Краљево: На фарми Пољопривредне школе ученици током распуста брину о животињама и економији
Ових врелих дана ученици на пракси, уз помоћ наставника, покушавају да заштите животиње од врућине. На фарми Пољопривредно-хемијске школе "Др Ђорђе Радић", у Краљеву, ученици свих година ветеринарског смера, који су школску годину завршили крајем маја, током летњег распуста су на пракси. Раде у две»»»
Летња обука извиђача на Облачинском језеру
Припадници извиђачких јединица Војске Србије спроводе на Облачинском језеру летњу обуку. Температура је висока, услови тешки, али то за извиђаче представља додатни изазов. Хеликоптерски десант, претрага терена, а потом савладавање водених препрека су у фокусу летње обуке извиђача на Облачинском јез»»»
"Beskorisni kafanski lešinari!" Đuka raskrinkao Lompara i ekipu: Uz jagnjetinu i rujno vino glume rodoljube, pa bi sa drugosrbijancima da ruše Vučića (VIDEO)
Advokat i narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović oglasio se na svom Instagram profilu i brutalno raskrinkao takozvane "salonske nacionaliste" i lažne rodoljube koji godinama obmanjuju srpski narod. Đukanović se posebno osvrnuo na delovanje opozicione ekipe okupljene oko M»»»
"PRESTANITE DA OBMANJUJETE I LAŽETE JAVNOST" Dodik oštro ambasadoru Nemačke u BiX
PREDSEDNIK SNSD Milorad Dodik poručio je danas ambasadoru Nemačke Alfredu Granasu da je u Sarajevo došao da predstavlja Nemačku, pozvao ga da treba da se drži toga i da ne laže javnost. - Ambasador Nemačke Alfred Granas ili ne zna da čita ili svesno laže. PIK je izmišljeno telo, nema nikakvog utica»»»
Crna Gora: Krivična prijava protiv državljanina Srbije zbog sumnje da je utajio porez
Podgorica - Nadležne institucije Crne Gore podnele su krivičnu prijavu protiv državljanina Srbije N.Đ. (53), zbog sumnje da je izvršio krivično delo utaja poreza i doprinosa u iznosu od više od 40 hiljada evra. To je saopšteno iz Uprave policije i dodaje se da je u postupku koji je prethodio podnoš»»»
Mihael Martens: Nisam pronašao dokaze da je postojao "Sarajevski safari"
Martens kaže da Karla del Ponte i njen tim nisu otkrili ništa u vezi sa "Sarajevo safarijem" Dodao je da je i izveštač "Tajmsa" koji je izveštavao o ratu u BiH odbacio priču o "Sarajevo safariju" Mihael Martens, poznati nemački novinar, kaže da ni nakon višemesečnog istraživanja nije našao nijedan »»»
Na putu Ruma - Kraljevci poginuo biciklista kada ga je udario automobil
RUMA - Na putu Ruma-Kraljevci danas je poginuo biciklista kada ga je udarilo putničko vozilo, potvrđeno je Tanjugu u PU Sremska Mitrovica. Nesreća se dogodila oko 12 sati, biciklista, stariji muškarac je starado na licu mesta. Na mestu nesreće obavljen je uviđaj. Kompletan sadržaj vesti dostupan je»»»
Pavkov obišla završen projekat izgradnje reciklažnog dvorišta u Ražnju
RAŽANJ - Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov obišla je danas u opštini Ražanj uspešno završen projekat izgradnje reciklažnog dvorišta sa kompostanom, koji je Ministarstvo podržalo kroz javni konkurs, i navela da je to pravi primer kako Srbija sprovodi cirkularnu ekonomiju u praksi. Pavko»»»
Težak udes na izlazu iz Tutina: Više povrijeđenih, dvojica muškaraca zadobila teške povrede
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na izlazu iz Tutina, na putu prema Mehovom Kršu, kada je u sudaru džipa i putničkog automobila povrijeđeno više osoba. Prema nezvaničnim informacijama, do nesreće je došlo kada je vozač džipa, inicijala Dž. D., pokušao da izvrši preticanje, nakon čega je »»»
Na bivšem vojnom aerodromu na 70 km od Srbije otvara se svemirski i odbrambeni centar
Blic Dobroslavci će takođe da postanu mesto za kompletnu montažu, testiranje i kvalifikaciju naredne generacije bugarskih satelita Investitori i lokalne vlasti tvrde da razvoj neće oštetiti životnu sredinu Slušaj vest 0:00/ 0:00 Bivši vojni aerodrom u Dobroslavcima, gde su letovi završeni pre 25 go»»»
OGLASIO SE PEKING: Kina uvodi kontramere protiv restriktivnih mera SAD
KINA je sprovela niz kontramera kao odgovor na nedavne restriktivne ekonomske mere koje su protiv Kine preduzele američka Federalna komisija za komunikacije (FCC) i Ministarstvo za unutrašnju bezbednost Sjedinjenih Američkih Država, izjavio je danas portparol kineskog Ministarstva trgovine. Portpar»»»
Ситуација под контролом након пожара на депонији "Срем-Мачва"
СРЕМСКА МИТРОВИЦА - После пожара који је избио на Регионалној депонији "Срем - Мачва", ситуација је сада под контролом. Надлежни наводе да је дим који се и даље примећује последица процеса гашења и санације депоније. Прва мерења квалитета ваздуха нису показала прекорачење дозвољених вредности загађ»»»
На путу Рума-Краљевци погинуо бициклиста када га је ударио аутомобил
РУМА - На путу Рума-Краљевци данас је погинуо бициклиста када га је ударило путничко возило, потврђено је Танјугу у ПУ Сремска Митровица. Несрећа се догодила око 12 сати, бициклиста, старији мушкарац је старадо на лицу места. На месту несреће обављен је увиђај.»»»
Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" objasnio zašto je Vučić lider Srbije
"Energija koju ima Vučić, da iz Kine ide u Orlovat, iz Indije u Svrljig, da ide pod šatore među narod, da bude informisan o svemu - to nijedan čovek ne može da izdrži" Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" Željko Veselinović govorio je o energiji koju poseduje predsenik Vućić - Može da misl»»»
Skandalozna izjava iz Hrvatske: Ministar zapretio novom "Olujom" (VIDEO)
Ustaška državnost izgrađena je na zgarištima starosedelaca Povodom obeležavanja godišnjice zločinačke akcije "Oluja", hrvatski ministar ekonomije Ante Šušnjar izneo je izjave koje su izazvale burne reakcije u javnosti. - Ako bude potrebe, biće "Oluja". "Oluja" je temelj hrvatske države. "Oluja" je »»»
Od Kine do Orlovata, od Indije do šatora; Vučićev tempo koji je teško pratiti – zato je na mestu predsednika
Kako mediji pišu, Vučić poslednjih dana stiže na najrazličitija mesta – od velikih međunarodnih susreta u Kini i Indiji, do razgovora sa građanima širom Srbije. "Može da misli šta ko hoće, ali energija koju ima Vučić da iz Kine ide u Orlovat, iz Indije u Svrljig, da ide pod šatore, među narod, da b»»»
ANS: "Na beskrupulozan način šire laž o mrtvom dečaku iz Valjeva"; "Iza svega stoji ozbiljna mašinerija"
Asocijacija novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za medije sa ciljem da se ukaže na, kako je rečeno, manipulacije i neistine koje se u delu javnosti i medija iznose o navodnoj prekomernoj policijskoj upotrebi sile tokom protesta koji je, na poziv studenata u blokadi i tzv. zborova, o»»»
Dragan Božović: Požar kod Blizikuća ne ugrožava objekte
PODGORICA - Požar koji je izbio u naselju Blizikuće, u Opštini Budva, ispod crkve Svetog Save, za manje od sat vremena zahvatio je veliku površinu, javlja TVCG. Načelnik Službe zaštite i spasavanja Dragan Božović kazao je da je teren nepristupačan ali da očekuju da će ubrzo lokalizovati vatru. "Sve»»»
OJT Šabac: Saslušan vozač osumnjičen za smrt dvojice radnika u nesreći na putu Šabac -Loznica
ŠABAC - Osnovno javno tužilaštvo (OJT) u Šapcu saslušalo je danas I.J. (40), vozača kamiona osumnjičenog za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja, koji je u sredu na brzoj saobraćajnici Šabac-Loznica učestvovao u saobraćajnoj nesreći u kojoj su poginula dvojica radnika koji su postavljali saobra»»»
Igor Kolaković: Vodostaji Dunava i Tise niski, situacija zabrinjavajuća u bačkom delu hidrosistema DTD
BEOGRAD - Vodostaji Dunava i Tise trenutno su niski, a prema prognozama Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), u narednim danima očekuje se njihova stagnacija, uz minimalna kolebanja od svega nekoliko centimetara, izjavio je vršilac dužnosti direktora JVP "Vode Vojvodine" Igor Kolaković. Kol»»»
VUČIĆ IDE IZ KINE U ORLOVAT, IZ INDIJE U SVRLJIG, TAKVU ENERGIJU MOŽE DA IMA SAMO ON: Željko Veselinović očitao bukvicu tviter političarima
PREDSEDNIK Sindikata Sloga Željko Veselinović objasnio je onima koji napadaju Aleksandra Vučića da energija koju predsednik Srbije poseduje ne može ni sa kim da se meri i da pre nego krenu u besomučne napade stave malo prst na čelo. - Može da misli šta ko hoće, ali energija koju ima Vučić da iz Kin»»»
"NAJTEŽE JE BRANITI ISTINU, A NEISTINA SE LAKO PROŠIRI" ANS poziva na odgovornost i dijalog zbog dezinformacija o protestima u Valjevu
ASOCIJACIJA novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za medije sa ciljem da se ukaže na, kako je rečeno, manipulacije i neistine koje se u delu javnosti i medija iznose o navodnoj prekomernoj policijskoj upotrebi sile tokom protesta koji je, na poziv studenata u blokadi i tzv. zborova, o»»»
SKANDALOZNA IZJAVA IZ HRVATSKE: Ministar zapretio novom "Olujom"
POVODOM obeležavanja godišnjice zločinačke akcije "Oluja", hrvatski ministar ekonomije Ante Šušnjar izneo je izjave koje su izazvale burne reakcije u javnosti. - Ako bude potrebe, biće "Oluja". "Oluja" je temelj hrvatske države. "Oluja" je oslobodilačka akcija - rekao je hrvatski ministar ekonomije»»»
Dok blokaderi tvituju, Vučić radi: Od svetskih sila do najmanjih mesta u Srbiji - Zato i ima podršku
Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" Željko Veselinović poručio je da se vidi jasna razlika između blokadera i predsednika Srbije Aleksandra Vučića! Veselinović se oglasio na društvenim mrežama i istakao da je jedini političar koji iz Kine ide u Orlovat, iz Indije u Svrljig ili neko drugo »»»
Preminuo muškarac na bazenu na Košutnjaku
Na bazenu Sportskog centra „Košutnjak“ preminuo je muškarac starosti oko 60 godina, saznaje N1. Spasioci su odmah počeli sa reanimacijom. Ekipa Hitne pomoći izašla je na teren, ali je nakon pokušaja oživljavanja, mogla samo da konstatuje smrt. Ostali komentari (0)»»»
ANS o tvrdnjama protiv policije posle protesta u Valjevu: "Istina ne sme biti žrtva"
Asocijacija novinara Srbije (ANS) ukazala je na konferenciji za medije na, kako tvrde, manipulacije i netačne navode o policijskoj intervenciji tokom protesta u Valjevu, pozivajući na odgovornost za širenje neproverenih informacija. Asocijacija novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za»»»
Kina uvodi kontramere zbog američkih restrikcija
Kina je sprovela niz kontramera kao odgovor na nedavne restriktivne ekonomske mere koje su protiv Kine preduzele američka Federalna komisija za komunikacije (FCC) i Ministarstvo za unutrašnju bezbednost SAD, izjavio je portparol kineskog Ministarstva trgovine. Portparol je kazao da su restriktivne »»»
"SITUACIJA TEŠKA I KOMPLIKOVANA" Jak vetar ponovo razbuktao požar kod Trebinja
JAK vetar ponovo je razbuktao požar u rejonu Poljica i Luke, kod Trebinja, gde vatra ozbiljno preti bazi Hercegovina puteva. Situacija na požarištu se iskomplikovala, kaže komandir TVJ Neđa Ćuka i ističe da su na terenu osim vatrogasaca i radnici Puteva, članovi Civilne zaštite i HETa. - Situacija »»»
ANS poslao snažan apel: "Vreme je za odgovornost zbog medijskih manipulacija i širenja nasilja"
Predsednica ANS-a Ivana Vučićević rekla je da to udruženje upućuje apel medijima, nadležnim institucijama i javnosti da istina ne sme biti žrtva manipulacije i da odgovornost ne sme izostati. Asocijacija novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za medije sa ciljem da se ukaže na, kako je»»»
Hrvatska poslanica: Traženje pravde za srpske žrtve ne umanjuje patnju hrvatskih žrtava
Poslanica hrvatskog Sabora iz Samostalne demokratske srpske stranke izjavila je danas na komemoraciji za osmoro ubijenih srpskih civila kod Knina da zahtev za pravdom za srpske žrtve ni na koji način ne umanjuje patnju hrvatskih žrtava. Anja Šimpraga prisustvovala je danas komemoraciji u Uzdolju ko»»»
UN: Jul najsmrtonosniji mesec u Ukrajini za civile od aprila 2022.
Kancelarija Ujedinjenih nacija za koordinaciju humanitarnih poslova (OCHA) saopštila je danas da je Ukrajina zabeležila najveći broj civilnih smrti u julu od aprila 2022. godine, zbog intenziviranja ruskih napada. U prvih šest meseci 2026. godine, Ujedinjene nacije su potvrdile smrt 1.396 ukrajins»»»
Vetar otežava gašenje požara u Deliblatskoj peščari, angažovani helikopteri MUP-a
DELIBLATSKA PEŠČARA - Požar koji je izbio u Deliblatskoj peščari gasi više od 80 vatrogasaca i radnika Javnog preduzeća "Vojvodinašume", uz podršku helikoptera Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) u pokušaju da obuzdaju plamen, ali jak vetar otežava gašenje. Vatrena stihija zahvatila je oko 300 h»»»
U Somboru i Ćupriji 40 stepeni Celzijusa
BEOGRAD - U 15 časova u Somboru i u Ćupriji izmerena je temperatura 40 stepeni Celzijusa. Na Paliću, u Kikindi i u Velikom Gradištu temperatura je 39 stepeni. U Novom Sadu, Zrenjaninu, Banatskom Karlovcu, Loznici, Sremskoj Mitrovici, Beogradu, Kragujevcu i Smedrevskoj Palanci je 38 stepeni, pokazuj»»»
eKapija: Menja se Zakon o javno-privatnom partnerstvu, uvodi se poseban službenik za te poslove
Ministarstvo privrede Srbije pokrenulo je javnu raspravu o Nacrtu zakona o javno-privatnom partnerstvu i koncesijama, posle 14 godina primene važećeg propisa, sa ciljem usklađivanja sa zakonodavstvom Evropske unije i unapređenja sistema realizacije tih partnerstava i koncesija u državi, objavila je»»»
eKapija: Menja se Zakon o javno-privatnom partnerstvu, uvodi se poseban službenik koji će biti upisan u registar
Ministarstvo privrede Srbije pokrenulo je javnu raspravu o Nacrtu zakona o javno-privatnom partnerstvu i koncesijama, posle 14 godina primene važećeg propisa, sa ciljem usklađivanja sa zakonodavstvom Evropske unije i unapređenja sistema realizacije tih partnerstava i koncesija u državi, objavila je»»»
Grupe za ljudska prava: Napad Izraela na novinarku u Libanu je ratni zločin
Blic Izraelske snage su navodno satima odlagale dolazak spasilaca do povređenih, bacale šok-bombe i pucale na vozila Crvenog krsta, što je možda doprinelo smrti Amal Halil Izrael je izjavio da žali zbog pogibije novinarki i navodi da nije gađao civile, već pripadnike Hezbolaha, dok organizacije ins»»»
Nemački brod na meti napada u Crnom moru: Posada evakuisana, brod onesposobljen FOTO
Nemački teretni brod "EMIL" navodno je pogođen u napadu dronovima u Crnom moru kod Odese, pri čemu je izbio požar i brod je ostao bez dela tehničkih sistema, prenose nemački mediji. Nemački teretni brod "EMIL" navodno je bio meta napada dronovima u Crnom moru, objavio je nemački list Bild. Prema ti»»»
BiH: Krišok u Serdarima odao poštu srpskim žrtvima iz 1992.
KOTOR VAROŠ - Vršilac dužnosti visokog predstavnika u BiH Luis Krišok posetio je spomen-obeležje u selu Serdari, Opština Kotor Varoš, gde je odao počast srpskim civilima koje su muslimanske snage ubile u septembru 1992. godine. "Svaka civilna žrtva zaslužuje da je se sećamo sa dostojanstvom i pošto»»»
Janaf i MOL postigli istorijski dogovor: Ugovoren milionski transport nafte do kraja godine
Jadranski naftovod (Janaf) u četvrtak je izvestio da je sa MOL-om sklopio ugovor o transportu 2,05 miliona tona sirove nafte tokom cele 2026. godine. Janaf i MOL Grupa završili su proces potpisivanja ugovora o transportu nafte sistemom Janafa za period od 1. januara do 31. decembra 2026. godine po »»»
ANS: Apel medijima i institucijama da se stane na put medijskim manipulacijama
BEOGRAD - Asocijacija novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za medije sa ciljem da se ukaže na, kako je rečeno, manipulacije i neistine koje se u delu javnosti i medija iznose o navodnoj prekomernoj policijskoj upotrebi sile tokom protesta koji je, na poziv studenata u blokadi i tzv. »»»
Piper ušao u centralu DSS, pa zatekao ovo - Zato i nemate podršku naroda (VIDEO)
Novinar Uroš Piper, bivši medijski koordinator Novog DSS-a, posetio je danas centralnu svoje nekadašnje stranke u centru Beograda i otkrio da tamo nema ni predsednika stranke i potpredsednika. Piper se oglasio na društvenim mrežama i istakao da upravo zbog ovakvih stvari i jesu na 1,4 odsto podrške»»»
Kina: U provincijama Džeđang i Fuđen aktivirane vanredne mere zbog tajfuna Delfin
PEKING - Vlasti u kineskim provincijama Džeđang i Fuđen na istoku zemlje aktivirale su danas vanredne mere četvrtog stepena zbog tajfuna "Delfin", trinaestog tajfuna koji ove godine pogađa Kinu, a koji se kreće ka istočnoj obali te zemlje. Meteorolozi iz provincije Džeđang saopštili su da se tajfun»»»
Omri Glazer doživeo saobraćajnu nezgodu u Izraelu - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Bivši golman Crvene zvezde Omri Glazer imao je saobraćajnu nezgodu u Izraelu dok je išao na trening. Njegov novi klub Makabi iz Haife je potvrdio da je reprezentativac Izraela učestvovao u incidentu, ali da srećom nije pretrpeo povrede, prenose izraelski mediji. Ipak, zbog predostrožnosti i kako bi»»»
ANS o tvrdnjama protiv policije posle protesta u Valjevu: "Istina ne sme biti žrtva"
Asocijacija novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za medije sa ciljem da se ukaže na, kako je rečeno, manipulacije i neistine koje se u delu javnosti i medija iznose o navodnoj prekomernoj policijskoj upotrebi sile tokom protesta koji je, na poziv studenata u blokadi i tzv. zborova, o»»»
Čuveni nemački novinar Martens: "Dokaza o 'Sarajevo safariju' nema"; "To se nije ni dogodilo"
Martens istovremeno upozorava na opasnost senzacionalizma i nedovoljne provere činjenica u savremenom novinarstvu. Martens je dugogodišnji dopisnik Frankfurter Algemajne Cajtunga (FAZ) za jugoistočnu Evropu, a za sarajevski Avaz kaže da nije pronašao dokaze za navodnu priču o postojanju "Sarajevo s»»»
ANS o tvrdnjama protiv policije posle protesta u Valjevu: "Istina ne sme biti žrtva"
Asocijacija novinara Srbije (ANS) održala je danas konferenciju za medije sa ciljem da se ukaže na, kako je rečeno, manipulacije i neistine koje se u delu javnosti i medija iznose o navodnoj prekomernoj policijskoj upotrebi sile tokom protesta koji je, na poziv studenata u blokadi i tzv. zborova, o»»»
Nemački novinar opet poklopio sve lažove! Nisam pronašao dokaze da je postojao "Sarajevski safari"
Dopisnik Frankfurter algemajne cajtunga Mihael Martens tvrdi da nakon višemesečnog istraživanja nije pronašao dokaze koji bi potvrdili navode o organizovanom "Sarajevo safariju". Ocenio je da su pojedine knjige o toj temi nepouzdane i upozorio na opasnost senzacionalizma i nedovoljne provere činjen»»»
NAPADNUT NEMAČKI TERETNI BROD! Ruski dronovi se obrušili na "Emila" kod Odese! Otkriveno stanje članova posade (FOTO)
Ruski dronovi su napali nemački teretni brod "Emil" u Crnom moru kod Odese, nakon čega je izbio požar, a posada je spasena Nemački teretni brod "Emil" našao se na meti ruskih dronova u Crnom moru, u blizini ukrajinske luke Odesa. Prema navodima ukrajinskih vlasti i medijskim izveštajima, brod je vi»»»
Eurojust podržao državu Srbiju i rad naše policije
"Eurojust" pohvalio rad srpske policije, nakon što je u akciji MUP-a uhapšena grupa krijumčara ljudi. Podsetimo, u koordinisanoj međunarodnoj akciji sprovedenoj u Nemačkoj i Srbiji uhapšena su trojica osumnjičenih za organizovanje krijumčarenja više od 900 migranata u Evropsku uniju, saopštio je da»»»
Kina na nogama; Stiže trinaesti tajfun; Evakuacije su već počele; Očekuje se potop
Vlasti u kineskim provincijama Džeđang i Fuđen na istoku zemlje aktivirale su danas vanredne mere četvrtog stepena zbog tajfuna "Delfin", trinaestog tajfuna koji ove godine pogadja Kinu, a koji se kreće ka istočnoj obali te zemlje. Meteorolozi iz provincije Džeđang saopštili su da se tajfun "Delfin»»»