preshevajone.com
Muharrem Salihu sjell haberin nga Tirana: Mini-Shengeni Ballkanik dhe spastrimi etnik i shqiptarëve të Medvegjës
Albin Kurti tregon në Open arsyen pse ka një zbehje për bashkimin kombëtar
koha.net
Sveçla: Qeveria Kurti do të punojë për bashkim kombëtar
hashtag.al
Dy vende Balltike dhe Polonia kundërshtojnë deklaratat e Macron për NATO-n
lajmi.net
A duhet një “Dejton 2” për të zhbllokuar ngërçin mes Kosovës dhe Serbisë?
tvklan.al
Serbia përfshihet në një skandal spiunazhi
Ja makinacionet që e mbrojtën kryetarin e KED nga vettingu, për pasurinë e pajustifikuar
shqiptarja.com
PD reagim të 'moderuar' për Besnik Muçin dhe 'Venecian', sulm të drejtpërdrejt Dvoranit
shqiptarja.com
U trafikua nga xhaxhai në moshën 16-vjeçare! Pa Gjurmë gjen vajzën në Tel Aviv: Familja nuk më ka kërkuar kurrë! Nuk dua t'i shoh
syri.net
Jo vetëm në Tiranë/ Berndt Borchardt akuzohet për ndërhyrje në gjykimet e EULEX Komentet
"Vettingu", nevoja urgjente për t’i shpëtuar shqiptarët nga rastet e montuara
tvklan.al
“Shumë shpejt maxhoranca do ta heqë me ligj betimin tek Presidenti”
noa.al
Sipërmarrësi shqiptar faktor në suksesin e ekonomisë bullgare
Prurje të reja nga komuna e Likovës tek BESA, Kasami jep lajmin (FOTO)
shqiptarja.com
'Po të më dëgjojë t'i vijë keq për babanë, për mua, për ata tre jetimë...', nëna apel vajzës që u largua drejt Italisë me djalin që dashuronte
indeksonline.net
Mësuesja në Prizren nis punën pa konkurs, Drejtoria e Arsimit : Që nxënësit mos të humbin mësimin!
kallxo.com
Vuçiq zbulon identitetin e dy personave të kërkuar për vrasjen e Ivanoviqit
shqiptarja.com
Doktori afrikano-jugor që la vendin e tij për Tiranën në kërkim të vajzës që solli në jetë me një shqiptare
Mbështetje për Portin e Durrësit, Zingraf: Vlerësojmë klimën pozitive për biznesin gjerman
Himarë/ PNUD, trajnim për trajtimin e rasteve të dhunës së familje
kallxo.com
Organizatat për të drejtat e kafshëve reagojnë ndaj ngujimit të një luani në Gjilan
sot.com.al
Biznesmeni Damir Fazliç, më i afërti i Sali Berishës i jep 'goditjen' e papritur Lulzim Bashës, zbulon emrin surprizë që mund ta zëvendësojë
lapsi.al
“Po e tha Amerika, ka mbaruar”/ Lubonja: E keni gabim, “eliminimi” i Metës alarm i madh
lajmi.net
A po e bën Albin Kurti president të Kosovës “Argatin e Serbisë”?
Shkarkimi i Muçit/ Noka: Po kryqëzohet një person dinjitoz; Minga: Vettingun e votuat me ata njerëz Fundi i bashkëbisedimit
Përplasja në "360 Gradë"/ Noka: Vettingu po bëhet nga juristë fabrikash këpucësh dhe peshku; Bozheku: Nuk ofruat alternativa?
telegrafi.com
Haxhiu: Abdixhikut i intereson gara për Prishtinën, lokacioni i stadiumit ndryshohet vetëm nëse shkelet ligji
gazetaexpress.com
Rakipi sulmon ambasadorin e BE në Tiranë: Është keqbërës!Te fundit
cna.al
Fazlliç bërtet “Basha ik!”
Gërxhaliu e quan nder ofendimin nga Ramush Haradinaj: Vendi nuk mbrohet vetëm me pushkë
kosova.info
Presidentin e ardhshëm të Kosovës, s’duhet ta zgjedhë as Albin Kurti, e as Isa Mustafa, po qytetaria!
lapsi.al
Dokumenti/ Bleu cigare në Tiranë me paratë e shtetit, “kryqëzohet” këshilltari i Fatmir Limajt
boldnews.al
Mbështetja pa kushte e Ambasadës Amerikane ndaj derdimenit Rama, krijoi një klimë konspiracioni
“Opozita e papërgatitur”, Rakipi: Regjimet nuk rrëzohen vetë
kohajone.com
45,000 euro për bamirësi? E vërteta e Arbër Çepanit
tvklan.al
Basha: Liderët evropianë mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë
tetovasot.com
Gara Ndërkombëtare në vallëzim “Stage 2019” në Shkup
Jovanoviq s’i beson “dialogut të brendshëm për Kosovën” të Vuçiqit
lajmi.net
Fitorja poetike

Ironia e kryeministrit/ Ndoka i përgjigjet Ramës: O shoku, ke ik për lesh…

Standard 19.10. 09:15

Ironia e kryeministrit/ Ndoka i përgjigjet Ramës: O shoku, ke ik për lesh…

Gjatë konferencës për mediat, pak orë pas vendimit të BE për të moshapur negociatat me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama u shpreh ndër të tjera se, është faji i tij që Franca dhe Gjermania kanë qasje të ndryshme për këtë vendim, ndërsa shtoi me ironi se nëse në vendin e ministrit të Jashtëm, Gent C»»»

Syri 18.10. 23:36

Ironia e kryeministrit/ Ndoka i përgjigjet Ramës: O shoku, ke ik për lesh... Komentet

Gjatë konferencës për mediat, pak orë pas vendimit të BE për të moshapur negociatat me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama u shpreh ndër të tjera se, është faji i tij që Franca dhe Gjermania kanë qasje të ndryshme për këtë vendim, ndërsa shtoi me ironi se nëse në vendin e ministrit të Jashtëm, Gent C»»»

syri.net
Koha Jone 18.10. 18:40

Nard Ndoka i kthen reston Ramës: O shoku ke ik për lesh..!

Në një konferencë për mediat, kreu i qeverisë është shprehur që është faji i tij që Franca dhe Gjermania kanë qasje të ndryshme për këtë vendim, ndërsa shtoi me ironi se nëse në vendin e ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj, do të kishte qenë Nard Ndoka, me siguri që do të kishte siguruar një “PO”. Lid»»»

kohajone.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano