ina-online.net
Shpend Ahmeti, propozon pesë masa për luftimin e pandemisë
THIRRJA/ Pompeo: Pekini po përpiqet të fshijë fenë islame, solidaritet për të mos e lejuar
Trushpëlarja dhe fanatizmi fetar, një rrezik real për qytetarët tanë
zeriamerikes.com
Kosovë: Tetë viktima dhe 207 raste të reja të të prekurve me COVID-19
boldnews.al
Gjykata e Posaçme kthen dosjen e Adriatik Llallës për plotësim të hetimeve
lapsi.al
Situatë e rëndë edhe në Kosovë/ 8 viktima dhe mbi 200 të infektuar në 24 orët e fundit
abcnews.al
Bilanc i frikshëm në Kosovë, 207 raste të reja me koronavirus, 8 persona humbin jetën
insajderi.com
Zyrtare: Valon Berisha bashkohet me Arbër Zenelin tek Reims
Pas rastit të parë me COVID-19 në Junik, vet izolohen pesë familjeTë ngjashme
aa.com.tr
"Hapja e Ajasofjes për adhurim nuk i heq statusin e trashëgimisë botërore"
boldnews.al
Kompanitë publike të energjisë pësojnë humbje 10 mln euro në janar-mars
tetovasot.com
Mexhiti nga Shkupi: Fal UÇK-së, ky shtet nuk bënë asnjë lëvizje pa miratimin e Ali Ahmetit dhe BDl-së
shqiptarja.com
Rruga Milot-Fier/ Balluku: 1.2 mld euro nga koncesionari! Shteti shqiptar 10% garanci në 16 vite
balkanweb.com
Marrëdhëniet me PD dhe Bashën, Yuri Kim: Detyra ime nuk është që të vendos se kush e udhëheq vendin por…( Një koment për reagimin e 2 marsit)
gazetablic.com
Sami Lushtaku: Askush nuk mund të më largojë nga PDK, nëse vetëm një njeri mbetet në parti, unë do të jem i dyti
lajmpress.org
Pas tërheqjes së Amdi Bajramit, Ali Ahmeti mbetet “shoumeni” kryesor në fushatë!
ata.gov.al
Reforma Zgjedhore/ Majko: Do t’i qëndrojmë deri në fund marrëveshjes
zeriamerikes.com
Kosovë, parlamenti dështon të miratojë marrëveshjet ndërkombëtare financiare
epokaere.com
Nora Visoka Weller, historia e studiueses që u bë pjesë e universitetit më të mirë në botë
kosova.info
Skandaloze/ Këshilltari i kryeministrit Hotit thotë se Covid-19 është rrenë e madhe
ina-online.net
Protestat në Serbi, Vuçiç tërheq planin për vendosjen e shtetrrethimit
koha.mk
Srebrenica, pika kulmore e një gjenocidi katër-vjeçar
shqiptarja.com
A do jetë Veliaj pasardhësi i Ramës në PS? Ja si përgjigjet Majko'Zgjedhorja'/ Majko: PS do votojë marrëveshjen e arritur me dakordësinë e ndërkombëta
sot.com.al
PD zbulon sondazhet: Ja se kush do i fitojë zgjedhjet e ardhshme
ata.gov.al
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 29 fluturime të konfirmuara për ditën e premte
periskopi.com
Lushtaku për mosvotimin e VV’së për Rezolutën e UÇK’së: Kjo çfarë bën VV është pafytyrësi
periskopi.com
Lushtaku: Nëse ka vullnet, Gjykata Speciale mund të zhbëhet
gazetablic.com
Ramush Haradinaj: Me gjithë këto gjykata kundër UÇK-së po dalim më keq se Serbia
epokaere.com
Anëtari i Kryesisë së Nismës i reagon Arbërie Nagavcit: Herët ia paske nisur të bësh fushatë
shqiptarja.com
Zgjedhjet 2021/ Majko: PS e bashkuar, ndryshe nga opozita! Hera e parë që po diskutojmë mandatin e tretë'Zgjedhorja'/ Majko: PS do votojë marrëveshjen
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Listat e hapura si testi për partitë e mbyllura!
ata.gov.al
New York Times: Shqipëria dhe Kosova ndër vendet që këshillohen për të kaluar pushimet gjatë pandemisë
cna.al
Tiranës i mjafton dhe një pikë, ja llogaritë e derbit
“LSI po ushtron vetting”, Kryemadhi: Si po zgjidhen kandidatët për deputetë (kush do të ‘rikthehet’ dhe kush jo)
shqiptarja.com
Majko: S'ka zgjedhje të parakohshme! Ka nisur numërimi mbrapsht për ngritjen e 'Kushtetueses' 'Zgjedhorja'/ Majko: PS do votojë marrëveshjen e arritur
kohajone.com
Video editorial i “Koha Jonë”: PS tërhiqet pas presionit ndërkombëtar. Do votojnë reformën
shqiptarja.com
Majko: Në situatën politike ku ndodhi me rëndësi zbatimi i marrëveshjes, partitë të shkojnë të qeta në zgjedhje'Zgjedhorja'/ Majko: PS do votojë marrë
lajmi.net
Pa zgjidhjen e liberalizimit të vizave, s’ka kuptim as vazhdimi i dialogut
gazetablic.com
Sami Lushtaku ka dy fjalë për aktakuzën ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit: Gjykata Speciale e sulmoi politikisht presidentin dhe Kosovën
ina-online.net
“Boki 13”, padi të reja kundër funksionarëve
balkanweb.com
Ambasadori Gjerman viziton Kavajën, Redjan Krali: Çmojmë mbështetjen e miqve tanë në ditë të vështira

Krerët shtetërorë të Kosovës urojnë SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

Tetova Sot 04.07. 16:30

Krerët shtetërorë të Kosovës urojnë SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

Krerët institucionalë të Kosovës i kanë uruar Shteteve të Bashkuara të Amerikës 244-vjetorin e pavarësisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se populli i Kosovës është përjetësisht falënderues për “mbështetjen amerikane në kohërat më të vështira dhe për mbështetjen e vazhdueshme në rindërtimin»»»

tetovasot.com
MIA 04.07. 15:14

Krerët shtetërorë të Kosovës urojnë SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

Krerët institucionalë të Kosovës i kanë uruar Shteteve të Bashkuara të Amerikës 244-vjetorin e pavarësisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se populli i Kosovës është përjetësisht falënderues për “mbështetjen amerikane në kohërat më të vështira dhe për mbështetjen e vazhdueshme në rindërtimin»»»

mia.mk
Top Albania Radio 04.07. 13:10

Kosova uron: “Gëzuar ditëlindjen Amerikë”!

Krerët institucionalë të Kosovës uruan Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 244-vjetorin e pavarësisë. Presidenti Hashim Thaçi tha se populli i Kosovës është përjetësisht falënderues për mbështetjen amerikane në kohërat më të vështira dhe për suportin e vazhdueshëm të rindërtimit. Kryeparlamentarja »»»

Gazeta Blic 17.06. 00:39

Lajçak shkruan për takimet që ka pasur sot me liderët kosovarë

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është takuar sot me krerët e shtetit. Lajçak është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Pas takimeve, ai ka treguar detaje të bisedimeve »»»

gazetablic.com
Zeri 16.06. 23:43

Hoti e njofton Lajçakun për qasjen e qeverisë ndaj dialogut me Serbinë

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, pas dy takimeve me presidentin, Hashim Thaçi dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani, është pritur edhe nga kryeministri Avdullah Hoti. Pas këtij takimi, Hoti foli para mediave ku tha se nga dialogu presim përfundimisht që të mbyllet marrëveshja me shtetin»»»

Express 16.06. 23:34

Çfarë pret Lajçak nga Hoti dhe çfarë shkroi për takimin me Thaçin

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka mbërritur sot në kryeqytetin kosovar, për takime me krerët e shtetit. Lajçak ka takuar gjatë së martës presidentin e vendit Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Pas t»»»

gazetaexpress.com
Indeks 16.06. 23:29

Lajçak shkruan për takimet që ka pasur sot me liderët kosovarë

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është takuar sot me krerët e shtetit. Lajçak është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Pas takimeve, ai ka treguar detaje të bisedimeve »»»

indeksonline.net
Kosova 16.06. 23:26

Çfarë pret Lajçak nga Hoti dhe çfarë shkroi për takimin me Thaçin

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka mbërritur sot në kryeqytetin kosovar, për takime me krerët e shtetit. Lajçak ka takuar gjatë së martës presidentin e vendit Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Pas t»»»

kosova.info
Kosova Sot 16.06. 23:22

Çfarë pret Lajçak nga Hoti dhe çfarë shkroi për takimin me Thaçin

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka mbërritur sot në kryeqytetin kosovar, për takime me krerët e shtetit. Lajçak ka takuar gjatë së martës presidentin e vendit Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Pas t»»»

kosova-sot.info
Arbresh 16.06. 23:21

Çka bisedoi Lajcak me liderët kosovarë, tregon aiTë ngjashme

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka mbërritur sot në kryeqytetin kosovar, për takime me krerët e shtetit. Lajçak ka takuar gjatë së martës presidentin e vendit Hashim Thaçi, kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Pas t»»»

Sot 16.06. 20:26

Lajçak takon kryeministrin Hoti, theksi ra te hapat konkretë të dialogut Kosovë-Serbi, zbulohet ftesa e veçantë për kreun e qeverisë

Emisari europian për dialogun Kosovë-Serbi ndodhet në Prishtinë, ku gjatë ditës së sotme zhvilloi takime me presidentin Hashim Thaçi, me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani, dhe më pas me kryeministrin Avdullah Hoti. Në konferencën e përbashkët për shtyp, Miroslav Lajçak deklaroi se i ka dorëzuar kr»»»

sot.com.al
Bota Press 16.06. 17:39

Tre persona thërrasin emrin e VV’së te oborri i Presidencës ku po takohen Thaçi e Lajcak

Disa persona kanë brohoritur “Vetëvendosje” para Kuvendit të Kosovës, pak para takimit të presidentit me emisarin e BE’së për dialog. Derisa mediat po qëndrojnë në oborrin e Kuvendit ka pasur disa të rinj, të cilët kanë brohoritur “Vetëvendosje” para oborrit të Kuvendit, pastaj të njëjti janë largu»»»

Radio Evropa e Lire 16.06. 17:35

Hoti: Lajçak do të pritet me nderime

Kryeministri i Kosovës, Avduallah Hoti ka theksuar se Kosova do ta presë me nderime përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak. Ai ka theksuar qëLajçak përfaqëson 27 vendet e BE-së dhe do të pritet me gjithë protokollin dhe nderimet e n»»»

evropaelire.org
RTV 21 16.06. 11:11

Thaçi: Nëse Lajçak ka diçka konkrete, s’ka arsye për të mos u takuar

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot vjen në Kosovë, lidhur me vizitën e tij ka folur edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Ai tha se nëse Lajçak ka diçka konkrete dhe jo vetëm për të hulumtuar terren, nuk ka arsye për të mos u takuar. “Nëse ësh»»»

rtv21.tv
Klan Kosova 16.06. 10:39

Lajçak në Kosovë, takohet me Hotin dhe Osmanin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak është nisur drejt Kosovës. Këtë e ka konfirmuar vet sllovaku nëpërmjet një statusi në Twitter. Zyra për media e Kuvendit të Kosovës në agjendën ditore për kryeparlamentaren ka bërë të ditur se takimi i V»»»

klankosova.tv
EO - Ekonomia Online 16.06. 10:24

Lajçak në Kosovë, takohet me Hotin dhe Osmanin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak është nisur drejt Kosovës. Këtë e ka konfirmuar vet sllovaku nëpërmjet një statusi në Twitter. Zyra për media e Kuvendit të Kosovës në agjendën ditore për kryeparlamentaren ka bërë të ditur se takimi i V»»»

ekonomiaonline.com
INA 05.06. 16:42

Dialogu me Serbinë/ Kryeministri Hoti: Unë do jem kryenegociator, nuk zgjedh mes SHBA-së dhe BE-së

05/06/2020 0 Kryeministri Avdullah Hoti zotohet se do jetë ai kryenegociator i dialogut Kosovë- Serbi. Ai tha se kështu e përcakton Kushtetuta prandaj që ai do të jetë në krye të negociatave. Po ashtu ai thotë se në këtë dialog nuk do të bëjë dallime mes SHBA-së dhe BE-së dhe një gabim të tillë nuk»»»

ina-online.net
Vizion Plus 05.06. 15:59

Hoti do të kryesojë dialogun: Unë jam kryenegociatori

Kryeministri Avdullah Hoti zotohet se do jetë ai kryenegociator i dialogut Kosovë- Serbi. Po ashtu ai ka bërë të qartë se nuk do të bëjë gabimet e Albin Kurtit, duke mos bërë dallime mes SHBA-së dhe BE-së. AVDULLAH HOTI KRYEMINISTER I KOSOVES Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës p»»»

vizionplus.tv
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining