rtsh.al
Pompeo kritikon veprimet e Iranit në Lindjen e Mesme
aktuale.mk
PDK sfidon e vetme koalicionet parazgjedhore, bashkimin PSD-AAK e quan “pa nuancë”
Cisterna iraniane - rrezik konflikti mes SHBA e Greqisë
boldnews.al
Merkatoja e verës, ja të gjitha lëvizjet e kryera deri më tani në Superiore
boldnews.al
Rrëfimi i italianit Lerda: Partizani im një Ferrari, nuk duroj kur më nxjerrin si kukull
boldnews.al
“Mjaft me arrogancën, nuk jam si Panuçi”, Lerda: Ja si do të jetë Partizani im…
koha.mk
Në Gjykatën Penale gjykim për rastin “Mostra”
kohajone.com
Boris Johnson “çështja e vogël” me Brexitin
shekulli.com.al
Përgjimet e Dibrës, Prokuroria e Krimeve të Rënda heq dorë
Duhet Shqipëria të gatitet strategjikisht për një epokë post-BE?
koha.net
Opozita e konsideron partiak planin zhvillimor të Pejës
shekulli.com.al
Mitsotakis: Minoriteti grek, kusht për negociatat me Shqipërin
gazeta-shqip.com
Nis ‘reprezalja’/Trump paralajmëron heqjen e nënshtetësisë për fëmijët që lindin në Amerikë
Agim Bahtiri i bashkohet Vetëvendosjes - RTV21
shqiptarja.com
Aksident i trefishtë në Lezhë, 4 persona në gjendje të rëndë, dërgohen me urgjencë në spitalin e Traumës
sot.com.al
Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e Gent Sejkos, 7 persona të arrestuar
sot.com.al
Skandali i “Veneto Banka”, italianët kërkojnë të hetohen kontratat mes “SGA” dhe “Tranzit”, ja loja e dyshimtë e Gent Sejkos
ekonomiaonline.com
Zgjedhjet e parakohshme më 6 tetor, shpallen menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit
mia.mk
Makron dhe Micotakis sot do të takohen në Paris
sot.com.al
Lufta kundër informalitetit, bllokohen 550 ton naftë në Ballsh, reagon kryeministri Edi Rama
sot.com.al
IKMT shemb restorantin“Panorma” të Mihal Kokëdhimës: Ishte pa leje, do të vijojmë aksionin me ndërtesa të tjera
sot.com.al
Krimet e Rënda heqin dorë nga dosja “184”, nuk gjenden prova për grup të strukturuar kriminal, çështja kalon në Prokurorinë e Dibrës
sot.com.al
Shpërthen sherri mes Metës e Idrizit, çamët akuza presidentit se po dekoron ata që përdhosën shqiptarët
shqiptarja.com
'Grushti i shtetit' në Moskë, shpërbërja e BRSS dhe prapaskenat e Jelcinit ndaj Gorbaçovit
sot.com.al
Ne qytetarët, politika dhe "teatri" i saj!
sot.com.al
Të gjithë vrapojnë t'i veshin shtatorit qyrkun e tmerrit
gazetablic.com
Deputeti i VV-së e ‘publikon’ një sondazh: Albin Kurti po prin për kryeministër
koha.net
Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit
infoglobi.com
A po shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës
ekonomiaonline.com
Fisnik Ismaili lë politikën pasi Bahtiri iu bashkua VV-së
Kurthi i 13 marsit kundër UÇK-së në Strazhë të Likovës
periskopi.com
Pacolli: Agim Bahtiri nuk mund t’i bashkohet VV’së, kemi bërë shumë për të
koha.mk
Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në AAK
MOSKË – Maas nxit Rusinë dhe Ukrainën të rifillojnë bisedimet për paqe
Trump: Vende të tjera duhet ta luftojnë ISIS
kohajone.com
Analisti kroat: Reforma në drejtësi zgjat me dekada
shqiptarja.com
Dosja '184' s'ka prokuror, Arta Marku çon dosjen në prokurorinë Dibër

Kosova rrezikon të mbetet pa pyje - Arbresh.info

Arbresh 22.05. 10:41

Kosova rrezikon të mbetet pa pyje - Arbresh.info

Zjarr vëniet e prerjet ilegale të pyjeve në Kosovë janë një dukuri mjaft e shprehur viteve të fundit. Sipërfaqe të mëdha me pyje janë dëmtuar e po dëmtohen pavarësisht faktit që pyjet publike në Kosovë janë resurse kombëtare dhe mbrohen me ligj. Shkretërimi dhe vjedhja e pyjeve janë vepra penale pë»»»

Kosova 22.05. 10:40

Kosova rrezikon të mbetet pa pyje - Kosova Info

Zjarr vëniet e prerjet ilegale të pyjeve në Kosovë janë një dukuri mjaft e shprehur viteve të fundit. Sipërfaqe të mëdha me pyje janë dëmtuar e po dëmtohen pavarësisht faktit që pyjet publike në Kosovë janë resurse kombëtare dhe mbrohen me ligj. Shkretërimi dhe vjedhja e pyjeve janë vepra penale pë»»»

kosova.info
Gazeta Blic 22.05. 09:29

Kosova rrezikon të mbetet pa pyje

Zjarr vëniet e prerjet ilegale të pyjeve në Kosovë janë një dukuri mjaft e shprehur viteve të fundit. Sipërfaqe të mëdha me pyje janë dëmtuar e po dëmtohen pavarësisht faktit që pyjet publike në Kosovë janë resurse kombëtare dhe mbrohen me ligj. Shkretërimi dhe vjedhja e pyjeve janë vepra penale pë»»»

gazetablic.com
Bota Press 22.05. 09:12

Kosova mund të mbetet pa pyje

Botapress 22 Maj – Zjarr vëniet e prerjet ilegale të pyjeve në Kosovë janë një dukuri mjaft e shprehur viteve të fundit. Sipërfaqe të mëdha me pyje janë dëmtuar e po dëmtohen pavarësisht faktit që pyjet publike në Kosovë janë resurse kombëtare dhe mbrohen me ligj.Shkretërimi dhe vjedhja e pyjeve ja»»»

Zeri 21.05. 23:52

Pyjet në Kosovë po shkatërrohen – mbi 1250 hektarë janë dëmtuar nga zjarret gjatë çerekvitit

1253 hektarë pyje janë dëmtuar vetëm nga zjarret pyjore në tre muajt e parë të këtij viti, ka bërë të ditur Agjencia e Pyjeve të Kosovës për “Zeri.info”. Sa i përket prerjeve ilegale, nga kjo agjenci e cila është përgjegjëse për çështjet e ndërlidhura me rregullimin e pyjeve dhe tokave pyjore, admi»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano