shekulli.com.al
Johannes Hahn: Nuk mund të jap garanci për negociatat në tetor
shekulli.com.al
Partia “Zgjidhja”: Grushti i radhës për shqiptarët nga BE
gazetablic.com
Këto janë çështjet kryesore që u diskutuan për Kosovën në BE
cna.al
Dështojnë marrëveshjet ekonomike Shqipëri-Kosovë/ Krasniqi jep alarmin
periskopi.com
Konjufca akuzon LDK’në për dështimin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë
Tabaku: Nuk ka hapje negociatash pa meritë. Qeveria gënjeshtër me veshje ministri dhe hije shtetërore, më kujton historinë e Cernobilit
Negociatat, vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do merret në grup në tetor
gazetainfokus.com
Vrasja e dyfishtë në Deçan, dëshmitari thotë se dy të akuzuarit kishin me armë në duar
javanews.al
Negociatat, Hahn: Gjermania kërkon më shumë kohë, dy vende mbeten skeptike
aktuale.mk
Galeria Nacionale e Maqedonisë së Veriut realizoi bashkëpunimin kulturor me Kosovën
kohajone.com
Balla: Në përgjime mund të jem dhe unë. Janë gjera normale…
Hahn e pranon: Kriza politike ka ndikuar te disa nga vendet e BE për negociatat
almakos.com
Kadri Veseli shkaktoi të qeshura gjithandej kur mbrëmë i shpalli luftë korrupsionit
rtsh.al
U premtoi rikonstruksionin e rrugëve në 2015, Veliaj rikthehet në familjen Duzha: “E mbajta fjalën”! 
balkanweb.com
Përgjimet/ “Jashtë kontekstit”, Balla: Mund të jem dhe unë
Konjufca për rrëzimin e Qeverisë: Nuk e kontaktojmë ‘Srpskan’, nëse votojnë ‘pro’ e mirëpresim
kallxo.com
Qeveria shpronëson pronat në fshatin e Fatmir Limajt për ndërtimin e Zonës Ekonomike
hashtag.al
Taulant Balla i bindur: Negociatat çelen në vitin 2019, edhe unë kam folur me Arben Keshin
insajderi.com
Veseli harron zotimin e mbrëmshëm, nuk e shkarkon të dënuarin për korrupsion
rtsh.al
Liderët e BE-së vendosin sot për hapjen e negociatave me Shqipërinë, apo vendimi do të shtyhet për në vjeshtë
gazetablic.com
Kryetari i Parlamentit të Turqisë me prejardhje nga Godanci i Vitisë
indeksonline.net
86 gjimnazistë veshin uniformën e FSK-së: Jemi Forca e Sigurisë, ne ia mbrojmë vlerat lirisë!
Procesi i integrimit, instrument unik dhe i pazëvendësueshëm për të ndërtuar një shtet funksional
exit.al
Komisioni i Ekonomisë miraton kontratat, 2 rrugë do kushtojnë më shumë se 250 milionë euro
Dekreti i presidentit është i vetmi ligj për zgjedhjet
E bujshme/ Transferta e radhës për Juventusin vjen nga PSG-ja, 7 mln euro në sezon
shqiptarja.com
Ekskluzive / Kryetari i QKK-së, Eduart Makri: Deri tani janë vlerësuar njerëzit edhe jo projektet, ja ndryshimet që do të bëj
Çfarë po ndodhë me rrëzimin e Qeverisë, Glauk Konjufca flet
koha.mk
PSP po humb besimin
syri.net
‘Mos bëni kaq zhurmë se unë polic jam’ - IRIQI bisedon me Pjerin Ndreun Komentet
rtsh.al
Veliaj: “Bulevardi ‘Zogu i Parë’ do kthehet në zonë komerciale"!
Fetai: “El Cheka” të mos luajë me ndjenjat e familjarëve të rastit “Monstra”, të na i dorëzon “bombat” (VIDEO)
klankosova.tv
Info Magazine: Ballafaqimi për vizat
portalb.mk
“Bombat” dhe “shpërthimet” në media
Miratohet Milot-Balldre, projekti parashikon ndërtimin e një autostrade të kategorisë A
insajderi.com
Haradinaj i kërkon përgjegjësi nga ministri për kolonat në kufirin me Shqipërinë
botasot.info
Rama merr me vete në Londër edhe biznesmenët e njohur
rtsh.al
Përmet, ministri Klosi: Vjosa së shpejti 'Zonë e Mbrojtur'!
kosova.info
Hoxha: Miratimi i projektligjit për Marrëveshjen financiare IPA 2018 kap vlerën e mbi 94 milionë eurove - Kosova Info
Çuçi në Lushnjë, nis ndërtimi i qendrës së grumbullimit bujqësor më të madhe në rajon
koha.mk
Reformat që nuk duken
ATK me plan veprimi për sektorin e ndërtimtarisë
telegrafi.com
Haradinaj e quan sukses futjen në konkluzionet e Këshillit të Ministrave të BE-së sa i përket liberalizimit
tesheshi.com
Xhamitë në Turqi plot, njerëzit luten për Muhamed Mursin (foto)
exit.al
PD: Rama dhe bashkëpunëtorët e tij duhet të hetohen dhe dënohen për krime zgjedhore
Meta “ndjell”, rikthimin e vizave, Rama: Turp!

KQZ-NDI, tryezë teknike për financimin e partive politike

Gazeta Telegraf 11.10.2018. 17:42

KQZ-NDI, tryezë teknike për financimin e partive politike

Komisioni Qendror u Zgjedhjeve me mbështetjen e Institutit Demokratik Amerikan (NDI), Ambasadës Britanike në Tiranë dhe USAID, organizoi një tryezë teknike me Komisionerët dhe Administratën e KQZ-së, duke u fokusuar në rolin që KQZ duhet të luajë si rregullator i financimit të partive politike në S»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining