit ka shkruar se alfabeti»»»

aab-edu.net
Kosova Sot 01.09. 12:48

Vjosa Osmani publikon video të vajzave duke i thënë alfabetin e gjuhës shqipe

Në ditën kur do të duhej që në Kosovë të fillonte viti i ri shkollor, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj. Pasi që fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për shkak të pandemisë COVID 19, Kryetarja e Kuvendit ka shkruar se alfabetin vajzave të saj po ua us»»»

kosova-sot.info
Albeu 01.09. 12:43

Nisja e vitit të ri shkollor u shty, Vjosa Osmani publikon videon e ëmbël të vajzave të saj

Në Kosovë sot duhet të kishte filluar viti i ri shkollor. Mirëpo, për shkak të situatës të krijuar nga Covid-19, fillimi i procesit është shtyrë për në datën 14 shtator. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj, ku shkruan se pavarësisht se afati u s»»»

Abcnews 01.09. 12:30

Sa të ëmbla! Videoja e publikuar nga Vjosa Osmani do t’ju zbukurojë ditën

Në Kosovë sot duhet të kishte filluar viti i ri shkollor. Mirëpo, për shkak të situatës të krijuar nga Covid-19, fillimi i procesit është shtyrë për në datën 14 shtator. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj, ku shkruan se pavarësisht se afati u s»»»

abcnews.al
Express 01.09. 12:17

Vjosa Osmani shfaq pakënaqësinë për shtyrjen e mësimit, publikon video të vajzave duke i thënë shkronjat

Në ditën kur do të duhej që në Kosovë të fillonte viti i ri shkollor, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka publikuar një video të dy vajzave të saj, raporton Gazeta Express. Pasi që fillimi i vitit të ri shkollor është shtyrë për shkak të pandemisë COVID 19, Kryetarja e Kuvendit ka shkruar se alfabeti»»»

gazetaexpress.com
Epoka e Re 12.08. 18:18

Kuvendi të premten shqyrton projektligjin për rimëkëmbje ekonomike

Në seancën e së premtes, kryesia e Kuvendit ka vendosur në rend të ditës shqyrtimin e projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku hyn lejimi i ndarjes së 10 për qindëshit të fondeve të Trustit. Po ashtu, të premten do të bëhet shqyrtimi i dytë i projektligjit për luftimin e pandemisë. Njoftimi i pl»»»

epokaere.com
Lajmi 12.08. 17:35

Kuvendi të premten shqyrton projektligjin për rimëkëmbje ekonomike

Në seancën e së premtes, kryesia e Kuvendit ka vendosur në rend të ditës shqyrtimin e projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku hyn lejimi i ndarjes së 10 për qindëshit të fondeve të Trustit. Po ashtu, të premten do të bëhet shqyrtimi i dytë i projektligjit për luftimin e pandemisë. Njoftimi i pl»»»

lajmi.net
Kosova 12.08. 17:24

Të premten shqyrtohet nga deputetët projektligji për rimëkëmbje ekonomike

Në seancën e së premtes, kryesia e Kuvendit ka vendosur në rend të ditës shqyrtimin e projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku hyn lejimi i ndarjes së 10 për qindëshit të fondeve të Trustit. Po ashtu, të premten do të bëhet shqyrtimi i dytë i projektligjit për luftimin e pandemisë. Njoftimi i pl»»»

kosova.info
Arbresh 22.07. 07:37

Adresimin e koronavirusit në legjislacion, Qeveria parasheh ta bëjë në fund të vitit të ardhshëmTë ngjashme

Fundi i vitit të ardhshëm është parashikuar të jetë koha kur Kuvendi do të mund të miratojë ndryshimet në Ligjin për parandalimin dhe luftimin e Sëmundjeve Ngjitëse, të cilat do të adresojnë nevojat e dëshmuara nga pandemia e COVID-19. Madje një veprim që ende nuk është ndërmarrë lidhur me këtë pro»»»

Koha 22.07. 06:37

Adresimin e COVID-19 në legjislacion, Qeveria parasheh ta bëjë në fund të vitit të ardhshëm

Fundi i vitit të ardhshëm është parashikuar të jetë koha kur Kuvendi do të mund të miratojë ndryshimet në Ligjin për parandalimin dhe luftimin e Sëmundjeve Ngjitëse, të cilat do të adresojnë nevojat e dëshmuara nga pandemia e COVID-19. Madje një veprim që ende nuk është ndërmarrë lidhur me këtë pro»»»

koha.net
Top Channel 04.06. 12:48

​Osmani: Kosova nga 2016 ka pranuar dhjetëra miliona euro donacione nga Serbia

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë seancës së sotme, ka deklaruar se ka pranuar një letër nga stafi civil i Ministrisë së Shëndetësisë ku thuhet se nga viti 2016 ka pranuar donacione nga Serbia dhjetëra miliona euro. Për këtë ajo tha se duhet përfaqësuesit në Kuvend duhet të pyesi»»»

top-channel.tv
Infokusi 04.06. 12:19

Vjosa Osmani: Pse u fshehën donacionet nga Serbia që nga viti 2016

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e Kuvendit të Kosovës për formimin e Komisionit, Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë së virusit “COVID-19 ka komentuar 1000 testet që erdhën si donacion nga Serbia dhe reagimin e partive politike për këto teste. Osmani ka thënë se »»»

gazetainfokus.com
Telegrafi 04.06. 12:19

MSH-ja nga 2016-ta ka pranuar miliona euro donacione nga Serbia, Osmani: Pse janë mbajtur fshehtë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot ka bërë të ditur para deputetëve të Kosovës se Ministria e Shëndetësisë nga viti 2016 nga shteti i Serbisë ka pranuar si donacion në vlerë dhjetëra miliona euro, barna, pajisje mjekësore dhe material medicinal. Osmani bëri të ditur se ka pranuar një»»»

telegrafi.com
Kallxo 08.04. 15:30

Arben Vitia: Jemi më mirë sesa që kemi pritur karshi COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se Kosova është më mirë se shtetet e rajonit në luftën ndaj COVID-19 e po ashtu edhe më mirë se sa e kanë pritur ekspertët e fushës epidemiologjike. “Unë nuk jam epidemiolog dhe çdo veprim i imi bëhet me IKShPK dhe ekspertët e fushës. Deri tani është nj»»»

kallxo.com
Zeri 06.04. 17:56

Nagavci: Faleminderit ministrit Vitia dhe stafit shëndetësor për punën e palodhur

Nagavci përmes një postimi në Facebook, ka thënë që bashkë me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin dhe ministrin Vitia kanë biseduar sot për rëndësinë e koordinimit ndërinstitucional për menaxhimin e situatës me COVID-19. “Pasi falënderuam ministrin Vitia dhe nëpërmes tij të gjitha institucionet e p»»»

Presheva Jone 25.03. 22:49

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk do të voton asnjë mocion vetëbesimi që e kthen PAN’in në qeveri. “Ky është një fjalim që asnjëhe»»»

preshevajone.com
Gazeta NewBorn 25.03. 22:46

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk do të voton asnjë mocion vetëbesimi që e kthen PAN’in në qeveri. “Ky është një fjalim që asnjëhe»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining