cna.al
Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën
balkanweb.com
Vettingu “boshatis” Prokuroritë, KSHH bën bilancin: Ja institucionet më problematike, kryesojnë Krimet e Rënda
balkanweb.com
Përleshja te Astiri/ Paloka: Rama e Veliaj shkatërruan banesat për të vjedhur 40 milionë euro
Rritet tregu i fluturimeve – 14% më shumë pasagjerë se vjet, 51% e zotërojnë destinacionet italiane
Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve
Ndarja nga jeta e regjisores Kraja, kush janë politikanët që reaguan
Dallgët pengojnë tragetet/ Vonesa në mbërritje dhe në nisje nga portet e Vlorës dhe Durrësit
telegrafi.com
Kurti i ashpër për “Mini Shengenin”: Nuk po e kuptoj pse kjo nguti, Shqipëria ka mundur të pres edhe pak javë
vizionplus.tv
Katastrofë në Venezia/ Shtëpitë si pishina, viktima e dëme të mëdha në Bazilikën “San Marco”/ VIDEO
gazeta-shqip.com
Video që s’duhet humbur/ “I rashë buzë betonit për atmosferë romantike”, Luzja zbulon surprizën që i bëri bashkëshortit në Durrës (FOTO)
shqiptarja.com
Mustafa: Albin Kurti kryeministër, posti i presidentit duhet t’i takojë LDK-së
Vdekja e regjisores, Limaj ngushëllon familjen Kraja
rtsh.al
SHBA, Kryemadhi takim me zyrtarin e DASH
rtsh.al
Nis diskutimi për buxhetin 2020
Vettingu në polici/ Konfirmohet në detyrë Adriatik Ago i shërbimit të brendshëm
telegrafi.com
Nis “Festivali Multikulturor”, kërkohet trajtim i barabartë i tri komuniteteve
kosova.info
Këta dy personalitete janë favorit për Ministrinë e Jashtme – nuk janë kosovarë
kohajone.com
Shqiptarët në Siri, Felaj: SHISH po punon
ekonomiaonline.com
Kurti: Me LDK-në kemi harmonizuar 80 përqind të programit
tetovasot.com
Fitorja e Albin Kurtit, eveniment kombëtar që frikëson Serbinë
lajmifundit.al
U ndane per te rigjetur dashurine? Nis me Arbana Osmanin dhe…
evropaelire.org
Përdorimi i alkoolit te të rinjtë, shqetësim në rritje
tvklan.al
Kryeprokurorja Marku: Nuk jam e varur nga politika, kam mbështetjen e ndërkombëtarëve
rtsh.al
Rama për revistën italiane: Shqipëria vend fantastik për të investuar!
Ministrja Denaj: Projektbuxheti 2020 mbështet reformat për rritje ekonomike të qëndrueshme dhe sektorët prioritarë
shqiptarja.com
Emri/ Aksident në Mamurras, plagoset shoferja
Taksa ndaj Serbisë e dëmshme për Kosovën, Shqipëria e Maqedonia nuk u sjellën korrekt ndaj Kosovës
gazeta-shqip.com
Ish-gruaja e Stallones: Ja si e tradhtoi burri Madonnën me mua (Foto)
IPARD II, Gjylameti: Mundësi për zhvillim më të shpejtë të bujqësisë
Lëvizja Vatra pyet Hazirin: Pse Gjilani nuk ka transport publik?Të ngjashme
BM – Farage ndihmon Johnson, konservatorët plus 14%
koha.mk
Mini-Shengeni, tryezë e shtruar përmbys
periskopi.com
As Shpendi, as Ramushi, as Dardani: Deputetit të LDK-së i humbën gati 100 mijë vota prej 2017
cna.al
Nga dyqani tek bizneset/ Si i bëri milionat gjyqtarja, Alkelina Gazidede
ekonomiaonline.com
Shoqëria civile kërkon që rusi Alexei Kondratiev të mos zgjedhet si Raportues për Kosovën
alpenews.al
VRASJA E ERI ZEFIT/ Flet Mikel Alia që nxori në pritë mikun e fëmijërisë: Donin të më vrisnin dhe mua
Mbi gabimet e Edi Ramës dhe sulmet nganjëherë histerike kundër tij nga çarshia digjitale e Kosovës
Parlamentari serb përkrah spiunin rus në Këshill të Evropës
Banorët e Unazës e Re taksapagues për 25 vite, Rama ushtroi terror mbi ta…
gazetamapo.al
Reja: Në kombëtare nuk kemi Messin, ecim në grup
portalb.mk
Lebet: Lëvizja e kufijve nuk krijon paqe të qëndrueshme
rtsh.al
Gara për Kryeprokurorin e ri, KLP interviston Olsian Çelën

Erisa Zykaj: Europa nuk të pranon pa dy ‘D’, Demokraci dhe Drejtësi

Mapo 19.10. 10:10

Erisa Zykaj: Europa nuk të pranon pa dy ‘D’, Demokraci dhe Drejtësi

Flet për MAPO Erisa Zykaj, gazetare e “ABC news” në Bruksel Pas një pritje të gjatë të Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në, përfundimisht me ndikimin e Francës dhe dy vendeve të tjera skeptike, vendi ynë mbeti sërish. Kush mban përgjegjësi për këtë situatë, sa rol ka qeveria shqiptare në k»»»

gazetamapo.al
Gazeta Dita 18.10. 21:15

“Një qeveri që qan si lugat për të hyrë në Europë, por s’e derdh një pikë loti për fëmijët e saj në Siri”

Në konferencën për shtyp këtë të premte, Edi Rama foli për rastin e një djali të bllokuar në një kamp sirian ku strehohen gra dhe fëmijë të personave të lidhur me ISIS. Rama u shpreh se kjo nuk është një çështje ambasadash, kjo është një situatë shumë më e komplikuar. Kryeministri theksoi se këtë i»»»

TV Klan 18.10. 17:43

Mungesa e vendimit për negociatat, Rama: Përplasje mes Francës dhe Gjermanisë

Mungesa e vendimit për negociatat, Rama: Përplasje mes Francës dhe Gjermanisë “Ne i kemi përmbushur detyrat, jo një herë, por dy herë rresht.” Kryeministri Edi Rama tha se mosarritja e një vendimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është përplasje mes të mëdhenjve. “Ne »»»

tvklan.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano