Interpoli, arsyeja e zgjatjes së orarit të policëve? - Arbresh.info
gazetaexpress.com
Në Tiranë shtohen përdoruesit e biçikletave, por sa e rrezikshme është në rrugët e kryeqytetit?!
Lumo Skëndo për Sulin dhe suljotët
Vitia pjesë e Forumit Ndërkombëtar të Mobilitetit të Qëndrueshëm
Turqia nis ofensivë tokësore dhe ajrore në Siri pas sulmeve të ISIS
sot.com.al
Sandër Lleshi ndalet në Lezhë, takim 90 minuta me vartësit e tij, iu jep direktiva për luftën kundër krimit
sot.com.al
Kryemadhi-Berisha thirrje për revolta, Basha ndez motorët për zgjedhjet dhe zhvillon konsulta me britanikët për kandidatët
Mot i freskët dhe me borë paralajmërohet në vendin tonë
sot.com.al
Gati vala e dytë e shkarkimeve në degët e PS, anëtarët ankesa te Rama për kryetarët, nis piketimi i kandidatëve për zgjedhjet vendore
sot.com.al
Rindizet debati për KED, skadon afati për dorëzimin e kandidatëve, përplasje Kuvend-Presidencë-Kushtetuese për Vitore Tushën
preshevajone.com
Sekretari i pergjithshem i Interpolit Jurgen Stocker konfirmon zyrtarisht per «Presheva Jone»: Kosova ne rend dite per anetaresin. Me 20 nentor votohe
alpenews.al
SPASTRIMET NË PD/ Lista me 265 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar, ikin “armiqtë” (EMRAT)
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
ina-online.net
Del emri i funskionarit shqiptarë që dyshohet se e ndihmoi Gruevskin
sot.com.al
Qeveria bëhet gati për shembullin maqedonas, pajton ekspertë të huaj për të luftuar korrupsionin, pas SHBA-BE angazhohen dhe britanikët
sot.com.al
Të rinjtë kanë arsye…
sot.com.al
Shqipëria, vendi ku Gruevskët vazhdojnë të lulëzojnë
Luksi dhe skemat sociale tronditin financat e shtetit
Dy mandatet e oligarkut Ahmeti thellojnë edhe ndotjen e kryeqytetit
botasot.info
Konferencë shkencore në Skënderaj, me rastin e 550-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastrioti– Skënderbeu
Ministri Çavusoglu për vizitë në Nju-Jork dhe Uashington
Berisha zbulon dosjen e dytë, Gjiknuri reagon: Pinoku digjital
Austria PO dhe në krah të Shqipërisë për çeljen e negociatave
Franca e Gjermania asistencë Byrosë së hetimit: Kujdes azilet!
“Marinar” Imami, nuk do të lejojmë të na shesësh pronat dhe historinë!
Kryebashkiaku Veliaj zbardh projektet e reja për Tiranën
rtsh.al
Skocia turpëron Shqipërinë 4-0
boldnews.al
VIDEO/ Çudia ndodh në Fier: Këshilli i Qarkut hap tender për zëdhënësin e shtypit
Ahmetaj kërkon të hiqet pragu i pagës së patatueshme
boldnews.al
Greqia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës
“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama
Edi Rama kërcënon BE-në: Po nuk na hapët negociatat, do keni luftë dhe azilkërkues
Si mund ta ndryshojë Brexit fytyrën e Britanisë rurale
kallxo.com
Vdes një grua në aksidenti trafiku në Malishevë
insajderi.com
Nisma i jep kahje serioze pranisë se Limajt në stadium
Partizanët në Tiranën e çliruar
Presidenti Meta vizitë në “Muzeun e Gjuhës Shqipe”
aktuale.mk
Pivovarov për arratisjen e Gruevskit: Skenar i praktikuar nga funksionarët e Ish-Jugosllavisë
gazetablic.com
Milaim Zeka zbulon shkaktarin e aksidentit të mbrëmshëm ku humbën jetën 4 persona!
Ismet Beqiri uron Kosovën për fitoren e sotme ndaj Maltës
cna.al
Zbulohen xhamitë me financime të paqarta në Dibër, Kukës dhe Cërrik
Prof. D. Kristaq Kume: Raporti jep konsiderata të përgjithshme për 21 qershorin, anashkalon financimin e partive
Ministrat e dështuar të kabinetit “Rama”
Kontrabandë me gomat e makinave, doganieri i arrestuar kandidat për kryetar i Partisë Socialiste
rtsh.al
Gati Shqipëri - Skoci për Ligën e Kombeve
rtsh.al
Meta vlerëson Kongresin e Manastirit në 110 vjetorin e mbajtjes së tij
rtsh.al
Kosovë, aksident me 3 viktima, plagoset ambasadorja turke
Mziu s'përmbahet ndaj Veliajt: Mister betoni e vemje. Jepu përgjigje 400 familjeve që po hedh në rrugë
110-vjetori Kongresit të Manastirit, Presidenti Meta elektrizon sallën , valëvit flamurin kombëtar
Panairi i librit/ Autorja- Kumbaros: Janë shkatërruar 12 mijë libra edhe sot nuk mban asnjë përgjegjësi.
‘Unaza e Re’/Protestuesi i vogël: Ku je o xhaxhi Sali, se ku ishe në pushtet ti i ndërtuam këto shtëpi
Histori frymëzyese: Të famshëm shqiptarë që kanë birësuar fëmijë
cna.al
Zbulohet data/ Basha thërret Kuvendin Kombëtar, pa përfunduar riorganizimin
periskopi.com
Kongresmeni amerikan i thotë Trumpit të vizitojë Beogradin
Silva Caka: LSI ka një plan të jashtëzakonshëm për zhvillimin e vendit dhe arsimin e të rinvje
Investimet e huaja, AIDA: Energjia dhe turizmi, katalizatorë të rritjes ekonomike
Veliaj: Protestuesit në Astir sillen nga rrethet
syri.net
VIDEO/ Policia jep detaje, si u bënë arrestimet në Elbasan dhe çfarë u bllokuanVasili: Konet mediatike që u çqepën pas një dekreti Komentet
vizionplus.tv
Aksioni në Elbasan, arrestohen 2 persona dhe shoqërohen 8 të tjerë/VIDEO
cna.al
Skandal- Qeveria vjedh fondet e Diasporës/ TVSH merr paratë e emigrantëve
Fronti opozitar, a do të ketë bashkëpunim PD-LSI?
PD: Përmes korrupsionit, Ilir Beqja po i fiton zemrën Edi Ramës
tesheshi.com
Qëndrimi i ri i LSI-së për të djeshmen me PS-në: si u trajtua rasti “Balili”?
epokaere.com
Lluka: Deri në përfundim të mandatit ndërmarrjet publike do të jenë të vetëqëndrueshme
Dëbora e parë në Dardhë dhe Voskopojë, ARRSH ndërhyn dhe pastron rrugët - Shqiptarja.com
syri.net
Zbulohen të arrestuarit në Elbasan. EmratBamirësia, streha e fundit e… Edi Ramës Komentet
koha.mk
Gruevski në “vakumin” e “pajtimit” të Zaevit
ina-online.net
Kongresi i Manastirit, Meta shpërndan 110 abetare në Maqedoni
botasot.info
KESH ul prodhimin, nis importi nga jashtë
ina-online.net
BETIMI I TETOVARËVE NË ORGANIZATËN “BESA” MË 1936
gazetainfokus.com
Zeka i bindur: Eskota e ambasadores turke fajtore për aksidentin në Mramor
cna.al
Shënim/Dikush t'i kërkojë falje Lulit
Video/ ISIS kërcënon sërish, objektivi i radhës Washington
Iraku çliron Mosulin pas marrjes së xhamisë ku al-Baghdadi shpalli kalifatin
balkanweb.com
Grada ‘Komisar’ me kopje/ Spartak Koka: Çfarë pretendohet
Degjeneron protesta te Unaza e Madhe, banorët kanosin me jetë
boldnews.al
Vettingu/ Radha e Gjin Gjonit dhe Fatmira Hajdarit për të kaluar në ‘filtrat’ e KPK
Video e rrallë/Si u pranua Shqipëria në FAO në 1973 dhe historia e çmimit ndërkombëtar në ’87!
Kampi i Tepelenës, dëshmi të rralla nga të mbijetuarit
syri.net
Edicioni qendror i lajmeve në SYRI.net/ 17 nëntor 2018Aksidenti i autobusit me gjimnazistë, bashkia e Rosokovecit konfirmon skandalin e denoncuar nga
noa.al
RBI raporton një fitim të konsoliduar prej 1.173 milion euro në nëntë muajt e parë të 2018
Londër vs Bruksel, çfarë ka në marrëveshjen për Brexit
gazetaexpress.com
Aksidenti në Qafë-Thanë: Shoferi tap, nxënësve iu kërkua të mos tregojnë
Shqipëria hap së shpejti ankandin e naftës në det, interesi i të huajve dhe portet e rinj
Drogë më vlerë 2 mln paund, 67 vjet burg për bandën me shqiptarë në Britani
tvklan.al
Inaugurohet qendra ADISA
Gentiana Beqa kampione e botës në “Elite Pro”
tvklan.al
Dëbora krijon problemet e para
tvklan.al
Zbulohet rruga e arratisë së Gruevskit
Emigrantët leksion Bashës, protestë kundër Ramës
Maqedoni, si do të bëhet pajtimi politik?
aa.com.tr
"Mediat tradicionale duhet të shndërrohen në dixhitale"
aa.com.tr
New York Times publikon video mbi vrasjen e Khashoggit
Kompanitë ndërkombëtare, interes për aeroportet civile në Shqipëri
americaneye.al
Leku, forcimin më të lartë ndaj Euros se në çdo vend tjetër - American Eye
sot.com.al
Blindohet Elbasani/ Detaje nga operacioni i policisë: Disa të ndaluar, mes tyre nga fisi Çapja
alpenews.al
U KËRCËNUA NGA EKSTREMISTËT GREKË/ Artan Hoxha poston FOTOT: Keq e kemi punën. Duhet hartuar…
Haradinaj: Gjilani asnjëherë nuk ka qenë më e përkrahur më shumë
Haradinaj: Asnjë qytetar nuk largohet nga Kosova nëse liberalizohen vizat
Duka: Në institucionet e pushtetit vendor, zëri i të zhgënjyerve
cna.al
Aksident i rëndë/ Treni shtyp këmbësorin
Liburn Aliu denoncon Shpend Ahmetin se është përfshirë në ndërtime pa leje, e pyet a ka aksione në Albin Mall
Ekskluzive “JAVA”: Një amerikan misterioz në Tiranë heton paratë e personave VIP
Familjarët fajësojnë eskortën e ambasadores turke si shkaktar të aksidentit
110 Vjet nga Kongresi i Manastirit
tesheshi.com
Basha: ndihmë britanike, për “bijtë dhe bijat” më të mirë
balkanweb.com
Washington Times: Vettingu i Lu, njerëzit e Soros në Gjykata
rtsh.al
Ministri Bushati në Emiratet e Bashkuara Arabe: Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Konsultime Politike
rtsh.al
Gruevski me avionin e Orban, zbulohet skema si u 'rrëmbye' Gruevski nga Serbia
Kandidatët, mbërrijnë në PD gjermanët e Merkelit dhe britanikët e May - Gazeta Shqiptare Online
Të rinjtë në bordin e “Butrintit”, anijes shqiptare që shpëton jetë në Mesdhe
Spartak Braho: Skenari Berisha-Basha në 21 qershor
mia.mk
Lavrov: Vazhdimi i trasës së “Rrjedhës turke” varet nga BE-ja
gazetaexpress.com
Lleshaj nis punën si ministër, takim me krerët e policisë në Lezhë
LVV: Ka dyshime për një lidhje korruptive të Shpend Ahmetit në Albi Comerc
Bujqësia, në 1 janar gati skema kombëtare 20 mln euro dhe IPARD me 94 mln euro
Takim me krerët e Bashkive në Shkodër, ambasadori zvicerian Maitre: Mbështesim Shqipërinë në reformën territoriale - Shqiptarja.com
vizionplus.tv
Spahia: Dosja 339 gjurme e krimit elektoral, Dako e ka vendin në burg
starplus-tv.com
AMBASADORI I RI ZVICERAN VIZITË NË SHKODËR
Akar: Presim që Amerika të mbajë premtimin, të mos bashkëpunojë me terroristët
cna.al
“Lëvizja për shpëtimin e PD-së”/ Elezi: Pse nuk i kemi kërkuar ndihmë Berishës
syri.net
FOTO/ Përmasa tragjike aksidenti në Librazhd: në humnerë ranë dy vëllezërKushtetuta si 'koqet e hallës' dhe Lleshi, si 'halla pa koqe'! Komentet
aa.com.tr
Turkmenët në ULS përgatiten për të pastruar nga terroristët Lindjen e Eufratit
sot.com.al
Veliaj nuk ndalet, barazon banorët e “Unazës së Re” me nazistët gjermanë
(Dokumenti) Zbulohen masakrat e partizanëve serbë ndaj popullatës kosovare dhe maqedonase
syri.net
Vettingu i mbështetur nga Donald Lu, kishte qëllim vendosjen e njerëzve të Sorosit në gjykataNisin zyrtarisht shembjet tek Unaza e RE, OSHEE: Zhvendos
ina-online.net
Gjermanët paralajmërojnë: Shembulli “Gruevski” vlen edhe për Shqipërinë
Basha me përfaqësuesit e Partisë së Theresa May: Shoqëria në krizë, filtra të fortë moral për politikën
boldnews.al
Ambasadori i BE, Soreca, injoron Reformën në Drejtësi “Rama-Vlahutin”
Ja pse në Europë po flitet aq shumë për rrezikun e neofashizmit
balkanweb.com
Autobusi me nxënës ra në Qafë-Thanë/“Ngjarja u tentua të fshihej”
Kreu i Kuvendit, Ilir Meta në Kryeministri, takohet kokë më kokë me Edi Ramën
Lavrov: Rusia mbështetë zgjidhjen e çështjes së Kosovës, nëse atë e pranon Serbia
PS e PD për Buxhetin 2019, Gjylameti: Rrit pagat dhe investimet. Mima: I njëjti me 5 vitet e fundit
balkanweb.com
Statuti, Basha: Kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD
Balla: Panariti firmosi kontratë qiraje toke për Balilët, Prokuroria të hetojë
Berlin, Dua Lipa merr Bambin e Artë
alsat-m.tv
Trump do të vizitojë Kaliforninë pas katastrofës me zjarret
Kush humbi dhe kush fitoi nga rasti ‘Lleshi’
vizionplus.tv
CIA akuzon princin saudit të kurorës për vrasjen e gazetarit Khashoggi
Mediat britanike: Shqipëria do të na zëvendësojë në BE, Rama e Basha bënë fushatë për një biletë anëtarësimi
indeksonline.net
Rritet Aleanca në Pejë, i bashkohet ky veprimtarTemat:
Gruevski hyri në Shqipëri nga kufiri i gjelbër
Si duhet t’i përshtatemi Globalizimit
Historiani Paskal Milo: Pse Skënderbeu mbrojti qytetërimin europian
sot.com.al
Ceremonia e përkujtimit për Çlirimin e Tiranës, ja kush ishte ministri dhe deputeti i PS që refuzoi Veliajn
LUGINA E UJQERVE/ Soros ndryshon plan, klanet ne PS nisin luftën. Rama me kartën femër për Tiranën
Sot dita e madhe e çlirimit të Tiranës/ Prof. Bernard Zotaj: Si u çlirua, më 17 nëntor 1944 kryeqytetit shqiptar nga pushtuesi nazist. Heroizmi i Brig
Klientët e lidhur në 20 kilovolt, në treg të lirë në 2019
boldnews.al
FOTO +18/ Missi shqiptar zhvishet nudo në mbrojte të bregdetit
sot.com.al
“Lleshi e çoi për lesh presidentin”, Artan Hoxha ironizon rëndë Metën pas dekretimit të ministrit
gazetaexpress.com
Protesta për shembjen e shtëpive, Berisha: Veliaj lë pa drita banorët e Astirit
Dekretimi i Lleshit / Balla: Meta stimuloi krizën
cna.al
"Një pyetje për presidentin"/ Artan Hoxha “kryqëzon” Metën 
Veliaj krahason djegien e gomave para bashkisë me atë të nazifashistëve
FMN trajnon Drejtorinë e Tatimpaguesve të Mëdhenj mbi menaxhimin e riskut
Miranda Haxhia/ A ndikojnë “marrëveshjet e fshehta” në prokurimet publike?
Mbi 70% e PPP fitohen nga kompanitë e sapokrijuara
boldnews.al
SHBA e Rusia përplasen në OKB, pas bombardimeve në Siri
kosovalive360.com
OKB: Zërat për dhe kundër ndryshimit të mandatiti të UNMIK-ut
Shqipëria lë pas Spanjën, ekspertët ndërkombëtarë vlerësojnë nxënësit shqiptarë
Anjeza nis aventurën e re, ja si u shfaq sot në ERTV
shekulli.com.al
50% Ulje ne ditelindjen e TEG!
preshevajone.com
Preshevë, i vejnë drynin Shtëpisë së Kulturës, ne prag te hapjes se ekspozites FotoArt
ina-online.net
Si iku Gruevski përmes Shqipërisë,zbulohen detaje
Ja kandidatët me biografi të pasur kriminale dhe korruptive, do të fshihen nga listat zgjedhore
kallxo.com
Vizatimet e refugjatëve zbulojnë traumat e të kaluarës dhe shpresat e së ardhmes
ekonomiaonline.com
Ibishi: MPJ s’ka bërë asgjë për anëtarësim në Interpol, shpresat tek vendet anëtare
LAJM I FUNDIT/ Basha mbështet dhe PD do bashkangjitet në protestën e Genc Sejkos
indeksonline.net
Bora zbardh edhe këtë pjesë të KosovësTemat:
ekonomiaonline.com
Avokatja Ermira Zhuri ndanë katër bursa për studentë të Komunës së Drenasit
ekonomiaonline.com
Luksembugu ndanë edhe 5 milionë euro për projektin e dytë të MASHT-it
Kanye West dhuron 150 mijë dollarë donacion për familjen e rojës së vrarë pak ditë më parë në Çikago
FOTO/ Familje për çdo fëmijë pa kujdes prindëror
Policia duhej ta transportonte Malishevën me shokë
SHBA-të gati të ndjekin penalisht themeluesin e Wikileaks
cna.al
Pas 2 vitesh punë vullnetare, Albana Osmani në prag të hedhjes së hapit të madh në projektin e saj
koha.net
LDK- VV akuzojnë Ekzekutivin në Ferizaj për punësime militantësh
Capital T, Dardan Berisha dhe Majk argëtohen së bashku në klubet e natës në Prishtinë
periskopi.com
CIA zbulon se kush e dha urdhërin për vrasjen e Jamal Khashoggit
tesheshi.com
Erdogan dhe Trump: të ndriçohen gjitha aspektet e vrasjes së Khashoggi
Nëpunësit e Bashkisë Sarandë mbeten rrugëve
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 17 nëntor 2018
Kosova fundjavë të vranët, temperaturat -2 deri 7 gradë Celcius
ina-online.net
Erion Veliaj thellon aleancën me Idrizin, PDIU bashkon sërish votat me PS në këshillin bashkiak
Dekretimi, Meta: Ministria e Mbrojtjes njoftoi lirimin e Lleshajt
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Basha ftesë rinisë: Nesër Dhjetori i dytë, merrni në dorë fatet e vendit
Parashikimi i motit, e shtunë 17 nëntor 2018
sot.com.al
Dorëzohet presidenti, dekreton Sandër Lleshin ministër të Brendshëm, hapet rruga e goditjeve ndaj krimit e korrupsionit
sot.com.al
Basha rikthen të pakënaqurit, ish-deputetët propozohen nga baza për kandidatë në zgjedhjet vendore, përplasje me LSI për ndarjen e bashkive
sot.com.al
Skandali me aferën e CEZ, ja si dosja mund të transferohet te SPAK, zbardhen provat kundër ish-qeverisë “Berisha” që s’bindin prokurorinë
sot.com.al
Pas KPK edhe Kolegji i Apelimit me dorë të hekurt, rihap hetimin për pasurinë e Edmond Islamajt, pas tij radha e Bashkim Dedes
sot.com.al
Bujar Leskaj: SHBA është investuar fuqishëm për integrimin e Shqipërisë, të avancojmë me reformimin e drejtësisë dhe administratës
sot.com.al
Përplasje të forta brenda mazhorancës, deputetët lumë ankesash ndaj ministrave, nis krijimi i klaneve në PS
sot.com.al
Skandali me konkursin e gradave, vihen nën hetim Ardi Veliu dhe gjithë kupola e policisë, SHÇBA bën padi në prokurori
ina-online.net
Sërish peshkaqen, kapet ne Himarë, 4 metra i gjatë
syri.net
Aksident tjetër i rëndë në Librazhd: furgoni me 3 persona bie në humnerëThaçi thirret në Komision Hetimor, i kërkohet llogari për paratë e lobimit Kom
Gjithçka që pritet të ndodhë në Kosovë sot
UDB-ja serbe përmes Baton Haxhiut, bandës “Devolli” dhe Ramiz Kelmendit, Kumbara i Kariqve hyri në Shqipëri!
sot.com.al
Elbasan/ I hedhin granatë në lokal në shenjë hakmarrjeje, plagoset rëndë 32 vjeçari
Opozita e fjetur ia zgjat jetën Qeverisë skandaloze
sot.com.al
Gjermanët paralajmërojnë: Shembulli “Gruevski” vlen edhe për Shqipërinë, politika po bllokon qëllimisht ngritjen e SPAK
sot.com.al
Pushtetin ta jep vota e popullit, jo makinacionet politike!
Lista e re e Vetingut/ Gjin Gjoni, Fatmira Hajdari dhe gjithë KLD-ja nën hetim - Shqiptarja.com
Ngjarjet e datës 17 nëntor 2018
koha.net
Thaçi ftohet para Komisionit Hetues, kërkohet llogaria për paratë e lobimit
Projektet e investimeve/ Rikthehet në rend të ditës porti ‘transoqeanik’ i Karpenit - Shqiptarja.com
sot.com.al
Azili te Orban mbetet si "alternativë" e Reçit!
sot.com.al
Më dobi kur porositë jepen në shtëpi apo nga ekrani?
Reagimi për korrupsionin – Sokol Dervishaj shkarkon punonjësit që merrnin ryshfet për kolaudim
Grabitja e Thesarit, arrestohen Guvernatori Fullani dhe kryeinspektorja Golemi
boldnews.al
FOTO/ Vajzat e showbizit që u dashuruan me të fortët e Shqipërisë, emrat dhe historitë e tyre ndër vite
rtsh.al
Përfundimisht, Meta dekreton Lleshajn si ministër të brendshëm, Rama e përshëndet, Basha e ironizon
Turizmi, dështojnë politikat e Ministrisë së Mjedisit
Elida BUÇPAPAJ/ “Çfarë do zonja Buçpapaj këtu?” – mu hakërrua Arben Imami në mes të parlamentit!
90-vjetori i KMSH, Nishani: Toleranca fetare, vlerë me të cilën krenohemi
gazetablic.com
Daut Haradinaj komenton takimin Thaçi- Putin, ‘befason’ me deklaratën
Prokuroria të fillojë hetimet për shkaktarët e përmbytjeve
STAMBOLL – Erdogan: Gati për të sulmuar kurdët në lindje të Eufratit
sot.com.al
“A keni frikë se mos e pësoni si Gruevski?”/ Meta befason me përgjigjen e fortë që jep
Vendos Neymar me penallti, Brazili fiton miqësoren me Meksikën
boldnews.al
Tenderi i fundit i Ramës, 12 karrige ‘të rënda tip kolltuku’!
POP 5Hyrja dhe dalja nga Shqipëria, Koja në Repolitix: Fenomeni 'Gruevski' do prekë edhe BallkaninLajme të tjeraTË FUNDIT
“Të shesësh shpirtin, zanati i librashitësit”, prezantohet libri i Romano Montrini
kallxo.com
VIDEO - Çka u gjet e u konfiskua në banesën e grupit që po shiste kokainë?
VIDEO/ Marrëdhënia me Berishën kur ishte kryeministër, Meta shprehet “i penduar” që…
boldnews.al
Berisha: Vlahutin ka kërkuar arrestimin tim, ja çfarë i tha Adriatik Llallës
Raportuesi i Kosovës në Bundestag: Serbia nuk hyn në BE pa njohur Kosovën
SHBA, vdesin tetë persona si pasojë e borës
Aksidentet në vend, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur
Dekretimi i Sandër Lleshajt në Repolitix, Klosi: Furtunë në një gotë me ujë - Shqiptarja.com
LIBRI/ “Presidenti është zhdukur”, Klinton rrëfen sekretet e Shtëpisë së Bardhë
gazetablic.com
Idetë e Hashim Thaçit për shkëmbime territoresh janë “ballona” politik. Kjo duhet të ndodhë me Luginën e Preshevës
Basha takon ambasadorin Lu: Sfidat e Shqipërisë, urgjente
gazetaexpress.com
Lubonja fajëson RENEA-n, shfajëson ekstremistët grekë
Denoncohen katër mësues pazarxhinj për kurset private
ARRSH ndërhyn në rrugët e rajonit juglindor, pas nisjes së reshjeve të para të dëborës
insajderi.com
Çka është më e rëndësishme për Albin Kurti – veriu i Mitrovicës apo ulësja në OKB
VIDEO/ Këshilla e Metës për Kryemadhin: Duhet të moderohet pak…
ina-online.net
Deputeti Labinot Tahiri akuzon opozitën për sulm ndaj Behgjet Pacollit
gazeta55.al
Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta
Zagani status për ‘ministrin e drogës’: Nuk lahet M…. me sh….! Ja çfarë i komenton Manjani
balkanweb.com
Historia e bixhozit nga qeveria e Ismail Qemalit tek qeveria Rama
insajderi.com
Qytetarët vuajnë mungesën e vizave, katër politikanët shkojnë për qejfi në Maltë
Alarmi nga shiu sot e nesër/ IGJUEM nxjerr zonat ku ka rrezik për përmbytje (HARTA)
Kadri Veseli në QKUK, interesohet për shëndetin e të aksidentuarve
tetovasot.com
“Politikanët që kanë vizituar Burdushin”
Arratisja e Gruevskit, Nuhiu: Po hetojmë se si e kaloi kufirin
Fillojnë protesta në Tiranë, së shpejti priten edhe në Shkup
ina-online.net
SMS të reja nga 27 prilli:”Ushtria” e Vesel Memedit ka qenë e gatshme të futet në Parlament
Thaçi tregon kush e ndërmjetësoi takimin me Putinin në Paris
rtsh.al
Si hyri Gruevski në Shqipëri?
gazeta55.al
Sorrat e Sorosit dhe shqiponjat e shqipes
koha.mk
Kurti: Thaçi do të përfundojë si Gruevski, jo në Hungari, por në Rusi
Transporti, Ministria pezullon dhënien e licencave
Ngjarjet e paparashikuara, Kurti harron ndarjen e Vetëvendosjes (VIDEO)
A duhet një shkollë me emrin Abdyl Frashëri dhe një bibilotekë me emrin e birit të tij
Banorët kthehen në Lagjen e Trimave, gjithçka e shkatërruar
exit.al
Mogherini lavdëron “përparimin mbresëlënës” të reformës në drejtësi
Ju flet Tirana – kush ishte partizani që përshëndet porsa fillon transmetimi
LETËR HISTORIKE, drejtuar, Z.Nesim Spahiut, kryetarit të bashkisë së Skraparit
Zgjedhjet lokale, PD kërkon ndihmën e britanikëve për të gjetur kandidatët: Por kush janë armiqtë në parti, që Basha i shpall këshilltarë
Gjiknuri: E vërteta e bisedës me Zoton
gazeta55.al
Akuzat/ Eduart Kapri: Inskenime, askush nuk më bën dot shantazh
Ky është komenti i Ministrit të PDK-së për takimin Thaçi-Putin
VIDEO/ Ramës i hedhin ‘kokainë’ në Kuvend, pluhuri i bardhë mbulon qeverinë
cna.al
Panucci flet në prag të ndeshjes së radhës/ Nuk kam frikë nga Skocia
cna.al
Topi në duart e Vjollcës dhe shantazhet ndaj drejtësisë
Ish-mjeku i UÇK-së, Kurtit: Mos ia fut kot, bëje këtë ose harroje bashkimin kombëtar!
insajderi.com
Kryeministrja serbe mohon se ka pasur gjenocid në Srebrenicë
boldnews.al
Veliaj në festë, banorët protestë, eksperti ligjor: Ja si po vidhemi me ligj
Ngjela: A ka gisht Ilir Meta në arratisjen e Gruevskit?
mia.mk
Kurti: Thaçi do të përfundojë si Gruevski, por jo në Hungari, por në Rusi
Idrizi: PDIU, një parti mbarëkombëtare që afron çdo shqiptarë patriot
LSI sot bëhet me një deputet më shumë
Fotot e papërsëritshme të Marubit në Milano
Mirë se vini në "shehrin" e qofteve
koha.mk
Gati dokumentacioni për ekstradim
Dash Shehi: Rama si Enver Hoxha, të merr shtëpinë dhe të dhunon, qytetarët të …
13 fshatrat turistikë të qarkut të Gjirokastrës në një libër
boldnews.al
Kundërshtarët e Bashës, Berisha: Do ishte mirë të ishin në Kuvendin Kombëtar
“Nga lisi plak dhe shkëmbi”, vjen në shqip shkrimtarja me origjinë greke
Avokat Idajet Beqiri: Ambasadori Lu të publikojë emrat e ministrave të korruptuar
periskopi.com
57 milionë rruga për në Dollc, premton Haradinaj: Nga muaji i ardhshëm nisin punimet
aa.com.tr
Ekstradimi i liderit të FETO-s sërish në fokus
Dy emra, sinonim i Kosovës dhe Erzenit, simbol i krenarisë kombëtare
Durrës/ Shkolla 9-vjeçare “Neim Babameto” fiton kampionatin e femrave
40% e popullsisë në moshë madhore në Shqipëri ka një llogari bankare
tvklan.al
30 vite pa rrugë, investime në fshatin Kallm
 Balla: Shqipëria ka një të ardhme të projektuar në gjirin e kombeve të qytetëruara të Europës
koha.net
Seancat pa vendime të Kuvendit të Kosovës
tvklan.al
Zaev: Gruevski mund të jetë rrëmbyer
Agim JAZAJ/ Gazeta, “Zëri i Vlorës” dhe  misionierët e saj…
Në bisedime me Serbinë ose bashkë ose të dëmtuar - RTV21
Inaugurohet Qendra e Parë në Rang Kombëtar me “Kolokim” në Maliq
Gati koncesioni për bllokun e naftës në Jon
Ambasadori i ri i Zvicrës tur njohës në Shqipëri, viziton Shkodrën
balkanweb.com
Më mirë gjeneral apo ministër?!
kallxo.com
Vetëvendosje prezanton alternativën me katër hapa për dialogun me Serbinë
INTERVISTA/ “Para se të të them… Të dua!”, rrëfehet gazetari që i shkruan dashurisë
aktuale.mk
Nga sot ‘Nëntor i ftohtë’ shfaqet në Kosovë
aktuale.mk
Ky grup i lojtarëve të Kosovës, mund ta shkruajë historinë në Ligën e Kombeve
KLSH në auditivin e performancës bashkëpunon me ekspertë të Bankës Botërore dhe GAO-s Amerikane
Aplikimet për fondet IPARD, takime informuese në çdo qark të vendit
Aksident në Elbasan, makina përplas për vdekje një kalimtar (EMRI) - Shqiptarja.com
Bora e parë e mbulon qytetin shqiptar(Video)
“El Pais”: Pesë arsye për të zbuluar Shqipërinë
Hapet edicioni i dytë vjetor i Konventës së Veshmbathjeve të Kosovës
Ku furnizohen me produkte ushqimore serbët e veriut të Mitrovicës?
Gallate ne Skrapar/ Administrata njoftohet për të pritur zv/ministrin e Shëndetësisë, por ja kush shkon në vend të tij…
insajderi.com
Labinot Tahiri akuzon opozitën për sulm ndaj Behxhet Pacollit
Meta zhvillon bisedë telefonike me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj
boldnews.al
A është implikuar kryeministri Edi Rama për rastin Gruevski?
Mogherini përshëndet dënimin e Emiljano Shullazit dhe vetingun
Kongresi i Manastirit – një krenari e ligjshme e kulturës sonë kombëtare
indeksonline.net
Kurti prezanton katër hapa për bisedimet me SerbinëTemat:
Pazari i ri i Kryeministrit Haradinaj: “Shet AKR-në e blen PSD-në”
Duma: Buxheti 2019 antisocial
Intervista e Presidentit Meta në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili në televizionin “Top Channel” - Presidenti i Republikës së Shqipërisë
cna.al
Këshilltari mizerabël, kunati, Jorida Tabaku dhe Grida Duma
alsat-m.tv
Zaev: Gruevski mund të jetë rrëmbyer
insajderi.com
NBC: Trump po e shqyrton mundësinë për ta ekstraduar Gulenin
ina-online.net
“Do ta humbim tregun e Kosovës nëse shpejtë nuk hiqet taksa”
kallxo.com
Nga dita e hënë koreodrama 'KUMT' e Ansamblit SHOTA nisë rrugëtimin në disa qytete shqiptare
Zaev: Gruevskin e kanë rrëmbyer apo është larguar vullnetarisht?
exit.al
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit të Krimeve të Rënda Osmani
GURAZIU: THAÇI RA NË KAZANIN E PUTINIT!
rtsh.al
Elbasan, shpërthen granata në një lokal, plagoset rëndë pronari
rtsh.al
Nis restaurimi i qendrës historike të Vlorës
Bizneset e Kosovës mbështetje për ndërtimin e shkollës, kopshtit dhe ambulancës në Bardhoc të Kukësit
Kufizime të energjisë elektrike në disa zona të Librazhdit
Zëvendësministri Shkodra mori pjesë në takimin e Grupit Koordinues Ndërministror për të Drejtat e Njeriut
Haradinaj: Duhet të jemi shtet model i respektimit të drejtave të njeriut
rtsh.al
Pampuri e PD: Vangjush Dako, si simbol i pushtetit të blerë me paratë e drogës së krimit të organizuar duhet të arrestohet
koha.net
Kontestohet përbërja e Komitetit të Politikës e Financave në Fushë-Kosovë
Haradinaj: Duhet të jemi shtet model i respektimit të drejtave të njeriut
ina-online.net
Besa Arifi: “Catch me if you can”
epokaere.com
Ramadani: Askush s’mund ta ndalë transformimin e FSK-së
NJOFTIM: Ftesë për test psikologjik - OBAVEŠTENJE: Poziv za psihološki test
aa.com.tr
SHBA i ekstradoi Turqisë pedofilin e dënuar i lidhur me FETO-n
aa.com.tr
Zaev parashtron dilemën nëse Gruevski është rrëmbyer
cna.al
Gramoz Ruçi mbyll "luftën" Rama-Meta
Dalja pa marrëveshja nga BE – Weber: Katastrofike për Britaninë. Nuk ditën ta manaxhojnë referendumin
botasot.info
Ja kush do të paguajë për kalimin në autostradën Tiranë-Durrës
starplus-tv.com
ISH PRESIDENTI NISHANI: SHKODRA PENG I KRIMIT
aa.com.tr
Kuvendi i Kosovës nuk debaton për politikën e jashtme
ZEQA: HASHIM THAÇI, NË KOORDINIM TË PLOTË ME SERBINË, RUSINË DHE VENDET E LINDJES
sot.com.al
“Fjala s’u jepet atyre që kanë lidhje me politikën”/ Protestë para Kryeministrisë nga Londra në Tiranë, ja datat dhe detajet
Komuniteti i biznesit përkrahë ndërtimin e Kosovës së Re
cna.al
Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim
Bora e parë e dimrit, në fshatin turistik të Dardhës
balkanweb.com
Divorci me këngëtarin, gruaja: Nëna më kërkonte të prostituoja
Kosova ende pa Qendër Nacionale të Xhudos - RTV21
Publikohet “bombë” e re: Jankullovska shan shqiptarët, lavdëron BDI-stat e Kumanovës? (Video)
Zaev hap dilema të reja: Gruevski mund të jetë rrëmbyer
Gruevski pritet "ta mbajë frymën" tek Putini
insajderi.com
Gruevski ka shkuar në Hungari përmes të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Serbisë
Basha mbledh grupin e PD, ja skenarët për të bllokuar seancën
Fier – Protesta e PD, Ruçi: Kjo që po ndodh është përpjekje për destabilitet
shekulli.com.al
Apeli liron dy ish-deputetët e PS-së, “Arrest në burg” për Avdylajt
shekulli.com.al
Komisioneri: Të shkarkohet prokurori Gentian Osmani
E pranojnë vetë historianët serbë: Në vitin 1878 Serbia vrau 70 mijë shqiptarë nga Nishi deri në Kumanovë
Takimi – ‘Drejtësia’, Lu: Me mbështetjen e Metës, do realizohet kjo reformë
gazetablic.com
Flet Igor Simiq: Lista Serbe s’ka qenë e informuar për vendosjen e taksës
Opozita skeptike për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Borxhi publik në 2019 ulet me 2%. Për 100 lekë të marra borxh, investohen 253 lekë ose dy herë më shumë se 5 vite më parë!Fjala e Ministrit
indeksonline.net
Taksa 10% shkelë marrëveshjen e CEFTA-s, rrezikohet rritja e çmimit dhe inflacioni ekonomikTemat:
T’i japësh penallti qyl Kryeministrit
Zjarret e nëntorit, në Librazhd e Lushnjë pemët në flakë
ina-online.net
Gruevski mund të largohet drejt Rusisë
TAP finalizon marrëveshjen e mirëmbajtjes së tubacionit të gazsjellësit
Firmosi arrestimin e Fullanit dhe Gjikës, pse u shkarkua nga detyra Ramadan Troci. Problem me …
insajderi.com
Deputeti i pozitës tregon se ka "pengesa enorme" për liberalizim vizash
insajderi.com
Profili kriminal i Astrit Haraçxhisë, pretendentit për drejtor të ATK-së
Bularati, Shqiponja dhe Zogu i Zi
A është kjo Shqipëria që donit?
[Foto] Shëtitorja “Taulantia” në Durrës së shpejti me pamje të re – Detajet e projektit me vlerë 362.8 mln lekë
Kosovë, arsimtarët më shumë angazhim për edukimin e nxënësve
Dështon seanca, mungonin deputetët dhe qeveria
boldnews.al
Komandantët e UÇK-së, milionerë të privatizimeve. Ja cilët janë ata
Ditët e Radios 2018 – Modelet e audiogazetarisë
gazetainfokus.com
Vuçiq i ‘ankohet’ Ambasadorit amerikan për masën tregtare
“Përballja” mes Milaim Zekës e Shefqet Krasniqit: Ku ku ku për ty… e mbys vetën…
cna.al
Bandat mesazh të fortë Sandër Lleshit
Ndotja e ajrit në Kosovë; Matjet zyrtare: Nivele të rrezikshme në disa qytete
insajderi.com
"Erdhën, e shan Qeverinë dhe ikën" - grupi i AAK-së "diss" opozitës
Inagurohet impianti për trajtimin e ujërave të zeza në vise rurale
alpenews.al
“VRAU ELTON ÇIÇON”/ Kush është i “SUPERKËRKUARI” Jani Aliaj, historia e përgjakshme mes bandave
epokaere.com
Nitaj për LDK-në dhe LV-në: Erdhën, e shanë Qeverinë dhe ikën. Kjo ishte detyra e opozitës sot!
Për çfarë ankohen meshkujt pas martesës…
koha.net
Ç’thotë Raporti i Komisionit të së Vërtetës Serbi-Kosovë
koha.net
Katundi i Ri kërkon betonimin e kanalit të ujitjes
Kirurgun Halo Kërraj nuk e kujtojnë vetëm te Spitali Ushtarak…
kallxo.com
Në mungesë të qeverisë shtyhet seanca e jashtëzakonshme për dështimet e politikës së jashtme
tesheshi.com
Njeriu i Merkelit: pse i druhemi korrigjimit të kufijve në Ballkan
epokaere.com
S’mbahet debati për politikë të jashtme, seanca e jashtëzakonshme shtyhet
Pse kosovarët po mbajnë armë pa leje?
FOTO/ Delvinë, trashëgimia kulturore vendtakimi i të rinjve me librin
Ngatërresa e policisë me vrasësin, flet për Report Tv Sokol Hoxha: Më ka nxirë jetën, ndalohem gjithmonë në kufi - Shqiptarja.com
Parlamenti Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen, Meta dhe Ruçi: Nxisim dialogun mes Kosovës dhe Serbisë - Shqiptarja.com
Ende pa filluar shtyhet seanca e Kuvendit
cna.al
Fakte/ Si gënjen publikisht Lulzim Basha
PO REHABILITOHEN KRIMINELËT E LUFTËS
Basha – Bushatit në Kuvend: Mashtrues, doli fjala ime se pse nuk hapen negociatat!
gazetaexpress.com
Bleu 1000 m tokë në bregdet për 1 mijë €, gjyqtari shqiptar përballet me “gjyqin” e Vettingut
aa.com.tr
I dërguari amerikan: YPG është degë siriane e terroristëve të PKK-së
aa.com.tr
SHBA për herë të parë do të votojë “Jo” në rezolutën e OKB-së mbi Golanin
“Mbrojtje të hekurt” për Korenë e Veriut, Kim Jong-Un teston armët e reja
shekulli.com.al
Nikola Gruevski kërkon azil politik në Hungari, kalon përmes Shqipërisë
ina-online.net
Televizioni maqedonas: Gruevski fshihet në zonën Vlorë-Sarandë
insajderi.com
“Shfaqja që shkon keq” në Gjilan e kthen dështimin në komedi
Orjola Pampuri: PS pa program të qartë në fushatë, Lulzim Basha kryeministër i ardhshëm
kosovalive360.com
TC “Kosova e Re” në pritje të mbështetjes financiare
kallxo.com
Komuna e Mitrovicës nënshkruan dy herë kontratë për Qendrën Tregtare
kallxo.com
Rivarroset me nderime lideri nacionalist shqiptar i Luftës së Dytë Botërore
epokaere.com
Kohë e pakohë për zgjedhje të parakohshme të cilat nuk sjellin asnjë ndryshim
boldnews.al
Jeremiç: Problemi i Kosovës, Vuçiçit do t’i shpërthejë në fytyrë
Apeli i jep pafajësi Shpëtim Gjikës, Prokuroria paralajmëron rekurs
Rëndësia e procesit ‘screening’, Kapitulli 24 dhe çfarë ndodh më tej
syri.net
FOTO/ Pas Vlorës dhe Fierit, këta janë 12 kriminelët më të kërkuar nga GjirokastraAmbasadorja e Kosovës takohet me Ivanka Trump, këshilltaren e Presid
Ramadani: Çështja e ushtrisë përmbyllet gjatë këtij viti
Zv.guvernatorja: Siguria financiare, Banka e Shqipërisë, pakt me BE
botasot.info
Gjermania sjell për herë të parë në Tiranë sistemin foto-voltaik të ndriçimit publik
koha.net
Dragashi e Prizreni ngecin në arkëtimin e tatimit në pronë
Tentim shantazhimet e Serbisë ndaj Faktorit Ndërkombëtar kundër Kosovës
Arratisja e Gruevskit, Hungaria pranon kërkesën e azilit: Për arsye sigurie!
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/11/2019
Televizioni maqedonas: Gruevski fshihet në Shqipëri
Banorët e Unazës së Re protestuan para bashkisë, qëlluan me vezë dhe ndezën flakadanë
PPP, investime transparente në favor të qytetarëve. Prioritet rrugët dhe shërbimet spitalore
John Kerry fshikullon Trump: Eshtë president naiv e i vrazhdë!
Dikush i mori targat e veturës, qytetari “revoltohet” fortë me Policinë e Kosovës
gazeta55.al
E padëgjuar më parë/ “Po ndryshon shtrati i Lumit të Lanës për oligarkët”
Fillojnë punimet në qarkoren e Gjakovës
Ilazi merr pjesë në Forumin e Ballkanit Perëndimor
Ahmetaj flet për PPP: Janë transparente, ndërtohet Rruga e Arbrit
Ngjarjet e datës 16 nëntor 2018
sot.com.al
Gjykata dënon ish-juristin e CEZ, Romeo Kara: Drejtësia vijon të jetë e kapur nga Sali Berisha
sot.com.al
Opozita vijon bojkotin, Balla thirrje të rikthehen në Parlament, Ahmetaj replikon në distancë me Tabakun për koncesionet
sot.com.al
PD insiston në arrestimin e Vangjush Dakos: Duhet moral politik, vetingu i politikanëve nevojë imediate
sot.com.al
Basha kundër Berishës: Pushtetin do ta marrim në mënyrë demokratike, nuk shkelim mbi kufoma njerëzish
Reforma zgjedhore ende e papërfunduar
sot.com.al
Kushtetuesja përplaset me Presidencën për KLSH, ripropozon Tushën në KED, Meta shkresë Kuvendit se gjyqtares i ka mbaruar mandati
Jahjaga dekreton ligjin për Trepçën: Kohë qeverisë që të ruajë këtë aset!
Ministri Damian Gjiknuri: Sekretariati i Komunitetit të Energjisë përgëzon Shqipërinë për impiantin e energjisë diellore në Akërni të Vlorës
‘Nënë Tereza merr Medaljën e Lirisë në SHBA’, njihuni me mgjarjet historike të 16 nëntor
shekulli.com.al
Bojkoti, opozita: Strategjia e BE për Shqipërinë, e gabuar
Shteti mbyll sytë para mishit të skaduar dhe maceve në ETC-në e Ramiz Kelmendit
Serbofili Thaçi do ta ndajë Kosovën me referendumin e propozuar nga Putini
sot.com.al
Ilir Meta paralajmëron se nuk do të arratiset nga Shqipëria nëse dënohet si Gruevski, presidenti i tmerruar nga shembulli maqedonas

Asfaltohet aksi Vorë-Kthesa e Rinasit, vijon puna deri në Fushë Krujë (FOTO)

Gazeta - shqip 23.10. 11:38

Asfaltohet aksi Vorë-Kthesa e Rinasit, vijon puna deri në Fushë Krujë (FOTO)

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore bëjnë me dije se ndërhyrja e shtresave asfaltike në segmentin Vorë-Kthesa e Rinasit ka përfunduar. Segmenti në fjalë është hapur tanimë për kalimin e mjeteve, me sinjalistikë dhe vijëzim provizor. Ndërkohë ARRSH sqaron se segmenti tjetër Kthesa e Rinas»»»

TV Klan 22.10. 11:39

Hapet qarkullimi në rrugën Vorë – Kthesa e Rinasit

Ka përfunduar rehabilitimi në aksin Vorë – Fushë Krujë, njofton Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore. Segmenti në fjalë është hapur për kalimin e mjeteve, me sinjalistikë dhe vijëzim provizor. Ndërkaq, segmenti tjetër Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë është i bllokuar dhe po i nënshtrohet nd»»»

tvklan.al
Lexo 21.10. 15:57

Hapet qarkullimi në segmentin e rehabilituar Vorë-Kthesa e Rinasit

Vazhdon puna në segmentin Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë- Segmenti Vorë-Kthesa e Rinasit është hapur për qarkullim pas përfundimit të rehabilitimit. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore bëjnë të ditur se ndërhyrja në shtresat asfaltike në segmentin Vorë-Kthesa e Rinasit ka përfunduar dhe »»»

JavaNews 21.10. 14:46

FOTOT/ Përfundon asfaltimi i segmentit Vorë-Kthesa e Rinasit

Një pjesë aksit rrugor Vorë-Fushë Krujë ka përfunduar së asfaltuari, ndërsa vazhdon puna për pjesën tjetër. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se ka përfundua ndërhyrja në segmentin Vorë-Kthesa e Rinasit. Ndërkaq, segmenti tjetër Kthesa e Rinasit-Fushë Krujë është i bllokuar dhe po i nënshtrohe»»»

Abcnews 21.10. 12:32

Hapet qarkullimi në rrugën Vorë-Kthesa e Rinasit

Ka përfunduar rehabilitimi në aksin Vorë-Fushë Krujë – njofton Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore. Segmenti në fjalë është hapur për kalimin e mjeteve, me sinjalistikë dhe vijëzim provizor. Ndërkaq, segmenti tjetër Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë është i bllokuar dhe po i nënshtrohet ndë»»»

Scan - tv 21.10. 11:10

FOTOT-Hapet qarkullimi në Vorë-Kthesa e Rinasit! Po drejtuesit e automjeteve duhet shmangin kalimin në disa akse të tjera ku ka punime

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë se ka përfunduar rehabilitimi dhe është hapur qarkullimi në segmentin rrugor Vorë-Kthesa e Rinasit. Ndërkohë, vazhdojnë punimet për segmentin tjetër Kthesa e Rinasit-Fushë Krujë e cila vijon të mbetet e bllokuar. “Ndërhyrja e shtresave asfal»»»

RTV Oranews 21.10. 11:07

Përfundon asfaltimi i segmentit Vorë-Kthesa e Rinasit

Një pjesë aksit rrugor Vorë-Fushë Krujë ka përfunduar së asfaltuari, ndërsa vazhdon puna për pjesën tjetër. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se ka përfundua ndërhyrja në segmentin Vorë-Kthesa e Rinasit. Ndërkaq, segmenti tjetër Kthesa e Rinasit-Fushë Krujë është i bllokuar dhe po i nënshtrohe»»»

ATA- Albanian Telegraphic Agency 21.10. 10:55

Hapet qarkullimi në segmentin e rehabilituar Vorë-Kthesa e Rinasit

-Vazhdon puna në segmentin Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë- TIRANË 21 tetor/ATSH/- Segmenti Vorë-Kthesa e Rinasit është hapur për qarkullim pas përfundimit të rehabilitimit. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore bëjnë të ditur se ndërhyrja në shtresat asfaltike në segmentin Vorë-Kthesa e Ri»»»

Top Channel 21.10. 10:41

Vorë-Kthesa e Rinasit përfundon rehabilitimi, vijon puna deri në Fushë Krujë

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore bëjnë me dije se ndërhyrja e shtresave asfaltike në segmentin Vorë-Kthesa e Rinasit ka përfunduar. Segmenti në fjalë është hapur tanimë për kalimin e mjeteve, me sinjalistikë dhe vijëzim provizor. Ndërkaq, kujtojmë median dhe opinionin publik se segmen»»»

Lapsi Lajme 16.10. 10:35

Si do të devijohet trafiku sot, punimet në aksin Vorë-Rinas-Fushë Krujë

Duke filluar nga dita e sotme, segmenti Vorë – Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë, do të jetë i bllokuar për të gjitha mjetet për shkak të punimeve. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë se ne vijim te njoftimeve te mepareshme lidhur me rehabilitimin e segmentit Vore – »»»

lapsi.al
Bota Sot 16.10. 10:05

Bllokohet qarkullimi nga kthesa e Rinasit deri në Fushë Krujë, ja ku devijon trafiku

Nderhyrja per punimet e rehabilitimin ne segmentit rrugor Vore - K/Rinasit - Fushe Kruje Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftuan lidhur me rehabilitimin e segmentit Vore - K/Rinasit - Fushe Kruje, se duke filluar nga data 16 tetor 2018 do të fillojë dhe faza dytë e nder»»»

botasot.info
Shqiptarja 16.10. 09:16

Nisin punimet në aksin Vorë-Rinas-Fushë Krujë, ja si devijohet trafiku i automjeteve - Shqiptarja.com

Nisin punimet për rikonstruksionin e segmentit Vorë – Kthesa e Rinasit - Fushë Krujë, faza dytë e ndërhyrjes për kryerjen e punimeve rehabilituese. Ky segment rrugor do të jetë i bllokuar për të gjitha mjetet gjatë periudhës së kryerjes së punimeve. Sipas njoftimit të ARRSH, automjetet e vogla rezi»»»

Citynews 16.10. 09:08

Kaos në qarkullim/ Bllokohet rruga nga kthesa e Rinasit deri në Fushë-Krujë

Share Tweet Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor bëjnë të ditur se si rezultat i fillimit të punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor Vorë-K/Rinasit-Fushë Krujë, do të ketë bllokimin e qarkullimit nga kthesa e Rinasit deri në Fushë-Krujë. Sipas njoftimit të ARRSH, duke f»»»

cna.al
Bold News 16.10. 08:47

Bllokohet qarkullimi nga kthesa e Rinasit deri në Fushë Krujë

PERDITESIM 4 – Nderhyrja per punimet e rehabilitimin ne segmentit rrugor Vore – K/Rinasit – Fushe Kruje Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftuan lidhur me rehabilitimin e segmentit Vore – K/Rinasit – Fushe Kruje, se duke filluar nga data 16 tetor 2018 do të fillojë dhe f»»»

boldnews.al
Albeu 16.10. 08:37

Kujdes, sot bllokohet rruga e Rinasit deri në Fushë-Krujë

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftuan lidhur me rehabilitimin e segmentit Vore - K/Rinasit - Fushe Kruje, se duke filluar nga data 16 tetor 2018 do të fillojë dhe faza dytë e nderhyrjes për kryerjen e punimeve rehabilituese në segmenti rrugore nga Kthesa e Rinasit der»»»

Sot 16.10. 08:34

Kaos në qarkullim/ Bllokohet rruga nga kthesa e Rinasit deri në Fushë Krujë, ja ku devijon trafiku

Si rezultat i fillimit të punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor Vorë-K/Rinasit-Fushë Krujë, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftuan bllokimin e qarkullimit nga kthesa e Rinasit deri në Fushë-Krujë. Njoftimi i plotë Ndërhyrja për punimet e rehabilitimin ne segmen»»»

sot.com.al
Alpenews 16.10. 08:32

BLLOKOHET QARKULLIMI NGA RINASI DERI NË FUSHË KRUJË/ Ja ku devijon trafiku

Nderhyrja per punimet e rehabilitimin ne segmentit rrugor Vore – K/Rinasit – Fushe Kruje Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor njoftuan lidhur me rehabilitimin e segmentit Vore – K/Rinasit – Fushe Kruje, se duke filluar nga data 16 tetor 2018 do të fillojë dhe faza dytë e nder»»»

alpenews.al
Gazeta Blic 15.10. 21:49

Njoftim i rëndësishëm për shoferët shqiptarë

Dita e nesërme do të ketë një ndryshim të lëvizjes së makinave në aksin Vorë- Kthesa e Rinasit- Fushë Krujë për shkak të punimeve që do të ndërmerren për rregullimin e rrugës. ARRSH ka bërë me dije njoftimin për shoferët shqiptarë që kanë në itinerarin e tyre këtë rrugë. Autoriteti ka shpjeguar se »»»

gazetablic.com
Gazeta NewBorn 15.10. 21:27

Njoftim i rëndësishëm për gjithë shoferët: Nga nesër keni kujdes!

Dita e nesërme do të ketë një ndryshim të lëvizjes së makinave në aksin Vorë- Kthesa e Rinasit- Fushë Krujë për shkak të punimeve që do të ndërmerren për rregullimin e rrugës. ARRSH ka bërë me dije njoftimin për shoferët shqiptarë që kanë në itinerarin e tyre këtë rrugë. Autoriteti ka shpjeguar se »»»

Standard 15.10. 21:13

Fillon faza e dytë e punimeve, nesër mbyllet aksi Vorë- kthesa e Rinasit- Fushë Krujë

Duke filluar nga dita e nesërme, segmenti Vorë- kthesa e Rinasit- Fushë Krujë, do të bllokohet për të gjitha mjetet pasi do të fillojë faza e dytë e punimeve rehabilituese. Loading... Njoftimi i plotë: “Segmenti i sipercituar do te jete i bllokuar per te gjitha mjetet gjate perjudhes se kryerjes se»»»

Gazeta Express 15.10. 20:40

Njoftim i rëndësishëm për shoferët shqiptarë

Dita e nesërme do të ketë një ndryshim të lëvizjes së makinave në aksin Vorë- Kthesa e Rinasit- Fushë Krujë për shkak të punimeve që do të ndërmerren për rregullimin e rrugës.ARRSH ka bërë me dije njoftimin për shoferët shqiptarë që kanë në itinerarin e tyre këtë rrugë. Autoriteti ka shpjeguar se a»»»

gazetaexpress.com
Kohajone 15.10. 20:05

Punime tek kthesa e Rinasit-Fushë Krujë, si devijohet trafiku

Përmes një njoftimi Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor bëjnë me dije se nesër nisin punimet lidhur me rehabilitimin e segmentit Vorë-K/Rinasit-Fushe Krujë dhe për pasojë do ketë bllokim dhe devijim të qarkullimit. “ARRSH dhe Policia e Qarkullimit Rrugor kërkojnë mirëkuptimi»»»

Gazeta 55 15.10. 19:52

Punime tek Kthesa e Rinas-Fushë Krujë, si devijohet trafiku

Përmes një njoftimi Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor bëjnë me dije se nesër nisin punimet lidhur me rehabilitimin e segmentit Vorë-K/Rinasit-Fushe Krujë dhe për pasojë do ketë bllokim dhe devijim të qarkullimit. “ARRSH dhe Policia e Qarkullimit Rrugor kërkojnë mirëkuptimi»»»

gazeta55.al
Gazeta Telegraf 15.10. 18:58

Punimet për rehabilitimin e aksit Vorë – Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë, nga nesër devijohet qarkullimi

Aksi, Vorë – Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë, do të jetë i bllokuar për të gjitha mjetet, duke filluar që nga nesër. Shkak për këtë bllokim, janë punimet për rehabilitimin e këtij segmenti. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor, kanë informuar se, duke filluar nga data 16 Tetor»»»

Syri 15.10. 18:25

Punimet në aksin Vorë – Rinas - Fushë Krujë, ja si devijohet trafiku nga nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, segmenti Vorë – Kthesa e Rinasit – Fushë Krujë, do të jetë i bllokuar për të gjitha mjetet për shkak të punimeve. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë se ne vijim te njoftimeve te mëparshme lidhur me rehabilitimin e segmentit Vorë –»»»

syri.net
Top Albania Radio 14.09. 18:04

Punimet në Vorë–Rinas–Fushë-Krujë, ARRSH: Ja si do të bëhet kalimi!

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se në kuadër të rehabilitimit të disa rrugëve, duke nisur nga sot do të ketë bllokim të aksit rrugor Vorë-Kthesa Rinas-Fushë Krujë. ARRSH njofton gjithashtu se kamionet që udhëtojnë nga Shkodra e Lezha ne segmentin Milot – Fushë Krujë në drejtim të Tiranës, du»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining