Balla: Venecia dëshmoi se presidenti nuk është bazuar në ligj për çdekretimin e 30 Qershorit
ekonomiaonline.com
KMDLNj: Të përfundojnë hetimet, mos të paragjykohet rasti!
newsbomb.al
Balla 'në gjurmët e Ramës', sulmon gjyqtarët dhe prokurorët: Të godidet grupi KÇK, tregon rastin e Gjirokastrës
Ekzaminohen zarfet nga Serbia, Thaçi: Vetëpërmbajtje deri në përfundimin e hetimeve
kallxo.com
ZRrE licencon operimin e tri hidrocentraleve në Deçan, njëri licencohet edhe pse është i shkyçur
rtsh.al
Ambasadorja franceze: Hapja e negociatave e rëndësishme dhe për Francën
Më pak studentë në universitete, 3 degë me zero regjistrime në Vlorë
lexo.com.al
Delegacioni francez viziton portin e Durrësit, njihen me projektet
Gjesti i shëmtuar/ Reagim epik nga ish-deputeti: Ky gisht i takon Ramës!! Nëse i referohemi raportit të OSBE-ODIHR-it…
syri.net
Pse Edvin Kristaq Hakmarrja urdhëroi mbajtjen në qeli, të ish-deputetit Balliu dhe protestuesve të tjerë! Komentet
tetovasot.com
Sela dhe Kasami kërkojnë sa më shpejt zgjedhje të parakohshme
Kush është njeriu që u dënua me burg për fushatën e Obamës, skema e donatorit shqiptar dhe fotoja e kryeministrit…
gazeta-shqip.com
Mbi 13 milionë euro/ Si u zbulua skema e fajdeve nga djemtë e ish-prefektit
tvklan.al
Prokurori Besim Hajdarmataj del para vetingut
kohajone.com
“Shthurja” e buxhetit, KLSH zbulon fshehjen e treguesve realë të borxhit e deficitit nga qeveria
portalb.mk
Zaevi: Nesër do ta publikojmë rritjen e pagës minimale
indeksonline.net
VV-ja rritet fuqishëm në Pejë, LDK-ja ka rënie të besimit e votave
rtsh.al
Partia Ligj dhe Drejtësi fiton zgjedhjet parlamentare në Poloni
Mos e fyeni Albinin si çlirues të Kosovës nga ShqipëriaTë ngjashme
tetovasot.com
Bërnabiq flet për Albin Kurtin: Nuk pres shumë
shqiptarja.com
Siri, trupat e Asadit mbërrijnë në kufirin turk. Rusia 'Ok' Turqisë për të sulmuar Kobane
Njohja e kontributeve të pensioneve, e nevojshme marrëveshja mes Italisë dhe Shqipërisë
Podgorica: Kina dhe Shqipëria, potencial për zgjerimin e bashkëpunimit
rtsh.al
Këtë vit më pak studentë në universitetet e rretheve
sot.com.al
Ballkani Perëndimor ka nevojë për impuls të ri! Katër ministra të Jashtëm letër BE-në për negociatat e Shqipërisë
Të dëmtuarit nga tërmeti, Kuvajti ndihma për Shqipërinë
Gjirokastër, përgatitje për mbarëvajtjen e vitit të ri shkollor
balkanweb.com
Kryemadhi mesazh studentëve: Jeni e ardhmja që do të ndryshoni këtë realitet të shëmtuar
Më shumë bashkëpunim mes vendeve të Ballkanit
vizionplus.tv
Nis vettingu për prokurorin e dosjeve të bujshme, Besim Hajdarmataj
gazeta-shqip.com
Dokumenti/ Drafti i KE konfirmon çeljen e negociatave, por…
shekulli.com.al
Besim Hajdarmataj përballet me vetting-un
Altun: Turqia e vendosur dhe e përkushtuar edhe në luftën kundër DAESH-it
indeksonline.net
Femrat më të votuara nga LDK që do të jenë pjesë e Kuvendit të Kosovës
balkanweb.com
Kryeministrja serbe Bërnabiç: Nuk pres shumë nga Albin Kurti
botasot.info
Prokurori Hajdarmataj përballë Vettingut, nga pasuritë tek denoncimet. Çfarë u konstatua?
Ja çfarë shkruajnë mediet botërore për helmimin e zyrtarëve të KQZ-së në Kosovë
Reflektimet i ngjarjeve të fundit në Luginë të Preshevës
Rama mbledh grupin parlamentar, çështjet që u diskutuan
kosova.info
Dështuan të bahen deputet, ja kush janë veteranët e LDK-së, që mbeten jashtë Kuvendit
exit.al
Në pritje të Francës, Presidenca e BE-së drafton vendim pozitiv për negociatat me Shqipërinë

Toka e kripur, që po kthehet në “ar”

Monitor 24.06. 12:48

Toka e kripur, që po kthehet në “ar”

Diku, në lagunën e Karavastasë, gjenden me mijëra hektarë tokë djerrë, sepse kripësia nuk toleron rritjen e bimëve. Por, një sistem i ri i konsultuar me izraelitët dhe i çuar në fund nga sipërmarrës shqiptarë, po e kthen këtë tokë në “ar”, teksa po lulëzojnë parcelat e para me shegë dhe goji berry.»»»

monitor.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining