Mirdita rebelohet kunder ndarjes së re administrative
Mbreti i Arabisë thirrje BE-së: Veproni kundër programit bërthamor të Iranit
Astrit Patozi: Kur të nderojnë edhe ata që nuk të duan
Policia e Kosovës konfirmon se shtetasit turq nuk janë në Kosovë
PD, thirrje qeverisë: Zgjidhni urgjent problemet e banorëve në Zharrës
Sali Agaj: Raportet institucionale Kuvend-KLSH
“Dibra 3 javë pa mish”, PD akuza të forta Peleshit: Ja plani mega-korruptiv i Niko ‘Panikut’
Kina dhe Brunei mirëpresin marrëdhëniet e partneritetit të gjithanshëm strategjik
boldnews.al
Protesta e opozitës, vjen lëvizja e parë e Fatmir Xhafajt
Autobusët interurbane: Po na falimenton konkurrenca e pandershme e furgonave privat!
Zyrtare – Rama shkarkon zv/ministren e Mjedisit
Budapest, kryeparlamentari hungarez takohet me Guo Shengkun
Islam Lauka: Pajtimi me Rusinё ose politika e rrёnimit tё pavarёsisё sё Kosovёs
Prof. Gjovalin Shkurtaj/ Ismail Qemal Bej Vlora, bekuesi i simboleve tona kombëtare
Agron Duka: Më 18 qershor nuk mund të ketë zgjedhje, ja ç’duhet bërë
Kryeinspektorët penguan prishjen e ndërtimeve pa leje
“Dil hapur, bëhu burrë”. Një letër Edi Ramës nga… Monteskie
Xhaçka: Edhe Halim Kosova e kuptoi se Basha dështoi me rrugët
Turqia financon ringjalljen e predikueseve të islamit në Kosovë (FOTO LAJM)
Ndalohet hyrja në zonën Schengen, e 18 sauditëve të përfshirë në vrasjen e Khashoggit
Prof. Stanislav Zuber, zbuluesi i zonave naftëmbajtese dhe autori i hartës gjeologjike të Shqipërisë
​Ngjarjet e datës 20 nëntor - RTV21
Nis Vettingu, shkarkohet gjyqtari i Kushtetueses
Andrea Petromilo: Kambanat bien për ata që kanë vesh
Petrit Vasili: PD t’i kërkojë Brukselit të shprehet për draftin 88 të Venecias
Shqipëria dhe Serbia diskutojnë heqjen e barrierave doganore
koha.net
Sipas Sejdiut, Thaçi po mban peng qeverinë Haradinaj
ina-online.net
Propozimi interesant i Grubit për regjistrimin
koha.net
Bora pastroi përkohësisht ajrin në Prishtinë, sonte sërish ajër i pashëndetshëm
kallxo.com
Rritet çmimi i bukës në disa komuna të Kosovës
indeksonline.net
Aleksander Vuçiq: Taksa e 10% është e pavlerë, Kosova nuk anëtarësohet në InterpolTemat:
Reforma në drejtësi u ndryshua gjatë rrugës—ekspertët e BE-së nuk sugjeruan vettingun
Vuçiq: S’bisedojmë me Prishtinën derisa ta tërheqin taksën prej 10%
 Përkujtimi i Olldashit, Patozi: Vijnë e të bëjnë sikur qajnë tek varri…
gazetablic.com
A ka ambicie që t’ia zë vendin Kadri Veselit? Kjo është përgjigja e Memli Krasnqit
sot.com.al
Quajti Berishën plak autik/ Drejtuesja shpërthen ndaj Alket Hysenit: Do bëj të pamundurën që ky deputet të japë dorëheqjen
Ushtria shqiptare i përgjigjet Greqisë e Serbisë: Doni luftë, urdhëroni!
5 vjet nga aksidenti tragjik, Basha kujton Sokol Olldashin: La pas një shembull përjetësisht frymëzues - Shqiptarja.com
gazetablic.com
Hoti e quajti tradhtar Thaçin, Krasniqi ka përgjigje të ashpër për të
Krasniqi: Kërkesat e VV-së dhe LDK-së për zgjedhje janë jo serioze - Arbresh.info
Dua Lipa publikon një fotografi të bukur familjare nga Roma
gazetaexpress.com
“Xhafaj filloi të kafshojë, prandaj u largua” Berisha jep arsyet e largimit të ish Ministrit
epokaere.com
DY RRUGË DERI NË VENDIN E PUNËS, NGA EMSHIRI NË PRESIDENCË
Ruçi, Atit të Shenjtë: Mirënjohje në emër të të gjithë shqiptarëve
gazetablic.com
Kështu e komenton Memli Krasniqi takimin Thaçi-Putin
balkanweb.com
Dash Shehi: Gruevski iku se ishte i shkurtër, Rama s’fshihet dot
Koalicion PD-LSI në zgjedhje? Berisha jep formulën. Tregon edhe marrëdhëniet me Bashën
Komisioni i Venecias në Tiranë, PD: Veting politikanëve/ PS: Presim opinionin e ekspertëve - Shqiptarja.com
Arratisja e Gruevskit, Berisha: Ai po dënohet se bleu Benz të blinduar si Edi Rama
americaneye.al
Meta vizitë në fshatin Mexhitli të Manastirit, e para e një Presidenti shqiptar - American Eye
boldnews.al
NATO është duke u përgatitur për luftë bërthamore
Pse iku Xhafaj? Berisha: Kërkoi të 'kafshonte' ministrat e PS, ja mesazhi me largimin e tij - Shqiptarja.com
gazeta55.al
Si e çoi Rama në Vatikan thikën që ndan Kosovën
insajderi.com
Kujt ja paguan qiranë LDK-ja për selinë qendrore?
gazetablic.com
Memli Krasniqi zbulon sondazhin e ri: Ja ku renditet PDK e ku LDK!
Pse iku Xhafaj? Berisha: Filloi të kafshojë, ja kush janë “gjeneralët” që nuk u arrestuan dot
exit.al
KED mund të mos formohet dot as për vitin 2019
Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias nis takimet në Tiranë
Berisha: Pse iku Fatmir Xhafaj si ministër i Brendshëm
gazeta55.al
Berisha "plas bombën": Opozita me ndihmën e ambasadave ka dosje të qeverisë me krimin
syri.net
‘Opozita ka përgjime për Olsi Ramën e ministrat’Berisha: Sandër Lleshi, letër e djegur Komentet
syri.net
‘Opozita ka përgjime për Olsi Ramën e ministrat’‘Xhafa u largua për të shpëtuar Gjushin’ Komentet
Berisha tregon emrat: Fatmir Xhafaj u bë i rrezikshëm, kishte dosjet e shumë ministrave 
americaneye.al
Verë, mish, raki… si e kalojnë kohën deputetët e PD-së gjatë bojkotit - American Eye
americaneye.al
Fieri, qarku që kontribuon më pak në ekonominë e vendit - American Eye
Marrëdhëniet Turko-Shqiptare në Kohën e Ataturkut (Pjesa e 47-të)
rtsh.al
Zbulohen emrat e kandidatëve për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi
rtsh.al
Vetingu në politikë, Delegacioni i Komisionit të Venecias nisi konsultimet me forcat politike
gazetablic.com
Vjen përgjigja e AAK-së, pasi Hashim Thaçi e çoi në Gjykatën Kushtetuese Ramush Haradinajn
Ministria e Financave do “eksperimentojë” me borxhin
Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi vizitoi Panairin e Librit në Tiranë
Didi në SHBA, zyrtarisht oficer kontakti në ambasadën shqiptare
koha.mk
Shqipëria me karburantet më të shtrenjta në Evropë, Maqedonia e treta
Ministri Pal Lekaj rehaton këshilltarin e tij drejtor të zyrës ligjore (FOTO)
insajderi.com
Kujt ia paguan qiranë PDK-ja për selinë qendrore në Prishtinë?
Poema “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” shfaqet në teatrin e Gjirokastrës
"BOOM": Hipoteka e Lushnjes, vendi ku dokumentat zhduken pa lenë gjurmë
Mbrojtja e fëmijëve nga dhuna, seancë dëgjimore me shoqërinë civile në Kuvend
Komuna e Gjilanit përfituese e tre projekteve të rëndësishme
Integrimi në BE, Rama në Vjenë: Do i tejkalojmë problemet
gazeta55.al
Komisioni i Venecias nuk mund të ngjalli kufomën e Reformës në Drejtësi
cna.al
CNA.al e paralajmëroi-Zyrtare, PD mbledh kuvendin më 15 dhjetor
syri.net
FOTO/ Përjashtohen 30 mijë familje nga ndihma ekonomike Komentet
A po punon PD-ja, për të prishur protestën e banorëve të Astirit?
Kisha e Dhërmiut/ Greqia notë proteste, ankohet në Berlin e Washington
FUTBOLL – Spanja kërkon të organizojë Kupën e Botës me Marokun dhe Portugalinë
Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!
boldnews.al
Protesta/ Banorët me flamur amerikan në duar, 6 të shoqëruar mes tyre dhe minoren
Spanja kërkon të organizojë Kupën e Botës me Marokun dhe Portugalinë
KPK e shkarkoi, KPA lë në fuqi vendimin për Gentian Trenovën
Konkursi për gradën “Kryekomisar”, zbulohen ‘njollat’ në CV-të e disa prej fituesve - Shqiptarja.com
botasot.info
Vettingu në politikë, Salianji: I ligjshëm, e ndalon vetëm frika
cna.al
Arsimi në Shqipëri/ Bledi Mane: Janë emëruar pedagoge k***at dhe budallaçkat
FRANCË – Studentët jo-europianë do të paguajnë më shumë në universitetet franceze
Tabaku: PPP-të e pallogaritura në borxh publik, çojnë borxhin në 83%
gazeta55.al
Pyetje e dikurshme për sot
botasot.info
Ndodh edhe kjo
Kryeauditues në KLSH, Niko Nako: Edhe njëherë për problemet e shqetësimet e Ujësjellësve sh.a
Pavarësia relative e Regjencës nga pushturesit. Cili ishte misioni i kreut të këshillit të Regjencës, dokumentet e Vermahtit dhe pse gjermanët përkrah
aa.com.tr
Gjermania ndalon të gjitha eksportet e armëve në Arabinë Saudite
koha.mk
Arat shndërrohen në zona industriale!
tvklan.al
“Venecia” mbërrin në Tiranë
E ardhmja e Kombëtares, nis seleksionimet e moshave
Shqipëria, U-19 gati për përballjen e dytë ndaj Rumanisë
Gruaja e kryeministrit çek që po çmend rrjetin
Seanca plenare, debate mes kryeparlamentarit Meta dhe Topallit
“Mbështetësit e PD-së të votojnë për LSI-në nëse nuk duan Ramën”
Haradinaj: I kemi plotësuar kushtet, të trajtohemi si të barabartë - RTV21
boldnews.al
Nis protesta te “Unaza e re”: Banesat i kemi me gjak…
Ervin Salianji kandidati i PD-së përballë Veliajt?!
Hysi pret reporterët e Komisionit të Venecias
cna.al
Kush e ka radhën pas Shullazit/ Ja çfarë paralajmëron Lorenc Vangjeli
BADALLAJ: SHPEND HAJNI KRIMIN E TIJ NË PRISHTINË PO E VAZHDON ME LIDHJET ME KAPOT E KRIMIT, HASHIMIN E BROJËS E RAMUSHIN E GJOKËS
presheva.com
Drejtues dhe anëtarë të KK shqyrtuan dhe miratuan pikat e rendit të ditës që janë në interesin publik
Lajm i keq për Kombëtaren, Panuçi humbet dhe tre lojtarë
Kapiteni në krah të trajnerit: Do e fitojmë sfidën dhe për Panuçin
Komisioni i Venecias në Tiranë – PD: Vetting politikanëve, PS: Opinioni i Venecias, tabani i demokracisë
gazetainfokus.com
“Kosova e Re” do të ndërtohet edhe pa mbështetjen e ndërkombëtarëve
sot.com.al
Vettingu në politikë/ Deputeti i PD-së: Po u fut frikën politikanëve
Ministri i Kosovës Lluka në ABC News: Sfidë rregullimi i tregut energjetik
cna.al
Dita botërore kundër dhunës ndaj fëmijëve/ Manastirliu: Të gjithë bashkë për t'i mbrojtur
Skandal në polici, paditet Ardi Veliu
Klubi i famshëm ku pihej fërnet, që u shndërrua në Teatër Kombëtar
aa.com.tr
IHH shtriu dorën e ndihmës për 1,3 milionë muslimanë Rohingya
Mali i Zi e mbështet Kosovën në INTERPOL
Ahmetaj në Serbi: Eliminim i barrierave në tregtinë e mallrave
GJERMANI – Berlini ndërpret eksportimin e armëve drejt Arabisë Saudite
Meta takon drejtorin e NDI-së, Robert Benjamin
cna.al
Unaza është partia jonë/ Fillon tek Nexhmija e shkon tek çuni Fahriut
Komisioni i Venecias në Tiranë, palët me qëndrime të kundërta pas takimit - Gazeta Shqiptare Online
boldnews.al
Miqtë e Edi Ramës/ Drejtuesi i lartë i FRESH hyn në tregun e energjisë elektrike
epokaere.com
Jemi në pritje të Qeverisë për korrigjimin e marrëveshjes me Malin e Zi
Disfatat e kombëtares, Panucci: Jam përgjegjës, shkarkimin e ka në dorë Duka
tetovasot.com
PËRPLASJA KATOLIKO-EVANGJELISTE GODET SHQIPTARËT (MUSLIMAN)..!
Në rrugën magjistrale Kumanovë-Kriva Pallankë përplasen dy vetura
PD e nis javën me Vangjush Dakon: Të arrestohet!
indeksonline.net
Nis ceremonia e varrimit të togerit policorTemat:
indeksonline.net
BE: Hapja e kapitujve të ri për Serbinë varet nga dialoguTemat:
aa.com.tr
Mbreti saudit nuk flet për vrasjen e Khashoggit
evropaelire.org
Shpikja e pozitave shumëfishon nevojat për punësim në institucione
AFGANISTAN – Rënie e ndjeshme e prodhimit të opiumit
I zhdukur prej 17 korrikut, babai i Elvis Troqes: Nuk kemi lidhje gjaku me Ardi Veliun, djali s’e njihte Albano Xhaferrin - Shqiptarja.com
koha.mk
Basha: Opozita nuk kthehet në Kuvend, pa u bërë vetting-u i politikanëve
Video/ Vasili dhe Braimllari: Rama po shkel mbi gjakun e banorëve të zonës së “Astirit”
alsat-m.tv
Ndotja, sektori civil kritikon autoritetet
Siguria në Gjermani/ Tre muaj pas sulmit terrorist, gjendja e rrezikut e pandryshuar
Vettingu në politikë, Venecia merr në “provim” PD e PS
Shkup, protesta kundër ndryshimeve kushtetuese
Vettingu në politikë, sprova e re mes opozitës e mazhorancës
exit.al
Komisioni Europian rrëzon projektbuxhetin e Italisë për 2019-ën
gazeta55.al
Denoncimi nga Saranda/Policia në Qafë-Botë kthen pas asnjë arsye drejtuesit e automjeteve
cna.al
Crawford kundërshton qeverinë: I gjithë risku i PPP-ve i takon shtetit
Fonde shtesë për disa institucione në buxhetin 2019
Weber: Krijimi i Fondit Monetar Europian duhet të jetë prioritet
preshevajone.com
Stock-Sheikh Mohammed: Interpoli po shqyrton pranimin e Kosovës
"Vettingu i politikanëve njësoj si i gjyqtarëve" - Spaho e Vasili pas takimit me delegacionin e Venecias
cna.al
Denoncimi në CNA.al/ Administrata sjellje skandaloze, nënës me dy fëmijë nuk i jepet asistenca
Thaçi dhe Putin u pajtuan shumë mirë
Rama merr pjesë në forumin “Ekonomia takohet me politikën”
Konventa dhe ligji evropian, bazë juridike për ekstradimin e Gruevskit nga Hungaria
Flor Binaj nëse nuk do të ishte martuar do të zgjidhte këtë vajzë të showbizit
“Irani do eksportojë naftë”, Rouhani: Do i rezistojmë luftës ekonomike të SHBA!
ALIU: PA DHËNË MITË NUK MERREN LEJET E NDËRTIMIT NË PRISHTINË!
rtsh.al
Tani në Korçë, edhe pula ha…mollë! Mbeten pa shitur frutat e stinës
rtsh.al
Durrës, arrestohen dy kamionistë, ndihmonin emigrantë klandestinë
epokaere.com
Deputeti Lushtaku çdo të hënë pret në takim qytetarët
Roli që Italia e ka humbur
rtsh.al
Rama në Vjenë në "Ekonomia takohet me politikën"
Mbahet Panairi i 17-të i Produkteve Bujqësore
Nis ndërtimi i digës së hidrocentralit më të madh në botë
insajderi.com
Macron mund të përkrahë shkëmbimin e territoreve
rtsh.al
Kina propozon bashkëpunimin e Azi-Paqësorit
Nafta, në rritje të lehtë – Arabia synon të bindë OPEC dhe Rusinë për të ulur prodhimin
Pogradec, AKU bllokon 1 ton mish në një aktivitet të paligjshëm
Kosovari paguan 1.500 euro për të dalë ilegalisht në Itali, kapet i fshehur në kamion
vizionplus.tv
PD-PS, “përplasen” pas tryezës me Komisionin e Venecias
botasot.info
Venecia në Tiranë, zbardhen kërkesat e saj për vetingun në politikë
aktuale.mk
Projekt i USAID-it: Avancimi i kohezionit social në Maqedoni (FOTO)
lapsi.al
Spaho pas takimit me delegacionin e Venecias: Vetting për politikanët, njësoj si për prokurorët dhe gjyqtarët
Sejko: Kujdes me PPP-të, jo më shumë se 5% e të ardhurave
indeksonline.net
Kjo është gjendja e rrugës Doganaj-ShtërpcëTemat:
Basha: S’kthehemi në Kuvend pa vetting! Në burg kush bën pazar me banda
koha.net
Sonte në “Puls” diskutohet për transformimin e FSK-së në ushtri
sot.com.al
“E paralajmëruar para 1 viti, ndërsa qeveria vijoi me kokëfortësi, ja çfarë po ndodh”
balkanweb.com
Mendimi në prag të ‘Luftës së Madhe’…
kallxo.com
Gjykata shpall akgjykim lirues për Nexhat Çoçajn
tesheshi.com
Ballkani Perëndimor, mëngjes në Vjenë: ç’“preferuan” Prishtina, Beogradi dhe Tirana
BSH: Buxheti 2019 ul informalitetin në ekonomi
Lushnje, rehabilitohen 100 km kanale, përfitojnë 8000 fermerë
koha.net
Kujt i paguajnë qera partitë politike
sot.com.al
Përfundon takimi i PD me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias, Spaho: Ja çfarë u kërkuam
boldnews.al
FOTO/ Publikohen rrëfimet e një italiani: Nga bordelloja e Elbasanit, tek netët në Tomor…
cna.al
Lufta për KLSH-në/ Kush është “asi në mëngë” i Ilir Metës  
syri.net
IGJEUM: Sot e nesër shira intensivë, dy qarqe rrezikohen nga përmbytjetJa ç'duhet të bëjnë urgjent, banorët e Unazës së Re! Komentet
cna.al
Gara për kreun e PD në Durrës/ Zbulohen 4 rivalët
PD nuk do të kthehet në Parlament, kriza politike drejt radikalizimit
aa.com.tr
Gjermania ndalon hyrjen për 18 personat e përfshirë në vrasjen e Khashoggit
kallxo.com
BIRN mban debat në Pejë rreth zbatimit të rekomandimeve të Auditorit
shekulli.com.al
PD paralajmëron ndërkombëtarët: Nuk bëjmë kompromis qeverinë
shekulli.com.al
Komisioni i Venecias, 6 raporterë në Tiranë për “vetingun e politikanëve”
Për 28 Nëntorin Skënderbejan
Furnizimi me energji, OSHEE blen 7 milionë euro nga tregu
exit.al
Sa vonë është shumë vonë? — Rishikim i ecurisë së deritanishme të reformës së drejtësisë
ina-online.net
PRESIDENTI SHQIPËTAR NË MANASTIR !
insajderi.com
“BE-ja duhet ta mbajë fjalën” – Mesazhi i Veselit për liberalizimin e vizave
kallxo.com
Komuna e Prizrenit ftoi bizneset italiane që të investojnë në Kosovë
FOTO/ Përmirësim peizazhit historik të zonave të mbrojtura
Trajnim: “Zgjidhje të TIK për Gratë Sipërmarrëse”
FOTO/ Lumi Buna ”zgjohet” i pastër, hiqen 6 ton mbetje
Bjeshka e Mokrës bashkon rajonin në turizëm
DASH, asistencë teknike në sektorin e hidrokarbureve në Shqipëri
A përbën vërtet një prolem taksimi i të varfërve?
epokaere.com
Ministrja Hoxha: Qeveria norvegjeze përkrah Kosovën në zbatimin e MSA-së
boldnews.al
EMRAT/ Zbulohet kush janë 9 deputetët dhe kryebashkiakët që po i heton prokuroria
koha.net
Sipas gjeneralit të dyshuar për krime lufte në Kosovë, ushtrinë e saj po e formon NATO
ekonomiaonline.com
1.4 milionë euro për ngritjen e kapaciteteve të shërbyesve civil, për zbatimin e MSA-së
Qeveria nuk ndalet!! Prag festash, por nis prishja e shtëpive në Astir! Me foto. Priten pemët
“Këto janë kërkesat e Serbisë në Kosovë”
cna.al
Ardi Veliut i rrëmbejnë kushëririn/ Detajet e krimit mafioz denoncuar nga Artan Hoxha
Telebingo-Shqiptare/ Çmimi i madh qëndron në Tiranë, fituesi merr 1.400.550 lekë
boldnews.al
Dështoi tek investimet e huaja, Brisida Shehaj rritet në detyrë
sot.com.al
Blindohet Astiri/ Nis prerja e pemëve, banorët dalin jashtë parashikimeve
Macron:“Europa e ka për detyrim të mos lejojë Botën të rrëshqasë drejt kaosit”
vizionplus.tv
Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias zbarkon në Tiranë
U identifikua në situatë rruge, rikthehet në bankat e shkollës 7-vjeçarja në Elbasan
Korçë/ Tre orë të bllokuar në makinë prej dëborës, si u shpëtua familja prej katër anëtarësh - Shqiptarja.com
Dëbora arrin 1 metër në Dardhë, probleme me energjinë dhe qarkullimin
syri.net
E thotë edhe SHBA: Veliaj, qen sulmi i Edi Ramës! Komentet
Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për drekë te Kurz - RTV21
Blendi Klosi gënjen publikisht, merr gjelin Putinit dhe e bën shqiptar (FOTO LAJM)
tesheshi.com
Kriza e Gjirit: Kuvajti, përpjekje për pajtim mes Saudisë dhe Katarit
Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias dy ditë në Tiranë
epokaere.com
ANP “Adem Jashari” me cilësi evropiane!
Në këtë vend të Shqipërisë bora arrin trashësinë deri në 1 metër
Zbardhet lista e emrave për KED, Marku: Kriteret i plotësoj vetëm unë dhe Fatjona Memcaj - Shqiptarja.com
Shkupi, është qyteti i ndarë më dysh?!
koha.net
Opozita në Malishevë kundër shqyrtimit të kërkesave të Ekzekutivit
Të mërkurën jep llogari para komisionit për gylenistët ish-ministri Flamur Sefaj
kallxo.com
‘Shfaqja që shkon keq’ jepet sot në Teatrin 'Ardiana Abdullahu' në Ferizaj
'Vetingu në Politikë', Venecia sot në Tiranë, Basha: 'Kot janë munduar'!
NJU JORK – Bloomberg 1,8 miliardë dollarë për rritjen e cilësisë universitare
koha.net
Bursat dhe kërkesa për konvikte, çon prapë në protestë nxënësit e gjimnazit të specializuar matematikor
Vettingu në politikë, mbërrin në Tiranë delegacioni i Komisionit të Venecias
ina-online.net
Në festival ndërkombëtar Maqedoninë e përfaqësojnë vetëm shqiptarët, “çmenden” portalet e VMRO-së kundër ministrit Asaf Ademi
syri.net
Emrat - Sherr dhe të shtëna armësh në Shkodër, Policia arreston 4 vetë dhe parandalon vrasjen
kosovalive360.com
Jim Ratcliffe ka kthyer sytë kah fushat e naftës në Detin Lindor
kallxo.com
Podujevë nis edicioni i 10 të i festivalit ‘Teatri ndryshe’
VestiAktivnosti „Dani Skupštine” nastavljeni su u Drenas
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19.11.2018
Ikonat shqiptare ekspozohen në selinë e UNESCO-s, Paris
cna.al
Qytetarët kryqëzojnë Ramën/ “Mjerë populli me këta…”
Berisha poston foton e Alket Hysenit me motrën e Dino Muhajt, deputeti: Ç'faj ka ajo për krimet e të vëllait? - Shqiptarja.com
Rruga e gjatë dhe e përgjakshme e Kosovës: Nga një vilajet osman, nëpër terrorin serb te pavarësia
ina-online.net
Xhelal Mziu replikon me Veliajt: Kamza, histori suksesi, Tirana hedh në rrugë 400 familje
ina-online.net
Qarkullimi për në Dardhë të Korçës vetëm me zinxhirë
insajderi.com
Kështu iu përgjigjet Memli Krasniqi kërcënimeve të Listës Serbe për rrëzim të Qeverisë
Vetingu në politikë, Venecia ‘zbarkon’ sot në Tiranë, Basha: Janë lodhur kot
Rusia, Turqia dhe Irani do të mblidhen për të biseduar mbi Sirinë
“Mbajeni në mendje: Franca ju do!”
POP 5Mediat serbe: Ndërkombëtarët po shfrytëzojnë çdo rast për të ushtruar presion ndaj neshLajme të tjeraTË FUNDIT
Elbasan, hapen rrugët e bllokuara nga bora
gazetainfokus.com
A është Behgjet Pacolli sherri i diplomacisë kosovare?
Kryetari i PD-së Basha: Platforma emergjente e Opozitës: Pastrimi i politikës nga krimi, dekriminalizimi i zgjedhjeve, korrupsioni
Vëllezërit dhe motrat shqiptare, po e mbajnë gjallë identitetin kombëtar e gjuhën shqipe
Dëbora e parë në Prishtinë, temperaturat e javës -2 deri 9 gradë
U mbajt Asambleja e 27 e Agjencive të Ballkanit ABNA-SE
epokaere.com
Të martën votohet për anëtarësimin e Kosovës në Interpol
Politika shqiptare kështu e ka ja vë dhe ja heq “koqet hallës” pa problem
Gëzim Podgorica sjell në një libër refleksionet për Kinën
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 19 nëntor 2018
BM – Londra: Ish-spiuni rus Skripal u helmua në banesën e tij
Ushqimet pa kontroll po i mbysin përditë qytetarët
Mosllogaridhënia po e gërryen drejtësinë e korruptuar
shekulli.com.al
BE: Ja plani i veprimit të Ballkanit për luftën kundër terrorizmit
shekulli.com.al
“Shtëpia mbrohet me jetë, na prenë dritat dhe pemët, na thanë të ikim”
Rrëzohet dinastia e pushtetarëve në ambasada
“Gardistët e kuq”, uzurpojnë “kullën” e drejtësinë
Maqedonia voton për pushtetin komunal
SHBA – Vendet perëndimore paraqesin në OKB projekt-rezolutë për Sirinë
Rruga e Kombit, një koncesion për të cilin taksapaguesit nuk dinë asgjë
Kina reagon ndaj kritikave të zv.presidentit amerikan
Cila ishte filantropja amerikane e quajtur: “Princesha Vlora”
Çorba e koalicioneve i mbetet në fyt elektoratit
boldnews.al
Thellohet hetimi për deputetin Alket Hyseni, tre akuza për tokën në Dhërmi
Prof. Rexhep Qosja: kritikëve të propozimit tim
Sokol Hysenaj/ Mallakastra e harruar
FOTO/ Kënd kujtesë për studiuesen Sabiha Kasimati
Balla reagon ndaj deklaratave të Bashës: E ktheve opozitën në teatër
boldnews.al
Faktet e reja që rrëzojnë alibinë e Orest Sotës për blerje të hekurit tek “Kurum”
Ndotja skandaloze shkarkon kreun e Mjedisit në Elbasan
Skandal në Romanat të Shijakut, nxënësit kryejnë mësim në një stallë derrash
Ngjarjet e datës 19 nëntor - RTV21
Ekskluzive: Dosja e Prokurorisë për planin e ISIS-it për ta destabilizuar Kosovën
“Zero popullsi në Evropë në 2025-ën”, parashikimet e Baba Vangës për 17 shekujt e ardhshëm
Zbardhet kutia e zezë e mbytjes së anijes “Reina” në afërsi të brigjeve të Durrësit
cna.al
Rikthim në muzikë, Orinda Huta zbulon projektet e reja!
Kosova shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme
ISIS hedh në erë tempullin Baalshamin Palmyra
insajderi.com
Si u përfshi në një grabitje të armatosur miku i Shpend Maxhunit
gazetainfokus.com
Apeli i “Dardanëve”: I madh e i vogël, të martën në “Fadil Vokrri” për ta shkruar historinë
Haxhinasto dhe Xhika, afera me tenderat dhe emërimet në administratë
indeksonline.net
Bora ndryshon Prishtinën, pamje që të kënaqet syriTemat:
Rama vijon të tallet me Bashën: Në opozitë deri në 2031
gazetablic.com
A do ta rrëzoj Vetëvendosje Haradinajn me votat e Listës Serbe?! Përgjigjet Albulena Haxhiu
gazetablic.com
Albulena Haxhiu tregon se kush ia ndali hovin Hashim Thaçit për idenë e shkëmbit të territoreve
insajderi.com
Ambasadori O'Connell kundër punësimeve politike në Kosovë
insajderi.com
Ky është numri i grabitjeve që kryhen çdo vit në Kosovë
tetovasot.com
Lamtumirë greminë e tradhtisë, mirëmengjes Kosovë e besënikërisë !
Berisha: Meçollari, i lidhur me agjenci zbulimi të vendeve jo të NATO-s
Pallati i Kulturës “Naim Frashëri” nuk u mposht, por asgjësoi dhe triumfoi edhe ndaj ndërhyrjeve të Greqisë
kallxo.com
Pal Lekaj e zëvëndëson ushtruesin e detyrës së Sekretarit me një UD tjetër
Nesër nis shembja e banesave te “Unaza e Re”, përshkallëzohet protesta
presheva.com
PVD dhe PDSH udhëheqin me Këshillin Nacional, këto janë qendrimet e PD-së dhe APN-së
koha.net
Banorët e disa fshatrave të Podujevës në hall me rrymën e dobët, marrin premtime
Patriot d.m.th. nga 0.1 % përfaqësim shqiptarësh në Ministrinë e Kulturës ta ndryshosh realitetin
alpenews.al
“KU SHKUAN 1 MILIARD LEKËT”? Habit banori: S’janë asgjë, vetëm 1 kafe është… (VIDEO)
U mbajt program festiv me rastin e ditëlindjes së Muhamedit a.s.
Bazaj ende pa kundërshtar, nis fushatën për degën e Drenasit (VIDEO)
gazetaexpress.com
Zonjat shqiptare
Turqia refuzon heshtjen për Khashoggi-n në këmbim të Gulen. Mediat në SHBA: Qeveria amerikane po…
Dëbora në New York, shënohet histori
shekulli.com.al
Mes 16 të kërkuarve në Berat, kapo banda që shkaktoi masakrën e Urës Vajgurore
“Khashoggi”, Trump: Audio e vrasjes shumë brutale, nuk e dëgjoj!
periskopi.com
Mediumi britanik shkruan për bandat e sofistikuara shqiptare: Trafikimi i njerëzve ka arritur kulmin
Reagon Behgjet Pacolli pas raportimeve për debat të ashpër në shtëpinë e tij mes Thaçi dhe Haradinajt
insajderi.com
Qytetari e akuzon inspektoratin për reagimin "skandaloz" pasi u helmua nga ushqimi në një restorant
Macron: Evropa duhet të jetë më e fortë dhe sovrane
Rama: “E pranoj, s’jemi qeveri e përsosur, por opozita s’është alternativë”
americaneye.al
Tradhtarët patriotë - American Eye
Në SHBA: Një fitore e demokracisë amerikane
Kardinali Ernest Simoni (Troshani) vlerësohet me Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”
gazetablic.com
Si do ta ndalë Vetëvendosje Thaçin dhe a do të bëj kjo parti koalicion me Listën Serbe, flet Albulena Hahxiu
epokaere.com
Lushtaku së bashku me Rifat Jasharin vizituan familjen Geci
Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga burxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit
cna.al
Avokati zbulon skandalin te Gjykata e Apelit/ Paralajmëron padi ndaj anëtarit Arjan Qato
boldnews.al
Vrasja e trefishtë në Krujë, burg përjetë dy të akuzuarve
insajderi.com
Kontrata mijëra euroshe e Presidencës me kompaninë amerikane
insajderi.com
Para 5 viteve, Shefqet Krasniqi kishte një kërkesë për qeveritarët kundër Burdushit
“Hesht të lutem!”, libri i Carver sjell për lexuesin teknikën ajsberg
boldnews.al
Rrihnin gratë/Arrestohen burrat dhunues në Lushnje dhe Dibër
alpenews.al
ATENTATI NË DURRËS/ Historiku i “Dajos” së Edison Harizaj, dhe “RREZIKU” i lirimit të tij (FOTO)
aktuale.mk
Meta: Asnjë politikan nuk duhet t’i shmanget drejtësisë
Panariti, i pranishëm në prezantimin e projektit pilot ‘’Sigurimi i serave me konstruksion’’
BADALLAJ: KU JANË PREMTIMET E KRYEBANDITIT, HAJNIT, MATRAPAZIT, SHPEND AHMETI?
gazeta55.al
Të mblidhet urgjentisht Këshilli Bashkiak, banorët në Librazhd duan të dinë farë uji po pijnë?!
Shmangia e përmbytjeve, ndërtohen 5 argjinatura në zonën e Mifolit
koha.mk
Incidente në Athinë, arrestohen 19 persona
Reshjet e borës në Korçë, Spirollari: Borëpastrueset dhe OSHEE në terren
rtsh.al
Basha: Kryekushti ynë pastrimi i politikës nga krimi!
May flet për burrin që i bën mëngjesin dhe lan rrobat
rtsh.al
Korçë, autoritetet: Kujdes nga dëbora!
BERLIN – Macron kërkon një Europë të hapur
Novak: “Rrjedha Turke”, një projektet më strategjike ndërmjet Turqisë dhe Rusisë
starplus-tv.com
NDREGJONI: VKM PËR ISH TË PËRNDJEKURIT ANTIKUSHTETUESE
Pronat dhe 64 udhëtime jashtë vendit, në dyshim rikonfirmimi i gjyqtarit Islamaj
indeksonline.net
Fushata nëpër qytete – A po kërcënon NISMA me shkuarje në zgjedhje?Temat:
Mirditë, 70 vjetori i çlirimit, Rama “Rilindja e zonës sapo ka filluar”
cna.al
PD-ja që kemi
Kurti për “Istinomer”: Thaçi dhe Vuçiq kanë filluar të ngjajnë me njëri – tjetrin
sot.com.al
Kryemadhi zbulon skemën se si do të hyjë në zgjedhjet lokale LSI
Lumi Gjanica, drejt një atraksioni turistik për Fierin
Basha nga Berati: Zgjidhja e krizës politike është pastrimi i politikës nga krimi
Ducic: Nuk besoj se Ushtria e Kosovës do të formohet më 28
Çerma e Divjakës nuk ka mjek
(Fotot) Hapet në Milano ekspozita ‘Rituali Fotografik’ i Marubit, Kumbaro: Kultura si pasaportë sjell Shqipërinë në qendër të vëmendjes
lapsi.al
Platforma e PD/ Basha flet me emra: Politikanët që do shkojnë pas hekurave
cna.al
Basha vë ultimatumin/ Kërkon arrestimin e Dakos, Tahirit, Sejdinit dhe Ballës
Kryemadhi: Kandidaturat e opozitës, fituese në zgjedhjet lokale
SOFT NEWS – Vetëm 12 vjeç kalon i vetëm… La Manshin!
boldnews.al
Pse opozita nuk po e sulmon Lali Erin
Kurti: PSD-ja nuk do ta kalojë as pragun zgjedhor
cna.al
Plas në kampionatin shqiptar/ Trajneri zihet me grushta me portierin
Shpërthimi i 5-katëshit, objekti mbetet në ‘këmbë’, mbërrin fadroma për shembjen
cna.al
Panairi i librit/ KLSH merr pjesë në edicionin e XXI-të
indeksonline.net
Bien temperaturat, të reshurat e borës nisin të mbulojnë PodujevënTemat:
Serbia në panik për anëtarësimin e Kosovës në Interpol
A i duhet Europës një ushtri?
Ceremonia me fotot e Enverit, zv.ministri koçi: Pasardhësit e kolaboracionistëve të kërkojnë falje
exit.al
Vučić: Serbia po përforcon në mënyrë dramatike ushtrinë
koha.net
“Çështja Prochaska” - përplasja në Prizren që për pak sa nuk e nisi Luftën e Madhe Botërore
Inteligjenca artificiale do kontribuojë 16 trilionë dollarë në GDP globale deri në vitin 2030
indeksonline.net
Kurti për mediat serbe: Thaçi kot negocion me Vuçiqin për kufijtë, nuk e përkrahë populliTemat:
Nuk ndalen kërkesat për hidrocentrale – Ja zonat ku do ndërtohen HEC-et “Mushta” dhe “Shulleri”
Shefi i diplomacisë turke do të takohet të martën me homologun amerikan në Uashington
Erdhi dimri, zonat e zbardhura sot nga dëbora
Turizmi baritor, a duhet menduar?!…Shembulli është Kurveleshi
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/11/2018
ina-online.net
Arratisja e Gruevskit, aktori nga Tirana ka një porosi
ina-online.net
Mbante familjen me punë në Gjermani, rrëfimi për 24-vjeçarin që të premten u shua nga kjo jetë!
Nga acari i Siberisë në vapën e Shqipërisë, gjenerali i tri luftërave vjen atashe në Tiranë
Mediat serbe ngrenë alarmin: Nëse Kosova hyn në INTERPOL, i pari që arrestohet është…
ina-online.net
Cili është reagimi i Beogradit zyrtar për rastin e të ikurit Gruevski?
syri.net
Tarifat doganore - Presidenti kinez paralajmëron: Luftrat tregtare s'kanë fitues, reagon Washingtoni
gazetaexpress.com
Fadil Kepi: Si bëhet transferimi i pensionit nga qyteti apo lagjja
Testamenti shpirtëror i Kutelit
“Khashoggi”, administrata amerikane: Ende nuk kemi dalë në një përfundim
aa.com.tr
Çavuşoğlu më 20 nëntor në New York takohet me Pompeo
boldnews.al
Haradinaj kritikon Ramën për taksën te Rruga e Kombit: Falenderoj ata që ndërtuan Rrugën e Kombit por…
boldnews.al
Sabit Brokaj: Ju rrëfej dy ditët e fundit të Enver Hoxhës, si ia rikthyem zemrën në punë
Interpoli, arsyeja e zgjatjes së orarit të policëve? - Arbresh.info
gazetaexpress.com
Në Tiranë shtohen përdoruesit e biçikletave, por sa e rrezikshme është në rrugët e kryeqytetit?!
Lumo Skëndo për Sulin dhe suljotët
Vitia pjesë e Forumit Ndërkombëtar të Mobilitetit të Qëndrueshëm
Turqia nis ofensivë tokësore dhe ajrore në Siri pas sulmeve të ISIS
sot.com.al
Sandër Lleshi ndalet në Lezhë, takim 90 minuta me vartësit e tij, iu jep direktiva për luftën kundër krimit
sot.com.al
Kryemadhi-Berisha thirrje për revolta, Basha ndez motorët për zgjedhjet dhe zhvillon konsulta me britanikët për kandidatët
Mot i freskët dhe me borë paralajmërohet në vendin tonë
sot.com.al
Gati vala e dytë e shkarkimeve në degët e PS, anëtarët ankesa te Rama për kryetarët, nis piketimi i kandidatëve për zgjedhjet vendore
sot.com.al
Rindizet debati për KED, skadon afati për dorëzimin e kandidatëve, përplasje Kuvend-Presidencë-Kushtetuese për Vitore Tushën
preshevajone.com
Sekretari i pergjithshem i Interpolit Jurgen Stocker konfirmon zyrtarisht per «Presheva Jone»: Kosova ne rend dite per anetaresin. Me 20 nentor votohe
alpenews.al
SPASTRIMET NË PD/ Lista me 265 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar, ikin “armiqtë” (EMRAT)
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
ina-online.net
Del emri i funskionarit shqiptarë që dyshohet se e ndihmoi Gruevskin
sot.com.al
Qeveria bëhet gati për shembullin maqedonas, pajton ekspertë të huaj për të luftuar korrupsionin, pas SHBA-BE angazhohen dhe britanikët
sot.com.al
Të rinjtë kanë arsye…
sot.com.al
Shqipëria, vendi ku Gruevskët vazhdojnë të lulëzojnë
Luksi dhe skemat sociale tronditin financat e shtetit
Dy mandatet e oligarkut Ahmeti thellojnë edhe ndotjen e kryeqytetit
botasot.info
Konferencë shkencore në Skënderaj, me rastin e 550-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastrioti– Skënderbeu
Ministri Çavusoglu për vizitë në Nju-Jork dhe Uashington
Berisha zbulon dosjen e dytë, Gjiknuri reagon: Pinoku digjital
Austria PO dhe në krah të Shqipërisë për çeljen e negociatave
Franca e Gjermania asistencë Byrosë së hetimit: Kujdes azilet!
“Marinar” Imami, nuk do të lejojmë të na shesësh pronat dhe historinë!
Kryebashkiaku Veliaj zbardh projektet e reja për Tiranën
rtsh.al
Skocia turpëron Shqipërinë 4-0
boldnews.al
VIDEO/ Çudia ndodh në Fier: Këshilli i Qarkut hap tender për zëdhënësin e shtypit
Ahmetaj kërkon të hiqet pragu i pagës së patatueshme
boldnews.al
Greqia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës
“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama
Edi Rama kërcënon BE-në: Po nuk na hapët negociatat, do keni luftë dhe azilkërkues
Si mund ta ndryshojë Brexit fytyrën e Britanisë rurale
kallxo.com
Vdes një grua në aksidenti trafiku në Malishevë
insajderi.com
Nisma i jep kahje serioze pranisë se Limajt në stadium
Partizanët në Tiranën e çliruar
aktuale.mk
Pivovarov për arratisjen e Gruevskit: Skenar i praktikuar nga funksionarët e Ish-Jugosllavisë
gazetablic.com
Milaim Zeka zbulon shkaktarin e aksidentit të mbrëmshëm ku humbën jetën 4 persona!
Ismet Beqiri uron Kosovën për fitoren e sotme ndaj Maltës
cna.al
Zbulohen xhamitë me financime të paqarta në Dibër, Kukës dhe Cërrik
Prof. D. Kristaq Kume: Raporti jep konsiderata të përgjithshme për 21 qershorin, anashkalon financimin e partive
Ministrat e dështuar të kabinetit “Rama”
Kontrabandë me gomat e makinave, doganieri i arrestuar kandidat për kryetar i Partisë Socialiste
rtsh.al
Gati Shqipëri - Skoci për Ligën e Kombeve
rtsh.al
Meta vlerëson Kongresin e Manastirit në 110 vjetorin e mbajtjes së tij
rtsh.al
Kosovë, aksident me 3 viktima, plagoset ambasadorja turke
110-vjetori Kongresit të Manastirit, Presidenti Meta elektrizon sallën , valëvit flamurin kombëtar
‘Unaza e Re’/Protestuesi i vogël: Ku je o xhaxhi Sali, se ku ishe në pushtet ti i ndërtuam këto shtëpi
Histori frymëzyese: Të famshëm shqiptarë që kanë birësuar fëmijë
cna.al
Zbulohet data/ Basha thërret Kuvendin Kombëtar, pa përfunduar riorganizimin
periskopi.com
Kongresmeni amerikan i thotë Trumpit të vizitojë Beogradin
Silva Caka: LSI ka një plan të jashtëzakonshëm për zhvillimin e vendit dhe arsimin e të rinvje
Investimet e huaja, AIDA: Energjia dhe turizmi, katalizatorë të rritjes ekonomike
Veliaj: Protestuesit në Astir sillen nga rrethet
syri.net
VIDEO/ Policia jep detaje, si u bënë arrestimet në Elbasan dhe çfarë u bllokuanVasili: Konet mediatike që u çqepën pas një dekreti Komentet
vizionplus.tv
Aksioni në Elbasan, arrestohen 2 persona dhe shoqërohen 8 të tjerë/VIDEO
cna.al
Skandal- Qeveria vjedh fondet e Diasporës/ TVSH merr paratë e emigrantëve
Fronti opozitar, a do të ketë bashkëpunim PD-LSI?
PD: Përmes korrupsionit, Ilir Beqja po i fiton zemrën Edi Ramës
tesheshi.com
Qëndrimi i ri i LSI-së për të djeshmen me PS-në: si u trajtua rasti “Balili”?
Dëbora e parë në Dardhë dhe Voskopojë, ARRSH ndërhyn dhe pastron rrugët - Shqiptarja.com
syri.net
Zbulohen të arrestuarit në Elbasan. EmratBamirësia, streha e fundit e… Edi Ramës Komentet
koha.mk
Gruevski në “vakumin” e “pajtimit” të Zaevit
ina-online.net
Kongresi i Manastirit, Meta shpërndan 110 abetare në Maqedoni
botasot.info
KESH ul prodhimin, nis importi nga jashtë
ina-online.net
BETIMI I TETOVARËVE NË ORGANIZATËN “BESA” MË 1936

Rrëfimi i shqiptares: U largua mes varfërisë nga vendlindja, por ia doli të punojë në Kryeministrinë britanikeTemat:

Indeksonline 09.11. 00:09

Rrëfimi i shqiptares: U largua mes varfërisë nga vendlindja, por ia doli të punojë në Kryeministrinë britanikeTemat:

Nuk janë të paktë shqiptarët të cilët janë larguar të dëshpëruar nga vendi i tyre, por t’u integruar më pas në vendet e huaja duke u kthyer në një model suksesi. I tillë është rasti i Sindi Selmanit, e cila ishte vetëm 7 vjeç kur iu desh të largohej nga Vlora, duke lënë lojërat e fëmijërisë. “Ana e»»»

indeksonline.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano