gazetablic.com
Nuk ishte vetëm një, Petroviq u sulmua nga dy persona
ekonomiaonline.com
Punëtorët shëndetësorë në rrezik nga epidemia, Avdyli i quan të padijshëm, i reagon Kadrijaj
lajmi.net
Vetëvendosje në Prizren bleu qumësht më shtrenjtë se PSD-ja në Prishtinë
boldnews.al
Vrasja e Jurgen Kurtit/ Ja kush është prokurori i Durrësit që e “toleroi” në 2017
cna.al
120 vjetori i lindjes së Llazar Fundos/ “Martiri i Demokracisë” që u pushkatua nga Enver Hoxha
portalb.mk
Qeveria e RMV-së është e vendosur: S’ka ndryshim të propozim-Ligjit të Prokurorisë dhe të Katica Janevës
Energjia, çmimi nuk ndryshon
gazetamapo.al
Si ta lexojmë deklaratën e fortë të Ilir Metës
Zëvendësuesja e Merkelit po nis të anojë djathtas
koha.mk
Pogrebnyak: Të zinjtë nuk kanë vend në kombëtare!
Meta i trembur nga 94 vota në Kuvend, teston shkarkimin: Jam gati të jap dorëheqjen, gati të sakrifikoj jetën time
mia.mk
Boshnjakovski: VMRO-DPMNE deri nesër do t’i dorëzojë propozimet për PPS-në, pasnesër takim i ri
Fermerët paguajn kontributet por banda e postës i grabiste
sot.com.al
“Nuk pati b*thë Erion Veliaj të na ...”, protestuesi i Astirit nxjerr prapaskenat e rënda dhe hedh akuzat e forta
syri.net
Plani i Edi Ramës për të zëvendësuar Opozitën, me Shoqërisë Civile të Fugës!Meta: Gati të lë mandatin dhe deri jetën time si Salvator Allende, për zgj
Gramoz Ruçi: Italia, Greqia e Kroacia janë avokatë të Shqipërisë
shekulli.com.al
Meta: Gati të lë mandatin, nuk lejoj instalimin e një junte ushtarake
“Shqipëria 10 vjet në NATO, prapaskenat e Samitit të Bukureshtit në 2008”
ekonomiaonline.com
Tahiri për nepotizmin: Nuk kemi dhënë mesazhe të mira për BE-në
mia.mk
Zeman: Turqia praktikisht është aleate e SHI-së
Kosovarët nuk janë të lumtur
Haxhiu: Uniteti i partive shqiptare e defaktorizon Listën Serbe
gazetamapo.al
“Bomba” e Ilir Metës: Jam gati të jap dorëheqjen
vizionplus.tv
Roli i Shqipërisë në NATO, ambasada e SHBA mesazh për 10 vjetorin e anëtarësimit
Gjykata Kushtetuese nuk mund të zëvendësohet nga partizanët e KQZ
sot.com.al
Gent Cakaj shkarkon ambasadoren shqiptare në Greqi? Zbulohen lëvizjet e bujshme pas skandalit të pasaportave dhe vendimet drastike
portalb.mk
Nepotizmi, më shumë familjarë të punësuar në funksione shtetërore ka Hazbi Lika
cna.al
Ekskluzive-Skandali me lobimet ruse fundos Bashën?/ Konkluzionet dhe shkeljet ligjore
VIDEOMESAZHI/ Veliaj fton qytetarët: Ejani të shtunën në shesh, ta bëjmë realitet Tiranën e ëndrrave
boldnews.al
Policia shoqëron disa persona/ “S’ka b*thë Veliaj me ne”, reagon ashpër banori
portalb.mk
KSZH: Në zgjedhjet presidenciale do të votojnë 1.782 qytetarë në 32 përfaqësi diplomatike-konsullore
Kryetari i Kuvendit z.Gramoz Ruçi në Konferencën e XVI të Kryetarëve të Parlamenteve të Nismës Adriatiko-Italia, Greqia, Sllovenia dhe Kroacia, avokat
Ish-deputeti godet Ahmet Isufin: Kqyrne çka po flet komandant “Picimuli”
ekonomiaonline.com
Kredi, grante dhe asistencës teknike për të rritur ekspertizën e NVM-ve
mia.mk
Presidenti i ri i Kazakistanit propozon që Astana të quhet Nursulltan
Forca të shumta policie përballë fermerëve (VIDEO)
Nga Ylli Shehu tek Majlinda Halilaj, CV-ja e 11 deputetëve të “opozitës së re”
syri.net
VIDEO/ Forca të shumta policie përballë fermerëve të irrituar në aksin Lushnje - Fier Protesta te Astiri, policia shoqëron 6 prej banorëve Komentet
"Fox News" zbulon prapaskenat: Pse presidenti Trump ktheu mbrapsht kandidaten për ambasadore në Shqipëri
cna.al
Marrëdhëniet me Presidentin Meta/ Rrëfehet Ditmir Bushati

Meta, në mbrojtje të refuzimit të Cakajt: hetim, si u pajis me certifikatë sigurie

Te Sheshi 11.01. 15:35

Meta, në mbrojtje të refuzimit të Cakajt: hetim, si u pajis me certifikatë sigurie

Si për t’i dhënë dhe më shumë legjitimitet refuzimit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta ka kërkuar një hetim parlamentar ndaj Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar – DSIK, për mënyrën e pajisjes me certifikatë sigurie për njeriun që Rama e zgjodhi për të drej»»»

tesheshi.com
Kallxo 11.01. 15:08

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë për Gent Cakajn, Meta kërkon hetim

Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen e një Komisionin Hetimor Parlamentar për Drejtorinë e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar»»»

kallxo.com
Abcnews 11.01. 13:24

Presidenti Meta kërkon hetim parlamentar për veprimtarinë e DSIK

Hetim parlamentar për veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar gjatë procesit të çertifikimit të sigurisë për Gent Cakajn. Është kjo kërkesa e Kreut të Shtetit Ilir Meta drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, kreut të grupit parlamentar socialist Taualnt Balla, si dhe»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano