press24.mk
Ахмети: Заедно сме посилни, разговарам со лидерите на сите партии на Албанците
kanal5.com.mk
Шпанија тагува по 28.400 жртви на коронавирусот
СДСМ и ДУИ – од навреди и омаловажувања, до повторна владина дружба?
mia.mk
ФАО и ОЕЦД: Поради пандемијата се очекува „пазарен шок“ кај земјоделските производи
netpress.com.mk
Русија планира уште годинава масовно производство на вакцина против Covid-19
netpress.com.mk
Дијалогот меѓу Приштина и Белград продожува во Брисел
netpress.com.mk
Протест на AfD против скулптурите на Карл Маркс поради неговиот антисемитизам и расизам
mia.mk
Радев: Со интриги се продолжува кризата довербата во Владата е изгубена
mia.mk
Правото на глас го оствариле 7.861 болни и немоќни, 234 лица во домови за вонсемејна грижа и 1.235 затвореници
netpress.com.mk
Короната зема замав регионот: Косово би можело да стане балкански Вухан
makfax.com.mk
Меркел: Веќе не можеме да се потпреме на тоа дека САД ги штитат европските интереси
makfax.com.mk
Главниот советник на „Роскосмос“, Сафронов, обвинет за велепредавство
ПОЛИТИКО: САД ги поддржуваат демонстрантите во Бугарија, додека водачите на ЕУ СТОЈАТ ЗАД МАМА
mia.mk
Бизнисмените бараат Гевгелија да биде зелена погранична зона
mia.mk
Либискиот Парламент во Тобрук бара Египет да интервенира во земјата
sitel.com.mk
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози
netpress.com.mk
ЕУ подготува „координиран“ одговор за Кина и Турција
mia.mk
МИА Најави – Свет
mia.mk
Столтенберг: НАТО треба да стане поглобален сојуз со оглед на подемот на Кина
netpress.com.mk
Косовскиот претседател Тачи во Хаг на средба со обвинителот за воени злосторства
netpress.com.mk
Пребројувањето на гласовите во Полска го потврди реизборот на Дуда
makfax.com.mk
Европските влади ја критикуваат Турција поради Аја Софија
mia.mk
„Џерусалим Пост“: Ердоган вети „ослободување“ на ал-Акса после Аја Софија
mia.mk
Бројот на заразени од коронавирус во светот надмина 13 милиони лица
kurir.mk
Силјановска: Политиколошката дијагноза вели дека Заев направи заробено општество во Македонија
ХАШИМ ТАЧИ СТИГНА ВО ХАГ
СМЕТКА ЗА ОРГИИТЕ НА РЕЖИМОТ
МИЦКОВСКИ ПРЕДИЗБОТРНО СПИНУВА ЗА „ПРАВДА ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА“
ШTO САКА ЛЕВИЦА ДА И ПОРАЧА НА ДИЈАСПОРАТА
ШТО ПРЕДВИДУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА (2)
kurir.mk
Светски експерт за културно наследство реагира на злоупотребата на СДСМ на Курбиново

Дескоска за документите кај Ременски: Тоа прашање не е во надлежност на министерството за правда

Alsat M 18.11.2019. 14:37

Дескоска за документите кај Ременски: Тоа прашање не е во надлежност на министерството за правда

Делот за класифицирани информации не е во надлежност на Министерството за правда, рече денеска министерката Рената Дескоска во одговор на новинарско прашање во врска со пронајдените документи со класифицирана содржина во домот на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски. „Делот што се однесува на кла»»»

alsat-m.tv
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.