Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë [etleboro.org]
10 milionë euro në vit paguhen për dezertuesit e luftës 14m - Insajderi
Kriza ekonomike e Turqisë ndjehet në tregjet globale 20m - Telegrafi
Të martën Kurban Bajrami, ja kur falet namazi në “Skënderbej” 16m - Bota Sot
Ky është i riu që gjeti vdekjen në aksidentin e djeshëm Tepelenë-Fier 14m - Kohajone
BIK-u me mesazh për Kurban Bajramin 13m - Klan Kosova
Bajgora: BIK-u ka arritur rezultate të prekshme në luftimin e ekstremizmit 13m - Klan Kosova
Merkel dhe Putin – Kundёrshtarё tё besueshёm nё kohё tё pasigurta 18m - Abcnews
A do ta vijojë Uashingtoni ekspansionin e dollarit kundrejt Turqisë? 14m - RTV Oranews
Dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit vazhdon në gjysmën e parë të shtatorit 21m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Kisha Serbe kundërshton ndarjen e Kosovës, e do të tërën në Serbi 31m - Presheva
Paloka publikon videon: Rama përdor helikopter nga Vlora në Himarë për të ngrënë një drekë 40m - NOA
Përplasje mes Ballës dhe Palokës në lidhje me trafikantin e drogës të ndaluar në Greqi 40m - Ina-online
Dy politikanë shqiptarë janë të kapur nga FBI dhe gjermanët, ja kush e thotë?!(FOTO) 57m - Ina-online
Në fillim të 2019-ës plotësohen mungesat për mjekë specialistë 1h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
ITALI – Mattarella: Formimi i qeverisë nevojë urgjente 2h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: LSI nuk trembet e as nuk shitet. Ne jemi fitimtarët e vërtetë të zgjedhjeve 2h - Gazeta Telegraf
Radovan Karaxhiç dënohet me 40 burg për gjenocid 3h - Bold News
KLSH kallëzon penalisht ish-kreun e Komunës Velipojë, për tjetërsim prone 3h - Gazeta Telegraf
Revista italiane: “Tirana, një nga qytetet më të pasura të historisë së artit: Ja çfarë duhet të vizitoni” 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
VJENË – Kurz: Nuk pranojmë asnjë nga 450 migrantët e mbërritur në Itali 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Petrit Vasili: Kryeministri e hëngri tepsinë të gjithë dhe tani po i ha edhe llamarinën 3h - Gazeta Telegraf
Veliaj prezatoi në sheshin “Skënderbej” biçikletat “Mobike” 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
AKU bllokon 27 tonë mish pule nga Brazili, kishte salmonelë 4h - Monitor Albania
Një brez të ri kërkuesish socialë, nis bashkëpunimi me projektin zviceran 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama premton: Do bëjmë gjithçka që vitin e ardhshëm të çelen negociatat. Është koha e zbatimit të vettingut 4h - Gazeta Telegraf
Luan Rama: Vota e dy këshilltarëve nuk është e LSI, ne bojkotuam 5h - Gazeta Telegraf
Italia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Komisioni Europian: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike ndër vite 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Kam prekur interesat e disave”, Izet Haxhia reagon sërish: Ata që flasin në emrin tim, të zhduken urgjentisht 6h - Bota Sot
FOTO/ Skandal në Kuvend, deputeti i PS-së shtyn me dorë deputeten e PD-së. Replikat 6h - Gazeta Telegraf
Import-eksporte me anije në 55 porte të botës 7h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Dyndje turistësh në Korçë, sot Festa e Birrës 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Rama takohet me Presidenten e Kroacisë, Grabar-Kitaroviç 8h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Edhe Shpend Ahmeti përfshihet në debatin për datëlindjen e Adem Jasharit 8h - Almakos
Balla reagon per akuzat: Sot nisi teatri komik "Babale 3" - 9h - Albpress
Ahmeti: Adem Jasharin e bën vepra e jo data e lindjes 9h - RTK Live
Brahimaj-Sheshelit: Përgjigjen e njëjtë do ta keni, ashtu si iu kemi mundur në bodrumin e mullirit në Kievë edhe në HagëTemat: 9h - Indeksonline
“Foli si Çërçilli, veproi si Çambërleni”: Si e lejoi Xhon Kenedi ndërtimin e Murit të Berlinit? 9h - Portalb
Sheshel: Të presim derisa të shkojë NATO dhe ta marrin Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës 9h - Aktuale
DENONCIMI/ Berisha: Kryetari i Shijakut me firmë betoni po gjobit ndërtuesit, tenderat i merr vetë 9h - Alpenews
FOKUS – Kërkesat e Seehoferit dhe ofertat e Merkelit për migrantët 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
DOSJET E “NXEHTA”/ Cilat janë çëshjet më të bujshme që presin “zgjidhje” në vjeshtë. Nga 3.4 milion EUROT tek… 9h - Alpenews
Ndërprerje kontratash me subjektet që nuk garantojnë sigurinë në plazh 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“Bajram Shabani” me kushte të reja nis vitin e ri shkollor 9h - Aktuale
Deputeti paralajmëron Ballën/ “Tik Tak, koha jote dhe e padronit po mbaron” 10h - Citynews
Serbia kurrë nuk do të punojë kundër Turqisë, thotë Daçiq 10h - Bota Press
Radhë në kufi me Malin e Zi. Emigrantët, në pritje me orë për t’u larguar nga Shqipëria 10h - Bota Sot
Referendumi dhe shqiptarët 10h - Ina-online
Familjarët e të ndjerit Abedin Bytyqi akuzojnë Prokurorinë dhe Gjykatën për korrupsion 11h - Gazeta Express
Kriza në Siri, Merkel: Rusia ka përgjegjësi, Putin: Europa të kontribuojë financiarisht 12h - RTV Oranews
Akuzat për lidhje me trafikantin e arrestuar/ Taulant Balla thyen heshtjen 12h - Citynews
Historiani francez: Në nëntor arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi 12h - Tetova Sot
Aksident hekurudhor në Durrës, treni përplas pushuesin nga Kosova 13h - Klan Kosova
Rama: Në Tetor nis puna për By Pass-in e Fierit 13h - TV Klan
Arrestimi i të shumëkërkuarit Bego, PD lëshon sërish akuza: Ku është mr. Toyota Yaris 13h - Panorama
Denoncimi/ Kryebashkiaku socialist presion biznesit të ndërtimitAnalisti kosovar ja thotë në sy Daçiç/ Mos e merrni seriozisht Ramën, merr drogë Komen 13h - Syri
Kosnett: Qëndrimi amerikan ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar 13h - Gazeta - shqip
Spaho i kthehet ‘Mr. Toyota Yaris’: Mos u fshih! Dil dhe trego se çfarë të lidh me trafikantin më të rrezikshëm të drogës 13h - Standard
Mbledhja e të dhënave personale të prindërve, antikushtetuese 13h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
PING PONGU I PD DHE PS/ Ja kush është Edmond Bego. Biznesmeni i arrestuar, krahu i djathtë i Aldo Bares 13h - Alpenews
Gjyqësori kosovar, mes presionit politik dhe kritikave 13h - Kallxo
Sheshel bën thirrje për luftë ndaj Kosovës - Fokus 13h - Infokusi
Video/ Një bisedë me berberin e Ramës, sa bakshish i la Kryeministri 13h - TV Klan
Haziri: Besojmë se vitin e ri shkollor do ta fillojmë me katër gjuhë 13h - Lajmi
“Punojnë për Inteligjencën iraniane”. Incidenti i gazetarëve të huaj me muxhahedinët në Durrës 13h - TV Klan
VV akuzon policinë për dhunë ndaj aktivistëve të arrestuar 14h - Gazeta Blic
“Edmond Bego, lidhje të drejtpërdrejta me qeverinë”, reagon maxhoranca: Lajthitje… 14h - Shekulli
VMRO: 200 000 euro grant për dy firma pranë mbylljes 14h - Almakos
Akuzat e PD për të shumëkërkuarin Bego, vjen reagimi i pare nga maxhoranca 14h - Kohajone
Gazetari: Biznesmeni i arrestuar në Greqi mik i Ruçit, Abazit dhe Ballës 14h - Kohajone
Agroturizmi minierë e pashfrytëzuar, mbështetje 13 fshatrave për krijimin e modeleve 14h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Në Gjilan nis aktiviteti humanitar ‘Dhuro, bëj të lumtur dikë!’ 14h - Kallxo
Radhët kilometrike në Fier, Rama: Në tetor, kontratë e re për 'By-Passin' 15h - JavaNews
Aktivistet e Vetëvendosjes: Gratë po vriten, policia i çon duart përpjetë 15h - Klan Kosova
Aksidenti në Tepelenë/ Ndërron jetë 33-vjeçari 15h - Citynews
Ragmi Mustafa: Deklaratat e Thaçit për korrigjim kufijsh, të vonuara 15h - Gazeta Express
Stomatologu Matoshi ende po mbahet në Serbi, shteti s’e ndihmon 15h - Periskopi
Vetëvendosje nxjerr vajzat në konferencë, të njëjtat kishin sulmuar policët me ngjyrë 15h - Gazeta Express
Ende s’dihet nëse drafti i Asociacionit është dërguar në Bruksel 16h - RTK Live
“Google” publikon listën e blerësve më të mëdhenj të reklamave elektorale 16h - Balkanweb
Lirohen aktivistët e arrestuar për sulmin me ngjyrë kundër Policisë 16h - Insajderi
Simbolet naziste po ringjallen në Gjermani (FOTO) - KOHA 16h - Koha
Mbështetje nga vendet anëtare të BE për integrimin e Shqipërisë 16h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Pse u bllokua aktakuza e speciales? Flet prokurori special 16h - Periskopi
Si kërkoi falje për Srebrenicën, Kofi Annan 16h - Gazetatema
Përfshihet nga flakët magazina e një kompanie celulare në Tiranë 17h - Lexo
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 17h - Politiko
Ligji për skemat sociale i padrejtë 17h - Kosova
Ish-komandanti i FARK:Ka patur shitje të certifikatave të veteranëve 17h - Albeu
Referendumi në Maqedoni, BDI fton emigrantët shqiptarë për të votuar 17h - Balkanweb
Kallamari, verë e ‘Jagermeister’ në darkën e Bujar Bukoshit me para të shtetit 17h - Portalb
Në “krizë”, por bashkëpunimi Turqi-Gjermani vijonTemat: 17h - Indeksonline
Bashkia e Tiranës përfundon ndërtimin e dy rrugëve të reja te “Depoja e Ujit” 17h - Albeu
Arrestimi i Begos në Greqi, PD kërkon transparencë 18h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
“1 miliard për rindërtim” financon 3 projekte të mëdha në veri 18h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Arrestimi i Edmond Begos, Paloka: Anëtari i bandës së Aldo Bares, lidhje direkt me… 18h - Shekulli
1.3 milion euro për qentë endacak, procesi me shumë parregullsi 18h - Koha
Akademia e 100 fshatrave turistike/ Rrokaj: Rama sajon terma për t´ua torollitur kokën shqiptarëve - 19h - Albpress
Sezoni veror, 1531 biznese të reja në zonat turistike 19h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Thaçi, ka humb udhën në mes të oborrit! 19h - Kohajone
Projekti i rrugës Qafë Thanë- Pogradec shqetëson Dash Shehin/ Ja meraku i tij 19h - Sot
Treni përplaset me një makinë te Ura e Gërdecit, plagoset rëndë fëmija 11-vjeçar - American Eye 20h - American Eye
Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj provokon me një foto nga Amerika 20h - Bota Press
12 familje hyjnë në shtëpi të reja para festës së Kurban Bajramit 20h - Lajmpress
Ndoka: Zgjohu Edi Rama! 20h - Kohajone
Nderojmë vlerat, dëshmorët dhe ata që vdiqën në burgjet e komunizmit 20h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Çmenduri në aksin Tiranë-Durrës, policia kap shofera me 170 km/h/VIDEO 20h - Vizionplus
LSDM: Qytetarët janë për ardhmëri të ndritshme, vetëm Mickoski dhe OBRM-PDUKM-ja nuk kanë qëndrim të qartë për referendumin 21h - Telegrafi
Në Kosovë sot festohet 72-vjetori i Presidentit Bill Clinton 21h - Gazeta NewBorn
Fisnik Ismaili: Qeveria rrëzohet me vota, jo me dhunë ndaj policëve 21h - Gazeta NewBorn
Analistë dhe politikanë në Beograd e Prishtinë: Nuk ka ndarje të Kosovës 23h - Gazetatema
Parashikimi i motit datë 19 gusht 2018 23h - ATA - Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Shtetësia e Kosovës po rrezikohet më së shumti nga Hashim Thaçi 1d - Gazeta Blic
Me ligjin e ri të strehimit, më shumë mundësi për familjet në nevojë 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Zv/kryeministri i Zaevit në shënjestër për një tender tjetër të fituar në “katër sy”?! 1d - Ina-online
Gati një vit nga ngjarja flet prap babai i Aulon Zekës: Ja çka do ti bëjmë tre personave që ma vriten djalin 1d - Gazeta NewBorn
Nuk do ta besonit kurrë, ja edhe kush është pjesë e listës së veteranëve të UÇK-së 1d - Gazeta NewBorn
Merkel e Putin zgjedhin natyrën “për të qarë hallet e botës” 1d - Gazeta NewBorn
Deputeti i PSD’së akuza partisë së Kurtit se nuk po dëshiron rrëzimin e Qeverisë 1d - Gazeta NewBorn
Lulzim Basha: Edi Rama ka rritur ekonominë e tij, prandaj thotë se punët ecin mirë 1d - Gazeta Telegraf
Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit 1d - Gazeta Telegraf
Në 6 muaj 200 mijë persona, check-up falas 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Infrastrukturë dhe zhvillim urban në Fier 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kroacia kërkon punonjës nga Shqipëria për sezonin veror 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kavajë, treni përplaset me veturën, gjashtë të plagosur (Video) 1d - Almakos
“Kush bën shtambën, bën dhe vegjën..! ’’ 1d - Gazeta Telegraf
Punimet në “Rrugën e Arbrit” nisin brenda majit 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kosovë- Reshjet e shiut, bllokohet rruga Prishtinë-Ferizaj 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Revolta e Spaçit, Alibej: Të mos jetë dita e vetme, e harruar pa premtime. 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Universitet, nis gara për maturantët e viteve të shkuara 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kapet në Athinë, Interpol ekstradon shqiptarin e dënuar për vrasje 1d - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Buxhovi: Thaçin s’ka kush e ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brum si ai 1d - Bota Press
Tiranasi tenton të largohet jashtë Shqipërisë me pasaportë false, ‘shtiret’ si holandez, por ‘nuk i ecën’ - Shqiptarja.com 1d - Shqiptarja
Bushati kujton mesazhet e Kofi Annan për situatat e vështira në Kosovë 1d - Gazeta Express
Parashikimi i motit për ditët në vijim 1d - Bota Press
​Buxhovi: Thaçin s’ka kush ta ndalë, Veseli e Haradinaj janë një brumë si ai - Arbresh.info 1d - Arbresh
Aksion për pastrim në Komunën e Çairit në prag të Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit shkollor 1d - Bota Sot
Merkel takohet me Putin/ Pritet reagimi i Trump 1d - Citynews
Flamuri i Kosovës në maje të Rusisë - Arbresh.info 1d - Arbresh
Meta vizitë tek familjarët e viktimës së Genovas 1d - Aktuale
Këshilltari i Pacollit: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit (Video)Temat: 1d - Indeksonline
Presidenti rus Vladimir Putin kërcen në dasmën e ministres austriake - Arbresh.info 1d - Arbresh
Nisin matjet përfundimtare për restaurimin e Xhamisë së Çarshisë 1d - RTK Live
PD, Salianji: Prokuroria të reagojë për përgjimet e socialistit Çyrbja 1d - JavaNews
Takimi Merkel-Putin, zbulohet çfarë diskutuan 1d - Top Albania Radio
Si i shpëtoi vetingut kryeprokurorja, Arta Marku! 1d - Kohajone
Dollari drejt rënies/Si pritet të jetë e ardhmja e tij 1d - Citynews
Këto janë urat “alla Genova” në Shqipëri 1d - Gazeta Express
Made in Albania / Prodhuar me Energji të Rinovueshme Diellore 1d - Monitor Albania
Serbia nuk mund t’ia marr Kosovës Liqenin Ujmanit 1d - Almakos
Agim Bahtiri takohet me Sali Berishën 1d - Kallxo
Koncesionet rrjepin xhepat e shqiptarëve/ Paralajmërimi i fortë i ndërkombëtarëve 1d - Citynews
Aksident i trefishtë/ Plagosen dy persona 1d - Citynews
Lushtaku: Blakajn kanë mundur ta kërcënojnë nënshkruesit e Brigadës “Hasan Prishtina” 1d - Epoka e re
Geris Duma, e hijshme si e motra (FOTO) 1d - Kohajone
Shtatori do të jetë më i frytshëm sa i përket konsensusit politik 1d - Kosova
Berisha takon Bahtirin: Mitrovica asnjëherë s’ka qenë e Serbisë 1d - Zeri
Ish-Shefi i UÇK-së për Nerodime, tregon se kush është përgjegjës për mashtrimet me listat e veteranëve 1d - Zeri
Kelmendi: Mashtrimet me listat e veteranëve u bënë me pëlqimin e liderëve politik 1d - EO - Ekonomia Online
Rrjet i ri ujësjellësi në Rrugën e “Kavajës”/ Veliaj: Dyfishim i prurjes së ujit 1d - Lexo
Keni bërë plane për nesër? Hidhni një sy parashikimit të motit 1d - Sot
Erdogan porosi Amerikës: “Nuk mundeni të na ndaloni sepse ne jemi turq, ne jemi muslimanë” 1d - Lajmpress
Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë
Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë
9d - Gazeta Blic

Ivica Daçiq Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë sot në Beograd shefi i diplomaci

indeksonline.net
Debati për Kosovën, Daçiq kritikon MaqedoninëTemat:
9d - Indeksonline

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë sot në Beograd shefi i diplomacisë serbe, Iv

www.kosovapress.com
Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë
9d - Kosovapress

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë sot në Beograd shefi i diplomacisë serbe, Iv

Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë
9d - Almakos

10 August 2018 / 15:14 Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë sot në Beograd shefi

www.alsat-m.tv
Debati për Kosovën, Daçiq kritikon Maqedoninë
9d - Alsat-M

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë sot në Beograd shefi i diplomacisë serbe, Iv

Same event in other languages: