sitel.com.mk
Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 11 градови во Македонија против владината политика во спорот со Бугарија
press24.mk
Се самоуби телохранител на Путин додека бил на работа
zurnal.mk
Опозицијата со 3.000 амандмани го блокираше предлогот за онлајн Собрание
makfax.com.mk
Ким Џонг-ун ја сопира трговијата со Кина поради корoнавирусот
press24.mk
ЕК: Руската вакцина Спутник V нема да се дистрибуира во ЕУ
mms.mk
Јавниот простор поле за заработка на струшките бизнисмени
kanal5.com.mk
НАТО налути дел од членките поради најавата за зголемување на платите
kanal5.com.mk
Клучна недела за евентуално надминување на бугарската блокада
press24.mk
Маричиќ: КПД Штип е пример како треба постојано да се унапредуваат условите и третманот на затворениците
kanal5.com.mk
„Фајненшел тајмс“: Бугарија се приклучи кон проблематичната европска група
makfax.com.mk
Портпаролот на Италегзит тврди дека Рим е подготвен да излезе од ЕУ за две години
makfax.com.mk
(Видео) Најџел Фараж спасил двајца мигранти од давење во Ла Манш
makfax.com.mk
Израелски претставник: Светот треба да му се заблагодари на Израел за убиството на Фахризаде
Неколку факти за ЈУГОСЛАВИЈА И НЕЈЗИНИТЕ МАКЕДОНЦИ
САД со охрабрување билатералните прашања да се решаваат надвор од евроинтеративниот процес, но и со поддршка за првата меѓувладина конференција до кра
netpress.com.mk
Фајненшл тајмс: Бугарија проблематична за ЕУ – поради кроупцијата
kanal5.com.mk
Борисов: Од резолуцијата на Европскиот парламент научив дека има македонско малцинство
telma.com.mk
Рикер до Заев: Решение за билатералните прашања да се бара надвор од процесот за интеграција
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Зошто Каракачанов го нарече Заев „Бугарин кому бавно му работи умот“ или Како Заев се откажува од македонскиот јазик и посебноста
kanal5.com.mk
Борисов за FAZ:За непостоечкото македонско малцинство и жените и „Бугарите“ во МК
netpress.com.mk
Борисов: Фотографиите од мојата спална соба се земени со методи на КГБ
Бомгартнер: Франција со поддршка за ЗАЕДНИЧКИ РЕГИОНАЛЕН ПАЗАР на Западен Балкан
makfax.com.mk
(Видео) Протести и апсења низ Европа
Отворено писмо за ОБЕДИНУВАЊЕ ПРОТИВ РАЗНЕБИТУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА на професорките Улчар и Андовска
netpress.com.mk
Николоски: Не може Заев преку ноќ да избрише историја која што се случила пред 70-ина години и има сѐ уште живи сведоци
kurir.mk
Албанија денеска го одбележува Денот на независноста и Денот на знамето
netpress.com.mk
Шекеринска: Во Буџетот за 2021. средства за подмладување на Армијата и подобрување на стандардот на војниците
netpress.com.mk
Иран директно го прозва Израел за убиството на нуклеарниот физичар
kanal5.com.mk
Ковачевски : Обврските навремено ќе се сервисираат и во најголема криза ги исплаќавме редовно
netpress.com.mk
Бугарија воведува остри мерки против коронавирусот
netpress.com.mk
Лукашенко порача дека ќе отстапи од власта откако ќе се усвои новиот устав
makfax.com.mk
Чавушоглу: Третманот на нашиот брод е неприфатлив
netpress.com.mk
(ФОТО) Во терористички напад убиен водечки ирански нуклеарен физичар
За бугарските професори нема Македонци - Им пречи интервјуто на Менкиноски за правата на македонското малцинство
telma.com.mk
ЕУ добива две милијарди вакцини, ќе има и за Западен Балкан и за Африка
netpress.com.mk
Грчкиот амбасадор Јанакакис се сретна со претседателот на ДПА, Мендух Тачи
makfax.com.mk
(Видео) Анкара почна истрага за обидот за пребарување на турскиот товарен брод кај Либија
kapital.mk
ММФ: Справувањето со здравствената криза е клучно за заштита на економијата
kapital.mk
Намалување на енергетската зависност од еден извор и транзиција кон чистата енергија се клучните определби за Македонија
puls24.mk
Заев: Должност ми е да ги решам проблемите со Бугарија!
mia.mk
Оперативец на ЦИА загинал во Сомалија
makfax.com.mk
Италија го воведува првиот „ковид-фри“ воздушен мост меѓу Европа и САД
kanal5.com.mk
СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ
kanal5.com.mk
Лукашенко и Лавров на средба за уставните реформи во Белорусија
telma.com.mk
Добрила Кацарска избрана за уставен судија
netpress.com.mk
Иванов: Намерата еден проблем да се реши по секоја цена, се плаќа најскапо
alfa.mk
Собранието ќе има мнозинство за гласање на потребата за промена на деловникот за онлајн работа
netpress.com.mk
Шекеринска го појаснува Заев, но не одговара дали неговиот е и партиски став на СДСМ
press24.mk
Путин има вонбрачна ќерка со поранешна хигеничарка- љубовницата во меѓувреме станала милионерка
makfax.com.mk
Областа Калбаџар му е предадена на Азербејџан под контрола на руските мировници
Kanal5 29.10. 18:13

Три лица убиени во напад со нож во Ница, напади и во Авињон

Нов грозоморен чин ја потресе Франција.. Три лица се убиени во напад со нож во базиликата Нотр дам во Ница.. Прегледи:394Објавил:Јана Јосифоска29 октомври 2020, 17:58СподелиСподелиВтор напад во Франција, вооружен маж со нож уби три лица во црквата Нотр Дам во Ница. Повозрасна жена која се молела „б»»»

kanal5.com.mk
Net Press 29.10. 17:18

Муслиманите имаат право „да убијат милиони“ Французи, порача поранешниот малезиски премиер

Поранешниот сега 95-годишен малезиски премиер Махатир Мохамед во четвртокот порача дека муслиманите имаат право „да убијат милиони Французи поради масакрите во минатот“, но не го одобри убиството на францускиот наставник поради покажувањето на карикатурата на пророкот Мухамед. Махатир, кој е угледе»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.