Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се' за да спречи повторување на насилството од мај и септември

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Makfax Macedonia del Nord 20.11. 20:56

Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се' за да спречи повторување на насилството од мај и септември

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во Приштина изјави дека Алијансата ќе направи се’ за да спречи, како што рече, повторување на насилството што беше забележано во мај, како и во Бањска на 24 септември, велејќи дека е важно да се пронајдат одговорните за да се обезбеди таквото »»»

makfax.com.mk
Press24 Macedonia del Nord 20.11. 18:56

Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се’ за да спречи повторување на насилството од мај и септември

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во Приштина изјави дека Алијансата ќе направи се’ за да спречи, како што рече, повторување на насилството што беше забележано во мај, како и во Бањска на 24 септември, велејќи дека е важно да се пронајдат одговорните за да се обезбеди таквото »»»

press24.mk
Kanal5 Macedonia del Nord 20.11. 18:43

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи сѐ за да не се повтори насилството од мај и од септември

НАТО размислува дали Алијансата треба да има потрајно зголемување на војниците во регионот, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на прес-конференција во Приштина.Прегледи:396Објавил:Administrator20 ноември 2023, 18:32СподелиСподелиТој додаде дека НАТО го разгледува своето во»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.