Këta janë 30 kandidatët që synojnë postin e drejtorit të KEK’ut [etleboro.org]
Qeveria rrit pensionet 1h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Ambasadorët i këkojnë Mustafës rol më aktiv në dialog me Serbinë 1h - Info Globi
Vdes gjenerali gjerman, debati me serbët në Morinë që e përjetësoi (VIDEO) 1h - Albeu
Mark Esper: Polonia nuk është gati për një bazë të përhershme amerikane në Pentagon - Shqiptarja.com 2h - Shqiptarja
Hapet gara për 91 linja ndërqytetëse, ofertat deri më 4 gusht 3h - Gazeta Telegraf
Shembja e teatrit, artistët përsëri takim me Bashën - Gazeta Shqiptare Online 3h - Gazeta Shqiptare
Raporti i DASH: Korrupsioni pengoi zbatimin e ligjit në Shqipëri. Ja çfarë thotë për Kosovën - Gazeta Shqiptare Online 3h - Gazeta Shqiptare
Ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar, Basha: Po pastrohen paratë e drogës - Gazeta Shqiptare Online 3h - Gazeta Shqiptare
Basha takon zyrtaren amerikane: Shqetësim lidhja krim-politikë 4h - Gazeta - shqip
“NJERËZIT NË VLORË PO ZHDUKEN”/ Artan Hoxha ngre ALARMIN: Kanë ardhur ca nga Spanja që kanë prishur… 4h - Alpenews
Tre vjet pas krizës, evropianët mbeten të hapur ndaj migrantëve - Arbresh.info 4h - Arbresh
Njihuni me dy kampet kundërshtare në samitin e Bashkimit Evropian 4h - Syri
Maqedoni, Zaev i drejtohet Presidencës për të marrë mandatin për qeverinë e re 5h - Gazeta Telegraf
Shuhet shkrimtari shkodran Isa Alibali 5h - Gazeta - shqip
SOFT NEWS – Kryeministri belg surprizon Theresa May me fanellën e Hazard 5h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Juratoviç: Kosova është viktimë e mungesës së kurajës 5h - Ina-online
Haradinaj: Në fund të vitit heqim kufirin Shqipëri-Kosovë 5h - Ina-online
Robertson: Vendimi është tek populli i Maqedonisë – tani ose kurrë 5h - Ina-online
Kompania T-plan, varros Valbonën në një tunel prej betoni 5h - Gazeta - shqip
Geci: Komandantët e ardhura nga diaspora në vitin 1998, po harrojnë se lufta ka filluar më 1991 me Jasharin e Pajazitin 5h - Ina-online
Loja proceduriale e Prelës për të shpëtuar “Shullazin” e partisë! 6h - Citynews
Albulena Haxhiu PSD-së: Nëse jeni kundër Hashim Thaçit, dëshmojeni më 29 shtator! 6h - Gazeta Blic
Haradinaj: Vetëm çizmet vendosin kufijtë, nuk lejojmë të preken kufijtë tanë (VIDEO) 6h - Klan Kosova
Në këto qytete e fshatra do të ndalet rryma në ditët e ardhshme 6h - Infokusi
“Pjesëmarrja e qytetarëve në dialogun Kosovë-Serbi sjell marrëveshje të qëndrueshme” 6h - Infokusi
Kolumnistja e Washington Post: Ndryshimi i kufijve ide e tmerrshme 6h - Zeri
WP: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi është një ide e tmerrshme 6h - Tetova Sot
Deda e quan Thaçin nxënës të Çosiqit - Arbresh.info 6h - Arbresh
Ahmeti: Më 30 shtator votohet ardhmëria e Maqedonisë 6h - Gazeta Blic
Gjyste Vulaj krah politikanit të njohur 6h - Gazeta Blic
Nisma kundër referendumit për emrin në Maqedoni, Gjykata Kushtetuese e hedh poshtë 6h - Hashtag
Ilir Deda thotë se vetëm Kuvendi mund ta shpëtojë Kosovën 6h - Gazeta Blic
Daut Haradinaj paralajmëron Presidentin: Deklaratat për ndryshim të kufijve nxisin luftë 7h - Gazeta KNN
Bazë ushtarake në Poloni, Varshava gati 2 miliardë dollarë 7h - Syri
Haradinaj i vendosur/ Kufijtë nuk preken 7h - Citynews
Komisioni për Teatrin/ Zbardhet debati, deputetët nuk kursejnë ofendimet 7h - Citynews
Shembja e Teatrit, nesër protestë në Tiranë 7h - Lapsi Lajme
Kryemadhi: Ndarja e Kosovës, ide e Ramës e thënë nga Thaçi 7h - Gazeta Express
“Bota do ta respektojë qëndrimin e Serbisë kundër Ushtrisë së Kosovës” 7h - Kosova
​Qiproja dhe Egjipti arrijnë marrëveshje për gazsjellësin nënujor 7h - Periskopi
Ministri i jashtëm: Hungaria “nuk do të jetë kurrë vend i migrantëve” 7h - Portalb
Pse iu bashkua Shpëtim Idrizi opozitës? Ja çfarë thotë Kryemadhi... - 7h - Albpress
Pompeo: Uashingtoni i gatshëm të rifillojë negociatat me Phenianin 7h - Kosovapress
Komandanti i KFOR-it: S'është gjë e mirë që flitet për mashtrime të veteranëve 7h - Epoka e re
Kryemadhi: Në kanabizimin e vendit kanë gisht dhe ndërkombëtarët 7h - Gazeta Express
Zgjedhjet lokale/ LSI drejt bojkotit? 7h - Citynews
Opozita greke kundër koalicionit të Bashës me Idrizin: Helmon marrëdhëniet mes dy vendeve 7h - Bold News
Deputeti i AAK’së nuk ndal sulmet ndaj Blakajt: I ka shitur listat e veteranëve 7h - Periskopi
“Nuk ka vetëvrasje me 6 plumba”, Kryemadhi hedh dyshime mbi vdekjen e shoferit të Xhafajt 7h - Sot
Maliqi: Korrigjimi bast i madh për Thaçin, mund t’i japë fund karrierës së tij politike 8h - Klan Kosova
LDK çon në Kushtetuese presidentin Thaçi për KQZ-në 8h - Gazeta KNN
Ish-sekretari i NATO-s, Robertson me porosi të fuqishme për referendumin në Maqedoni 8h - Portalb
Partia simotër në Greqi i kundërvihet Bashës për marrëveshjen me 'çamët' 8h - JavaNews
Zv/ ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard viziton Tiranën 8h - VOA - Zeri i Amerikanes
Kryemadhi: Parlamenti që voton ligjet që favorizojnë oligarkët dhe krimin ka bojkotuar shqiptarët 8h - Kohajone
MASAKRA E LUSHNJES/ Del VIDEO. Si u ekzekutuan me breshëri dy të rinjtë në 2017 8h - Alpenews
Oketa drejt rikthimit në PD: Në politikë, kurrë mos thuaj kurrë! 8h - Gazeta - shqip
Zeka: Po manipulohet me operatorin Artmotion, kërkon të hetohet KPM-ja 8h - Kosova
Beogradi ‘i detyroi’ serbët të largoheshin nga Forca e Sigurisë së Kosovës 8h - Periskopi
Në 24 orët e fundit, 6 aksidente, 6 të plagosur në Tiranë 8h - Gazeta Telegraf
Përfundon rikualifikimi urban i bllokut pranë Pallatit me Shigjeta | Zeri Popullit 8h - Zeri I Popullit
Daçiç: Kosovën e njohim si shtet kur të fluturojnë derrat 8h - Aktuale
Ambasadori amerikan në Beograd: “SHBA, pro Thaçit e Vuçiçit” 8h - Gazeta Telegraf
Deutsche Welle: Ka rezerva për negociatat, disa vende skeptike ndaj Shqipërisë 8h - Gazeta 55
PDSH zhvilloi fushatë në komunën e Xhepçishtit dhe Zhelinës 8h - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Nipi i Jakup Krasniqit bëhet inspektor i naftës në ministrinë e NISMA’s 8h - Bota Press
Deklaratë e fortë e SHBA-ve: Thaçi dhe Vuçiç kanë mbështetjen tonë 8h - Lapsi Lajme
Gjermania deklarohet sërish kundër këmbimit të territoreve 8h - Gazeta NewBorn
VIDEO/ Zgjedhjet lokalet/ Kryemadhi tregon se çfarë ka biseduar me Bashën Komentet 8h - Syri
Haradinaj kërkon nga Elez Blakaj që të publikojë emrat e atyre që si ka futur në listë! 8h - Gazeta Blic
Energji nga Dielli – Kompani të huaja interes për investimin 70 mln euro 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Zëvendëskryeministrja Mesi, takim me Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës Besim Beqaj 9h - Panorama
Ligji për Teatrin Kombëtar, Basha: PD ka një qëndrim të qartë dhe të pandryshuar 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
VIDEO- Ne Prishtinë sot u mbajt protestë për lirimin e Selimit 9h - RTK Live
Rama: Gjermania mbështet integrimin e rajonit në BE 9h - Koha
Policia shkoi për ta shoqëruar në burg, arratiset i riu i dënuar 9h - Gazeta - shqip
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri dridh edhe Maqedoninë 9h - Tetova Sot
Tema e veteranëve; ‘nervozohet’ Daut Haradinaj – gazetarit mos më besofsh mu, besoj Elez Blakajt! 9h - Gazeta Blic
Pasiguria ushqimore, Shqipëria, më e rrezikuara në Ballkan 9h - Gazeta Telegraf
Gjykata burgos nipat e ish deputetit të PS 9h - Tetova Sot
Veteranët të pakënaqur, i drejtohen Prokurorisë 9h - Gazeta Express
Nëna e një djali autik, letër rrënqethëse kryeministrit 9h - Lajmifundit
President, pozitë e opozitë – të bashkuar drejt krizës 9h - Info Globi
Hakmarrja e Rikalos ndaj Elhami Hajdarit konfirmohet edhe nga Gjykata Themelore (Dokument) 9h - Epoka e re
Basha pret kryediplomatin gjerman: Pengesë për negociatat, lidhjet e politikës me krimin 9h - JavaNews
Mustafa: Për LDK-në e papranueshme të shtrohet çështja e kufijve 9h - RTV 21
Basha ultimatum mazhorancës: Orët e fundit për të reflektuar! Nesër akt i grushtit të shteti 9h - Newsbomb
LIVE/ Monika Kryemadhi në SYRI.net/ Idrizi, vettingu në politikë dhe zgjedhjet VIDEO/ Kryemadhi: Rama shefi i kriminelëve në Shqipëri. Ja pse bojkotoj 9h - Syri
Doris Pack rishfaqet sërish në Tiranë, gazeta Dita boton një foto dhe aludon për një marrëdhënie intime të saj me deputetin e PD-së 9h - Gazetatema
Basha njeh zyrtaren amerikane me vetingun e politikanëve 9h - Bota Sot
Pas 10 dite, Veselit i bie në mend ta pyes opozitës pse nuk protestoi kundër Vuçiqit 9h - Periskopi
Basha: Çdo deputet i Rilindjes që voton ligjin për shembjen e teatrit do trajtohet si terrorist 10h - NOA
Elez Blakajn e mbrojnë babai e veteranët (VIDEO) 10h - Klan Kosova
“Privatizohet” vija bregdetare – 660 prona shtetërore në shitje në Durrës, Vlorë, Sarandë 10h - Kohajone
‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë 10h - Koha
TAP bën gati një tjetër shkollë për fillimin e vitit të ri shkollor 10h - Kohajone
Plani i Putinit për një BE pro ruse 10h - Koha
BM – Jeremy Hunt emërohet ministër i Punëve të Jashtme 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
POP 5Kufijtë, ambasadori amerikan: Duam t'u japim hapësirë Prishtinës e Beogradit për zgjidhje ‘krijuese’Lajme të tjeraTË FUNDIT 10h - Shqiptarja
Është koha për të vepruar kundër riskut klimatik në Ballkan 10h - Panorama
Prifti nga Deçani alarmon në New York Times: Idesë për ndryshim të kufijve i vjen ‘era barut’ 10h - Bota Press
Vjen fishkëllima e fundit e gjyqtarit Çaka, mbyllet perdja në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ 10h - Gazeta Blic
Opozita mblidhet nesër në Vlorë, i lë Ruçit 'amanetet' për seancën 10h - JavaNews
Gjermania nuk beson në idenë për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi 10h - Info Globi
Maas – Ramës: Keni ndërmarrë vendime kurajoze me reformat 10h - JavaNews
BASHKËQEVERISJA, RAMA ME KOORDINATORËT: NGA E MËRKURA TJETËR DO PUBLIKOJMË PËRGJEGJËSIT NË ZYRAT E SHTETIT 10h - Starplus-tv
LSDM: Gjuha dhe identiteti maqedonas mbesin të njohura 10h - Tetova Sot
Plagosën të riun/ Apeli jep vendimin për dy nipat e ish-deputetit 10h - Citynews
Teatri, opozita, letër Ruçit: Mos e votoni, po shkelet Kushtetuta 10h - Gazeta - shqip
Tjetër tërmet lëkund Tiranën 10h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Togu i veteranëve të rrejshëm të Burojës së Hashim Thaçit 10h - KosovaOnLine
Zaev: Nuk kam dëshmi për ndikime ruse 10h - Gazeta - shqip
Vizita e ish- eurodeputetës në Shqipëri/ Bogdani: Doris Pack një mike reale e Shqipërisë dhe e PD 11h - Standard
“New York Times”: Ndarja e Kosovës kthen fantazmat e vjetra në Ballkan 11h - Standard
Kërkesa e PD për vetting në politikë, Këshilli i Legjislacionit mblidhet më 26 shtator 11h - JavaNews
Afrim Gashi: Ne jemi në qeveri vetëm për shkak të integrimit 11h - Kumanova Press
DY BURRA BIEN NGA PEMA, NJËRI NDËRRON JETË, TJETRI PËRFUNDON NË SPITAL 11h - Starplus-tv
Shumë shpejt nis gjobitja për ndotësit e mjedisit 11h - Kosova
Intrigat e takimit të Vjenës, u bisedua për ndarje larg syve të opinionit 11h - KosovaOnLine
Ambasadori gjerman në Beograd kundër Thaçit e Vuçiqit: Ndryshimi i kufijve krijon probleme edhe më të mëdha 11h - KosovaOnLine
Donika Kadaj “peshkon” në Vetëvendosje 11h - Gazeta Blic
Kurti: Po inkurajohen pretendimet e Serbisë për Kosovën 11h - Bota Press
Vetingu i politikanëve, Basha pret zyrtaren amerikane 11h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Të enjten “Teatri” votohet në Kuvend, opozita e bojkoton, do bëj 'seancë' në Vlorë 11h - JavaNews
LSDM: Gjuha dhe identiteti maqedonas mbeten të pranuara 11h - Lajmpress
Mungesë e gjyqtarëve, nuk caktohet gjykimi për gjuajtje me armë në odën e Limajt 11h - Telegrafi
Rikonstruksioni i HEC-it të Komanit, punohet në turbinën 4 11h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Pesë rastet kur janë pranuar dekretet e Presidentit dhe janë bërë ndryshime në ligj - American Eye 11h - American Eye
‘Ligji i teatrit, Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit’ 11h - Bold News
Vendet që do të mbesin pa rrymë 11h - Periskopi
Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e marrëveshjes me Stitching SPARK nga Holanda për mbështetjen e Kolegjit Ndërkombëtar të B 11h - Archivio
AUSTRI – Tusk: Londra duhet të rishikojë propozimet për Brexit 11h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
VDEKJA E 24 VJEÇARIT, ARRESTOHET ADMINISTRATORI I FIRMËS DHE DY TË TJERË 12h - Starplus-tv
U helmua në restorant, modelja ruse: Putin tentoi të më vrasë 12h - Syri
Miqësorja Shqipëri – Jordani, nis shitja e biletave 11h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Arian Galdini: Fushata e Hashimit 11h - Standard
Ditën kur u dobësua BDI-ja, u varrosën ëndrrat e Lindjes për të sunduar shqiptarët 12h - Lajmpress
Daçiq: FSK-ja nuk guxon të operojë në veri të Mitrovicës pa miratimin e KFOR-it 12h - Gazeta NewBorn
Ledri Vula emërohet nënkryetar i klubit Prishtina 12h - RTV Oranews
Opozita kërkesë Ruçit: Mos lejo përfshirjen e pr.ligjit të ndryshuar për Teatrin 12h - Abcnews
Stoillkovski: Zaev të tregoj se çka ka pranuar që të fshihet nga Kushtetuta 12h - Aktuale
Shilegov u tha eko-aktivistëve për gazsjellësin: Është si shtatzëni e padëshiruar në fazë të vonshme 12h - Aktuale
Ministri i Jashtëm gjerman: Ka rezistencë për negociatat me Shqipërinë 12h - JavaNews
SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe 12h - Republika
Ramushi nuk zgjedh vend për gjumë: Fle si qengj në kraharorin e Hashim Thaçit 12h - Gazeta Express
Reagimi i Art Motion ndaj Bordit të KPM-së dhe Kujtesës për të drejtat e Champions 12h - Politiko
Kundërshtarët e teatrit të ri, diskutim kundër projektit për prishjen e teatrit të vjetër - American Eye 12h - American Eye
Opozita e Kosovës kthehet në Kuvend, kërkon zgjedhje të reja 12h - Portalb
Supriza për Maas, Paloka: “Torta” e qeverisë që nuk ëmbëlsoi ministrin 12h - Kohajone
Foto/ Parashikimi i motit, ja çfarë pritet të ndodh nesër 13h - Gazeta 55
Fillon ndërtimi i nënkalimit 14 milionë eurosh në Ferizaj 13h - Archivio
Ligji i teatrit/ Petrit Vasili: Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit 13h - Gazeta Telegraf
SOFT NEWS – Trafiku në Gjermani nuk bllokohet as nga… elefantët! 13h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Basha shpall kërkesën e opozitës: Rama ik! Të krijohet qeveri anti-mafia 13h - Gazeta Telegraf
Lekaj bën thirrje për kujdes më të madh në trafik 13h - Infokusi
Ministrave me aktakuza në qeveri u shtohet edhe Rrustem Berisha, shefi nuk merr masa 13h - EO - Ekonomia Online
Helmimi i banorëve në Zharrës, Albpetrol: Banorët hëngrën dhe pinë… 13h - Gazeta 55
Kryetari i Kuvendit Ruçi, takim me Kryetarin e PDSH në Maqedoni, Menduh Thaçin 13h - Gazeta Telegraf
Shqipëria kandidon për drejtimin e OSBE, Rama i kërkon mbështetje Gjermanisë 13h - JavaNews
Teatri Kombëtar/ Opozita e bashkuar letër kreut të Kuvendit 13h - Citynews
Shqipëria gati për të filluar bisedimet për anëtarësim në BE 13h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Reformat integruese, Qeveria tri oferta bashkëpunimi me opozitën 13h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Daçiq: Të gjithë do të mbështesin marrëveshjen e bazuar në kompromis 13h - Periskopi
Kosova dhe Shqipëria kanë shumë mundësi bashkëpunimi në kuadër të Agjendës Digjitale 13h - Lajmi
Shpend Ahmeti e çon komunën në det këtë vikend 13h - Gazeta NewBorn
Ekskluzive: Artmotion e konsideron Kosovën si pjesë të territorit të Serbisë 13h - Gazeta Express
Fier/ Kushëriri i vdiq në aksident, por Agimi nuk e di, ja çfarë thotë në spital 13h - Gazeta Telegraf
Gazmend Oketa: Ja pse u distancova nga Berisha 13h - Sot
Nesër votohet “Teatri”, opozita vijon bojkotin edhe në këtë seancë 13h - NOA
BE “rrethon” Shqipërinë – Plan për të sjellë mijëra agjentë të Frontex për ruajtjen e kufijve 13h - Gazeta 55
Lushtaku: Sylejman Selimi nuk është i burgosur, por i kidnapuar 13h - Ina-online
Sëmuret njëri nga të akuzuarit, shtyhet seanca për “27 Prillin” 13h - Portalb
Akuzoi mësuesin për ngacmim, qëllohet me armë shtëpia e 11-vjeçares 13h - Standard
Kuvendi mbledh keshillin e legjislacionit me 26 shtator 13h - Standard
"Kërkoj djalin që bëra me shitësen e martuar", babai i 3 fëmijëve zbulon bisedën me burrin e të dashurës 13h - JavaNews
Faturat për Rrugën e Kombit dhe Tiranë-Elbasan u "frynë" me 682 mln $ më shumë 14h - JavaNews
Ali Ahmeti me Eurodeputetët: Drejtimi jonë i duhur është Perendimi 14h - Lajmpress
Rukiqi apeloi të hiqen barrierat ndërkufitare me Shqipërinë 14h - Epoka e re
Dhuna në Kuvend, dëshmuan Muhiq dhe Dudush 14h - Alsat-M
Ministrja gjermane e Mbrojtjes nesër për vizitë në Maqedoni 14h - Syri
Sherifi: “Propozimet për ndarje të Kosovës gjithmonë kanë ardhur nga Serbia” 14h - Kosova
Veseli: Projekti “Bashkimi i Qytetit” do t’i japë Ferizajt zhvillim, dimension dhe perspektivë 14h - Kallxo
Mes pensionistëve, cila ministre udhëtoi sot me "Air Albania" (FOTO) 14h - Hashtag
Turkish kërkon 30 milionë dollarë, Shqipëria ka vetëm 200 mijë 14h - Ina-online
Me sytë nga OKB-ja, beteja diplomatike Kosovë-Serbi zhvendoset në Nju Jork 14h - Ina-online
Universiteti “Kadri Zeka” mbyll konkursin plotësues për pranimin e studentëve të rinj 14h - Almakos
Lufta kundër korrupsionit, sfidë e qeverisë shqiptare | Zeri Popullit 14h - Zeri I Popullit
BE duhet ta kushtëzojë Serbinë, që ta ndalojë t’i bëjë dëm FSK-së 14h - Koha
Krasniqi për protestën e Vetëvendosjes: Nuk duhet të merret seriozisht as nga opozita 14h - Koha
Basha takon ministrin gjerman Heiko Maas 14h - Vizionplus
"Marrëveshja Kosovë-Serbi varet nga gatishmëria e palëve për të marrë vendime të vështira" 14h - KosovaOnLine
Sami Lushtaku: Sylejman Selimi nuk është në burg, e kanë kidnapuar 14h - Gazeta NewBorn
Lekaj: “Bashkimi i Qytetit” projekt për Ferizajn që e duam të gjithë 14h - Gazeta Blic
Protestë për pronat; Ish-i përndjekuri lidhet me zinxhirë para zyrës së ATP - American Eye 14h - American Eye
Vetingun e politikanëve do e bëjnë SPAK dhe BKH 14h - 24-ore
Hahn për “DW”: Nëse referendumi nuk ka sukses, vendimin e fundit e merr Parlamenti 15h - Aktuale
Salianji: Vizita e PD në qytete ndal aktivitetin e bandave kriminale 15h - Kohajone
Nën moton “Duam Drejtësi për Çlirimtarët” kërkohet lirimi i Sylejman Selimit 15h - Periskopi
Veseli: Opozita të protestojë për deklaratat e Vuçiqit, e jo për Hashim Thaçin e UÇK-së 15h - Gazeta NewBorn
Ministri gjerman: Qershori i 2019-s nuk hap negociatat automatikisht 15h - Gazeta - shqip
Dy ushtrues detyre në krye të ministrive, AKR dhe Nisma neglizhojnë dhënien e propozimeve 15h - Gazeta NewBorn
Shtet në shërbim të krimit/ Shullazi ngelet pa prokuror, krimet e rënda po dështojnë 15h - Gazeta 55
Dhunimi i biznesmenit, Berisha: Ngrihuni kundër qeverisë… 15h - Bota Sot
PD hodhi akuza të forta, por komisioneri publik mbyll debatin: Nuk ka ankesë për Ardian Dvoranin në KPA 15h - Bota Sot
Ermal Hoxha u punësua tek kompania e gruas. Nuk pi më drogë 15h - Kohajone
Gazmend Oketa rrëfen sot në “Top Talk” arsyet e largimit nga politika 15h - Top Channel
Haradinaj: Bashkimi i qytetit, projekti më i rëndësishëm në 20 vitet e fundit në Ferizaj  15h - Epoka e re
GJYKATA E STRASBURGUT MERR VENDIMIN PËR MARK FRROKUN 15h - Starplus-tv
Romë, Kurz:”Italia dhe Austria kërkojnë shmangien e një Brexit-i të vështirë” 15h - Top Albania Radio
Shkarkohen 9 punonjës të administratës, mes tyre 3 drejtorë të ALUIZNI-t 15h - Gazeta Express
Task-Forca Antikorrupsion, Gjonaj nxjerr shifrat: 60 masa administrative, 3 drejtorë të larguar nga ALUIZNI 15h - Bold News
Kurti: Normalizimi i shteteve së brendshmi, më i rëndësishëm sesa ai i raporteve të liderëve autoritarë 15h - Periskopi
"Miratimi i dekretit të teatrit nga PS-ja, taktikë e Ramës për të mos vajtur sërish te Meta" - Salianji 16h - Hashtag
Menduh Thaçi dje pësoi aksident kur u kthye nga Tirana 16h - Aktuale
Kreu i socialistëve europainë pret Ballën: Shqipëria në BE, çështje kombëtare 16h - JavaNews
Raporti/ Basha, Meta e Rama, 1 mln dollarë për lobim në SHBA. Rusia, zero ndikim në Tiranë 16h - JavaNews
“Shuplakë” gjermane në Tiranë, Maas: Qershori nuk jep siguri për negociatat, kujdes kriteret 16h - Gazeta Express
Veliaj tregon si polici bashkiak ia “mblodhi” tre italianëve që hodhën plehrat në park 16h - Gazeta - shqip
Treni Tiranë-Durrës-Rinas – Financimi “peng” i Kuvendit,  Hekurudha hap tender për studim arkeologjik 16h - Scan - tv
Krasniqi për protestën e Vetëvendosjes: Nuk duhet të merret seriozisht as nga opozita 16h - Gazeta NewBorn
Rama-Fusha, çmenduri në vjedhje, 6400 euro për një pishë, 2.4 milionë euro për 400 pisha! Komentet 16h - Syri
LDK në përgatitje të mocionit për rrëzimin e qeverisë 16h - Politiko
Maas:”Vendimi i BE-së për negociatat me Shqipërinë, i rëndësishëm” 16h - Top Albania Radio
Krasniqi: VV proteston edhe për ngrohje globale 16h - Klan Kosova
Fillon edicioni i tretë i Festivalit të Gjelbër 16h - Insajderi
Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e 4 gushtit në Lladrovc të Malishevës 16h - Insajderi
Kasami në Saraj: TË gjithë bashkarisht të angazhohemi për referendumin 16h - Lajmpress
Krasniqi për VV-në: S’kanë protestuar moti, mos i merrni seriozishtTemat: 16h - Indeksonline
Mediat serbe: Brnabiç në vend të Vuçiqit në Nju Jork 16h - Indeksonline
Balla dhe Basha përballen më 10 tetor në gjykatë për 3.4 milionë eurot 16h - JavaNews
“Abuzim me tenderat”, PD kallëzon në prokurori Erjon Veliajn 16h - Top Albania Radio
PD padit Veliajn në prokurori: Favorizoi miqtë për tenderat 16h - JavaNews
Me protestë kërkohet lirimi i Sylejman Selimit dhe të tjerëve 16h - Republika
Karteli i makinave gjermane ka parandaluar teknologjinë e pastër 16h - Energjia
Arrestohen 7 persona në Han të Elezit, vidhnin naftë nga Bechtel&Enka 17h - Periskopi
I fali kompanisë Fusha 2.6 milionë euro, PD padit në prokurori Erion Veliajn 17h - Lajmifundit
Të enjten seanca e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare 17h - Telegrafi
Vendoset data se kur do të përballen në gjykatë Basha dhe Balla 17h - Gazeta Express
Kosova është e pasur shumë me burime natyrore 17h - RTK Live
Porositë skizofrenike të Vuçiçit 17h - Panorama
PD padit Veliajn në Prokurori: I dha “Fusha sh.p.k” 2.6 milionë euro pa garë 17h - NOA
Këta janë 30 kandidatët që synojnë postin e drejtorit të KEK’ut
infoglobi.com
Këta janë 30 kandidatët që synojnë postin e drejtorit të KEK’ut
70d - Info Globi

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. Konkursi për drejtor të KEK-ut është shpallur pas dorëheqjes së

infokusi.com
30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut (LISTA) - Fokus
70d - Infokusi

Është mbyllur konkursi në të cilin kërkohej pozita e Drejtorit Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. KALLXO.com mëson se disa nga kandid

rtklive.com
Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK-ut
70d - RTK Live

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. Kallxo.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për po

www.kosova-sot.info
Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK’ut
70d - Kosova Sot

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. kallxo.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për po

www.arbresh.info
Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK’ut - Arbresh.info
70d - Arbresh

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. Kallxo.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për po

www.gazetaexpress.com
Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK’ut
70d - Gazeta Express

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut.kallxo.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për poz

periskopi.com
Këta janë emrat që synojnën postin e Drejtorit të KEK-ut
70d - Periskopi

Është mbyllur konkursi në të cilin kërkohej pozita e Drejtorit Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. Mësohet se disa nga kandidatët që k

zeri.info
30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut
70d - Zeri

Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. KALLXO.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për pozitën e Drejtorit Menaxhues të KEK-ut, janë të punësuar në KEK dhe kanë aktualisht janë n

botapress.info
30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut/ Emrat
70d - Bota Press

Botapress- 11 -korrik-Është mbyllur konkursi në të cilin kërkohej pozita e Drejtorit Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. KALLXO.com më

kallxo.com
30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut (LISTA)
70d - Kallxo

Është mbyllur konkursi në të cilin kërkohej pozita e Drejtorit Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut. KALLXO.com mëson se disa nga kandid