INVESTIGIM/ Lana, kanali në mes të qytetit (FOTO LAJM)
indeksonline.net
Vjedhje masive e votave mes kandidatëve të AAK-së e PSD-së (Dokument)
telegrafi.com
Nesër takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së
Kuvendi mblidhet në seancë plenare
boldnews.al
BE na tha “Jo”. E duam, s’na do, po me kë të martohemi?
6 vjedhje në një muaj: Policia kap me “presh në duar” bandën e hajdutëve në Durrës
cna.al
“Ofendoi protestuesit”/ Klevis Balliu mesazh ambasadorit të OSBE
periskopi.com
Reagim i Periskopit mbi gjuhën rrugaçe të Xhemajl Rexhës
Çfarë kërkon Ali Ahmeti në politikë, pas dështimit të datës për negociata
boldnews.al
Noka tallet me Hahn: A nuk ishte ky që na the vjet, u hapën negociatat?
boldnews.al
Reforma Zgjedhore, PD përgatit propozimet/ Ndryshime në Kushtetutë, financimin e partive dhe…
Studentë ndërkombëtarë interes për sektorin e ujit në Shqipëri
rtsh.al
Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve
Tani pa gaz lotsjellës, Albin Kurti: rishikojmë demarkacionin me Malin e Zi
ekonomiaonline.com
ORCA: 16 profesorë të UP-së i kanë të vjedhura punimet shkencore
BRENDËSI/ Si e ndryshoi Turqia dinamikën e luftës në Siri? Fillimisht, të njihemi me shkak-pasojat…
boldnews.al
Kuvendi miraton Korporatën e Investimeve Shqiptare, opozita: Afera më e madhe korruptive
“Juventus” dhe Dybala, gati diskutimet për rinovimin e kontratës
Negociatat/ Vendimmarrja pozitive në Këshillin Europian, me rëndësi për vetë BE-në
gazetamapo.al
Nga aksidentet e Brahos te parada e grave të PS/ Fotot e Kuvendit sot
evropaelire.org
Prokuroria mban sekret laboratorin që do të ekzaminojë zarfet nga Serbia
tetovasot.com
Pendarovski: Lobojmë deri në momentin e fundit
sot.com.al
"Shqipëria kërkon hapjen e negociatave, jo integrim të menjëhershëm në BE’’/ Deklarata e Endri Fugës shkakton debat midis gazetarit gjerman dhe atij b
gazetablic.com
Prokuroria kërkon rigjykim për Ilir Tolajn dhe pesë zyrtarë të tjerë
Dossier/ Bariu që ulej në një tavolinë me kryeminstrin dhe reagimi i sekretarit të partisë. Shefqet Musaraj: “1 lab, një skuadër, dy, një kompani, tre
balkanweb.com
Lëvizja Vetëvendosje: Vuçiç nuk është në pozita që të komentojë simbolet. Gazetari: Mos donte flamurin e Kosovës?!
aa.com.tr
Në botë jetojnë 1,3 miliardë persona të varfër
telegrafi.com
Merkel planifikon të diskutojë zbritjen e buxhetit të BE-së për Gjermaninë pas BREXIT-it
ekonomiaonline.com
Gucati: Këtë muaj apo në nëntor do të ngritën aktakuzat e para nga Specialja
rtsh.al
Britania e Madhe arrin marrëveshje me BE-në për Brexit
Buxheti faktik 2018, Balla: Prioritet uji i pijshëm, arsimi, shëndetësia, bujqësia dhe infrastruktura
lexo.com.al
Buxheti faktik i 2018/ Ministrja Shahini: “Projekte të rëndësishme të realizuara si rezultat i rritjes buxhetore”
koha.mk
Ketrin Eshton: BE-ja duhet ta shpërblejë Maqedoninë e Veriut
Protesta e Shoqërisë Civile Këkrohet shkarkimi i ambasadorit Borchardt. OSBE në Vjenë nis hetimet për shkeljet e Kodit të Sjelljes
balkanweb.com
Video/ Tensione në Kuvend, Braçe e Shalsi përplasen me Ralf Gjonin, deputeti i merr mikrofonin nga dora ministrit
cna.al
Skandali në ISHP/ Ish-kunata e Ramës dhe kunata e Çuçit, injoron Gjonajn
cna.al
Nga Mitro Çela/ Tarasi në histori italiane

Shehi dhe Vasili ne RTV Ora: Përgjigjja që s'erdhi nga politika po vjen nga rruga. Horrat s'mund te shkarkojne Presidentin

Oranews 19.06. 21:56

Shehi dhe Vasili ne RTV Ora: Përgjigjja që s'erdhi nga politika po vjen nga rruga. Horrat s'mund te shkarkojne Presidentin

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili dhe kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi komentojnë në studion e RTV Ora tensionet të cilat janë regjistruar prej mbrëmjes së djeshme para KZAZ të bashkive të opozitës. Petrit Vasili: Jemi në një situatë të antiligjit absolut. Çdo lloj reagimi ndaj anti-l»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano