netpress.com.mk
Телефонски разговор меѓу Макрон и Путин, за Сирија и Украина
zurnal.mk
Избори во април, триумфализам уште сега
alsat-m.tv
Партиите си договорија избори, ама заборавија на изборниот модел, законот за ОЈО и пописот
Италија го враќа датумот за преговори со Македонија на агендата на ЕУ
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Сириските Курди со компири ја гаѓаа американската војска
press24.mk
Заев ќе патува за Рим, Италија сака да го врати на маса проширувањето на ЕУ
netpress.com.mk
Данас: Русија е сигурна дека Вучиќ нема да ги исполни ветувањата кон Запад
zurnal.mk
Протест „Новинари против фантоми“ пред српската Влада
ДОБРИТЕ И ЗДРАВИ ИНСТИТУЦИИ ПРЕДУСЛОВ ЗА ДИНАМИЧЕН И ОДРЖЛИВ РАСТ
ПРЕКУ ЗАКОНСКА ПОДДРШКА КАЈ СТОПАНСКИТЕ СПОРОВИ ДО ИСКОРИСТУВАЊЕ НА БЕНЕФИТИТЕ ОД МЕДИЈАЦИЈАТА
Италија го враќа прашањето за почнување на преговорите, Макрон доаѓа во Скопје и Тирана
mia.mk
Курти: Одлуката на Советот на ЕУ е неправда кон Албанија и Северна Македонија
makfax.com.mk
Светска банка ќе даде поддршка од 120 милиони долари за финансирање на пет проекти
makfax.com.mk
Џонсон и Ердоган разговараа за Сирија
Изјава на премиерот Заев по лидерската средба: Постигнавме консензус за избори на 12-ти април, верувам дека граѓаните мудро ќе донесат одлука за траси
kurir.mk
Бугари ќе бдеат за прием на Македонија во ЕУ
mia.mk
Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски
alfa.mk
Европските лидери дадоа поддршка за референдумот, но не и гаранција за датум
makfax.com.mk
ЕУ: Британија да ни ги каже идните чекори
kurir.mk
Димовски: По пазарот за името, некој мислел дека датумот ќе дојде како подарок
kanal5.com.mk
Париз: Ново одлагање на Брегзит не е во ничиј интерес
kanal5.com.mk
Груевски на ФБ: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната “сламка за спас”
kanal5.com.mk
Заев: Предлагам брзи предвремени избори, граѓаните да одлучат по кој пат ќе одиме
alfa.mk
„Ла Верита“: Макрон се одмаздува и го блокира проширувањето на ЕУ
makfax.com.mk
Ципрас: Понекогаш европските вредности се посилни на Балканот, отколку во Европа
kurir.mk
30 април 2019, ЗАЕВ: Имав успешни состаноци со Меркел и Макрон, ова лето имаме датум, одиме напред со Стево!
kurir.mk
Николоски: Наши партнери се Брисел, Берлин, Париз, Вашингтон и Лондон
kurir.mk
Гори твитер: Заев да не си дава оставка, нема да се најде друг што ќе каже дека Делчев е Блгарин
kurir.mk
Николоски: Во Нон пејперот на европските држави членки ни беа кажани условите за реализација за добивање датум, но владата не ги испорача реформите
kanal5.com.mk
Александар Николоски во „Само интервју“
alsat-m.tv
Македонија и Албанија не добија датум за старт на пристапните преговори за членство во ЕУ
Целодневни консултации во владата по негативната одлука од Брисел
kanal5.com.mk
Нема одлука за датум, ЕУ ќе се наврати на прашањето на пролет
alsat-m.tv
Пендаровски, Димитров, Османи: Европската иднина останува приоритет
slobodnaevropa.mk
Реакции за датумот- разочарување, жалење, отворање врата за Москва и Пекинг
Kapital 10.10. 11:51

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама. Премиерот Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ и шефот на албанската Влада, Еди Рама претпладнево ќе одржат трилатерална средба во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Според најавите од кабинетот на српскиот претседател, како шт»»»

kapital.mk
Makfax 10.10. 10:38

(Видео) Трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама во Србија

Премиерот Зоран Заев денеска во Нови Сад ќе учествува на трилатерален состанок со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, и претседателот на владата на Република Албанија, Еди Рама. Заев во Србија пристигна синоќа и присуствуваше на вечера, организирана од Вучиќ и српската премиерка Ан»»»

makfax.com.mk
Makedonsko Sonce 10.10. 09:25

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ и шефот на албанската Влада, Еди Рама претпладнево ќе одржат трилатерална средба во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Според најавите од кабинетот на српскиот претседател, како што јави дописникот на МИА, тема на состанокот е поврзува»»»

Telma 10.10. 09:22

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ и шефот на албанската Влада, Еди Рама претпладнево ќе одржат трилатерална средба во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Според најавите од кабинетот на српскиот претседател, тема на состанокот е поврзување на пазарите на земјите од реги»»»

Idi Vidi 10.10. 09:05

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ и шефот на албанската Влада, Еди Рама претпладнево ќе одржат трилатерална средба во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Според најавите од кабинетот на српскиот претседател, како што јави дописникот на МИА, тема на состанокот е поврзува»»»

Press24 10.10. 08:42

Заев-Вучиќ-Рама на трилатерална средба во Србија

Премиерот Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ и шефот на албанската Влада, Еди Рама претпладнево ќе одржат трилатерална средба во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Според најавите од кабинетот на српскиот претседател, како што јави дописникот на МИА, тема на состанокот е поврзува»»»

press24.mk
MIA 10.10. 08:39

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама

Белград, 10 октомври 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ и шефот на албанската Влада, Еди Рама претпладнево ќе одржат трилатерална средба во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Според најавите од кабинетот на српскиот претседател, како што јави дописникот на »»»

mia.mk
Sitel 09.10. 14:04

Исени: „Мал шенген“ само како инклузивен процес за сите држави од Западен Балкан

Иницијативата на Србија за создавање т.н мал шенген е решение само како инклузивен процес за сите држави од Западен Балкан, смета Дриљон Исени од Стопанската комора на Северозападна Македонија. Мини шенгенот, потенцира Исени, треба да биде инклузивен за сите држави од Западен Балкан. Не сме за тоа »»»

sitel.com.mk
Alsat M 09.10. 13:20

Вучиќ ќе понуди „мал шенген“ на премиерите Заев и Рама

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, порача за формирање некој вид „мал шенген“ меѓу Србија, Македонија и Албанија, со цел отстранување на трговските бариери за слободен проток на стоки и услуги. Вучиќ денеска и утре во Нови Сад ќе ја презентира својата идеја на премиерите на Албанија и Макед»»»

alsat-m.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano