Vučić sa NATO komandantom: U fokusu mir i stabilnost na KiM, zaštita srpskog naroda i poštovanja Rezolucije 1244 SB UN
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa komandantom Vrhovne komande NATO savezničkih snaga u Evropi, generalom Aleksusom Grinkevičem Detalji susreta objavljeni su putem zvaničnog instagram naloga predsednika: "Sa generalom Aleksusom Grinkevičem razgovarao sam o aktuelnoj bezbednos»»»
Porodica Tramp zaradila 2,3 milijarde kroz kripto-projekte, ali investitori nisu tako dobro prošli: Evo zašto
Blic Vrednost najpopularnijih tokena, poput $TRUMP, dramatično je pala nakon inicijalnog rasta, što je dovelo do velikih gubitaka hiljada investitora širom sveta. Najveći profit porodici Tramp doneo je projekat World Liberty Financial, dok su za investitore uvedena ograničenja prodaje tokena, produ»»»
Slučaj Generalštab: Nastavljeno suđenje Selakoviću i ostalima, pretres odložen za septembar
Blic Na prethodnom suđenju Selaković je negirao krivicu, dok će ostali danas iznositi odbranu Optuženi su za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanje službenih isprava Slušaj vest 0:00/ 0:00 U Višem sudu u Beogradu za vršeno je još jedno ročište u suđenju optuženima u slučaju "Generalštab", »»»
Humanitarni koncert novosadskih bendova za NURDOR - Autonomija
“Očekuje vas veče puno energije, glasnih rifova, dobre atmosfere i još važnije, prilika da zajedno pokažemo humanost i podršku onima kojima je najpotrebnija” U subotu 13. juna od 18 časova biće održan humanitarni koncert i prikupljanje pomoći za NURDOR – Nacionalno udruženje roditelja dece obolele »»»
Kratak odgovor Trampu: "Da, kandidovaće se"
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu će se kandidovati na izborima ove godine, saopštila je danas njegova stranka Likud, nakon što je američki predsednik Donald Tramp rekao da nije siguran da li ce se izraelski premijer ponovo kandidovati za premijera. U kratkom saopštenju, koje prenosi Rojters, L»»»
Likud: Netanjahu će se na izborima ponovo kandidovati za premijera
TEL AVIV - Izraelski premijer Benjamin Netanjahu će se kandidovati na izborima ove godine, saopštila je danas njegova stranka Likud, nakon što je američki predsednik Donald Tramp rekao da nije siguran da li će se izraelski premijer ponovo kandidovati za premijera te zemlje. U kratkom saopštenju, »»»
U Peći oduzeta roba vredna oko 30.000 evra - KoSSev
Roba u vrednosti od oko 30.000 evra zaplenjena je tokom akcije protiv krijumčarenja u Peći. O ovome je jutros izvestila Kosovska policija. Kako navode, akcija je sprovedena juče, 9. juna, u 10 časova. Tada su, navodi se, policijske jedinice, u koordinaciji sa Osnovnim tužilaštvom u Pe»»»
Komandant i troje pripadnika Interventne jedinice uhapšeni zbog pucnjave u restoranu na Autokomandi - sprečili procesuiranje Vukovića zvanog Boske - KoSSev
Više pripadnika i komandant Interventne jedinice 92 uhapšeno je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u Beogradu u novembru 2025. godine, piše u saopštenju tužilaštva, prenosi»»»
ODJEKUJU EKSPLOZIJE ŠIROM IRANA! Tramp: "Veoma snažan i moćan odgovor SAD"!
Slušaj vest Američke snage napale su večeras nekoliko iranskih sistema protivvazdušne odbrane i radarskih položaja u području Ormuskog moreuza, prenosi Axios pozivajući se na visokog američkog zvaničnika. Iranski državni mediji saopštili su da je više eksplozija odjeknulo u različitim delovima zeml»»»
Koliko Evropljani veruju Sjedinjenim Državama?
Poverenje u Sjedinjene Američke Države kao garanta bezbednosti među Evropljanima je na najnižem nivou ikada, pri čemu samo jedan od deset građana u 15 evropskih zemalja vidi SAD kao saveznika. Kako je preneo Gardijan, anketa je takođe pokazala da većina ispitanika u svim anketiranim zemljama sumnja»»»
Putniković: Kratak rok za NIS znak da su pregovori pri kraju ili dodatni pritisak
BEOGRAD - Kratak rok koji je MOL dobio za nastavak pregovora o kupovini ruskog udela u NIS-u mogao bi da bude znak da su razgovori pri kraju ili za dodatni pritisak, rekla je danas urednica Energije Balkana Jelica Putniković. Komentarišući produžetak roka za pregovore od samo deset dana, Putniković»»»
Morgan Stenli: Globalno zaduživanje povezano sa AI premašiće 500 milijardi dolara u 2026. godini
NJUJORK - Globalno zaduživanje povezano sa veštačkom inteligencijom će dostići skoro 570 milijardi dolara u 2026, što ukazuje na rastuću ponudu obveznica i aktivnost na tržištu kredita, objavila je danas njujorška investiciona banka Morgan Stenli. Prema proceni banke, obim zaduživanja za razvoj AI »»»
"POSLUŠAJTE ŠTA SAM GOVORIO PRE 18 GODINA NA RADIO BEOGRADU" Vučić: Žao mi je što moji protivnici iz tadašnjeg nastupa nisu ništa naučili
PREDSEDNIK Republike Srbije, Aleksandar Vučić, oglasio se na društvenoj mreži Instagram, povodom gostovanja na Radio Beogradu. - Poslednji put gostovao sam na Radio Beogradu pre tačno 18 godina, 11. novembra 2008. godine. Danas, osamnaest godina kasnije, ponovo ću biti gost u emisiji kod Bojana Bil»»»
VUČIĆ RAZGOVARAO SA GRINKEVIČEM: "Posebno sam naglasio očuvanje mira na KiM i poštovanje Rezolucije 1244" (FOTO)
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa komandantom Vrhovne komande NATO savezničkih snaga u Evropi, generalom Aleksusom Grinkevičem. - Sa generalom Aleksusom Grinkevičem razgovarao sam o aktuelnoj bezbednosnoj situaciji u regionu, kao i o značaju očuvanja mira i stabilnosti na Za»»»
Vučić se sastao sa komandantom NATO: "Naglasio sam značaj očuvanja mira i stabilnosti na KiM" FOTO
"Sa generalom Aleksusom Grinkevičem razgovarao sam o aktuelnoj bezbednosnoj situaciji u regionu, kao i o značaju očuvanja mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu. Zahvalio sam uvaženom sagovorniku na stabilizujućoj ulozi nato.kfor i izrazio nadu da će KFOR nastaviti da obavlja važnu ulogu u zaštiti »»»
Totalna kampanja blokadera: I Picula bi da ruši strateški dijalog Srbije i Amerike VIDEO
Nakon najave predsednika Srbije Aleksandra Vučića o strateškom dijalogu Srbije i Sjedinjenih Američkih Država, pojavile su se reakcije blokadera koje se odnose na spoljnopolitički kurs Srbije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se nada da bi tokom leta moglo da se otvori strateški dij»»»
Vučić se sastao sa Aleksusom Grinkevičem: "Naglasio značaj očuvanja mira i stabilnosti na KiM" FOTO
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa vrhovnim komandantom savezničkih snaga NATO u Evropi generalom Aleksusom Grinkevičem, a nakon toga razgovaraće sa ministrom odbrane Republike Azerbejdžan general-pukovnikom Zakirom Hasanovom. "Sa generalom Aleksusom Grinkevičem razgovarao sam o »»»
Telekom Srbija ulazi u novu eru rekordnog rasta i globalnog širenja! Lučić: "Postajemo međunarodna kompanija snažnog finansijskog uticaja"
Slušaj vest Telekom Srbija je iza sebe ostavio rekordnu poslovnu godinu u kojoj je ostvaren prihod od 2,3 milijarde evra i profit od 1,3 milijarde evra, uz višestruko uvećanu vrednost kompanije u prethodnih sedam godina. Istovremeno je nastavljeno snižavanje troškova rominga na Zapadnom Balkanu, ka»»»
TOTALNA KAMPANJA! I umišljeni namesnik Picula po zadatku preti Vučiću zbog neuvođenja sankcija Rusiji i ruši strateški dijalog Srbije i SAD (VIDEO)
Aleksandar Vučić, predsednik Republike Srbije izjavio je nedavno da se nada da tokom leta Srbija može da započne strateški dijalog sa SAD. Uskoro, posle toga, usledila je totalna ofanziva studentsko-blokaderskih medija protiv ove inicijative, kojoj se putem N1 priključio i izvestilac Evropskog parl»»»
OD 1. JULA NA SNAZI NOVA PRAVILA ZAŠTITE TRŽIŠTA EU: Manje kvote i više carine na uvoz
SAVET EU usvojio je danas uredbu kojom se uspostavlja novi okvir za zaštitu tržišta čelika Unije od negativnih uticaja globalnih prekomernih kapaciteta u sektoru. Uredbom koja će početi da se primenjuje 1. jula uvode se revidirane carine i kvote. Novi okvir predviđen je Akcionim planom za čelik i m»»»
EVROPSKI INDEKSI U PLUSU: Cena nafte porasla, evo koliko iznosi
EVROPSKI indeksi su danas uglavnom u blagom plusu, a cena nafte Brent je porasla na više od 91 dolar po barelu, dok tržišta očekuju podatke o inflaciji u Sjedinjenim Američkim Državama koji će biti objavljeni u 14.30 časova. Prema podacima sa berzi u 9.30 časova, cena sirove nafte WTI porasla je za»»»
Još jedno ubistvo u Barseloni: Muškarac upucan ispred policije na dan ponovnog dolaska pape (video)
Blic Oružje je pronašao svedok ispod biciklističke kacige u oblasti Gala Plasidija na autobuskoj stanici Napadač je pobegao i poslednji put viđen u okrugu Grasija Slušaj vest 0:00/ 0:00 Muškarac je upucan u glavu ispred kancelarije za lične karte Nacionalne policije u ovoj ulici u centru Barselone,»»»
Institut za transfuziju krvi poziva građane da daju krv povodom 14. juna, Svetskog dana dobrovoljnih davalaca
BEOGRAD - U susret Svetskom danu dobrovoljnih davalaca krvi, koji se obeležava 14. juna, Institut za transfuziju krvi (ITK) Srbije pozvao je danas sve zdrave građane da svojim dolaskom pokažu solidarnost prema pacijentima kojima je krv neophodna za lečenje i da daju krv, uz poruku da jedna kap huma»»»
Cene namirnica u Holandiji mogle bi da skoče i do 10 odsto
AMSTERDAM - Cene namirnica u Holandiji mogle da porastu i do 10 odsto tokom naredne godine zbog novih državnih mera i rastućih troškova poslovanja, upozorilo je holandsko udruženje supermarketa CBL. Udruženje je u hitnom pismu vladi navelo da će planirani porez na šećer, putarine za teretna vozila,»»»
SSP: Vučić dolazi u Zrenjanin, neka mu sipaju čašu vode i neka obiđe Opštu bolnicu
Stranka slobode i pravde (SSP) danas je saopštila da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra, u četvrtak, posetiti Zrenjanin, te mu poručila da obiđe Opštu bolnicu u tom gradu "i vidi u kakvom je stanju zdravstveni sistem"."Neka uđe u toalete pojedinih domova zdravlja. Neka proveri koliko je vr»»»
Radosavljević: 16. jun nije krajnji rok za situaciju u NIS-u, pregovori će trajati do kraja godine
Ekonomista Goran Radosavljević kaže da 16. jun nije krajnji datum za rešavanje situacije oko Naftne industrije Srbije (NIS) i da bi ceo proces mogao da bude gotov tek krajem ove godine. Istakao je da je izgradnja projekta "Đerdap 3" dobar projekat, ali da postoje određeni problemi. Podeli Oglas Pri