"VREME ISTIČE ZA IRAN"! Tramp: Sporazum sa Teheranom će biti postignut samo kada bude „zgodan i dobar“ za SAD
Slušaj vest Predsednik SAD Donald Tramp je na svojoj društvenoj mreži „Truth Social“ rekao da će sporazum sa Iranom biti postignut samo kada bude „zgodan i dobar“ za Sjedinjene Američke Države. Kritikujući izveštavanje američkih medija o ratu sa Iranom, koje, kako kaže, sugeriše da žuri da okonča s»»»
Skupština Kosova: Usvojeni zakoni uz političke tenzije, u pozadini raniji incident sa Gecijem, Tačijem i Čitaku - KoSSev
U Skupštini Kosova danas je usvojen niz zakona u drugom čitanju, uključujući zakon o organizaciji Mediteranskih igara „Priština 2030“, zakon o obaveznom zdravstvenom osiguranju, kao i više ekonomskih i socijalnih akata. Sednicu su, međutim, obeležile rasprave vlasti i opozicije. Posla»»»
Trampu saveznici okrenuli leđa; Kraj američke dominacije?
Svet se ubrzano udaljava od Vašingtona dok potezi Donalda Trampa izazivaju sve više tenzija među saveznicima. Od Evrope do Azije, niz odluka i reakcija pokazuje da Tramp gubi podršku i uticaj na globalnoj sceni. Tramp pokušava sve kako bi privukao pažnju sveta na sebe. Uz svoj sukob sa Iranom, prov»»»
Pogledajte šta je Đilas govorio o Beogradu na vodi: Snimak koji sve otkriva o tajkunu
Tajkun Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde (SSP), govorio je pre nekoliko godina da je projekat "Beograd na vodi" samo još jedna u nizu laži predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Đilas je na takvim tvrdnjama u to vreme gradio svoju čitavu opozicionu politiku, zalažući se za to da pros»»»
Dušan Kozarev sa delegacijom Ministarstva spoljnih poslova Srbije učestvuje na konferenciji Imerdž Amerikas u Majamiju
MAJAMI - Delegacija Ministarstva spoljnih poslova Srbije, koju predvodi generalni sekretar Dušan Kozarev, učestvuje na prestižnoj tradicionalnoj godišnjoj tehnološko-poslovnoj konferenciji Imerdž Amerikas u Majamiju, saopštilo je danas to ministarstvo. Skup koji je svečano otvorila gradonačelnica M»»»
Bratislav Gašić i Milan Mojsilović priredili prijem povodom Dana Vojske Srbije
BEOGRAD - Ministar odbrane Bratislav Gašić i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović priredili su svečani prijem povodom Dana Vojske Srbije, a resorni ministar poručio je da je Vojska Srbije oduvek bila više od oružane sile, bila je oslonac države i uzdanica naroda, garancija o»»»
IRAN ODGOVORIO TRAMPU: Nateraćemo agresora da zažali! „Jedan Bog, jedan vođa, jedan narod, jedan put“!
Slušaj vest Vodeći iranski zvaničnici - predsednik Masud Pezeškijan, predsednik parlamenta Mohamed Baker Galibaf i šef pravosuđa Golamhosein Mohseni Edžei - odbacili su tvrdnje američkog predsednika Donalda Trampa o podelama unutar iranskog rukovodstva. Tramp je izjavio da unutar iranskog političko»»»
Tramp: Sporazum sa Iranom biće postignut samo kada to bude odgovaralo SAD
VAŠINGTON - Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će sporazum sa Iranom biti postignut samo kada bude, kako je naveo, "prikladan i dobar" za Sjedinjene Američke Države. Tramp je naveo na svojoj društvenoj mreži Truth Social da "vreme ističe" za Iran, tvrdeći da ima "sve vreme ovog »»»
(FOTO) „НАПРАВИЛИ СМО НАЈЛЕПШЕ МЕСТО НА ЈУГОИСТОКУ ЕВРОПЕ” - ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ НА ОТВАРАЊУ ВИДИКОВЦА НА КУЛИ БЕОГРАД С највише тачке поглед на цео Бeоград
БЕОГРАД: На Кули Београд данас се свечано отвара видиковац на 41. спрату у присуству председника Србије Александра Вучића. Поред председника свечаном отварању присусуствују и оснивач и председник компаније "Eagle Hills" Мухамед Алабар и први потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали. Пре»»»
Ponoš (SRCE): Ako nema jedne liste onda nam treba jasna proevropska kolona
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš izjavio je da, ako se ne formira jedinstvena studentsko-opoziciona lista, opozicija ne treba pored Srpske napredne stranke (SNS) i studentske liste da pravi treću "keč ol" opciju (catch-all, koja pokušava da obuhvati širi spektar ideološki razli»»»
Makron: SAD više neće štititi Evropu na dugi rok
Predsednik Francuske Emanuel Makron (Emmanuel Macron) izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države (SAD) neće više štititi Evropu na dugi rok i da zbog toga Evropa treba da bude jača. „Izazov za našu Evropu je da bude jača i nezavisnija, jer imamo SAD koje nas više neće štititi na dugi rok“, rek»»»
Ivica Dačić sa Draganom Vasiljevićem u Atini prisustvovao prijemu povodom Dana Vojske Srbije
ATINA - Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić prisustvovao je danas zajedno sa direktorom policije Draganom Vasiljevićem prijemu u Ambasadi Srbije u Atini povodom Dana Vojske Srbije. Dačić je na svom Instagram nalogu naveo da je taj prijem organizovao ambasador Srbije u Ati»»»
IRAN ODGOVORIO TRAMPU: Nateraćemo agresora da zažali! „Jedan Bog, jedan vođa, jedan narod, jedan put“!
Slušaj vest Vodeći iranski zvaničnici - predsednik Masud Pezeškijan, predsednik parlamenta Mohamed Baker Galibaf i šef pravosuđa Golamhosein Mohseni Edžei - odbacili su tvrdnje američkog predsednika Donalda Trampa o podelama unutar iranskog rukovodstva. Tramp je izjavio da unutar iranskog političko»»»
Na današnji dan 23. april
1616 - U Madridu je, istog dana kada i Viljem Šekspir u Londonu, umro španski književnik Migel de Servantes Savedra (Miguel, Cervantes). Pisao je romane, drame, komedije, pripovetke i pesme, a u svetsku književnost ušao je sa romanom "Don Kihot", koji se smatra pretečom modernog romana. 1728 - U ka»»»
Ponoš: Ako nema jedne liste, onda je potreban jasan proevropski format
Predsednik Srbija centra (Srce) Zdravko Ponoš izjavio je danas da na jučerašnjem sastanku opozicije nisu donete konkretne odluke, već se razgovaralo o modalitetima kako može da se postigne najbolji rezultat na izborima. Kako se navodi u saopštenju, Ponoš je za televiziju Nova rekao da ako nema jedi»»»
Trampu stigla poruka iz Irana: "Nema podela – zažalićeš"
Vodeći iranski zvaničnici, predsednik Masud Pezeškijan, predsednik parlamenta Mohamed Baker Kalibaf i šef pravosuđa Golamhosein Mohseni Ejei, odbacili su tvrdnje predsednika SAD Donalda Trampa o postojanju podela unutar iranskog rukovodstva. Tramp je ranije izjavio da u iranskom političkom i vojnom»»»
Raskrinkan Sandro Goci: Evo šta je uradio
Ministar za evropske intgegracije Republike Srbije Nemanja Starović do srži je kroz tri rečenice raksrinkao blokaderskog miljenika Sandra Gocija, generalnog sekretara Evropske demokratske partije (EDP) i poznatog šiptarskog lobistu. Starović je reagovao nakon što je obelodanjeno da je Goci masno sl»»»
Šest zemalja želi atomsku bombu, stiglo zastrašujuće upozorenje
Suzana Sibinović Novinar noćne redakcije Švedska isključuje mogućnost nuklearnog oružja u miru, ali ostavlja mogućnost promene u slučaju rata i novih bezbednosnih pretnji Zvaničnici iz Poljske, Južne Koreje, Japana, Turske, Saudijske Arabije i Švedske javno razmatraju ili ne isključuju opciju nabav»»»
„Imaće posledice po Vučićev režim“: Američka organizacija analizira šta pad Orbana znači za Zapadni Balkan
Tokom 16 godina koliko je Viktor Orban obavljao funkciju premijera, ovaj ideološki borac protiv zapadnog liberalizma uspeo je da iskoristi pravo veta Mađarske u Evropskoj uniji (EU) kako bi efektivno „ucenjivao“ veći deo Evrope kroz strateška partnerstva sa Rusijom i Kinom. U novije vreme, Orban je»»»
Tramp: Poseta kralja Čarlsa SAD-u mogla bi da popravi odnose sa Britanijom
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da bi državna poseta britanskog kralja Čarlsa i kraljice Kamile SAD-u iduće nedelje mogla da popravi odnose njegove zemlje sa Britanijom.Kada je upitan u telefonskom intervjuu za Bi-Bi-Si (BbBC) da li bi poseta mogla da popravi taj odnos, Tramp je odgovorio „A»»»
Čuvari baklje slobode: Zlatan Elek predsendik Srpske liste čestitao Dan Univerziteta u Prištini
Predsednik Srpske liste Zlatan Elek čestitao je studentima Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici Dan studenata, istakavši značaj uloge studenata u očuvanju društvenih vrednosti i izgradnji budućnosti i poručivši da su oni „čuvari baklje slobode“ i ključni za budućnos»»»
"UKRAJINSKA VOJSKA ĆE BITI OJAČANA I SPREMNA ZA SLEDEĆU ZIMU": Zelenski otkrio kako će Kijev potrošiti 90 milijardi evra zajma od EU
Slušaj vest Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izrazio je danas u Nikoziji zahvalnost Evropskoj uniji za dodelu 90 milijardi evra kredita Ukrajinii uvođenju novog paketa sankcija Rusiji. "Veoma smo zahvalni na današnjem velikom napretku: paketu pomoći od 90 milijardi i paketu sankcija, što je t»»»
Gore mreže, svi razapinju blokadere: Pogledajte ko im je na čelu "marša" - siledžija i šizofrenik, zbog ovoga je hapšen
Šačica blokadera okupila se, verovali ili ne, za novu besmislenu akciju, ovog puta za marš od Gornjeg Milanovca do Takova, a na čelu kolone je, verovali ili ne, po ko zna koji puta navodni student Nikola Marčetić - osvedočeni nasilnik i siledžija, ali i šizofrenik. Reč je o muškarcu koji je bio u p»»»
"UKRAJINSKA VOJSKA ĆE BITI OJAČANA I SPREMNA ZA SLEDEĆU ZIMU": Zelenski otkrio kako će Kijev potrošiti 90 milijardi evra zajma od EU
Slušaj vest Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izrazio je danas u Nikoziji zahvalnost Evropskoj uniji za dodelu 90 milijardi evra kredita Ukrajinii uvođenju novog paketa sankcija Rusiji. "Veoma smo zahvalni na današnjem velikom napretku: paketu pomoći od 90 milijardi i paketu sankcija, što je t»»»
Američki nuklearni zvaničnik pod istragom nakon snimka u kojem je navodno otkrio osetljive informacije
Milijana Milikšić Novinarka rubrike svet Hag je navodno da SAD i dalje poseduju nervne agense i pomenuo smrt vojne hemičarke nakon nemarnog izlaganja takvoj supstanci "Nećemo nikoga nuklearno napasti", rekao je na snimku Slušaj vest 0:00/ 0:00 Endru Hag, šef odseka za hemijsko-nuklearnu bezbednost »»»
VRHOVNI KOMANDANT VOJSKE SRBIJE SE OBRATIO
"Danas Vojska Srbije predstavlja snažan i pouzdan stub sigurnosti i mira naše zemlje" Predsednik Republike Srbije i Vrhovni komandant Vojske Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas i čestitao Dan Vojske Srbije. - Vojska Srbije danas predstavlja snažan i pouzdan stub sigurnosti i mira naše zemlje, »»»
"GOCI, SAKRIO SI SE IZA MAME" Starović brutalno o kukavičkom potezu: To nije hrabrost
Uplašio se, pa izmislio da je Vučić odbio debatu Uplašio se, pa izmislio da je Vučić odbio debatu Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa oduševljenjem je prošle nedelje prihvatio poziv Sandra Gocija za debatu na televiziji N1, da bi sada generalni sekretar Evropske demokratske partije (EDP) izneo la»»»
Sutra presuda za Banjsku: Sud odlučuje o trojici optuženih, ključni akteri van domašaja pravosuđa - KoSSev
Sutra će u 15 časova biti izrečena presuda trojici optuženih u slučaju Banjska – Vladimiru Toliću, Blagoju Spasojeviću i DušanU Maksimoviću. U ranim jutarnjim satima, dvadesetčetvrtog septembra 2023. godine prvo je, u zasedi i blokadi dela puta, ubijen narednik Kosovske policije Afri»»»
Dačić na prijemu koji je odjeknuo
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić prisustvovao je prijemu u Ambasadi Republike Srbije u Atini, koji je organizovan povodom obeležavanja Dana Vojske Srbije. Kako je naveo na svom Instagram nalogu, Dačić je prijemu prisustvovao zajedno sa direktorom policije, generalom policije Draganom Vasilj»»»
EU ODOBRILA UKRAJINI ZAJAM OD 90 MILIJARDI EVRA! Zelenski: Kredit će ojačati našu vojsku i učiniti Ukrajinu otpornijom
Slušaj vest Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozdravio je danas konačnu potvrdu Evropske unije o zajmu od 90 milijardi evra njegovoj zemlji. Ovaj zajam „će ojačati našu vojsku, učiniti Ukrajinu otpornijom i omogućiti nam da ispunimo svoje društvene obaveze prema Ukrajincima“, napomenuo je o»»»
IZRAELSKA VOJSKA OTKRILA: Pronađen podzemni komandni centar Hezbolaha ispod prodavnice odeće (VIDEO, FOTO)
Slušaj vest Izraelska vojska (IDF) je objavila da je otkrila tunele za koje tvrdi da se nalaze 25 metara ispod prodavnice odeće u južnolibanskom gradu Kjamu. IDF u saopštenju navodi da je to podzemni komandni centar Hezbolaha. U tunelu, prema navodima izraelske vojske, vojnici su pronašli oružje i »»»
Председник Јужне Африке суспендовао шефа полиције због сумње у проневеру
Председник Јужне Африке Сирил Рамафоза саопштио је данас да је суспендовао шефа националне полиције Фанија Масемолу због оптужби да је проневерио јавна средства приликом доделе уговора о здравственој заштити вредног 13,80 милиона. Масемола, национални комесар Јужноафричке полицијске службе, негирао»»»
Iran vesti: Izdato naređenje, Izrael čeka odobrenje SAD za napad, glavni pregovarač Irana podneo ostavku
Blic Iranski predsednik Masud Pezeškijan poručuje da je Iran spreman na dijalog ali da prepreke predstavljaju kršenje obaveza, blokade i pretnje. Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da nema roka za prekid vatre niti novog datuma pregovora s Iranom. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Rat između Amerike, Iran»»»
Goci je lažov, izmišlja da je Vučić odbio debatu: N1 odbio gostovanje predsednika, pa sad Sandro iznosi neistine
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić sa oduševljenjem je prošle nedelje prihvatio poziv Sandra Gocija za debatu na televiziji N1, da bi sada generalni sekretar Evropske demokratske partije (EDP) izneo laži na račun Vučića, dok se N1 ućutao po tom pitanju. Vučić odbio debatu i pobegao?! Goci je slagao»»»
ŠEŠELJ OTKRIO Stigao je Vučićev poziv
Razgovor zakazan za ponedeljak, lider radikala ne ide Radikali su dobili poziv predsednika Srbije Aleksandra Vučića na dijalog, otkrio je predsednik SRS dr Vojislav Šešelj. - Dobili smo poziv i mi već smo odgovorili da poziv prihvatamo i da će tamo doći delegacija Srpske radikalne stranke u ponedel»»»
Iran "osakaćen" u pregovorima sa Amerikom
Predsednik iranskog parlamenta Mohamed Bager Kalibaf podneo je ostavku na mesto šefa iranskog tima u pregovorima sa Sjedinjenim Američkim Državama, javio je danas izraelski Kanala, ne navodeći izvor. Prema izveštaju, Kalibaf se povukao, navodeći kao razlog sve veće mešanje generala Korpusa islamske»»»
Selaković: "Napad na crkvu SPC u Zagrebu budi sećanje na genocid nad Srbima u NDH"
Ministar kulture Nikola Selaković je izjavio da je svaki napad na SPC napad na kulturni i nacionalni identitet srpskog kulturnog nasleđa i budi sećanja na genocid i tragedije kroz koje su prolazili Srbi u Hrvatskoj, odnosno NDH tokom Drugog svetskog rata. Selaković je na TV Prva, govoreći o vandali»»»
IDF objavio snimak: "Ovo je Hezbolahov tajni tunel" VIDEO
Izraelska vojska (IDF) saopštila je da je otkrila tunele koji se, kako tvrde, nalaze 25 metara ispod prodavnice odeće u gradu Khiam na jugu Libana. IDF u saopštenju navodi da se radi o podzemnom komandnom centru Hezbolaha. U tunelu su, prema navodima izraelske vojske, vojnici pronašli oružje i neko»»»
Ljudi, pukla bruka Sandra Gocija: Masno slagao o predsedniku Vučiću - posle N1 sad traži spas od Nove
Blokaderski miljenik Sandro Goci, generalni sekretar Evropske demokratske partije (EDP), obrukao se za sve pare kada je na tajkunskoj Novoj S izneo masnu laž kako se predsednik Srbije Aleksandar Vučić uplašio od debate sa njim i pobegao. Da je po sredi zastrašujuća izmišljotina svedoče mnogobrojni »»»
"NAPAD NA CRKVU SPC BUDI SEĆANJA NA GENOCID" Selaković oštro osudio vandalizam u Zagrebu
Selaković je naveo da Srbija još jednom ukazuje na stalnu opasnost u kojoj se nalaze Srbi i srpske svetinje u Hrvatskoj Ministar kulture Nikola Selaković izjavio je danas da svaki incident i napad na Srpsku pravoslavnu crkvu predstavlja napad na kulturni i nacionalni identitet srpskog kulturnog nas»»»
VUČIĆ “POBEGAO”?! PRIČA PUKLA KAO BALON: pristao na duel, Goci nestao, a N1 sada ćuti!
Pokušaj afere raspao se pred očima Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa oduševljenjem je prošle nedelje prihvatio poziv Sandra Gocija za debatu na televiziji N1, da bi sada generalni sekretar Evropske demokratske partije (EDP) izneo laži na račun Vučića, dok se N1 ućutao po tom pitanju. Vučić odbi»»»
Paramaunt preuzima Vorner bros diskaveri: Akcionari odobrili prodaju za 111 milijardi dolara
Akcionari Vorner bros diskaverija danas su odobrili prodaju kompanije Paramauntu u vrednosti od 111 milijardi dolara, a sporazumom je predvođeno da Paramaunt preuzme kontrolu nad svim naslovima i kanalima Vorner brosa, uključujući „Harija Potera“, „Igru prestola“ i novinsku mrežu CNN. Da bi stupio»»»
Ramafoza suspendovao šefa nacionalne policije zbog pronevere javnih fondova
PRETORIJA - Predsednik Južne Afrike Siril Ramafoza saopštio je danas da je suspendovao šefa nacionalne policije Fanija Masemolu zbog optužbi da je proneverio javna sredstva prilikom dodele ugovora o zdravstvenoj zaštiti vrednog 13,80 miliona. Masemola, nacionalni komesar Južnoafričke policijske slu»»»
DW: Korejci preuzimaju crnogorske aerodrome?
Predlog koncesije Aerodroma Crne Gore vredan je više od 400 miliona evra: 100 miliona jednokratne naknade, 35 odsto godišnjeg prihoda i 300 miliona investicija u aerodrome Podgorica i Tivat. Podeli Oglas Predsednik Parlamenta u Podgorici Andrija Mandić još nije zakazao sednicu na kojoj će se poslan»»»
Košta najavio preokret: "Sledeći korak je jasan – pregovori o ulasku Ukrajine u EU"
Nakon otplate kredita od 90 milijardi evra za podršku Ukrajini i usvajanja 20. paketa sankcija protiv Rusije, sledeći korak je otvaranje prvog klastera pregovora o pristupanju Ukrajine EU, izjavio je predsednik Evropskog saveta Antonio Košta. "Preduzeli smo dva veoma važna koraka kako bismo postigl»»»
Šta ljudi na vlasti misle o posledicama rata u Iranu?
Dva centra ove krize su Ormuski moreuz, dug 38 kilometara južno od Irana, i Bela kuća, udaljena 11.000 kilometara. Ove nedelje je ostatak sveta imao jedinstvenu priliku da direktno iznese svoje ekonomske argumente administraciji američkog predsednika Donalda Trampa na prolećnom sastanku Međunarodno»»»
Istekao mandat predsednici Vrhovnog suda: Da li će sledeći predsednik biti nezavisan u svom radu?
Sudija Jasmina Vasović od prošle nedelje više nije predsednica Vrhovnog suda Srbije, jer joj je prošle nedelje istekao petogodišnji mandat, a njenu funkciju će do izbora novog predsednika vršiti sudija Miroljub Tomić. Vasović je na čelu najvišeg suda u Srbiji provela pun mandat od pet godina. Ona j»»»
Zelenski: Zajam EU će nam omogućiti da povećamo proizvodnju oružja za PVO
NIKOZIJA - Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izrazio je danas u Nikoziji zahvalnost Evropskoj uniji za dodelu 90 milijardi evra kredita Ukrajini i uvođenju novog paketa sankcija Rusiji. "Veoma smo zahvalni na današnjem velikom napretku: paketu pomoći od 90 milijardi i paketu sankcija, što je t»»»
Panika u Briselu: "Ne znamo šta da radimo ako krene rat"
Lideri Evropske unije koji se sastaju na Kipru treba da počnu da pripremaju plan, tj. priručnik o tome šta bi trebalo da se dogodi ako država članica, koja je pod napadom, zatraži pomoć od partnera u bloku, smatra predsednik Kipra Nikos Hristodulidis. On je rekao da će lideri EU razgovarati o davan»»»
Milanović: Hrvatska nema neprijatelje, ali ima Srbiju sa kojom ne uspeva da uskladi odnose
Hrvatska prvi put u svojoj istoriji nema neprijatelja u pravom smislu te reči, ali ima „tu Srbiju“ sa kojom nikako ne uspeva da uskladi odnose, izjavio je danas predsednik Hrvatske Zoran Milanović, uz ocenu da krivca za takvu situaciju ne vidi u zvaničnom Zagrebu. Govoreći na svečanoj sednici Skupš»»»