Vettingu/ Balla prezanton amendamentin: KPA dhe ONM kanë kërkuar rritjen e buxhetit. Ja arsyeja

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Gazeta Dita Albania 25.11. 12:41

Vettingu/ Balla prezanton amendamentin: KPA dhe ONM kanë kërkuar rritjen e buxhetit. Ja arsyeja

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka kërkuar deputetëve të votojnë amendamentin e prezantuar prej tij, që i shërben Reformës në Drejtësi dhe vettingut. Bëhet fjalë për kërkesën e KPA dhe ONM-së për rritjen e buxhetit, me qëllim përshpejtimin e punës për rritjen e kapaciteteve për »»»

TV Klan Albania 25.11. 12:29

PS, amendament për buxhet shtesë për KPA-në

PS, amendament për buxhet shtesë për KPA-në Partia Socialiste ka dorëzuar një amendament për buxhet shtesë për Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, tha se kërkesa ka ardhur nga vetë KPA, por edhe nga Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) për të r»»»

tvklan.al
Top Channel Albania 25.11. 12:11

Vettingu/ Balla prezanton amendamentin: KPA dhe ONM kanë kërkuar rritjen e buxhetit. Ja arsyeja

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka kërkuar deputetëve të votojnë amendamentin e prezantuar prej tij, që i shërben Reformës në Drejtësi dhe vettingut. Bëhet fjalë për kërkesën e KPA dhe ONM-së për rritjen e buxhetit, me qëllim përshpejtimin e punës për rritjen e kapaciteteve për »»»

top-channel.tv
Lajmi Fundit Albania 25.11. 11:57

Vettingu/ Balla prezanton amendamentin: KPA dhe ONM kanë kërkuar rritjen e buxhetit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka kërkuar deputetëve të votojnë amendamentin e prezantuar prej tij, që i shërben Reformës në Drejtësi dhe vettingut. Bëhet fjalë për kërkesën e KPA dhe ONM-së për rritjen e buxhetit, me qëllim përshpejtimin e punës për rritjen e kapaciteteve për »»»

lajmifundit.al
CNA Albania 23.09. 17:29

ONM pro zgjatjes së mandatit të KPK/ Afati të përcaktohet në konsultim me ‘Venecian’

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka reaguar ditën e sotme në mbështetje të propozimit të mazhorancës për zgjatjen e mandatit të vettingut për të paktën me dy vite, kërkesë kjo e bërë nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. ONM-ja që thotë se është me rëndësi parësore që të përfu»»»

cna.al
Sot Albania 23.09. 17:21

Taulant Balla kërkoi zgjatjen e Vettingut me dy vite, reagon ONM-ja

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka reaguar ditën e sotme në mbështetje të propozimit të mazhorancës për zgjatjen e mandatit të vettingut për të paktën me dy vite, kërkesë kjo e bërë nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. “Në përputhje me mandatin e monitorimit që i është dhënë»»»

sot.com.al
Abcnews Albania 23.09. 13:13

“Zgjatja e Vettingut”, ONM i përgjigjet ABC: Është e nevojshme, por duhet konsultim me “Venecian”

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit në një përgjigje të dhënë për gazetaren e ABC, Esiona Konomi, është deklaruar se është e nevojshme një zgjatje e kufizuar kohore e mandatit kushtetues të anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe të Institucionit të Komisionerëve Publik. Më tej ONM»»»

abcnews.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.