gazetamapo.al
ODIHR si Gjykata e Durrësit: Regjistrimi i Bindjes, i paligjshëm
gazetamapo.al
Ish-shefat e policisë në gjyq: U dhamë para Babales e Fredi Alizotit
Barani në vitin 1937: Një rrëfim që historia të mos përseritet!
124 banesat e dëmtuara nga tërmeti në Korçë, Balluku: Do i rindërtojmë plotësisht
zeriamerikes.com
Buxhovi: Askund nuk kam deklaruar se UÇK-ja i ka vrarë njerëzit e LDK-së
shqiptarja.com
Udhëtimi i Merkelit drejt majave të pushtetit
kohajone.com
Projekti turistik 1 miliard euro në Ulqin
Kushtetuesja në vjeshtë? Panariti: Opsion jorealist, ministrja di gjëra që ne nuk i dimë
rtsh.al
Manastirliu në OKB: Shqipëria e angazhuar për përmbushjen e Objektivave të Zhvillimit!
Gjykata s’u dha mandatet, reagon Maliqi: Triumfoi drejtësia
shqiptarja.com
Erion Veliaj kërkon miratimin e mandatit si kryebashkiak nga Gjykata e Tiranës
Çavusoglu: Turqia do të jetë gjithmonë pranë shtetit dhe popullit palestinez
Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen llogari bankare, Taqulant Balla në ankth
boldnews.al
“O fol e mba, o dh.. e ha”/ Patozi i përgjigjet Bashës me gjuhën e Ramës
Ekonomi: Po mendojmë për rritjen e standardeve zgjedhore në vitin 2021
kallxo.com
Universiteti i Pejës, 'çerdhe' e PDK-së
rtsh.al
Bashkia e Durrësit, Patozi replikon me Bashën: Ta njoh hallin, s'të vë faj, ti thjesht po shtyn ditët e tua!
shekulli.com.al
ZGJIDHJA: Projekti për zgjidhjen e krizës është gati, duhet vetëm të pranohet
cna.al
Pazaret e errëta/ Fahri Balliu në krye të KLSH
hashtag.al
Pasi do i japë të gjitha me koncesion (edhe Milot-Balldren), qeveria pritet të miratojë nesër ndalimin e ofertave të pakërkuara Pasi do i japë të gjit
Paralajmëron FMN: Lufta tregtare po rëndon mbi ekonominë globale
Credins, pranë moshës së tretë- Banka dhuron shtretër për banorët e shtëpisë së të moshuarve në Kavajë
noa.al
Patozi-Bashës: Ndaje mendjen o jurist! Ka një shprehje që të shkon shumë në këtë rast: “O fol e mba, o dh.. e ha
rtsh.al
Dosja “Babale”, thirren si dëshmitarë ish-deputetë, gazetarë dhe prokurorë
lajmi.net
Rusia kritikon SHBA-të në lidhje me Idlibin
telegrafi.com
Osmani: Partneriteti i suksesshëm me agjencive të OKB-së dhe qeverisë zgjat për më shumë se 20 vjet
cna.al
Presidenti kapet në skandal/ Kandidati Petraq Milo nuk ka aplikuar për KLSH
koha.net
Haradinaj ofron mbështetjen e Qeverisë për projektet e Komunës së Malishevës
klankosova.tv
Info Magazine: Sfidat sociale të Kosovës
Ndaje mendjen o jurist: O fol e mba, o dh.. e ha
rtsh.al
3.4 milionë euro në "Toyota", Krimet e Rënda sekuestro pronave të të dyshuarve
kohajone.com
Ishin duke drekuar, vriten 3 diplomatët turq në Irak
gazetablic.com
Zv/ministrja Krasniqi: Ministria e Tregtisë fokus fuqizimin e grave në biznes - GazetaBlic
aa.com.tr
Gruaja siriane: Hetuesit më thyen krahun dhe dhëmbët
syri.net
EKSKLUZIVE/ Dorian Protoduari rrëfen për SYRI TV 4 muajt e paraburgimit tek '313'Mesazhe të shkurtra nga Athina dhe Beogradi Komentet
syri.net
EKSKLUZIVE/ Dorian Protoduari rrëfen për SYRI TV 4 muajt e paraburgimit tek '313'Pak mëshirë, për këtë Shqipëri të gjorë! Komentet

Agron Tufa pa certifikatë sigurie, gati ligji për ta larguar nga ISKK, ja si do të shkëputet periudha komuniste nga LANÇ

Sot 16.06. 08:35

Agron Tufa pa certifikatë sigurie, gati ligji për ta larguar nga ISKK, ja si do të shkëputet periudha komuniste nga LANÇ

Kryetari i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa pritet të ndëshkohet shumë shpejt për akuzat që ai hodhi ndaj partizanëve të Luftës Nacional-Çlirimtare. Sulmet e tij ndaj LANÇ bënë shumë bujë rreth një muaj më parë dhe shkaktuan reagime të shumta. Nuk ishin të pa»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano