Dve osobe poginule u urušavanju zgrade u Sizranu nakon napada dronom
MOSKVA - Dve osobe, žena i dete, poginule su u ruskom gradu Sizranu nakon delimičnog urušavanja stambene zgrade, saopštile su vlasti Samarske oblasti. Guverner Vjačeslav Fedoriščev naveo je da je do tragedije došlo nakon napada ukrajinskih dronova, usled čega se urušio ulaz u zgradu i deo stanova, »»»
Misija MMF-a od sutra u Beogradu
Misija Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) započeće sutra zvaničnu posetu Beogradu, povodom treće revizije tekućeg aranžmana, najavila je danas Narodna banka Srbije (NBS). Prvi sastanak sa zvaničnicima Srbije biće sutra u NBS. Planirano je da Misija MMF-a boravi u Beogradu do 5. maja. Aranžman Inst»»»
Rojters: Nastavljen tranzit nafte preko ukrajinskog dela naftovoda Družba
KIJEV - Tranzit nafte ka Evropi preko ukrajinskog dela naftovoda "Družba" nastavljen je danas, rekao je izvor iz industrije za Rojters. Izvor je naveo da je tranzit nastavljen u 10.35 sati po srednjeevropskom vremenu. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski saopštio je u utorak da je Ukrajina popr»»»
Немачка: могуће обуставе казахстанске нафте од 1. маја
Немачко Министарство економије саопштило је данас да је обавештено како од маја више неће стизати казахстанска сирова нафта у рафинерију ПЦК у Швету, која је једна од највећих на североистоку Немачке. Према наводима индустријских извора, Русија би могла да обустави транзит казахстанске нафте путем »»»
Diže se nemačka vojska
Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus predstavio je danas novu strategiju vojske Nemačke i izjavio da će se držati cilja od 260.000 aktivnih vojnika uprkos zahtevima visokih vojnih zvaničnika da se taj broj poveća kao odgovor na rastuću pretnju od Rusije. On je na konferenciji za novinare rekao»»»
Zelenski otkrio šta zaista misli o Trampovom zetu i ključnom čoveku: "Kakvo nepoštovanje"
Anđela Krstović Novinar rubrike Svet Zelenski ističe da najbrži način za okončanje rata može biti prekid vatre na postojećoj liniji kontakta, ali Moskva trenutno postavlja nerealan ultimatum i nije spremna na kompromis Predsednik Ukrajine dovodi u pitanje efektivnost bezbednosnih garancija Slušaj v»»»
Macut: Snaga društva u Srbiji ogleda se u razumevanju i uvažavanju svakog čoveka
Premijer Srbije Đuro Macut danas je položio venac u Spomen-parku Jajinci povodom obeležavanja Dana sećanja na žrtve Holokausta, genocida i druge žrtve fašizma u Drugom svetskom ratu i poručio da je obaveza današnjih generacija da pamte i ne dozvole da se zlo ponovi. „Danas stojimo kao čuvari uspome»»»
Nenad Vujić: Zakon o sprečavanju trgovine ljudima u potpunosti uklopljen sa direktivama EU
BEOGRAD - Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je danas da je Predlog zakona o sprečavanju i suzbijanju trgovine ljudima i zaštiti žrtava dobio punu podršku od strane EU, Saveta Evrope, kao i da je u potpunosti uklopljen sa direktivama EU koje regulišu ovu oblast. Vujić je, tokom skupštinske rasprav»»»
Bekerat: EU snažno podržava lokalni razvoj širom Srbije
KRAGUJEVAC - Ambasador i šef Delegacije Evropske unije (EU) u Republici Srbiji Andreas fon Bekerat izjavio je danas u Kragujevcu da EU snažno podržava lokalni razvoj širom Srbije, kao krucijalan za unapređenje kvaliteta života građana i obezbeđivanje održivog privrednog rasta, a da je EU Nedelja mo»»»
Nastavljeno zasedanje Narodne skupštine; Na dnevnom redu 40 tačaka
Poslanici u Skupštini Srbija završili su danas raspravu po amandmanima na Predlog zakona o upostavljanju i funkcionisanju sistema za upravljanje kohezionom politikom. Oni su prešli na raspravu po amandmanima na Predlog zakona o sprečavanju i suzbijanju trgovine ljudima i zaštiti žrtava. Poslanica S»»»
UŽIVO NA TV PINK I PINK.RS! VUČIĆ U PARAĆINU: Predsednik Srbije obilazi proizvodni pogon kompanije 'Vaider Srpska fabrika stakla'
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje svečanom otvaranju novog proizvodnog pogona kompanije Vaider Srpska fabrika stakla u Paraćinu. Predsednika Vučića dočekali su u krugu fabrike vlasnik Srpske fabrike stakla Igor Lah i generalni direktor Vaider Grupe Kristijan Froba, nakon čega»»»
Opozicioni urednik udario na opoziciju: Bolje im je da se potpuno uklone iz javnog života... (VIDEO)
Urednik Danasa Aleksandar Roknić govorio je na televiziji N1 o opoziciji i najžešće ih iskritikovao. On je rekao da misli da ćemo vrlo brzo ići na izbore, ali da "ne bi očekivao mnogo od opozicije". - Oni nisu u stanju da se dogovore oko pravca u kojim će se kretati ova zemlja. Naprosto, oni su jed»»»
Sar: Izrael nema ozbiljnih nesuglasica sa Libanom
JERUSALIM - Ministar spoljnih poslova Izraela Gideon Sar izjavio je danas da Izrael nema "ozbiljnih nesuglasica" sa Libanom uoči nove runde razgovora Bejruta i Tel Aviva koji će se održati u četvrtak, 23. aprila u Vašingtonu. "Doneli smo istorijsku odluku da pregovaramo direktno sa Libanom posle vi»»»
Sibiha bio u kontaktu sa dolazećom mađarskom šeficom diplomatije
KIJEV -Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha izjavio je da je već uspostavio kontakt sa dolazećom mađarskom ministarkom spoljnih poslova Anitom Orban i izrazio spremnost za unapređenje bilateralnih odnosa. Na konferenciji za novinare, Sibiha je naveo da je razmenio poruke sa Orban i po»»»
Podrška kulturi i civilnom društvu kroz povezivanje – drugi dan EU nedelje mogućnosti
6 Kultura i civilno društvo objedinjeno predstavljaju kreativnost, otvoren dijalog, otvorenost uma, zajedničke vrednosti i građane koji aktivno oblikuju svoja društva, zaključak je nakon drugog dana EU nedelje mogućnosti. „Uključivanje EU u ovim oblastima, kroz programe kao što su Kreativna Evropa,»»»
Beauty događaj koji se ne propušta: Find Your Beauty by dm, 9. maja na Beogradskom sajmu
2 Postoje dani koje unapred odvojiš za sebe – bez žurbe i bez obaveza. To su trenuci kada zastaneš da otkriješ nešto novo i podsetiš se koliko je malo potrebno da se osećaš dobro u svojoj koži. Upravo takav dan donosi događaj Find your Beauty by dm, 9. maja od 12 časova u Hali 4 Beogradskog sajma. »»»
Prsli kao lajsne: Zgubidani će da blokiraju ulice zbog Evrovizije
Nema kraja blokaderskom teroru, pa nastavljaju da izmišljaju razloge kako bi blokirali ulice i maltretirali građane! Takozvani ''filolozi u blokadi'' su na svom profilu na Iks mreži pozvali na protest ispred RTS-a zbog Evrovizije!?! ''Bojkot Evrovizije. Protest ispred RTS - 28. 04. u 19 časova. Nem»»»
Metju Vitaker: SAD otvaraju novu eru u odnosima sa Srbijom fokusiranu na budućnost
BEOGRAD - Ambasador SAD pri NATO Metju Vitaker ocenio je danas da su Sjedinjene Američke Države već investirale preko 28 miliona dolara u aktivnosti deminiranja i da trenutno, rade da u tom cilju obezbede dodatnih 1,5 miliona dolara, kao i da ti napori odražavaju snagu naših bilateralnih odnosa i o»»»
Измислили разлог да малтретирају Београђане, на мети и Евровизија
Београд поново постаје талац професионалних демонстраната. Група „Филолози у блокади” најавила је за 28. април у 19 часова протест испред зграде РТС-а у Таковској улици, позивајући на бојкот Евровизије. Очигледно је да активастима није важан повод, већ само прилика да блокирају улице и малтретирају»»»
Скупштина наставила расправу о кохезионој политици и борби против трговине људима
У наставку пролећног заседања, посланици Народне скупштине Србије наставили су расправу по амандманима на Предлог закона о успостављању и функционисању система за управљање кохезионом политиком, при чему је у сали било присутно 117 народних посланика. На дневном реду седнице налази се 40 тачака, а »»»
Nikada kraja blokaderskom teroru: Sada će da blokiraju ulice i maltretiraju ljude u Srbiji i zbog Evrovizije
BLOKADERSKI teror nema kraj! Sada im smeta i Evrovizija. Bojkot Evrovizije i nacionalnog takmičenja „Pesma za Evroviziju” od strane studenata u Srbiji povezan je sa širim građanskim protestima i nezadovoljstvom radom javnog servisa. U vezi sa tim, studenti poručuju: Pratite vesti prema vašim intere»»»
NIKADA KRAJA BLOKADERSKOM TERORU Sad će da blokiraju ulice i maltretiraju ljude u Srbiji - ZBOG EVROVIZIJE?!
Blokaderi sa Filološkog fakulteta u Beogradu pozvali su na još jedno okupljanje, a povod je neverovatan Da nije strašno bilo bi smešno. Bankrotirali sa idejama, blokaderi sa Filološkog fakulteta u Beogradu organizuju novu turu maltretiranja građana zbog - Evrovizije. Konkretno, deluje kao da se oku»»»
Peter Mađar: Jačati saradnju, oslanjajući se na Austrougarsko carstvo
BUDIMPEŠTA - Lider stranke Tisa koja je pobedila na nedavnim parlamentarnim izborima u Mađarskoj, Peter Mađar, najavio je plan za jačanje političke i ekonomske saradnje u centralnoj Evropi, oslanjajući se delimično na istorijske veze iz perioda Austrougarskog carstva, piše briselski Politiko. Mađar»»»
Održive navike kao osnova odgovornog upravljanja resursima i ličnim finansijama
1 Povodom Dana planete Zemlje, Erste Banka Srbija ukazuje na značaj svakodnevnih navika u očuvanju prirodnih resursa, ali i na njihovu povezanost sa ličnim finansijama. Upravo takve navike doprinose racionalnijem korišćenju resursa i efikasnijem upravljanju kućnim budžetom. U uslovima povećanog pri»»»
MONSTRUM IZ MOSTARA OPTUŽEN ZA TEŠKO UBISTVO ALDINE JAHIĆ! Fudbalski sudija presudio joj u toaletu u kom se, bežeći od njega, sakrila: "Bićeš moja i ničija"
Slušaj vest Anis Kalajdžić (34) iz Mostara optužen je za teško ubistvo bivše devojke Aldine Jahić (32) iz Kalesije i neovlašteno nabavljanje, držanje ili prodaju oružja, a tereti se i da je prietio bivšoj devojci N. M. Kantonalni sud u Mostaru potvrdio je optužnicu protiv Kalajdžića, koji se tereti»»»
"Ajbroks" se oprašta od legende: Odlazi najefikasniji defanzivac u istoriji britanskog fudbala - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Džejms Tavernije, kapiten škotskog velikana Rendžersa, saopštio je da će na kraju sezone napustiti klub posle više od decenije provedene na stadionu "Ajbroks". Iskusni desni bek (34), ujedno i najefikasniji defanzivac u istoriji britanskog fudbala, predvodio je tim iz Glazgova punih osam godina. To»»»
Amerika je gotova? "Ono što sledi veoma je bolno"
U novom dokumentarcu Dojče velea "Demokratija pod napadom: Džan Dundar i Trampova Amerika", borac za slobodu medija u Turskoj povlači paralele između erozije demokratije u SAD i njegovoj zemlji. Mediji u Sjedinjenim Američkim Državama i širom sveta intenzivno izveštavaju o administraciji Donalda Tr»»»
Prvi snimci jezive nesreće kod granice u Bugarskoj: Autobus u jarku, putnici stradali
Blic Dvoje povređenih je vozilom Hitne pomoći prevezeno u Burgas radi pružanja hitne medicinske pomoći Preostali putnici su trenutno smešteni u dnevni centar, dok se istražuju okolnosti ovog bizarnog incidenta Slušaj vest 0:00/ 0:00 Dve osobe su poginule, a oko 16 ljudi je povređeno nakon što ih je»»»
Izbori za studentske parlamente pod budnim okom vlasti: Zašto je režimu važno ko će pobediti?
Da izbori za studentske parlamente protiču pod budnim okom vlasti nije novina, ali da su glasanja po fakultetima jedna od glavnih tema u medijima, to do sada nije bio slučaj. Nemile scene na beogradskom Medicinskom fakultetu, gde Izborna komisija izlazi iz fakultetske zgrade kroz razbijeno staklo; »»»
Protest studenata Akademije umetnosti zbog oduzete Galerije u Novom Sadu: Studenti ušli u dekanat
Ispred Galerije Akademije umetnosti Novi Sad na Bulevaru Mihajla Pupina studenti su danas od 10.30 sati upriličili svoju proslavu dana ove visokoškolske ustanove, odnosno protest ispred prostorija koje im je lokalna vlast oduzima. Nakon čega su otišli do zgrade gde je uprava AUNS – a. Ispred Galeri»»»
Macut: Naša obaveza je da pamtimo i ne dozvolimo da se zlo ponovi
Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut danas je povodom obeležavanja Dana sećanja na žrtve Holokausta, genocida i druge žrtve fašizma u Drugom svetskom ratu položio venac u Spomen-parku „Jajinci“, gde je poručio kako je naša obaveza da pamtimo i ne dozvolimo da se zlo ponovi. “Danas stojimo kao čuvari »»»
Politiko analizira: Peter Mađar želi da vrati Austrougarsko carstvo na mapu
Budući premijer Mađarske želi da oživi uticaj Centralne Evrope oslanjajući se na njenu imperijalnu prošlost. Novoizabrani premijer Peter Mađar planira da produbi odnose sa susednim državama, posebno Austrijom, oslanjajući se na snažne ekonomske veze i zajedničku istoriju koja potiče iz vremena Aust»»»
DUR: Stvoriti obavezujuće mehanizme za zaštitu Roma
Demokratska unija Roma saopštila je danas da se zalaže za uspostavljanje obavezujućeg međunarodnog mehanizma u okviru Ujedinjenih nacija (UN) koji bi bio posvećen zaštiti prava Roma širom sveta. U saopštenju se navodi da Romi predstavljaju jednu od najvećih transnacionalnih zajednica bez matične dr»»»
Ponoš: Vučić se hvali, Mađar ćuti
Predsednik Srbija centra (Srce) Zdravko Ponoš izjavio je danas, da sudeći prema društvenim mrežama mađarskog premijera Petera Mađara, njemu razgovor sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem „nije bio vredan pomena“. Kako se navodi u saopštenju, Ponoš je ukazao da se Vučić na Instagramu „pohvalio“»»»
Misija MMF od sutra do 5. maja u zvaničnoj poseti Srbiji: Ažuriraće makroekonomske projekcije
Nada Matić Novinarka Blic Biznisa Cilj posete MMF-a Srbiji je treći pregled aranžmana u okviru Instrumenta za koordinaciju politika (PCI) Biće objavljene i ažurirane makroekonomske projekcije Plenarni sastanak misije MMF-a i delegacije Republike Srbije, u NBS u Ulici kralja Petra 12, zakazan je za »»»
Laž dana; Piper: "Pobeđuje mladost i mlađani Đokić sa 63 godine" VIDEO
Politički analitičar Uroš Piper osporio je narativ o "mladosti koja pobeđuje", ukazujući da se kao novi lideri promovišu ljudi u poznim godinama. "Kažu juče na N1, studenti, mladost pobeđuje. Hajde da vidimo tu mladost rektora Đokića koji ima 63 godine i koga oni hoće da nominuju nekog novog lidera»»»
URNEBESNA ANALIZA UROŠA PIPERA: Pobeđuje mladost i mlađani Đokić sa 63 godine
Da li biste i vi za ljude od 75 godina, koji su pred penzijom, rekli da su studenti i budućnost Srbije Kažu juče na N1, studenti, mladost pobeđuje. Hajde da vidimo tu mladost rektora Đokića koji ima 63 godine i koga oni hoće da nominuju nekog novog lidera, predlaže Uroš Piper. U medijskoj analizi P»»»
JOVANOV RASKRINKAO BLOKADERE: Dragi građani, oni su priznali da traže da se novac oduzme od vas, a da Šolakovim medijima i njihovim organizacijama (VIDEO)
Jovanov ogolio blokadere Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov raskrinkao je blokadere koji su, kako je naveo, priznali da traže da se novac oduzme od građana Srbije, a da Šolakovim medijima i njihovim organizacijama. - Onog momenta kad su prestale da stižu pare od američkog nevladinog sektora, »»»
NA DRUŠTVENIM MREŽAMA SE POJAVILE OPROŠTAJNE PORUKE: Kakav čovek bi digao ruku na vas?
Denis (28) i Nezrin Hot (27) iz Rožaja i Kenan Miraljemović iz Novog Pazara ubijeni su preksinoć na Starom aerodromu.»»»
TRAGEDIJA U BUGARSKOJ! Autobus pun Ukrajinaca se prevrnuo kod granice, ima poginulih
Slušaj vest U teškoj saobraćajnoj nesreći kod bugarsko-turske granice poginule su dve osobe, dok je više putnika povređeno nakon što se autobus prevrnuo u jaruzi u Malotrnovskoj oblasti. Šestoro povređenih sa težim povredama prevezeno je u bolnice u Burgasu, dok je još deset osoba zbrinuto u Centru»»»
TOPOVNJAČA REVOLUCIONARNE GARDE PUCALA NA BROD U ORMUSKOM MOREUZU! Vatra otvorena bez upozorenja, Teheran: Tako sve dok Amerika ne odblokira iranske luke
Slušaj vest Operativni centar za pomorsku trgovinu Ujedinjenog Kraljevstva (UKMTO) saopštio je jutros da je brod za kontejnerski prevoz pretrpeo "tešku štetu" nakon što mu se približio i pucao na njega brod Korpusa iranske revolucionarne garde (IRGC) u Ormuskom moreuzu. Skaj njuz prenosi da je UKMT»»»
(FOTO/VIDEO) Gotove "krtice" za beogradski metro, transport iz Kine kreće u junu, a stižu u septembru
Direktor JKP "Beogradski metro i voz" Andreja Mladenović izjavio je da će transport TBM mašina "krtica" za kopanje metroa, koje su završene i testiraju se u fabrici CRCHI u Kini, početi u junu ove godine i da se očekuje da će stići u Beograd krajem septembra. Pročitaj više Oglas»»»
Misija MMF od četvrtka u Beogradu
Misija Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) započeće sutra zvaničnu posetu Beogradu, povodom treće revizije tekućeg aranžmana, najavila je danas Narodna banka Srbije (NBS). Pročitaj više Oglas»»»
(FOTO/VIDEO) Gotove "krtice" za beogradski metro, transport iz Kine kreće u junu, a stižu u septembru
Direktor JKP "Beogradski metro i voz" Andreja Mladenović izjavio je da će transport TBM mašina "krtica" za kopanje metroa, koje su završene i testiraju se u fabrici CRCHI u Kini, početi u junu ove godine i da se očekuje da će stići u Beograd krajem septembra. Podeli Oglas "Mašine su proizvedene, on»»»
Misija MMF od četvrtka u Beogradu
Misija Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) započeće sutra zvaničnu posetu Beogradu, povodom treće revizije tekućeg aranžmana, najavila je danas Narodna banka Srbije (NBS). Podeli Oglas Prvi sastanak sa zvaničnicima Srbije biće sutra u NBS. Planirano je da Misija MMF boravi u Beogradu do 5. maja. Ar»»»
Zbog rata u Iranu moguć i skok cena kondoma: "Situacija je veoma krhka"
Bezbedan seks bi mogao da poskupi ako rat sa Iranom nastavi da remeti globalne lance snabdevanja, navodi se u novom intervjuu sa izvršnim direktorom najvećeg svetskog proizvođača kondoma, piše CNN. Pročitaj više Oglas»»»
Zbog rata u Iranu moguć i skok cena kondoma: "Situacija je veoma krhka"
Bezbedan seks bi mogao da poskupi ako rat sa Iranom nastavi da remeti globalne lance snabdevanja, navodi se u novom intervjuu sa izvršnim direktorom najvećeg svetskog proizvođača kondoma, piše CNN. Podeli Oglas Izvršni direktor kompanije Karex, Goh Miah Kiat, rekao je za Rojters u utorak da bi komp»»»
Андријана Месаровић: Српска вина ценовно конкурентна и већ препозната у Кини
У Гуангџоуу је данас отворен скуп компанија из провинције Гуангдунг на којем се представило пет српских винарија, а потпредседница владе и министарка привреде Адријана Месаровић истакла је да су српска вина ценовно конкурентна, као и да је њихов квалитет већ препознат на кинеском тржишту. Она је на»»»
Bliži se kraj radova na najvećem srpskom koridoru: 110 kilometara spremno do Vidovdana
Moravski koridor, prvi digitalni auto-put u Srbiji, biće otvoren do Vidovdana, spajajući ključne gradove i unapređujući saobraćajnu infrastrukturu, najavio je juče predsednik srbije Aleksandar Vučić Srbija trenutno prolazi kroz snažan investicioni zamah, usmeren na izgradnju i modernizaciju ključne»»»
Misija MMF od sutra u zvaničnoj poseti Srbiji
Misija Međunarodnog monetarnog fonda započeće sutra zvaničnu posetu Beogradu, a prvi sastanak biće održan u Narodnoj banci Srbije. Plenarni sastanak misije MMF-a i delegacije Republike Srbije, u NBS u Ulici kralja Petra 12, zakazan je za 10 časova, najavljeno je iz NBS. Misija Fonda boraviće u Beog»»»