„Изиџет“ на 15 јуни почнува со летови
netpress.com.mk
СЗО контра Заев и СДСМ
netpress.com.mk
Трамп може да го промени местото на одржување на републиканската конвенција
kurir.mk
Мицкоски: За уништувањето на здравствениот систем виновни сме сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални т
ПАТУВАЊЕ ВО ДОБА НА КОРОНАВИРУС: Се што треба да знаат Македонците за омилените дестинации
mia.mk
На првиот работен ден во Брисел, Лајчак се сретна со амбасадорите од Западен Балкан
kanal5.com.mk
Регионот ги отвора границите, Македонија ја „крчка“ одлуката
kanal5.com.mk
СБ: Пандемијата ги загрозува позитивните трендови на македонската економија
alfa.mk
Унгарија ги отвара границите за Србите
ИЛИЈА ЗА ОДЛУКАТА НА РАМА: Лудило од 19-ти век! ДА ОДЛУЧИМЕ ОД АЛБАНИЈА ДА ВЛЕГУВААТ САМО МАКЕДОНЦИ ИЛИ...?
mia.mk
Тачи: Курти ја узурпира премиерската канцеларија
kurir.mk
Колумна на Д.П. Латас: Набутинавле охохо
mia.mk
ЕК: Изјавите на Борел и Лајчак за Косово се конзистентни, различните толкувања не се точни
Европската авто-индустрија е ДЕСЕТКУВАНА - ПАД НА НОВИ РЕГИСТРАЦИИ ЗА 76,3% ВО АПРИЛ
mia.mk
Захарова: САД намерно го уриваат системот на стратешка стабилност
netpress.com.mk
За Нетанјаху судењето за корупција е „обид за пуч“
kanal5.com.mk
Се вратија верниците на неделната миса на плоштадот Свети Петар во Рим
Ќе им се оддолжиме на Свети Кирил и Методиј со негување на јазикот и културата
kanal5.com.mk
Македонија го празнува Денот на македонските и сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј
kanal5.com.mk
Стоматолог бесплатно им ја враќа насмевката на најсиромашните од целиот свет (ФОТО)
mia.mk
Кориера дела Сера за коронавирусот: победија посиромашните европски земји
kanal5.com.mk
Русија поради пандемијата воведува онлајн гласање
mia.mk
Кнут Флекенштајн именуван за советник на албанскиот собраниски спикер
mia.mk
Честитка од МД „Илинден“ по повод Рамазан Бајрам
mia.mk
Ердоган и Трамп телефонски разговараа за ситуацијата во Либија и Сирија
alsat-m.tv
Милошоски го доби известувањето дека истрагата за „Моќник“ е завршена
mia.mk
Биркс: Во Вашингтон се уште има најголема стапка на позитивни на Ковид-19
kurir.mk
Синовите на Кашоги им простија на луѓето кои го убија нивниот татко
mia.mk
Почнува судски процес против Нетанјаху за корупција
mia.mk
Додик: Одлуката на ЦИК за одложување на изборите во БиХ е нелегитимна
mia.mk
„Штедливата четворка“ цврсто против економскиот план на Меркел и Макрон
press24.mk
Петар Богојески: Ние Македонците, конечно ќе си го исполниме сонот за Обединета Македонија во Обединета Европа!
kanal5.com.mk
И топ манекенка е меѓу загинатите во авионската несреќа во Пакистан
kanal5.com.mk
Само двајца патници ја преживеаја авионската несреќа во Пакистан , 97 загинати (ВИДЕО)
kurir.mk
Спасовски објави Ковид19 мерки за Бајрам и доби болни коментари (ЛИНК)
alsat-m.tv
Сѐ уште рано за отворање на државните граници
mia.mk
Профитот на Алибаба ги надмина очекувањата
mia.mk
Медведев: Глобализмот нема да изчезне, но светот веќе нема да биде ист
netpress.com.mk
Русија предупреди дека повлекувањето на САД од договорот „Отворено небо“ е удар за европската безбедност
makfax.com.mk
САД ја блокираа руската нацрт-изјава за поддршка од Советот за безбедност за Венецуела
kurir.mk
Избори 2020: Повеќе од обично партиско соочување
kanal5.com.mk
Манчевски: Неработењето на Чулев доведува до поголемо непочитување на мерките
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
kurir.mk
ЛИДЕР објавува дипломатски скандал: Девојката на министерот Димитров со јавни навреди до претседателот Трамп!
СЕГА ПОРОШЕНКО СЕ ЖАЛИ НА МОНТИРАНИ СНИМКИ од разговорите со Џо Бајден
press24.mk
Касами: Ако не јуни или август, избори во јули
netpress.com.mk
САД ги испратија првите 50 уреди за механичка вентилација за Русија
netpress.com.mk
Бугарија се противи на делењето на Болградската област во Украина
netpress.com.mk
Вереницата на убиениот новинар бара запирање на продажбата на Њукасл Јунајтед

Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Makfax 18.09.2019. 14:52

Ексминистерот за правда, Беџети, одбил да ја потпише екстрадицијата за обвинети во „Монструм“

Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се слушна во прислушуваниот телефонски разговор од 14 март 2013 година, кој беше пуштен во судницата. Во едно и полминутниот разговор меѓу Љупч»»»

makfax.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.