Shqipëria mund të shpëtohet nga “pandemia” e varfërisë
aa.com.tr
Turqia dërgon ndihmë mjekësore në Sanxhak të Serbisë
shqiptarja.com
6 raste me covid në Kavajë/ 5 punonjës të bashkisë, mbyllet zyra e ndihmës ekonomike67 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, shënohen dy humb
shqiptarja.com
Mbytet një tjetër turist nga Kosova, 73-vjeçari pëson infarkt në plazhin e Velipojës
“Ju lutem, merrni masa, situata e rëndë, Qeveria është dorëzuar”, Basha flet për gjendjen nga pandemia, ja apeli për qytetarët
rtsh.al
Koronavirusi në rajon, rritet numri i të prekurve dhe viktimave
ekonomiaonline.com
Shenjëzohen shtigjet për biçikleta në hyrje të Fushë-Kosovës, Abrashi e Dumoshi zotohen për përkrahje
kohajone.com
Ish-kryeministri: Beogradi me argatët e tij përgatit goditje politike “nukleare” për Kosovën!
67 raste të reja me Covid – Ndërrojnë jetë 2 paciente nga Tirana / Shërohen 45 të tjerë
abcnews.al
Celuliti, zgjidhja ideale se si ta parandalojmë dhe zbehim
cna.al
Revolt in Lulzim Basha’s Office/ DP branch chairmans want the acceptance of their resignations
shqiptarja.com
Për drogë dhe pa patentë, arrestohen dy 25-vjeçar në Fier e Gjirokastër
cna.al
Putin në pushtet deri në 2036-ën/ Shenjë stanjacioni dhe jo force
koha.net
Thaçi uron SHBA-në: Ndajmë vlerat dhe vizionin e përbashkët për një botë demokratike
sot.com.al
Thellohet ngërçi me Gjykatën e Lartë, KLGJ refuzon ultimatumin e Ruçit dhe shtyn hapjen e garës për vendet vakante, konsulta me ndërkombëtarët
sot.com.al
Prokurori i dosjes së Dritan Dajtit shkarkohet nga vetingu, KPA nuk ndryshon vendimin ndaj Artan Bajramit
sot.com.al
Pas qetësimit të ujërave Rama-Meta, demokratët nisin distancimin nga partia e presidentit, baza kundër koalicionit PD-LSI në zgjedhje
sot.com.al
Shtyhet sërish seanca paraprake për Adriatik Llallën, mungon gjyqtarja Irena Gjoka, seanca e radhës është në 9 korrik
sot.com.al
Bujar Leskaj dorëzon detyrën e kreut të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Arben Shehu prezantohet si kryetari i ri
aa.com.tr
Libi, protestë në Jufra kundër mercenarëve pro-Haftar
aa.com.tr
Rusia do të rihapë ambasadën në Libi
hashtag.al
India marrëveshje 2.4 miliardë dollarë me Rusinë për fuqizimin e flotës ajrore me avionë luftarakë
sot.com.al
Avdullah Hoti: Projektet strategjike mes Kosovës dhe Shqipërisë duhet të nisin sa më shpejt, po respektojmë obligimet ndërkombëtare
sot.com.al
Basha ftesë aleatëve të shkrijnë partitë dhe të bashkohen me PD, strategji për të maksimizuar votat përballë socialistëve
sot.com.al
Këshilli i Legjislacionit diskutim me shoqëritë civile për sistemin zgjedhor, Hysi: Mbledhje edhe me faktorin ndërkombëtar
sot.com.al
Basha takime në Velipojë: Sapo të vijmë në pushtet do heqim taksën e Rrugës së Kombit, PD prioritet nxitjen e punësimit
sot.com.al
Basha në një linjë me Ramën për ndryshimin e sistemit, deklaron se nuk zgjidhin gjë listat e hapura, i tërhequr për eliminimin e koalicioneve
Itali: I shpëtoi policisë gjatë operacionit për 3,5 ton drogë, arrestohet 36-vjeçari shqiptar i shpallur në kërkim
sot.com.al
Zbardhet lista, ja minatorët, naftëtarët dhe metalurgët që marrin shtesë pensioni, ndarja sipas qyteteve
aab-edu.net
Nga sot funksionon linja e autobusëve Prishtinë-Aeroport dhe anasjelltas
klankosova.tv
Avdullah Hoti sot do të takohet virtualisht me bizneset
cna.al
5 mënyra se si një prodhues veshjesh u bë i rëndësishëm për shoqërinë gjatë COVID-19
sot.com.al
Ngazëllimi i Bashës dhe trishtimi i shqiptarëve nga vendimmarrja karantinore europiane!
koha.net
Rikthehet gara automobilistike në “Kullë”
koha.net
Gjarpni në hije
koha.net
Volejbolli nuk i kthen shikuesit për serinë finale
gazetamapo.al
TURIZMI/ Ujë, diell e kripë, por hotelet bosh
insajderi.com
Filmat më të mirë të 2020-ës deri më tani
balkanweb.com
SHBA, ligjvënësit kërkojnë më shumë mbikëqyrje të buxhetit pas pushimeve nga puna në Agjencinë Amerikane për Media Globale
kohajone.com
Voto Reformën Zgjedhore, zoti Kryeministër i Rilindjes!
sot.com.al
Nuk ka “matësa”, apo nuk duan të matin “intelektin” e analfabetëve?

Tusku i bëri thirrje Turqisë për ‘ndërprerje’ të ofenzivës në Sirisë

Koha 18.10.2019. 20:00

Tusku i bëri thirrje Turqisë për ‘ndërprerje’ të ofenzivës në Sirisë

Bruksel, 18 tetor – Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk sot tha se paralajmërimi për ndërprerjen e operacioneve ushtarake turke në veri të Sirisë nuk nënkupton ndërprerje të vërtetë të zjarrit dhe i bëri thirrje Ankarasë që menjëherë të ndalojë me aktivitetet ushtarake në vend. Turqia dje »»»

koha.mk
TRT 18.10.2019. 15:50

Erdogan: YPG/PKK-ja ka filluar tërheqjen nga veriu i Sirisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, bëri me dije të premten se organizata separatiste terroriste YPG/PKK ka filluar të tërhiqet nga veriu i Sirisë. Kjo deklaratë e kreut të shtetit turk erdhi gjatë një daljeje publike pas namazit të xhumasë në Stamboll. Erdogani u ndal veçanërisht mbi marrë»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.