Ndryshime në polici, diskutohet rikthimi në detyrë për 5 shefa komisariatesh
tetovasot.com
Rasti TNT, Fiat Canoski kërkon 40 milionë euro nga shteti
tetovasot.com
Arsim Sinani gati të kalojë në Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit? (FOTO)
Pas Gjiknurit, Rama do të "lajë duart" edhe me Afrim Qendron
I dyshuar për lidhjet me krimin e organizuar blen Telekom Albanian
cna.al
Dekretimi i ministrave të rinj/ Nis seanca e jashtëzakonshme parlamentare
cna.al
Foto/ Aleatët e Bashës, takim informal
syri.net
Votimi te Ekonomiku, më se 2/3 e studentëve kërkojnë bojkotVIDEO/ Zëri Amerikës: Paralizohet jeta universitare në Shqipëri Komentet
Edhe një ftesë nga Specialja në Kosovë, avokatët tregojnë çfarë do të ndodhë në vijim
Kosova nis të lëshojë pe, edhe Pacolli kërkon heqjen e taksës
cna.al
Intervista me Balilin/ Artan Hoxha rrëfen detajet e realizimit
Heshtje mortore te LSI për Balilin: Pse Monika Kryemadhi nuk thotë asnjë fjalë për ish-drejtorin e saj
Info Magazine: Faton Abdullahu dhe Zgjim Hyseni
Sonte në Zona B: Fatmir Limaj
gazetaexpress.com
Gjykata Speciale shton shpresat e familjarëve të zyrtarëve të vrarë të LDK’së
evropaelire.org
Analistët ftojnë Qeverinë t’i shqyrtojë thirrjet ndërkombëtare për taksën
alsat-m.tv
Skenaret kryesore të çështjes Brexit-BE
koha.net
Vulin komandantit të KFOR-it: “Ushtria e Kosovës e papranueshme për Serbinë”
periskopi.com
Ushtria e Kosovës dhe ndikimi i Amerikës në Ballkan – dy gjërat që Vladimir Putin nuk i duron (Intervista e plotë)
Flet për herë të parë njeriu që arrestoi Balilin: Dje policia u bë private e ‘Escobarit’
Dalin provat / Zbardhet e vërteta. Rama po fsheh jetën e shtrenjtë prej sheiku që bën në Surrel
shqiptarja.com
I akuzuar për kontakte me krimin e organizuar bullgar, ja kush është pronari i ri i 'Telekom Albania'
Alicia Keys prezantuesja e ”Grammy Awards” 2019
Nishani: Meta do të jetë president i balanceve politike
balkanweb.com
“Mos ndërhyni në Venezuelë”, Moska kritika të ashpra Uashingtonit
cna.al
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe/ Meta mesazh shqiptarëve në Maqedoni
ina-online.net
Aman opozitë, mos kërkoni zgjedhje të parakohshme se do ia zgjatni jetën BDI-së
alpenews.al
PAQJA E “KUMBARËVE” U THYE/ Njihuni me 4 fiset që po “sundojnë” në VLORË dhe në SHKODËR (FOTO)
alpenews.al
SHITET “TELEKOM ALBANIA”/ Kush është ELVIN GURI, aksioneri shqiptar që do të jetë… (FOTO)
boldnews.al
Detajet/ Arsyet e thjeshta, ja përse u vetëdorëzua Klement Balili
Studentët e Elbasanit dhe Durrësit vijojnë bojkotin, nisin ngujimin….
Skandal i jashtëzakonshëm me punësimet politike partiake
telegrafi.com
Reagimet e ashpra të Haradinajt për taksën, shkak i presioneve nga ndërkombëtarët dhe PDK-ja
Ilirët apo helenët? Ja kush banonte në Epirin antik
ekonomiaonline.com
Serbia në panik: Amerikanët po përgatitin një ‘Rambuje 2’
Shkupi pa koment për qëndrimin e Putinit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO
ina-online.net
Prespa dhe gjuha shqipe “tërbojnë” presidentin Ivanov
Granit Xhaka shkruan në shqip fjalë të ëmbla për të uruar përvjetorin me bashkëshorten e tij
Një qeverisjeje më shumë se kurrë pranë qytetarit | Zeri Popullit
Buxheti 2019, sfida e zhvillimit të qëndrueshëm të Tiranës | Zeri Popullit
tesheshi.com
APOLOGJIA/ Rrëfimi i një ish-prokurori të rrëzuar nga vettingu: Ç’turp! Si mu bë normal vesi i llotove sportive
ekonomiaonline.com
Shteti në shërbim të të dyshuarve – Lushtakun e Mustafën i “Punëson” në Kuvend e MPJ
Për shqiptarët krijuan Specialen – krimet e serbëve askush nuk i dënoi
vizionplus.tv
Afrim Qëndro 2 orë në prokurori, kreu i ARRSH dëshmon në për skandalin “DH Albania”
Edi Rama me investitorë, lehtësirat dhe ambientet që ofron Shqipëria, ëndërrojnë t’i kenë në Itali
aa.com.tr
Shefi i shtatmadhorisë turke takon homologun amerikan
aa.com.tr
Pas refuzimit të marrëveshjes, afrohet pasiguria e Brexit-it
balkanweb.com
Thirrja e Vasilit: Qytetarë hapni sytë, kjo qeveri nuk njeh ligj
Dhurata e Vuçiqit për Putinin- një qen Sharri nga Kosova!
Kaosi në Britani të Madhe dhe në SHBA është muzikë për veshët e Putinit - Arbresh.info
Homazh për Muharrem Albrahimin, i burgosuri politik në Spaç e Qafë Barit
kallxo.com
'Trafiku Urban' nuk arrin ta paguajë këstin për autobusët, pagesën e kryen Komuna e Prishtinës
kallxo.com
Studentët në protestë, kërkojnë ndaljen e punësimit të njerëzve të NISMA-s
Krijohet Qendra Kombëtare e Librit, Shqipëria njësoj si Franca dhe Italia
Avokati i Popullit merr statusin A pranë ICC-së, në kuadër të OKB-së
Nafta, në rënie të lehtë – Stimujt fiskalës dhe monetarë në Kinë kufizojnë humbjet
Trump, përsëri kritika ndaj Prokurorit të Përgjithshëm
cna.al
Gara për Tiranën/ Si po tallen Luli dhe Mona me Ylli Manjanin
cna.al
Balili në qeli/ Pse hesht Monika, Manjani dhe LSI?
Brigada që bëri histori ushtarake gjatë LANÇ-it
Brigada VI Sulmuese, brigada partizane lavdimadhe
cna.al
Përçahen PD-LSI?/ Alibeaj: Meta shkeli ligjin
sot.com.al
Ishte pjesë e përgjimeve të “Zërit të Amerikës”, flet deputetja e PS-së: Po trajtohen njerëzit si mish për top
"Të gjendet vrasësi i Ivanoviqit, që qytetarët të ndihen të sigurt në veri"
balkanweb.com
Deputeti i PD: Arsyet pse marrim pjesë në seancën e sotme
Nis investimi në Bovillë, Veliaj: Zgjidhim problemin e ujit për Yzberishtin dhe Unazën e Re
rtsh.al
SHBA, mbyllja e qeverisë thyen rekordin
rtsh.al
Putin: SHBA-ja po destabilizon Ballkanin
Sindroma e plagjiatit nxin imazhin e arsimit të lartë në Kosovë - Arbresh.info
alpenews.al
“ESKOBARI I BALLKANIT”/ Ilir Meta është takuar me Balilin, me 26 gusht 2018 në Sarandë, pastaj ekzaltim në pishinë (FOTO)
ekonomiaonline.com
Projekti i Dragaqinës ofron 24 orë ujë dhe minimizim të përmbytjeve në Suharekë
gazetablic.com
LDK mund ta pranojë ofertën e PDK-së dhe të futet në Qeveri, është mësuar ta bëj edhe më parë
Video/ A do të pranohet dekretimi i Ramës si Ministër? Ja përgjigja e Presidentit…
Irani do të mbajë forcat ushtarake në Siri, pavarësisht kërcënimeve izraelite
Merret në pyetje kreu i ARSH-së
Krasniqi: Haradinaj do të vazhdojë deri në fund si kryeministër
aa.com.tr
Lavrov: Do të kemi parasysh sigurinë dhe interesat e të gjitha palëve në Siri
Ministrja e Ramës del me tjetër deklaratë kundër Zërit të Amerikës
Beogradi në kaos, Vuçiq bllokon të gjitha rrugët e sheshet për vizitën e Putinit
almakos.com
Superkupa e Italisë jo edhe aq italiane, dhjetë herë është zhvilluar jashtë vendit
Pushimet në Dubai me helikopter personal të trafikantit të kokainës të liruar nga Rama
Vëllai i Oliverit: Radojicic përfolët për shumë ngjarje në veri, argument shumë i fortë pse po dyshohet për vrasjen
“Plas” sherri në PS-në e Kavajës, Elvis Rroshi rreh ish-ministrin e Ramës
indeksonline.net
Ky është miliarderi që i shkoi sot në Zyre kryeministrit Haradinaj
Veliaj: Zgjidhim problemin e ujit për Yzberishtin dhe Unazën e Re
Lavrov: Pohime qesharake se Trump punon për interesat ruse
syri.net
VIDEO/ Presidenti Meta injoron deputetin: Kush është Taulant Balla?Korrupsioni si rregull në Ballkan detyron BE-në: Proces më rigoroz për hapjen e neg
shqiptarja.com
OTE konfirmon shitjen e ‘Telekom Albania’ tek bullgari Spas Roussev për 50 milionë euro
sot.com.al
Shitet zyrtarisht ‘Telekom Albania’, cilët janë dy aksionerët e rinj dhe sa është vlera totale
vizionplus.tv
Opozita në Britani, mocion mosbesimi ndaj qeverisë
insajderi.com
Gjermania paguan mbi 400 milionë euro shtesa për fëmijët jashtë vendit
gazetablic.com
Nisin talljet në Facebook pas “ultimatumit” të SHBA-ve: A e ka parë kush Enverin?
Një jetë pa grindjen për emrin me Maqedoninë?
Meta përshëndet mesazhin e Papës për paqen: Një këmbanë alarmi për mbarë njerëzimin
cna.al
Kush e ka radhën, pas Balilit?/ Rëndohet gjendja e Metës
30 të vdekur nga një atentat kamikaz i dyfishtë në Kamerun
portalb.mk
Putin: Ekziston trysni e jashtme për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO
gazetablic.com
Xhavit Haliti i kundërpërgjigjet Lutfi Hazirit, për shkarkimin e Ramush Haradinajt
20 degë më pak – Bashkimet tkurrin rrjetin e bankave
Ahmeti: Tani afër produkteve vendoset flamuri i shtetit të origjinës
Krimi i pasionit/ Ja si e kujton personazhi publik Drinin që vrau veten dhe të dashurën
Bojkotuesit penguan punën në sekretari/ Ministrja e dekretuar e Arsimit, Besa Shahini: Përfaqësuesit tanë në universitete
insajderi.com
Shfaqja “Letër fëmijës, që nuk u lind kurrë” me autore Oriana Fallaci premierë në Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”
Rama: Aluizni dhe Hipoteka së shpejti një institucion i vetëm
tesheshi.com
Vuçiç, në prag të vizitës së Putinit: nga ç’farë na shpëtoi presidentit rus
almakos.com
Era Istrefi do të këndojë edhe në ceremoninë hapëse të “Kupës së Botës për Femra 2019”?
lajmpress.com
Hamburgu, qyteti i parë gjerman që ka zyrtarizuar festat islame
Mërgim Lushtaku nga Haga thotë se janë të gatshëm të dëshmojnë pastërtinë e luftës së UÇK-së
gazetablic.com
LDK mori ofertë për rrëzimin e Qeverisë? Flasin nga PDK e AAK
shqiptarja.com
Ministrja e dekretuar e Arsimit, Besa Shahini: Përfaqësuesit tanë në universitete, bojkotuesit penguan punën në sekretari
Besa Shahini thirrje studentëve: Mos bllokoni sekretaritë
portalb.mk
Vëllai i Zaevit e ka paditur për shpifje nënkryetarin i VMRO-DPMNE-së
insajderi.com
Bomba dhe plumba: Frikë dhe urrejtje në Kosovën e veriut
ANALIZA/ “Basha para një prove të madhe, me kthimin e Alizotit, PD-ja një hap drejt bashkimit, por tani…”
Alicia Keys moderatore e Çmimeve Grammy 2019
gazetaexpress.com
Nga Jelekverdhët tek Marrëveshja e Re e Gjelbër
ekonomiaonline.com
Podujeva dhe Suhareka shembuj të parandalimit të ekstremizmit
indeksonline.net
Tre deputetët që po i qëndrojnë afër Lushtakut në Hagë!
VIDEO/ Demokrati rrëfehet para Ramës: S’të kam votuar, por qeveria jote më zgjidhi problemin. Berisha dhe Alibeaj s’mu përgjigjën kurrë!
syri.net
Shitet Telekom Albania/ Ja kush janë blerësit dhe shuma‘Jemi kthyer si dyqane fruta-perimesh’, kreu i dhomës së noterëve pro vendimit të Metës Komente
koha.mk
Juventus-Milan, këtë herë nuk ka stol për Bonuccin
almakos.com
Puna me gjenerata të reja shtylla kryesore e planit të veprimit 2019 të FBK-së
indeksonline.net
Haradinaj: Zhvillimi ekonomik lokal prioritet, komunat e pakënaqura me buxhetin
kallxo.com
Degradimi i policit që hetoi zv/ministrin e Haradinajt, raporti nuk i dërgohet ministrit të MPB-së
kallxo.com
Mungon prokurori dhe mbrojtësi, dështon seanca për terrorizëm ndaj Fehmi Musës
shekulli.com.al
Brexit, “rrëzohet” May, çfarë do të bëjë BE?
insajderi.com
Reagimet për disfatë të Brexitit
insajderi.com
Deputeti i VV-së: Haga nuk i pastron ata që e ndotën luftën çlirimtare
Haradinaj: Zhvillimi ekonomik lokal prioritet, komunat e pakënaqura me buxhetin
Kenya, 14 të vdekur pas një sulmi kamikaz në një hotel në Nairobi
Obama bën bilancin e 2015: Vit i mirë, duhet të jemi optimistë për 2016
“Celula” shqiptare në Bruksel, si trafikohej kokaina dhe hashashi në vendet e BE-së
gazetainfokus.com
Oda e Afarizmit: Taksa 100 për qind të qëndroj derisa Kosova të njihet si shtet i pavarur
epokaere.com
Artan Murati: Kosova nuk ka strategji bisedimesh me Serbinë
Ministrat kosovarë marrin pjesë në Forumin Ekonomik në Dubai
Nis intervistimi i Sami Lushtakut në Hagë, djali i tij me dedikim për babain
kallxo.com
Vrasja e Ivanoviqit: Prokuroria serbe nuk dorëzon deklaratat mikut të Ramush Haradinajt
ekonomiaonline.com
Avokatët në Hagë, shtyhet gjykimi ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve në rastin “Toka”
gazetablic.com
Thaçi, Veseli, Haradinaj e Limaj po duan ta ‘kapin’ ujësjellësin “Mitrovica” me militantë e familjarë, reagojnë Jashari e Bahtiri (Emrat)
Ilir Metaj është takuar me Balilin, me 26 gusht 2018 në Sarandë
periskopi.com
A bashkohet Mitrovica? Bahtiri ua dorëzon peticionin me 16 mijë nënshkrime institucioneve relevante
indeksonline.net
Lushtaku hyn në Gjykatën Speciale për tu intervistuar nga prokurorët
almakos.com
Ballkani prezanton përforcimin e radhës, nënshkruajnë me Ledjon Mucën
Berisha në Zvicër, merr pjesë në Forumin e Crans Montanës
Vazhdon punimet konferenca rajonale “Bashkësitë Islame në Evropën Lindore – të drejtat dhe obligimet”
cna.al
Skandal-Manjani fshehu Balilin/ E ka pajisur me dëshmi penaliteti false
aa.com.tr
Macron: Britania do të kërkojë kohë shtesë për marrëveshjen
aa.com.tr
Putin: Turkstream deri në fund të vitit 2019 do të jetë plotësisht funksional
Panairi i makinave në Detroit, vetëm Volkswagen nga Gjermania (Foto)
VOA, Tit Vasili, dhe ca habere të tjera për bilbilejtë opozitarë!
portalb.mk
Imer Selmani – konsull nderi i Shqipërisë në Maqedoni
shekulli.com.al
Aeroporti i Rinasit, koncesionari nuk justifikon punën
gazetablic.com
Imami në Pejë rrezikon të dënohet me burg për zhvarrimin e një kufome, BIK-u nuk e suspendon nga puna!
Opozita: Qeveria ka filluar të zmbrapset
Lideri i Kosovës, që u bë “avokat i Serbisë për ndarjen e Kosovës”
CIA: 1951, Greqi-Serbi, si do ndahej Shqipëria
koha.net
Seanca e rastit “Toka” dështon shkaku i mungesës së avokatëve
ekonomiaonline.com
Media serbe: Edi Rama sërish grabit Kosovën, një hap para krijimit të “Shqipërisë së Madhe”
Seanca e jashtëzakonshme/ Votohen sot ndryshimet në qeveri, opozita do…
“Ja se si Trumpi po shkatërron politikën amerikane në Lindjen e Mesme”
insajderi.com
Putin flet për formimin e Ushtrisë së Kosovës
cna.al
"Çmendet" 41-vjeçari/ Bën për spital kunatën
Balili vetëdorëzohet pas tre muajsh negociata dhe fut politikën në sherr
Dekretimet: Mbahet sot seanca e jashtëzakonshme plenare e Kuvendit
ina-online.net
Porosi nga Amerika se çka fituan shqiptarët në Maqedoni!
ina-online.net
Funksionalizohen rrugët në Malësinë e Preshevës
ina-online.net
Shqiprim Arifi: Heqja e lapidarit ishte turpi i Luginës, dëmtoi imazhin e Preshevës
evropaelire.org
Senatorët amerikanë punojnë drejt rezolutës për sanksione kundër Deripaskas
Zhvillimi ekonomik lokal, prioritet i Qeverisë për 2019 - Arbresh.info
“Turqia po kontribuon për ruajtjen e paqes në Siri”
Viti 2019, vit arrestimesh në banda dhe politikanë
shekulli.com.al
Bojkot total në universitete, studentët nuk i rikthehen më auditorëve
Intervistë e Putinit para vizitës në Serbi: Politika e SHBA-së e destabilizon Ballkanin, BE-ja fajtore për FSK-në
Shenjat që ju tregojnë se sa inteligjentë jeni
aa.com.tr
Palestina përgatitet për anëtarësim të plotë në OKB
Kalin: Zonën e sigurisë në veri të Sirisë do ta kontrollojë Turqia
ina-online.net
Besa dhe Aleanca a do të dalin me kandidat të përbashkët për president!
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 16 janar 2019
Bajrush Morina: “Retë e zezë” mbi PDK dhe retë e bardha mbi Kosovë!
Prof. Dr. Arben Malaj: Qeveritë e shokëve dhe prapaskenat brenda llojit
cna.al
Shtypi i ditës, 16 janar 2019
A ka Balili video të Kryeministrit dhe zyrtarëve të lartë? Paralajmërimi i fortë i gazetarit
balkanweb.com
“Ligji për kadastrën, Meta kapi duke grabitur Ramen dhe opozitën si ortake”
shekulli.com.al
Greqia dhe Rusia shkëmbejnë deklarata mbi Maqedoninë
Nuk janë vetëm forcat speciale, ja kush tjetër ka udhëtuar për Putinin në Beograd
shekulli.com.al
Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, çfarë e pret Ballkanin Perëndimor?
tesheshi.com
Dështimi i marrëveshjes Brexit, Tusk dhe Juncker: po tani?
Skandali i emërimeve në shtet/ Deputetët e majtë dhe sekserët e qeverisë të dorëhiqen për punësimet nepotike dhe klienteliste
gazetaexpress.com
Basha për vetëdorëzimin e Balilit: Drejtori i Policisë u soll si stjuardesë, turp për shtetin
sot.com.al
Ndërkombëtarët përshëndesin arrestimin e Balilit, PD nis akuzat, Rama vlerëson rolin e policisë dhe SHISH
sot.com.al
Nuk ndalet presidenti, kthen për rishqyrtim ligjet për noterinë dhe kadastrën, godet qeverinë dhe SHBA-BE
sot.com.al
KED u jep fund ngërçeve, nis verifikimi i kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektorin e Drejtësisë, BE rrit monitorimin
sot.com.al
Afron ngritja e SPAK, zbardhet lista e 25 gjyqtarëve më të favorizuar për në Gjykatën e Posaçme, ja emrat
sot.com.al
Parlamenti sot seancë të jashtëzakonshme për ministrat e rinj, PD kundër, dështon tentativa për të bllokuar qeverinë
Kjo politikë kapitulloi, koha për gjeneratë të re
Taksa drejt shfuqizimit, Haradinaj drejt dorëzimit
kallxo.com
British Council dhe Galeria Kombëtare organizojnë ekspozitën artistike 'Burrneshat'
Koalicioni Qytetar: Kryeministri grabit pronat, por dhe opozita hesht!
Sot seancë e jashtëzakonshme në Kuvend, votohen ndryshimet e ministrave
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
shekulli.com.al
KE dhe ONM njëzëri: Të plotësohet vakumi në Gjykatën Kushtetuese
sot.com.al
Socialistë apo rilindistë, kjo është pyetja!
noa.al
A e shkaktoi konflikti Meta-Rama dorëzimin e Balilit?
sot.com.al
Dorëzohet Klement Balili, pas dy vitesh në arrati përfundon pas hekurave personi më i kërkuar në vend, ja prapaskenat e negociatave me policinë
sot.com.al
Dorëzimi i Klement Balilit trondit politikën, “Eskobari i Ballkanit” gati të tregojë lidhjet me LSI dhe pushtetarët, SHBA paralajmëron të tjera arrest
sot.com.al
Ja si Tahiri dhe Xhafaj dështuan me arrestimin e Klement Balilit dhe presioni ndërkombëtar për kapjen e “Eskobarit të Ballkanit”
aktuale.mk
Theresa May përballet me mocion mosbesimi të mërkurën, e pranon humbjen
Shiten pë skrap 5 heronjtë e Vigut
Prof. Dr. Ing. Edmond Pinguli:Hidrocentralet e regjimit komunist, një zgjidhje dhe pasuri e papërsëritshme
sot.com.al
Ju lutemi, jo deri në dhimbje!
sot.com.al
Jo "Kombëtares" së Haradinajt!
Kolonel Zaimi: Simbolika e Ballit Kombëtar janë pendët e pulave e të gjelëve
Saga “Balili” / Ra mburoja politike apo ranë provat kundër tij?
kallxo.com
20 vjet pas, Reçaku i harruar nga ndërkombëtarët
insajderi.com
"Kurrë nuk kam punuar për Rusinë"
Basha zbardh planin: Qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare
“Kadastra”, Avokati zbërthen masakrën e përgatitur nga Rama : Presidenti ndali atentatin grabitës ndaj pronës
Olta Gixhari shpërthen në lot: Këtë rol s’do e pranoja kurrë
syri.net
Intervista me Klement Balilin: Ja pse u vetëdorëzova taniBasha: Kodi Zgjedhor nuk i zgjidh problemet e zgjedhjeve Komentet
Gashi: Nëse taksa është pengesa kryesore për miqësinë me SHBA, do të shqyrtohet
Konflikti Rama-Meta për dekretet/ Ballanca: Do të duhen të paktën 6 muaj që ta zgjidh Kushtetuesja
periskopi.com
Mirena: Qeveria të gjejë zgjidhje për taksën në bashkëpunim me amerikanët, askush s’i fajëson nëse hiqet
koha.net
Haradinaj thotë se kryeministri shkon shumë shpesh në veri
kosovalive360.com
Pezullim i përkohshëm i taksës si kompromis për dialogun
preshevajone.com
William Walker: Tirana dhe Prishtina zyrtare duhet te kete nje qasje me te madhe në Luginen e Preshevës, jo per hater, por si obligim
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Balili, si fillimi i ri i dekriminalizimit të politikës
cna.al
Fatmir Mediu akuza të rënda Edi Ramës/ Bashkëpuntor me Presidentin serb
Klement Balili: Ja pse vendosa të dorëzohem tani…
Gazeta Mapo – Sot është një nga gazetat më serioze dhe më të rëndësishme politike në vend
Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane
balkanweb.com
Avokati: Vëllai dhe nipi i Balilit takuan drejtorin e Policisë
cna.al
Klement Balili do të trondisë të madh e të vogël me faktet e tij
telegrafi.com
Deputetja e VV-së: Taksa e Haradinajt do të përfundojë si Demarkacioni me Malin e Zi
balkanweb.com
Vetëdorëzohet Klement Balili, kush është ‘Eskobari i Ballkanit’
sot.com.al
Nga e mori vesh Berisha për kapjen e Klement Balilit? Flet zv.Ministri i Brendshëm
noa.al
“Eskobari i Ballkanit”, ndizet lufta politike për “dorëzimin” apo “arrestimin”
Ndoka: Qeverisja, me tepsi dhe lugë në brez!
Jamarber Malltezi: Ndërprerja e lejeve të ndërtimit, abuziviteti i  INUK-ut me ligjin, janë politika diku mes diktaturës dhe çme
cna.al
Basha: Arrestimi i Balilit kapitullim i  qeverisë Rama
shqiptarja.com
Përmirësimi i Arsimit në Shqipëri/ Akademia e Arteve dhe e Shkencave manifest: Të reformohet sistemi me themel
vizionplus.tv
Bushati apel Metës: Firmos për një diplomaci të denjë dhe efeciente
sot.com.al
Klement Balili në pranga, pse hesht Monika Kryemadhi?
Zbulohet plani/ Socialistët vendosin sot për për ministrat e rinj
"Ju flet Moska": Veprimtaria në Shqipëri e Gjykatës Speciale të Kosovës
Demokratët paralajmërojnë: Seanca e jashtëzakonshme, zbulohet…
Basha replikon me Ramën: Pse i djeg e vërteta Edi Ramës
cna.al
Detajet/ Negociatat me Klement Balilin kur ai nuk përdorte telefon
koha.mk
Kosova shënoi 20 vjetorin e masakrës së Reçakut, Haradinaj kërkon tribunal të Hagës për ngjarjen
VIDEO - Haradinaj: LDK të mos mungojë në procese nacionale
koha.mk
Hani me ofertë për zgjidhjen e kontestit tregtar midis Beogradit dhe Prishtinës
cna.al
Fotot me gazetarin Artan Hoxha/ Si ka ndryshuar Klement Balili
vizionplus.tv
“Mbështetje Shqipërisë për kryesimin e OSBE”
vizionplus.tv
Agron Duka: Mund të dalim vetëm
“Llogari me drejtësinë e SHBA & BE”, ç’skenar paralajmëron Lleshaj për Balilin?
boldnews.al
Lajthit ambasadori i OSBE-së në Tiranë
Investigimi i BOOM: Qumështi i baxhove jashtë kontrollit edhe në Fushë Mamurras
rtsh.al
Bushati në largim: Faleminderit Ramës dhe PS, por edhe mediave
rtsh.al
Në prag të seancës së jashtëzakonshme parlamentare
Vendimet e këshillave bashkiakë, online në 61 bashkitë e vendit
gazetablic.com
Zyrtare: Ekipi i Superligës së Kosovës transferon futbollistin serb!
Berisha denoncon: Rama është peng, Balili i ka dhënë Ardi Veliut kopjet e orgjive në Santa Quaranta
shqiptarja.com
Dikur luftuan njëri-tjetrin për karrigen e bashkisë, sot Meta, Frrokaj e Tushaj bashkë në një foto
indeksonline.net
Carla Del Ponte: Tani është tepër vonë të dënohen komandantët e UÇK-së
cna.al
Klement Balili/ Nga vetdorëzimi në birucat e Komisariatit Nr.6
Marrëveshja e Prespës, tensionohen marrëdhëniet Moskë- Athinë
Balili në pranga/ OSBE: Përgëzojmë Policinë e Shtetit!
[Video] Nis puna për ndërtimin e Unazës Bujqësore të Myzeqesë –FSHZH: Përfitojnë rreth 40 mijë banorë
Zëvendëskryetarja e Kuvendit znj. Vasilika Hysi mori pjesë në promovimin e CD-së dhe DVD-së, pjesë të librit “Muza e Parë” të “Artistes së Popullit”,
Haradinaj lëshon pe si për demarkacionin, tërheq taksën ndaj Serbisë?
insajderi.com
Birra dhe 16 orë intervistë – detaje interesante nga Gjykata Speciale për ish-krerët e UÇK-së
Vendim/ Asambleja e Stafit Akademik të Fakultetit të Shkencave Sociale: Mbështesim studentët
almakos.com
Rezarta Shkurta mbulohet në Abi Dhabi
syri.net
‘Qeveria Rama, Shqipëria po shkon drejt autoritarizmit me shpejtësi’ Komentet
Arrestimi i Balilit, Lleshaj: Sa keq, opozitarët përqeshin, partnerët duartrokasin!
kumanovapress.net
Afrim Gashi: Është përgjegjësi e madhe të udhëheqësh me kulturën në vend
Shpend Ahmeti në ekipin negociator për të mbijetuar politikisht
Hapen shtigjet për shqipen zyrtare, Xhaferi e dekreton, Ivanov e akuzon për shkelje
Meta takon Milanesin: Italia, mbështetëse e madhe e perspektivës europiane të Shqipërisë
“Meta do e dekretojë Ramën si ministër të Jashtëm”
“Llapaqenëri.” Nga Adi Krasta: Çfarë i shkaktohet vendit nëse do ketë një mandat tjetër gjysmëtepsie?
Operacione të dështuara për arrestimin e Balilit. Gjatë gjithë kohës fshihej në “sytë” e policisë…
Bushati-Milanesi: Partneriteti strategjik Shqipëri-Itali, garanci për bashkëpunimin ekonomik, tregtar, rajonal e global - Ministria per Evropën dhe Pu
Paçarizi: S’ka arsye që Kosova të ballafaqohet me një gjë që është më shumë embargo se taksë
Sot 27-vjetori i FRESSH, del FOTO ARKIV e 18 viteve më parë e festës me Metën dhe Kryemadhin
tvklan.al
Kuvendi, të mërkurën seancë të jashtëzakonshme
Haradinaj: A dini çka ka dashtë me thanë Isa Mustafa?
Rama: Presidentit francez i pëlqyen atletet e mia, kur të lë politikën do dizenjoj rroba…
Nga PD, tek kalimi me LSI-në: Lidhjet politike të Klement Balilit (dhe një reagim i “detyruar” i Ilir Metës. Monika dhe Petriti heshtin)
Lirohen nga taksa mallrat serbe që kanë hyrë në Kosovë para vendimit për masën 100%
aktuale.mk
Bekteshi filloi zbatimin e shqipes
indeksonline.net
“E çuditshme, sot 20 vjetori i masakrës në Reçak, ndërsa po nis puna e Gjykatës Speciale për shqiptarët”
balkanweb.com
Zv.ministri: Strukturë për kapjen e personave më të kërkuar
exit.al
Zëri i Amerikës denoncon emërimet politike në administratë, Rama: Media kazani
alpenews.al
“ESCOBARI I BALLKANIT”/ Donald Lu-së i plotësohet “DËSHIRA”. Si e ka kërkuar ambasadori ARRESTIMIN e Balilit
ina-online.net
Shkup, MPJ i përgjigjet MPJ-së ruse për Marrëveshjen e Prespës
starplus-tv.com
VETËDORËZOHET I SHUMËKËRKUARI KLEMENT BALILI
Erdogan: Në zonën e sigurt në Siri nuk mund të marrin pjesë zgjatimet e PKK-së
Njerëz të Presidentit Trump, drejt Kosovës për investime
tvklan.al
38 destinacione të reja me çmime që nisin nga 9.99 Euro
Bushati falenderon Kryeministrin: Rama të ka drejtë të ndryshojë drejtimin politik të MEPJ
Parlamenti nis punimet me votimin e dekreteve “Meta” për ministrat
Kush është Klement Balili, si dështuan 15 operacione policore për kapjen e tij
Majlinda Bregu tregon arsyen pse iku në Sarajevë!
tesheshi.com
ARRESTIMI/ Si kaloi Balili nga PD te LSI dhe si i pati dy këmbët në tre parti
Vasili: A ka turp kjo ministrja e Drejtësisë?
Studentët e Elbasanit ngujohen. Nuk paguaj rektoratin as për Besën as për të gjatin
Aeroporti i Rinasit/ Disbalanca e madhe ekonomike e koncesionit, 84 milionë euro më shumë
periskopi.com
Haradinaj: Pse LDK mos me qenë në dialog, ata veç Lutfi Hazirin e kanë pak ma ndryshe
cna.al
U vetemërua ministër i Jashtëm/ Topi “godet” Ramën
Vladimir Bizhga: Ja 13 variantet që diskutohen sot në Rusi për bisedën Legjendare Stalin-Pasternak
cna.al
Përplasja Rama-Meta/ Ish-presidenti jep alarmin
Pse ky film rus arriti të fitojë 9.8 milionë euro në vetëm një javë
aa.com.tr
"Erdoğan më 23 janar vizitë në Moskë"
aa.com.tr
Presidentja e Kroacisë nesër vizitë në Turqi
Nis revolta e socialistëve KUNDËR Ramës, Dade e para që flet troç: E majta duhet ribërë! Rama s’është zgjedhur, dhunues i PS, e ka kthyer në KAZERMË!
Italia mbështetje Shqipërisë për kryesimin e OSBE-së
insajderi.com
Një kanadez në Kinë dënohet me vdekje
botasot.info
Korçë-Ersekë- Boboshticë dhe në rrugën e Dardhës, qarkullimi bëhet pa zinxhir
“Plas në rrjete”. Berisha: Balili u dorëzua por Rama dhe ministra janë pengje të tij! 
koha.mk
Shqipëria, në Enciklopedinë polake të vitit 1859
cna.al
Video/ Stafi i CNA.al përshëndet Ilir Metën
lapsi.al
Lej Feni i Bashkisë kundër studentëve protestues. Shikoni se ç’thotë!
aa.com.tr
Irani kërkon nga SHBA-të heqjen e sanksioeve para negociatave
ekonomiaonline.com
Themelohet Bordi i Ankesave ndaj vendimeve të Doganës dhe ATK-së
alsat-m.tv
Nis debati për votëbesimin e qeverisë së Ciprasit
kallxo.com
Haradinaj nuk shkon në Amerikë
Haradinaj nuk shkon në Amerikë - RTV21
ina-online.net
Grubi: VMRO-ja duhet të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë
Erdogan: Trump konfirmoi tërheqjen dhe zonën e sigurt në Siri
“Balili si Tahiri, i mbështetur nga Rama” Pasuria e tij, përfshirë edhe resortin luksoz në Sarandë…
Kuvendi mblidhet nesër. Seancë e jashtëzakonshme për dekretet e ministrave
Konfirmohet/ Në kërkim për trafik droge, vetëdorëzohet Klement Balili
Ja ‘plas’ Spaho: S’ka arsye për seancë të jashtëzakonshme parlamentare nesër
Vuçiç: Me Thaçin flasim serbisht. Një herë gati u përleshëm fizikisht
cna.al
Klement Balili, Drejtori i Ilir Metës që rrezikon Presidentin
cna.al
Surprizat e Klement Balilit/ Tronditet skena politike shqiptare?
balkanweb.com
“Klement Balili të kapet pa ardhur ambasadorja e re e SHBA”
gazetablic.com
Haradinaj: Taksa nuk hiqet deri 2022
Ngrohja globale, përqindje e madhe e shkrirjes së akullnajave në Antarktikë
sot.com.al
“Ministrat flinin me dashnoret te hoteli i Balilit”, deklarata bombë që shokoi opinionin publik
portalb.mk
Zgjedhjet presidenciale, VMRO-DPMNE-ja paralajmëroi bojkot, LSDM: Mickoski anti-perëndimor kërkon alibi për humbjen
ina-online.net
A do bëheni burra najherë!
Delegacioni amerikan vazhdon kontaktet në Ankara për raketat “Patriot
Projeksionet e Goldman Sachs – “Nuk ka recesion, por pritet një ngadalësim i mprehtë”
ekonomiaonline.com
Përplasen Haxhiu dhe Bunjaku: “Pse po ikë” – “Spo len rend me fol”
Analiza nga Besnik Mustafai/ Ftesë për lexim të botimit “Demokracia nuk pret”. Frank Shkreli, një trashëgimtar i shkronjave të “Diellit”
Ja çfarë kushte vendosi Klement Balili për vetëdorëzimin…
Revoltohet Flamur Noka: Qeveri palaçosh. Duhet rrëzuar me çdo kusht…
Vasili: Hapni sytë para këtij mashtruesi, ky kryeministër i pacipë…
cna.al
Ekskluzive-detajet/Klement Balili ka dhënë intervistë para dorëzimit
NË 2019 DO PAGUHEN 110 MILARDË PËR OLIGARKËT E PPP
aa.com.tr
Fondacioni Maarif dhe Diyanet nënshkruajnë protokoll bashkëpunimi
Kush është Klement Balili dhe lidhjet e tij flagrante me politikën
Përkujtohen të rënët e masakrës së Reçakut, sakrifica e tyre sinonim i lirisë
rtsh.al
Leshaj: Balili në duart e policisë!
rtsh.al
Vetëdorëzohet Klement Balili, "Eskobari i Ballkanit"
rtsh.al
Ndryshimet në qeverinë Rama, parlamenti të mërkurën në seancë të jashtëzakonshme
Ish-ministra me dashnoret! Ku gjendet serveri që ka regjistruar orgjitë në "Santa Quaranta"?
indeksonline.net
Rama: Nuk ka Shqipëri të Madhe, kjo që po bëjmë është për një kufi fluid
syri.net
Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!Demalia tregon takimin me Ramën në Gjermani: Më kërkoi
syri.net
Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!Ja 3 kushtet e Klemend Balilit për tu vetëdorëzuar Kom
aa.com.tr
UEFA nis proces kundër Chelsea-t për thirrje raciste të tifozëve
Balili kundër Metës, Haxhija kundër Berishës : Si po pozicionohet Rama për betejen finale
aa.com.tr
Erdoğan: Trump riafirmon tërheqjen dhe një zonë të sigurtë në Siri
Ancelotti: Hysaj qëndron tek “Napoli”
rtsh.al
Masakra e Reçakut, ngjarja që bëri botën të kthejë kokën nga Kosova
portalb.mk
Artan Grubi: VMRO-DPMNE do të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë
portalb.mk
Lajmet nuk duhet të transmetohen pa verifikuar
balkanweb.com
Dogana e Kosovës në Durrës, Rama: Kjo kthen kufirin në informal
“Çfarë më ka thënë Donald Lu për mosndëshkimin e Berishës”
Rama edhe ministër i Jashtëm, Meta: Do të vendos brenda 7 ditësh
ULURITËSE/ 20 vjet nga masakra e Raçakut: si mbeti pa u ndëshkuar llahtara serbe
Më në fund: Klement Balili pas hekurave, qeveria merr meritat
Thellim i krizës institucionale/ Deutsche Welle: Anulohet vizita e rëndësishme në Gjermani…
Ramën e zënë hallet. I kërkon ndihmë Ruçit, ja çfarë kërkese ka…
portalb.mk
Ekonomia gjermane lëkundet, po vjen recesioni?
I shoqëruar nga Ardi Veliu, dalin detaje të reja nga vetëdorzimi i Klement Balilit
cna.al
Reforma zgjedhore/ Votimi elektronik, gati për zgjedhjet?
cna.al
Krimet e Rënda përfshihen në skandal/ Favorizuan “gjyqtarin e seksit”
syri.net
PD, Spaho: S’ka arsye për seancë të jashtëzakonshme parlamentare nesër Komentet
Jeta e mbretit mollos Pirro / Thirrej “shqiponjë” nga ushtarët e tij
Vritet në Siri Xhihadisti Kosovar që Nuk iu Pranua Pendimi?
gazetaexpress.com
Ironia e Bregut: Kisha planifikuar takim me ministrin e Jashtëm, por duket se do me presë Rama
TIKA vazhdon ndihmat mjekësore për popullin somalez
Histeria e përbaltjes së universiteteve dhe pedagogëve!
Putini në dyert e Kosovës, Shqipëria zihet për një ministër të Jashtëm…
Abazi akuza të rënda ndaj Enver Hoxhajt: Është një copë e dështuar, pakurrizor dhe...
Nesip Kaçi/ Ataturku dhe Shqipëria
Përgjimet e Çukos/ Vasili: Prokuroria duhet të kishte filluar hetim penal për deputetët, drejtoreshën e kabinetit dhe…
Mbyllen minierat, banorët i rikthehen vreshtarisë
Mosshlyerja e borxhit, Spahiu: Ky është momenti kur Rama përballet me gënjeshtrën
“Ëndrra” e Donald Lu-së bëhet realitet
Rama ministër i jashtëm! Me qetësi dhe pa dashuri brenda afateve kushtetuese
“Zëri Amerikës”: Balili u vetdorëzua mes Finiqit dhe Sarandës
cna.al
“Baroni i drogës” në pranga/ Meta shfaqet i zverdhur në Lezhë
Zgjedhjet për kryebashkiakë dhe këshilltarë, KQZ vijon miratimin e rezultateve
aa.com.tr
Fillojnë aplikimet për "Bursat e Turqisë 2019"
Kërcënoi Haradinajn, 30 ditë burg për të dyshuarin si terrorist
'E njoftoi Berisha vetëdorëzimin e Balilit', deputeti: Lleshi i Ramës dhe Rama i leshit flasin për sukses
Noka: Vetëm një kryeministër qesharak e quan vetëdorëzimin arrestim
sot.com.al
“Cakaj”/ Konferenca e Kryetarëve merr vendimin për komisionin hetimor të DISK, Balla: Dakord, por...
Meta falenderon partnerët për dorëzimin e Balilit, Rama sulmon median si ‘kazan’
Erërat prishin rrjetin elektrik në Pejë,Istog,Kaçanik e Han të Elezit
ekonomiaonline.com
Veseli në Reçak: Serbia është dëbuar për të mos u kthyer më kurrë
tesheshi.com
Kryeministri italian: ose bashkë rreth migrantëve, ose një kolaps i BE-së
Qeveria shqiptare do t’u kushtojë prioritet vlerave historike dhe kulturore edhe në 2019
Certifikata e Sigurisë e Gent Cakajt – Pranohet në parim ngritja e komisionit hetimor për DSIK
cna.al
Skandali i emërimeve në administratë/ Si mashtron Rama
cna.al
Klement Balili “rrëzon” Ilir Metën/ Tunden prangat për Presidentin?
koha.mk
Shtyhet gjykimi për 27 prillin, pritet përgjigje nga Gjykata e Apelit për ankesat e refuzuara për amnisti
Klement Balili në pranga, reagon Rama: Një hap i madh përpara në luftën kundër krimit të organizuar dhe një përgjigje kuptimplotë, për të gjithë qentë
DETAJE/ Zbulohet me kë marshon Lulzim Basha drejt sheshit. Kush do i japë “urdhrat” në protestë
Wake Up/ Bregu nga Sarajeva komenton mos dekretimin e Gent Cakajt
ina-online.net
Bujar Osmani me Ali Ahmetin bëjnë shqiponjën: Çfarë fillim viti!
exit.al
Vetëdorëzohet në polici Klement Balili
‘Cakaj’, Komision Hetimor për DSIK/ Konferenca e Kryetarëve pranon kërkesën e opozitës, Balla: Dakord, por…
indeksonline.net
Nis zhvendosja e Ministrisë së Kulturës në Prizren
cna.al
UEFA bën gati revolucionin/ Pjesëmarrja në Champions League do të bëhet me ftesa
cna.al
Eskobari i Ballkanit vetëdorëzohet në polici/ Zbulohet kush e shoqëronte
lapsi.al
‘Eskobari i Ballkanit’ në pranga, merret në pyetje tek Drejtoria e Policisë në Tiranë
aa.com.tr
Pentagoni zgjeron misionin kufitar deri në shtator
ekonomiaonline.com
Banka Botërore mbi 60 milionë euro për projektet në bujqësi dhe zhvillim rural
Kuvendi mblidhet nesër, ish-presidenti: Ja si mund të bëhet ministër Rama
Vetëdorëzimi i Klement Balilit erdhi ashtu siç e kishte parashikuar gazetari…
aa.com.tr
Çaste vendimtare për Brexitin, sonte votojnë deputetët
boldnews.al
Vetëdorëzohet “Eskobari i Ballkanit”, 3 vjet në arrati dhe si u ndihmua nga Policia
syri.net
Avari në linjën Shijak - Shkozet, mbeten pa energji disa fshatra
kallxo.com
Pesë trupa teatrale garojnë në edicioni e sivjetëm të Festivalit ‘Talia e flakës’
lajmpress.com
GAJUR KADRIU S’KA TË NDALUR: Tabela në shqip edhe në Manastir (FOTO)
Jemi me Presidentin Ilir Meta vjen deklarata nga Kryetari i Unionit Demokristian Mbarëkombëtar në Kosovë

Ngritja e komisionit hetimor për DSIK-në, PD nis mbledhjen e firmave

Kohajone 11.01. 17:11

Ngritja e komisionit hetimor për DSIK-në, PD nis mbledhjen e firmave

Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në. Sot kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se DSIK-ja ka përgjegjësi për dhunimin e ligjit për informacionin e klasifikuar sekret. Duhen 28 firma deputetësh për ngritjen e komisionit hetimor. Presiden»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano