shqiptarja.com
Çuçi takim me blegtorët në Nivicë: Jemi në bisedime me investitorë nga Arabia Saudite dhe Irani
Promovohet pulla postare dhe emblema e Konferencës së Parisit
“Arrestohet për kontrabandë kandidati i PS-së/ “Policia e Sandër Lleshit fsheh krimin!”
Tani është e qartë!/ Reagon Taulant Balla pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor: Të zhvillohen zgjedhjet
rtsh.al
Ministri i Jashtëm Turk, në lidhje me qëndrimin e SHBA-ve mbi sistemet e mbrojtjes raketore Ruse
periskopi.com
Ganja e PDK-së bëhet avokate e mbretit të tallavasë, Labit
tetovasot.com
Osmani – Sijartos: Hungaria mbetet aleati ynë i fuqishëm brenda Bashkimit Evropian
portalb.mk
Konstatime dhe të dhëna personale, në një lajm joprofesional
aa.com.tr
Turqia përshëndet Ruandën për mbyljjen e shpejtë të shkollës së FETO-s
shqiptarja.com
Maturantët zhvillojnë provimin e fundit/ PD: U nxorën tezat
alsat-m.tv
Shqipëri, vijojnë përplasjet për datën e zgjedhjeve
Protesta kundër BDI-së në Tetovë. Vëllai i El Chekës: Ali Ahmeti vret shqiptarë (VIDEO)
shqiptarja.com
NY Times: Institucioni më i lartë zgjedhor në Shqipëri shmang presidentin! Të dielën ka zgjedhje
Ekonomisti: Moska synon monopolin mbi asetet natyrore
aa.com.tr
Politikat e Erdoğanit për Lindjen e Mesme, më të mbështeturat në mesin e arabëve
evropaelire.org
Telekomi i Kosovës vendos ta ndërpresë kontratën me Z-Mobile
cna.al
Skandali i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit/ Albana Shtylla nga Soros tek plagjiatura
ARRSH merr masat 1 javë pas tragjedisë, eksperti: Nuk mjaftojnë
portalb.mk
Sijarto përsëriti qëndrimin e tij për RMV-në: Shtyrja e dhënies së datës – humbje e madhe për BE-në
Ministrja Denaj fton sipërmarrjet suedeze të investojnë në Shqipëri
boldnews.al
A do e lejojë Lulzim Basha grushtin e shtetit duke tundur kokën para ndërkombëtarëve…
Debate gjatë diskutimit të kërkesës së 55 deputetëve për shkarkimin e Presidentit Meta
rtsh.al
Intesifikohen hetimet mbi dosjen "339"
Zaev vetëpropozohet për Ministrinë e Financave
botasot.info
Kryediplomati italian telefonon Ramën e Bashën, kjo është kërkesa e tij
noa.al
Bashkia Kukës padit anëtarët e KZAZ Kukës për shpërdorim detyre
GJERMANI – AKK: Asnjë bashkëpunim CDU-AfD
balkanweb.com
“Hetim parlamentar për Metën”,Ulsi Manja: Përgjigjja e tij fyese
FOKUS – Saga e trishtë e Boris Becker
BRUKSEL – Socialistët propozojnë Timmermans për president të KE
rtsh.al
Ministri i Jashtëm italian apel Ramës e Bashës: Siguri dhe korrektësi për zgjedhjet e 30 qershorit
ekonomiaonline.com
Dodik “këshillon” Haradinajn: “Çizmet ushtarake mund t’ia veshësh një maceje”
cna.al
“Spaghetti Western”/ Avni Delvina tallet keq me Ben Blushin  
koha.net
Jeta e ruses nga Leningradi me kolonelin shqiptar nga Patosi
rtsh.al
Basha takon aleatët pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor. Shehi: Nuk e njohim vendimin
Produktet “Made in Kosova” synojnë tregun amerikanë
Bankers, 120 mln euro penalizim; Masa drastike nga tatimet për evazion të rëndë fiskal
aa.com.tr
Turqia kundërshton sanksionet amerikane lidhur me blerjen e sistemit S-400
almakos.com
EKSKLUZIVE/ Presidenti Pendarovski: Nuk do tërhiqem nga vlerat për të cilat thashë se do të angazhohem gjatë fushatës zgjedhore
almakos.com
Gabimi që e bëri Blerim Devolli në Kuvendin e Kosovës, që mund t’i kushtojë shtrenjtë
boldnews.al
Diktati për votat e administratës/ Sistemi i “Patronazhimit” për 30 Qershorin
Humbi jetën një 18 vjeçar?

Sadushi flet për shpërndarjen e Parlamentit nga Presidenti: Bëhet vetëm në dy raste

Bota Sot 14.06. 21:33

Sadushi flet për shpërndarjen e Parlamentit nga Presidenti: Bëhet vetëm në dy raste

Situata politike në vend është në një pikë vlimi, ndërsa nga njëra anë kemi shtyrjen e datës së zgjedhjeve nga Presidenti i vendit Ilir Meta, dhe nga ana tjetër, kreu i qeverisë Edi Rama nuk tërhiqet nga zgjedhjet në datën e caktuar 9 muaj më parë, atë të 30 qershorit. Konstitucionalisti Sokol Sadu»»»

botasot.info
Panorama 14.01. 13:24

“Rama ministër i Jashtëm”, si e paralajmëruan analistët: Zgjidhja për të dalë nga ngërçi…

Mundësinë që vetë kryeministri Rama do te merrte ne dore edhe drejtimin e Ministrise se Jashtme, e paralajmeroi emisioni “Java në RTSH”, teksa folen analistet Preç Zogaj dhe Lorenc Vangjeli. Nga ajo studio Vangjeli deklaroi: “E pakonfirmuar, por së paku dy burime pohojnë se kryeministri Rama ka një»»»

Citynews 12.01. 13:56

Ministria e Jashtme/ Zbulohet “asi” nën mëngë i Ramës

Share Tweet Analisti Lorec Vangjeli ka treguar planet e kryeministrit Edi Rama për Ministrinë e Jashtme. Nga emisioni “Java në RTSH”, ku si temë diskutimi ishte debati midis kreut të qeverisë dhe presidentit Ilir Meta, Vangjeli deklaroi se zgjidhja për ministrin e ri të Jashtëm mund të vijë përtej »»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano