balkanweb.com
Gjermania, muajin e ardhshëm organizon konferencën vijuese për Libinë
balkanweb.com
Turqi, Erdogan: Prania e Turqisë në Libi ka rritur shpresat për paqe
balkanweb.com
Milicët e Hafarit shkelin armëpushimin pas konferencës në Berlin
shqiptarja.com
Muralet meksikane që i dhanë formë artit amerikan
Frank Shkreli: Rëndësia e vlerave morale, sipas Martin Luther King-ut
14 vite nga vdekja e ish presidentit Rugova
Konsumi i kinezëve në Festën e Pranverës 2020
zeriamerikes.com
Shqipëri, ankand për ndërtimin e një parku të madh fotovoltaik
preshevajone.com
Shtate vjet nga vënia dhe largimi i lapidarit te UCPMB-së. Ragmi Mustafa: Lapidari u kidnapua me forcë!
“Ylli i përgjakur dhe SMS-të e mia me ambasadorin për 21 janarin”
Pedagogu i njohur ironizon hidhur Rilindjen për 21 janarin: Mos e mbani më në gojë
insajderi.com
Ekskluzive: Marrëveshja për linjën Prishtinë – Beograd mes Lufthanses, shtetit të Kosovës dhe KFOR-it
Intervista e Ramës për 21 janarin një muaj pasi fitoi zgjedhjet
Erdogan thotë se përfundimi i agresionit nga Haftar është kyç për armëpushimin libian
Shpërthen Agron Duka: Ky parlament turp i botës, Rama kurrë të mos fitojë më
preshevajone.com
Diskriminimi i shqiptareve ne Serbi. Ambasadori amerikan nga nesër, tri dite rresht do te qëndrojne ne Luginën e Preshevës
koha.mk
Veseli e nënshkroi vendimin, miniera Trepçës 100 për qind në pronësi të Kosovës
KOLONELI/ Si Hafter u bë një udhëheqës i fuqishëm i një Libie në konflikt
insajderi.com
Ylli i PSG-së dorëzon kërkesën për largim
shqiptarja.com
Zaimi në Report Tv: Nëse s'ka dakordësi me LDK-në mund të shkojmë në opsionin e 'padëshiruar', hoqëm dorë nga 'presidenti'
Kastrati: VV jodemokratike, Kurti i huaj nga brenda në sistemin politik
Akuza e rëndë: Një kryetar bashkie në Tiranë probleme me dekriminalizimin?
gazetamapo.al
Lleshajt i zënë karrigen në Kuvend, shikoni reagimin e Braçes (FOTO)
lexo.com.al
Perspektivat e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor gjatë 2020
gazeta-shqip.com
Gjyqtari i “bëmave të mëdha”, liron trafikantët nga burgu para se të dalë në vetting
shqiptarja.com
U vra sonte në Astir, i riu me dy mbiemra u arrestua para dy vitesh në Shkodër me 200 kg drogëTronditet Astiri/ U deportua nga Franca për trafik droge
shqiptarja.com
Kryemadhi: Kush flet sot për sistemin bën lojën e Edi Ramës! Dakordësinë e kemi dhënë vetëm për rekomandimet e OSBE/ODIHR Kryemadhi zbulon në Report T
shqiptarja.com
Kryemadhi zbulon prapaskenat e dakordësisë për zgjedhoren: Rama në janar do shpallte zgjedhje të parakohshme, do mbaheshin në prill! Kryemadhi zbulon
Sesion i ri në Kuvend/ Shtohet një Ministër i Ri, Lleshaj ngelet pa karrige! Garda vihet në lëvizje…(FOTOLAJM)
Monika Kryemadhi zbërthen lojën e fshehtë të Ei Ramës
“Argument” –Kuvendi në 2020-ën, Arben Pëllumbi: “Ky parlament ndër më të suksesshmit për produktin e tij”
gazeta-shqip.com
Lajm i fundit/ Atentat me armë zjarri, breshëri mbi një 35 vjeçar
cna.al
Paloka skeptik për zgjedhjet e parakohshme/ “Ulja në tryezë na detyron të bëjmë marrëveshje”
FMN paraqet raportin e saj për Ekonominë Botërore. Rritjet në tre vitet e ardhshme do të jenë “të brishta”
syri.net
Pompeo përkrah Guaido: Venezuela e dështuar! Më shumë aksione në mbështetje të opozitës
syri.net
Mosmarrëveshjet financiare/ Macron dhe Trump deklarojnë armëpushim deri në fund të vitit
kallxo.com
Fillon numërimi prapa për Albin Kurtin
Gjermania do të braktisë qymyrin si burim energjetik
exit.al
Tjetër komisioner i vetingut i akuzuar për probleme të figurës

Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të interesit publik”

Lajmi 17.07.2019. 11:20

Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të interesit publik”

Disa tenderë të ministrisë së Infrastrukturës janë vënë nën llupen e hetuesisë. Një tjetër tender i realizuar nga kjo ministri mund të jetë subjekt i organeve të Prokurorisë. Është nënshkruar kontrata për “Zgjerimi i rrugës nacionale N 9.1, segmenti Dollc-Gjakovë”. Kontrata e nënshkruar në mes MIT-»»»

lajmi.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano