Etleboro.org - Delegacioni i Serbisë dhe Spanjës largohen nga konferenca, shkak Kosova
Vuçiq: Në Kosovë po ballafaqohemi me pavarësinë e saj
Arrestohet sërish Stresi
Kundërspin: Drejtësia është problemi kryesor i VMRO-DPMNE-së
tesheshi.com
Ankth në politikën e Shkupit dhe Athinës: orë të vështira për Marrëveshjen e Prespës
gazetaexpress.com
Lluka: Edhe LDK'ja është pro ndërtimit të 'Kosovës së Re', s’do të ndalet projekti
kallxo.com
 Lirohen për mungesë provash të akuzuarit për grabitje
epokaere.com
Nis Java e bizneseve të diasporës
Arsyet pse Apeli e ktheu në rivendosje rastin e Donjeta Pajazitajt
insajderi.com
Vuk Jeremiq refuzon intervistën me Insajderin: Ma kanë ndaluar të flas për Kosovën
Llogaridhënia publike, vijojnë takimet në të gjithë vendin
gazeta55.al
Pse e falënderon Bushati Kotziasin, për varret apo për zhdukjen e Çamërisë?
cna.al
"Bixhozi pastron paratë e krimit"/ Artan Hoxha ka disa pyetje për Ramën
Kosova bëhet me Federatë të Golfit
Top Story/ 4000 sallone bastesh informale nuk kontrollohen nga Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit
gazetablic.com
Gjykata në Istog me dënim jo propercional, 300 euro gjobë për 24 vjeçaren që vodhi mbi 2 mijë euro në vendin e punës (Dokument)
cna.al
“Mbyllet qepeni hapet i-phoni”/ Çfarë fshihet pas propozimit të Ramës për bixhozin
Andrej Kovatcev: Nuk e kuptojmë VMRO-DPMNE-në (Video)
Bushati: Ballkani t’i rikthehet dialogut dhe t’u shmanget konflikteve
Komisioni për Punë të Jashtme kritikon raportin qeveritar për dialogun (VIDEO)
Elbasani si “teqe” elektorale
kallxo.com
Ahmeti: Duhet me çdo kusht ta ndalojmë vendimin e dëmshëm për importimin e veturave të vjetra
Rruga dixhitale, Afrim Qendro në Report Tv: Qytetari më pranë nesh, të gjitha ankesat do të shqyrtohen - Shqiptarja.com
Plani i Ramës, Petrit Vasili: Pasi të rrëmbejë lekët e fundit, ikën nga Shqipëria
gazetablic.com
Drenasi përplas ashpër Kadri Veselin e Hashim Thaçin. Shkak këta dy kandidat për kryetar të PDK-së
americaneye.al
“Le Temps” (1939): Pse mbreti Zog anuloi vizitën në fjordet norvegjeze - American Eye
Rama: Shpifësat do ftohen në gjyq të sjellin prova ose të paguajnë
sot.com.al
"Asgjë nuk harrohet", Artan Hoxha publikon videon që trazoi gjithë vendin dhe politikën
Haxhinasto: Ligji kundër shpifjes nuk mund të jetë armë e mazhorancës kundër opozitës
preshevajone.com
Saba Bellça: Shqiprim Arifi te ndal shpifjet, te ecim bashkarisht perpara ta ndertojme Preshevën
‘U kry babush’, njihuni me shqiptaren që triumfoi në zgjedhjet në Belgjikë - Shqiptarja.com
Ambasadorët e Algjerisë dhe Tunizisë në Beograd: S’e njohim Kosovën
gazetablic.com
Intervistë me Pal Lekajn, sonte ora 21:00 në Gazetën Blic
Greqi – Jep dorëheqjen ministri i Jashtëm, Nikos Kotzias
insajderi.com
Intervistë me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj
Lufta kundër ekstremizmit, zyrtari amerikan vlerëson Shqipërinë
Kurbin/ OSHEE kufizon energjinë elektrike, shkak remonti
Gjiknuri: Do t’i kërkojmë koncesionarit të aeroportit të ulë tarifat
Përse bizneset shqiptare duhet të regjistrojnë shenjat e tyre dalluese si marka tregtare?
rtsh.al
Dorëheqja e Ministrit të Jashtëm grek Kocias, analiza
ina-online.net
Edhe në Greqi gati të bie Qeveria, ja kush paralajmëron
shekulli.com.al
Bosi i kokainës të Meksikës, Amerika jep 10 mln dollarë për “kokën” e tij
Merkel: Do të bëj çmos për marrëveshjen Brexit
Ura bashkëpunimi mes aktorëve të shoqërisë civile në rajon
gazeta55.al
Kush janë veglat e Greqisë në Tiranë që do të japin 1300 km/2 det të Shqipërisë
4 akset prioritetare me PPP përfundojnë në 2021, Gjiknuri: Iku koha e rrugëve elektorale
syri.net
Një ndër themeluesit e PD/ Familja e persekutuar me 5 anëtarë të pushkatuar, vizitojnë ‘Vatrën’ Komentet
ina-online.net
Mickovski i kthen përgjigje Amerikës
Ministrja Gjonaj takon Ambasadorin e posaçëm kundër terrorizmit në DASH
Takim me qytetarët në njësinë 4, Veliaj: Më mirë të flasim për pemë sesa për Babale, po na mbysin budallenjtë
zeriamerikes.com
Rreziqet e reja të ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë
kryeministria.al
Projekt-buxheti 2019, më shumë kujdes social, investime dhe punësim real
Stavileci: Kemi përkrahjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave për Kosovën
ina-online.net
Ministri i policisë Spasovski, në Zajazin e Ali Ahmetit
insajderi.com
Kërkesa e ish-ambasadores amerikane në OKB për Kosovën nervozon Vuciqin
insajderi.com
Mohammad bin Salman: Ana e errët e princit të kurorës së Arabisë Saudite
Deputetja e PD, Çupi: Kryeministri del bën humor ndërsa mijera femijë s’kanë mundësi të ushqehen
ina-online.net
Shesheli do të blejë shtëpi në qendër të Preshevës!
Presheva i pergjigjet Sheshelit: Mirë se vjen ne Shqiperi! Para se te nisesh, mesoje shqipen!
cna.al
Marrdhëniet Tiranë- Athinë/ Berisha: Vasale, pa prespektivë
Ministri Bytyqi priti drejtorët e shkollave gjermane
alpenews.al
IZET HAXHIA SULMON GENC POLLON NGA BURGU/ Ku i gjete lekët o “KUQO” që bëre…
Limaj kryetarëve të degëve të Nismës: Bëhuni gati për fitoren e re
Miratohet financimi shtesë i projektit “Siguria e digave”
Shpronësohen pronarët e prekur nga “Rikualifikimi i qendrës Bajzë Kastrati”
Sherri PD-PS në PE, Kukan godet opozitën: Nuk ishte strategji e mirë, problemet zgjidhini në Shqipëri - Shqiptarja.com
Një film amerikan në kinematë e kryeqytetit shqiptar
Balla nuk ndalet, tjetër padi për Bashën, Salianjin e Florenc Hoxhën
Të mos e harrosh kurrë diktaturën
Borchardt: Duhet kompromis për reformën zgjedhore
tesheshi.com
Plani amerikan për largimin e UNMIK-ut, irritohet Vuçiç: pse i themi “Jo”
koha.mk
Nevoja për VETTING në drejtësi dhe politikën e Maqedonisë
Policia operacion gjatë natës, kontrollohen 129 persona, 3 të arrestuar
sot.com.al
“Ministri i Berishës e ktheu zyrën në vend orgjirash me këshilltaret, pse nuk flet për unazën me diamante 300 mijë $, që ia dhuruan gruas së kryemini
Prefekti i Gjirokastrës, takim me përfaqësuesin e pakicës rome
gazetaexpress.com
Shell e vendos Kosovën në nivel tjetër ekonomik
‘KEK’/ Rama: Buxheti i 2019-ës do të jetë më i larti ndër vite. Qato: Prioritet, nxitja e prodhimit dhe përpunimit në vend
Skandali/ Qesarat-Iliras, 3 km në aksin Levan-Tepelenë që kanë “ngrënë” 4 milionë euro e kanë mbetur gërmadhë
Shala takon ambasadorin Chabert: Franca e interesuar për të investuar në Kosovë
Sistemi kriminal, ose sistemi i mosndëshkuemërisë
Ruçi në Ditën e Varfërisë: Problemi ynë nuk janë të pasurit, por të varfërit
“Serbia po pengon anëtarësimin e Kosovës në Interpol për të fshehur gjenocidin e saj”
sot.com.al
Shpërthen në akuza Izet Haxhia nga burgu: Ky është kuqoja i PD-s që ka bërë aktin e turpshëm
"Rama dhe Arta Marku duhet të jenë në burg"
Mbyllja e basteve, Rama: 700 milionë euro shkojnë për konsumin familjar
Vuçiqi kërcënon hapur: Tërheqja e UNMIK-ut dhe Ushtria e Kosovës na detyrojnë të mbrojmë popullin tonë në Kosovë
shekulli.com.al
Kroaci, nis gjyqi kundër 29 komandantëve ushtarakë serbë
"Projektligji për mësimdhënësit e të nëntëdhjetave e kolapson vendin""Projektligji për mësimdhënësit e të nëntëdhjetave e kolapson vendin"
Kurti: Të pagjeturit dhe dhunimet e grave, plaga më e rënd e Kosovës
Meta, letër Trump-it: Keqardhje për votën e Shqipërisë!
tesheshi.com
Një ushtarak amerikan në Serbi: pse mbahet i arrestuar Daniel Corbett dhe a u vra ish-avokati i Millosheviçit për shkak të tij?
Kotzias jep dorëheqjen pas akuzave si njeri i Sorosit
cna.al
Përjashtimi i Teatrit nga zonat e mbrojtura/ Ish-ministri i Ramës thumbon Qeverinë
epokaere.com
PULAT DHE GJELAT SERBË, MOS TË MATEN ME HIJEN E MËNGJESIT!
Kujdes: Nëse iu vjen ky mesazh në Viber për ofertë pune në Gjermani, mos e hapni asesi
Nis këtë vit volumi më i madh i investimeve për transformimin e rrugëve
S’ndalet më Balla, sapo depozitoi një padi, paralajmëron një tjetër: Ju informoj publikisht se do e bashkoj me shokët e vet
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2018
balkanweb.com
Këngëtarja shqiptare rikthehet në festival pas 17 vitesh mungesë
PD: As në Bruksel, as në Tiranë, opozita nuk ka për të luajtur teatrin që i duhet Ramës
“Himara” zbret në Kuvend, Rama i kërkon llogari Bashës: Çfarë donte PD atje?
Sali Berisha në ABC News!
Pse Arbana Xharra dhe Bajrush Morina u “arratisën” nga Kosova?
koha.mk
Bie numri i luftëtarëve nga Kosova në luftërat në Siri dhe Irak
indeksonline.net
Reçica apel deputetëve: Ejani nesër në seancë ta votoni ratifikimin e dy marrëveshjeve për sigurime socialeTemat:
Haxhiu: Njëri nga dy serbët që e dhunuan Vasfije Krasniqin është polic në Kosovë
Pas Bashës, Salianjit dhe Hoxhës, Balla sërish padi: Të kallzuarve ju shtua me vullnet të plotë shpifësi Gent Strazimiri
Veteranët kërkojnë pagesën e pensioneve sipas Ligjit
alpenews.al
“MIKU I MIRË NË DITË TË VËSHTIRË/ Skandalet në Universitetin e Elbasanit. Nga pedagogët tek sekserët
Misioni Amerikan në Shqipëri/ Peter Lucas: Lidhja e Enverit me komunistët francezë, joshja e të rinjve dhe të varfërve, antipatia për britanikët dhe r
Besim Shyti/ Në nderim të ushtarakëve angleze
M. MADHE, PD NDEZ “MOTORËT” PËR ZGJEDHJET LOKALE
Basket meshkuj/ Teuta debuton në Ligën Ballkanike, ndaj Bulteks objektiv vetëm fitorja
“Terrorizmi”, Xhafaj takim me koordinatorin antiterrorizëm në DASH
Pacolli ftohet në raportim për shkeljet në shërbimin e jashtëm
cna.al
Balla kallëzon në Prokurori Bashën, Salianjin dhe Hoxhën
gazeta55.al
Vettingu e kaloi Prokurorin e shërbimeve të Ramës, por të huajt kërkojnë shkarkimin
alpenews.al
TJETËR PADI NGA BALLA/ Deputeti kallëzon në Prokurori Bashën, Salianjin dhe Florenc Hoxhën
kallxo.com
Prokuroria e Gjilanit nis hetimet pas raportimit të KALLXO.com për punësimet partiake në QKMF
vizionplus.tv
Shkarkime nga puna e kallëzime për disa punonjës të administratës
shekulli.com.al
Tmerri në Krime, kush është vrasësi i shumëfishtë, mbështetës i flaktë i Rusisë së Madhe
kallxo.com
Vuçiq reagon ashpër ndaj kërkesës së Amerikës për largim të UNMIK-ut
Gazetari saudit u torturua dhe iu pre koka në 7 minuta, tmerri në një audio
BERLIN – Merkel: Shpërndarja e drejtë e migrantëve çështje e pazgjidhur
Prof. Dr. Tritan Kalo: Bërja e Shtetit është vetëm një obligim dhe këtë gjë e realizojnë “Burrat” dhe jo “burrecërit” e shtetit
preshevajone.com
Edhe diaspora shqiptare nga Lugina e Preshevës ne SHBA e Zvicra kundër presidentit Thaçi për kufijtë
epokaere.com
Krasniqi: Opozita nuk e ka seriozisht kërkesën për zgjedhje
Nis rehabilitimi i urës në Zharrëz të Fierit
Në Porto Romano të Durrësit plehrat po përhapen më shumë
Balla: Opozita shfaqje të turpshme në Bruksel, t’i japë fund bojkotit
telegrafi.com
Apple, Louis Vuitton, Nike… kompanitë më të vlefshme në botë
cna.al
"57 udhëtime me mikun trafikant"/ Pse hesht Taulant Balla?
rtsh.al
Meta : Më shumë përpjekje në luftën e shoqërisë për të zhdukur varfërinë
aa.com.tr
Erdoğan: Turqia pret mbështetje direkte nga Moldavia në luftën kundër FETO-s
syri.net
Rekrutonte femra për ISIS, Italia dëbon shqiptaren. Ja emriRama i përgjigjet Berishës, por nuk thotë asnjë fjalë për bastet online Komentet
noa.al
Rama: Bastet vdiqën Sali! Opozita e ka humbur bastin me të ardhmen
BRUKSEL – Juncker: Të angazhohemi për një dialog konstruktiv me SHBA
Artur AJAZI/ Të mbash peng Amfiteatrin 3 mijë vjeçar!
Aplikacioni “Rruga dixhitale”, qytetarët raportojnë problemet me rrugët
boldnews.al
Detaje/ Grabitja në Rinas, përfundon hetimi për grupin e grabitësve
gazetainfokus.com
Ndryshimi i projektligjit për importimin e veturave të vjetra në Kosovë përplas deputetët
gazetainfokus.com
Kosova ka buxhet ti rris pagat dhe pensionet
Anëtarë të komisionit parlamentar të Çështjeve Ligjore, Administratës Publike dhe të Drejtave të Njeriut, pritën në takim një delegacion britanik të P
indeksonline.net
”Kastrati Group” hap qendrën e re në Fushë KosovëTemat:
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm | Zeri Popullit
cna.al
Edi Rama, sekser i Soros/ Avokati i njohur publikon faktet
Bajram Lamaj: Reforma administrative, KLSH dhe bashkitë
insajderi.com
Vuçiq: Nëse Kosova anëtarësohet në Interpol pasojnë konfliktet në Ballkan
VestiSa sednice Komisije za zakonodavstvo...
alsat-m.tv
Haradinaj: Për ‘korrigjimin e kufijve’ është hedhur shumë e madhe parash
Nga 40 takimet në Bruksel, në Kuvend u raportua vetëm për pesë prej tyre
cna.al
Hapet dhe bëhet i kalueshëm shtegu i Jul Çezarit/ Rikthehen vlerat historike 2 mijë vjeçare të Palasës
Investimi në arsimim, si pjesë e luftës kundër varfërisë
Vasili: Rama, gënjeshtar pa shërim
rtsh.al
Dilemat e investimeve pubilke, në #Përballë Damian Gjiknuri
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm, vendimtare për sigurinë rajonale
E ardhmja e Shqipërisë, turizmi dhe agroturizmi
Reforma zgjedhore, Balla: Kemi rivendosur kontaktet me opozitën
presheva.com
Ka filluar realizimi i komedisë Burri në Trëndafil
preshevajone.com
Bondstilli i Kosovës po bëhet me vëlla. Roiters: NATO ne Shqiperi po nderton bazen me te madhe ushtarake ne Evropë
Ky është programi i nesërm në `Mirëmëngjesi Kosovë`
Tregje bio në hyrje të Tiranës – Veliaj: Vetëm gjatë fundjavës fermerët të tregtojnë pa taksa
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm, shoqëria civile aleate në ndërgjegjësim
Vezët në Parlament, Ruçi kërkon përjashtimin e deputetëve që qëlluan
Vuçiq pas takimit me presidentin austriak: Për Kosovën kemi qëndrime të ndryshme
koha.net
Bajrami për “The Guardian”: Shkëmbimi i territoreve, spastrim etnik me tjetër emër
preshevajone.com
OIF: Kosova nuk eshte pranuar ne Organizaten Nderkombetare te Frankofonise
preshevajone.com
Thaci dhe PDK si e tradhtoi dhe futi llugave Luginën e Preshevës?
preshevajone.com
Vucic thotë se serbët kanë frikë në Kosovë nga ushtria ende pa u bërë, kurse shqiptaret e Preshevës që nga koha e Milosheviqit, mbahen të blinduar nga
gazetablic.com
‘Nuk është faji i Haradinajt, që ministrat ndërrohen kaq shpesh’
americaneye.al
Perëndimi i biznesit të lojërave të fatit, ja kompanitë që punësojnë mbi 7,000 persona - American Eye
cna.al
Nga këshilltarët e Metës, te ish-drejtori i LSI/ Dalin emrat shtesë për KLSH-në
Ankara - Pompeo u prit në takim nga Presidenti Erdogan
presheva.com
PD dega në Medvegjë fton medvegjasit të bëjnë verifikimin e listave zgjedhore
Rrëfimi i yllit francez të futbollit, Mamadou Sakho – Nga fëmijëria pa baba, bukë e shtëpi, te një bamirës i madh në Afrikë, Francë e Angli
preshevajone.com
Kush e sundon fushegropen e Lugines se Preshevës dhe Vardarit e mbizotëron Ballkanin
preshevajone.com
Ish-komandanti i UÇPMB-së Thaçit: Ke rrejtë sa ke rrejtë, kësaj radhe mos me Preshevën
preshevajone.com
Musliu: Pas deklaratave për bashkim, mbushet Lugina e Preshevës me forca serbe. Të rinje po largohen. Lugina po zbrazet
Mos hapja e hetimeve nga prokuroria për Ramën, Vasili: Akti është i paligjshëm, militant dhe i lajthitur - Shqiptarja.com
syri.net
Denoncimet/ Ja si vëllezërit Rama po krijojnë monopolin online të bixhozit, 1 milion pika të reja do të ... Mrekullia e Rilindjes së Ramës: Nga Xhisel
preshevajone.com
Franca dihet me Serbine. Macron e mbështet idene e Vucicit dhe Thacit
preshevajone.com
Xhemaledin Salihu, zgjidhet kryetar i Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore
Tirana, aty ku propagandohet gjelbërimi… por lulëzojnë kullat
koha.net
PDK: Buxheti i Podujevës për vitin 2019 harxhohet për gypa të kanalizimit
Deputetët kundër Projektligjit që mundëson blerjen e veturave më të vjetra se 10 vjet
ina-online.net
Talat Xhaferi, kryeparlamentari në karrigen e nxehtë të parlamentit
shekulli.com.al
PD: Përgjime të reja, si u fabrikua nga policia dëshmitari i rremë
Drejtorët që urdhërojnë me celularë nga zyrat
Një shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë është spastrim etnik i thënë ndryshe. Mos e bëni!
Eksportet rriten me 15.3%, kryesojnë nafta dhe metalet
shekulli.com.al
Dhjetë vite në arrati, arrestohet trafikanti i tragjedisë së Butrintit
Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm/ Kuko: Agjencitë modernizojnë sistemet e teknologjisë, ndërsa shoqëria civile është aleat në ndërgjegjësimin e k
aa.com.tr
Turkish Airlines rifillon fluturimet Ankara-Romë
Rama: Skuadër kombëtare bashkë me opozitën për integrimin
insajderi.com
Brexit, divorc pa marrëveshje
syri.net
Dalin FOTOT/ Zbulohet i dyshuari i vrasjes së gazetarit në Turqi dhe lidhja e tij me Princin Saudit
Prokuroria, vegël në duart e Kryeministrit
Lluka: Prodhuesit të punojnë sipas standardeve të BE-së, të bëhen konkurrentë në treg
Publikohen për herë të parë fotot/ Xhisiela dhe Rexhepi duke u puthur pasi dalin nga hoteli në Fushë Krujë
syri.net
Kush u plagos në Shkodër? Policia gjen një fuoristradë të bërë shoshë me plumbaRama shantazh mjekëve: Bëni normën për milionat e Vilmës, ose ikni nga
Serbët kërkojnë që Vidovdani të futet në listën e festave zyrtare
koha.net
Spahiu zëvendëson Sahitin në Krimet Ekonomike, ky i fundit transferohet në Departamentin e Kufirit
gazeta55.al
Denoncimi te Berisha/ Njeriu i PS në Lezhë , një ish i dënuar, sot punonjës policie
Kryerja e veprimtarisë terroriste nga të kthyerit në vendin e origjinës, trendi më i ri nga ISIS
75-vjeçari që shëron sëmundjet me ujin e ftohtë
aa.com.tr
Albayrak: Kërkesa e letrave me vlerë dëshmi e ekonomisë së fortë turke
Marka e njohur Shell hyn në Shqipëri: Sillet nga kompania e miliarderit grek
Imami i “Rrugës së Kavajës” prej 8 vitesh rreh prindërit, motrën e nusen e vëllait: Ahmed Kalaja donte të na martonte vajzat me pahir
kallxo.com
Komisioni i Kuvendit nuk e pranon ‘Vidovdanin’ si festë zyrtare në Kosovë
Nis seanca për Rexhep Rrajën, avokati: Kallëzimi për xhelozi, biseda që kam patur me Xhisielën

Delegacioni i Serbisë dhe Spanjës largohen nga konferenca, shkak Kosova

Gazeta Blic 11.10. 18:36

Delegacioni i Serbisë dhe Spanjës largohen nga konferenca, shkak Kosova

Konferenca po mbahet në Vjenë, brenda presidencës gjashtë-mujore austriake të Këshillit të BE-së. Delegacioni i Komitetit të Punëve të Jashtme të Serbisë si dhe ai i parlamentit spanjoll, kanë braktisur sot konferencën ndër parlamentare për Politikë të Përbashkët të Jashtme dhe Sigurisë, dhe për Po»»»

gazetablic.com
Indeksonline 11.10. 18:10

Delegacioni i Serbisë dhe Spanjës largohen nga konferenca, shkak Kosova

Konferenca po mbahet në Vjenë, brenda presidencës gjashtë-mujore austriake të Këshillit të BE-së. Delegacioni i Komitetit të Punëve të Jashtme të Serbisë si dhe ai i parlamentit spanjoll, kanë braktisur sot konferencën ndërparlamentare për Politikë të Përbashkët të Jashtme dhe Sigurisë, dhe për Pol»»»

indeksonline.net
Lajmi 11.10. 17:40

Delegacioni i Serbisë dhe Spanjës largohen nga konferenca, shkak Kosova

Konferenca po mbahet në Vjenë, brenda presidencës gjashtë-mujore austriake të Këshillit të BE-së. Delegacioni i Komitetit të Punëve të Jashtme të Serbisë si dhe ai i parlamentit spanjoll, kanë braktisur sot konferencën ndërparlamentare për Politikë të Përbashkët të Jashtme dhe Sigurisë, dhe për Pol»»»