sot.com.al
DASH paralajmëroi Bashën dhe Kryemadhin për dhunën, kryetarja e LSI reagon për herë të parë
OKB thirrje Hong Kongut: Konsultime të gjera për ligjin e ekstradimit
Bushati: E drejta për të votuar është e shenjtë për qytetarët
Lleshaj: Zgjedhjet do bëhen më 30 qershor, policia do kryejë detyrën e ruajtjes së rendit publik
Përgjimet, Veliaj: Ishte e paragatuar, nuk ka socialist që i shmanget drejtësisë
Rama: Shtyrja e zgjedhjeve do të ishte shkatërruese për vendin
boldnews.al
Zgjedhjet të parakohshme në tetor? Veliaj e pranon nën zë…?
cna.al
“Kam lënë treçerekun e jetës aty brenda”/ Patozi keqardhje për PD-në
Jep dorëheqje Blerand Stavileci
botasot.info
Kryemadhi: Rama do tërhiqet nga zgjedhjet! Çfarë i thashë Metës për paktin në 2013
epokaere.com
Agimi i LDK-së dhe ai i AKR-së miq të pandashëm, së bashku vizitojnë Turqinë
Rama çudit nga Durrësi: Në 30 qershor ne fitojmë zgjedhjet, por edhe Luli do shpallë fitoren
boldnews.al
Shefi i Policisë që punonte për socialistët/ Ministri Lleshaj: Nuk mund të përjashtohet
portalb.mk
Basha: Kolegji Zgjedhor, fasadë e regjimit të Edi Ramës
cna.al
Deklarata bombë e kryebashkiakut/ "Nuk do lejoj zgjedhje, në 30 Qershor do hyj në burg"
cna.al
Tallja e Kryemadhit: S’kam qenë në pushtet/ LSI banda e grykësve me krokodilin Meta
cna.al
“Skam qenë asnjëherë në pushtet”/ Monika Kryemadhi tregon lidhjen e saj me Zotin
balkanweb.com
Zëvendës Presidenti amerikan përkrah rezistencës se popullit iranian
sot.com.al
"Varianti i dytë është më i keq", kryebashkiaku i Lezhës zbulon 3 skenarët e Partisë Demokratike për 30 qershor
Përgjimet e "Bild", Hila: Trafik vote vetëm në bisedën e Keshit në Dibër. Nga PD për Bethovenin flasin?!
gazetablic.com
AAK e kalon PSD-në në Kuvend – Ja sa deputetë i kanë secila parti
telegrafi.com
Pendarovski-Maas: Maqedonia dhe Gjermania kanë ndërtuar marrëdhënie miqësie, të mbushura me besim dhe respekt të ndërsjellë
kallxo.com
VIDEO- Nipi i Sala Berisha Shalës: S’mund të hysh në borde pa qenë në parti
SHBA – Uashingtoni përgatitet të sanksionojë personalitete politike dhe ushtarake iraniane
klankosova.tv
Kuvendi miraton raportin për dëbimin e gjashtë shtetasve turq (VIDEO)
boldnews.al
Vendimi i kolegjit, Brahimllari:  Gjyqtarët kamikaz të Ramës, shqyrtoi një çështje që nuk ekziston
epokaere.com
Përparimi i çoroditjes gjithëshqiptare
lapsi.al
Rama: Durrësi do ta kujtojë Dakon me respekt e admirim
Dështon Samiti i Parisit, akuza Haradinajt edhe për takimin e fshehtë në Berlin
rtsh.al
Veliaj: Më 30 qershor të gjithë në zgjedhje, nuk do preket asnjë fije floku
kallxo.com
Stuhia lë pa rrymë zona të Ferizajt, Gjakovës, Pejës dhe Prizrenit
rtsh.al
Haradinaj: Serbia duhet të jetë dy herë falenderuese ndaj NATO-s
PD Berat thirrje qytetarëve: Në 30 qershor nuk ka zgjedhje! Mos u bëni shërbetorë të krimit!
Arbana: Dua ta sjell Shijakun sa më afër standardeve europiane
Dako: Në 12 vite, investimet transformuan Durrësin

O’Connell: 14 ushtarë britanikë humbën jetën në bombardimet e NATO-s

Kallxo 12.06. 10:42

O’Connell: 14 ushtarë britanikë humbën jetën në bombardimet e NATO-s

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s në Kosovë, tha se duhet nderuar pjesëtarët e KFOR-it që dhanë jetën e tyre në këtë ditë. O’Connell përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se edhe pjesëtarë të Forcave të Armatosura Britanike kanë humb»»»

kallxo.com
Bota Press 11.06. 12:03

Tony Blair kujton çlirimin e Kosovës

Botapress 11 Qeshor- Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair tha se në atë kohë kishte marrë vendim për ndërhyrje në Kosovë që të parandalojnë vrasjet e njerëzve. “Në vitin 1999, mora vendimin si Kryeministër i Britanisë për t’u bashkuar me forcat e tjera t»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano